Skocz do zawartości

Technologia HDR na Xbox One S - co i jak


Rekomendowane odpowiedzi

No to jezeli w trybie gry wzrasta Input Lag przez HDR, to ja od razu za taki telewizor bym podziekowal. 

O ile wzrasta wiesz ? bo telewizory sa rozne, na niektorych to moze byc tak jak granie z MotionFlow z i bez.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Gmeru u siebie na forum napisał, że w trybie gry mam 44 MS, gdy odpaliłem Halo w trybie gry wszystko pływało dopiero gdy wyłączyłem wszystkie bajery gra zaczęła chodzi jak na mojej starej dobrej plazmie. Więc wydaje mi się, że ten input lag jeszcze spadł bo reakcja znacznie się poprawiła no chyba, że pomiar Gmera jest podany właśnie przy takich ustawieniach czyli tryb gry na ON reszta na off i wtedy mam te magiczne 44 MS a o ile wzrośnie przy HDR ? nie mam pojęcia. Odpaliłem sobie FH 3 na motion flow u mnie zwie się to IFC i gra chodziła przyjemnie nie odczuwałem, że mam do czynienia z jakimś wysokim input lagiem także wydaje mi się, że na HDR też biedy nie będzie. 

No nic ONE S będzie dziś bądź jutro to wszystkiego się dowiem. 

Odnośnik do komentarza

Ja na domyślnych trybu gra tylko barwe na ciepłą 1 zmnielem ale to zależy od gry bo czasem wolę standardową. Ostrość zwiekszylem, podswietlenie led na wysokie i chyba te rzeczy co rtings w swojej recenzji ks9000 ale pod swój monitor i oświetlenie. Pamiętaj że modele się różnią i też zależy w jak jasnym pokoju grasz.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że każdy świeci inaczej, nie musisz mi takich rzeczy tłumaczyć ;P

 

Tak czy inaczej ja ustawiłem w TV podświetlenie i kontrast na maxa w HDR, jasność na 42. W grze natomiast jasność mam na 20 i HDR troszkę zaraz po tym jak logo znika. Testuje głównie różne ustawienia w grze i szukam najlepiej wyglądąjącego settingu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

 

Wrzuciłem w gugla ten TV i w polskich sklepach go nie wyszukuje :P

Odnośnik do komentarza

 

Coś o HDR.

Szkoda, że nie dał na obraz żywy wówczas byłoby wszystko jasne. 

Jednak i tak patrząc co się dzieje z obrazem w trybie kinowym moja spostrzeżenia są całkiem słuszne tzn. osoby co grają w trybie gra, kino mogą mieć problemy z akceptacją tego całego HDR, światło może być zbyt mocne dla niech (coś jak zmiana z trybu gra na żywy albo jeszcze bardziej)

 

Ja jako zwolennik trybu żywego w Bravii nawet sam się obawiam czy na tym trybie z HDR dam radę grać w nocy. Może być niezłe (pipi)nięcie.

Odnośnik do komentarza

A przede wszystkim nie zobaczysz tego na filmiku z youtuba, jestem świeżo po testach i potwierdzam słowa moich przedmówców to trzeba zobaczyć na własne oczy raz zobaczone wystarczy aby stwierdzić, że nie ma sensu grać bez trybu HDR jeżeli takowy znajduję się w grze, to jak wygląda światło i wszystko co z nim związane robi mega robotę, detale biją po gałach o słońce wygląda naturalnie wszystkie refleksy świetlne dostały solidnego kopa chcę więcej czekam na więcej FH 3 z trybem HDR wygląda po prostu kosmicznie i nawet najlepszy deszcz z DC może lizać tej gierce jajca od spodu.

 

pozdro!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A przede wszystkim nie zobaczysz tego na filmiku z youtuba, jestem świeżo po testach i potwierdzam słowa moich przedmówców to trzeba zobaczyć na własne oczy raz zobaczone wystarczy aby stwierdzić, że nie ma sensu grać bez trybu HDR jeżeli takowy znajduję się w grze, to jak wygląda światło i wszystko co z nim związane robi mega robotę, detale biją po gałach o słońce wygląda naturalnie wszystkie refleksy świetlne dostały solidnego kopa chcę więcej czekam na więcej FH 3 z trybem HDR wygląda po prostu kosmicznie i nawet najlepszy deszcz z DC może lizać tej gierce jajca od spodu.

 

pozdro!

No ale DC to juz troche stary jest. DC w HDR i wtedy Horizon moze lizac. Takie przepychanki to slabe sa ale mozemy sie bawic.

Odnośnik do komentarza

Nie wali za bardzo po oczach?

 

Nie, masz pasek którym sobie ustawiasz intensywność

 

 

A przede wszystkim nie zobaczysz tego na filmiku z youtuba, jestem świeżo po testach i potwierdzam słowa moich przedmówców to trzeba zobaczyć na własne oczy raz zobaczone wystarczy aby stwierdzić, że nie ma sensu grać bez trybu HDR jeżeli takowy znajduję się w grze, to jak wygląda światło i wszystko co z nim związane robi mega robotę, detale biją po gałach o słońce wygląda naturalnie wszystkie refleksy świetlne dostały solidnego kopa chcę więcej czekam na więcej FH 3 z trybem HDR wygląda po prostu kosmicznie i nawet najlepszy deszcz z DC może lizać tej gierce jajca od spodu.

 

pozdro!

No ale DC to juz troche stary jest. DC w HDR i wtedy Horizon moze lizac. Takie przepychanki to slabe sa ale mozemy sie bawic.

 

 

No ale co z tego, że jest stary ? skoro do dziś jedyny który może stanąć do równej walki pod względem grafiki jeżeli chodzi o Forzę i to w sumie tylko gdy pada deszcz i na tym koniec.

Także daruj sobie, jedziemy dalej.

 

Soul, a jaki input lag z hdr ma twój tv?

 

Nie mam jak tego zmierzyć więc moja odpowiedź polega jedynie na odczuciach, tryb gry wszystko na off  z HDR czy bez nie odczułem aby grało się inaczej, przy obu przypadkach grało mi się tak samo komfortowo, zobaczymy jak to będzie przy GeoW 4 może tam będzie to łatwiejsze zaobserwować bo przy FH3 nie czuje, wszystko śmiga tak jak trzeba.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...