Skocz do zawartości

Technologia HDR na Xbox One S - co i jak


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna osoba mówi jak jest, HDR działa i robi robotę i żadne zakrzywianie rzeczywistości przez niektóre osoby tego nie zmieni, mogą dalej się szamotać bo co im innego zostało :) Wczoraj wykonałem kolejne testy, odpaliłem Tv w trybie full HD z wyłączonym HDRem, posiedziałem jeszcze nieco nad samymi ustawieniami matryca aby wydobyć jak najlepszy obraz. Test był prosty zobaczyć tą samą lokację w 1080p ustawienia pod grę VS 4k skalowane z HDR również ustawienia typowo pod grę i co mogę powiedzieć?

Różnica jest widoczna gołym okiem nie trzeba się przyglądać to od razu widać, mało tego sprawdziłem też opcje czy nie jest tak, że faktycznie developer zrobił to specjalnie dla tego też sprawdził jak gra wygląda w 1080p w 4k bez HDR i w 4k z HDR, czy aby w momencie ruszania suwakiem te efekty nie są jakiś sposób pogorszone.

Nie są, HDR działa i ma się dobrze, dzięki niemu FH 3 wygląda jeszcze piękniej i tak jak pisał Ins/Blant ciężko wrócić do poprzednich ustawień,  już nie mogę doczekać się GeoW 4.  Czy warto wydać te parę złoty więcej ? IMO warto ale nie na zasadzie już teraz, jeżeli ktoś niedawno zmieniał  TV to niech poczeka aż faktycznie to się wszystko fajnie rozwinie. W moim przypadku było inaczej plazma już swoje miała xbox one też (3 lata minęły) czas na zmianę był wręcz idealny a jak już coś kupować to  na kolejne 3-4 więc wybór mógł być tylko jeden 4K HDR i mimo iż wiem, że mój TV to średnia półka to muszę przyznać, że z efektu jestem mega zadowolony i aż strach pomyśleć co robią te wypasy po 10-15 tysięcy :D

Edytowane przez Soul
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Widzę, że to HDR robi większe zamieszanie niż 4K, czy niegdyś 3D. 
O 4K tak się nie mówi, bo chyba żadna gra nie chodzi w natywnym 4K - coś tam na PS4 ma wyjść, ale jeszcze nie ma. A 3D to był zbędny bajer to pokazania komuś na 5 minut.
Za to HDR wygląda zarypiście - oglądam sobie demówki pokazowe, bo nie mam ani PS4, ani Xone :) ale w listopadzie się to zmieni.

Odnośnik do komentarza

W momencie ogłoszenia, że zwykłe PS4 będzie obsługiwało HDR w 1080p były teorie jak by to było możliwe. Wszystko zależy od chipsetu i czy był on tak zrobiony by można było go update'ować. Wychodzi na to, że tak. W przypadku X1 nie wiadomo czy tak samo jest on zaprojektowany. 

 

HDR wszędzie mogą wrzucić w aktualizacji (tam gdzie 10bitowa matryca), ale z efektem to już różnie, tak samo zresztą jak w obecnych modelach z HDR'em.

Odnośnik do komentarza

Jestem ;-). Sorry ale ostatnio mało czasu na forumek ale ciągle temat gorący. Co do PS4 to poszła łatka systemowa i jest już ok. Ale to zostawię na temat o PS4 bo mamy taki. Natomiast wrzucam dwa nowe filmy żebyście zobaczyli jak wyglądają pomiary HDR i co tak naprawdę widzimy na ekranie względem SDR i jak duża jest różnica w liczbach. To coś w ręku do pomiarów by Wam pokazać nity to Spektrofotometr Jeti Specbos 121 (9000$). :mog::obama: Co do 4K to ja tez uważam, że nie ma to aż takiego znaczenia a na pewno powyżej 3m przy 75". A co dopiero na 55"... Wtedy to trzeba serio siedzieć 1m by dostrzec te różnice. Potem już zaczyna być spory problem dla naszego oka. Co innego HDR i szeroka paleta barw... to widać od razu i to nawet z 10 m ;ppp Więc byliśmy marketingowo karmieni 4K przez przynajmniej ostatnie 4 lata a tu proszę... nie zdążyli producenci konsol nas nim nacieszyć bo już wyszło coś lepszego. Ale na PC było i jest od lat... Oczywiście teraz będzie nadrabianie i próba wznowienia 4K ale nie ma co się podniecać. Liczy się tylko Ultra HD a nie sama rozdziałka. Więc generalnie serio odpuściłbym podniecanie się czy na PS4 pro będzie coś natywnego czy nie będzie... oczywiście super jakby było ale... pytanie jakie to ma przełożenie na nasze telewizory i ile osób ma telewizor naprawdę ogromny tak z 75". Bo z pełnym Ultra HD to można mieć i KS7000 49" i się mocno cieszyć nową technologią.

 

Ej a wyłączacie grę w menu jak gasicie konsolę?

 

https://hdtvpolska.com/test-technologii-hdr-grach-przykladzie-lg-oled-b6-oraz-konsoli-xbox-one-s/

 

 

Edytowane przez -gmeru-
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Serio, aż tak do siebie wzięliście opinie Gmera o grafice z HDR/bez w FH3? xDDDD

 

Gmeru - powinieneś robić w dziale marketingu jakieś firmy.

 

Hmmm pewnie trochę przesadziłem. To fakt. ;) Ale dochodzi jeszcze taki aspekt: obejrzałem właśnie forzę na Sony ZD9, który ma na planszy testowej 1700 nitów. (pipi)A... to naprawdę robi. To są oczywiście subiektywne wrażenia ale z drugiej strony opierane na różnych ekranach z różnymi nitami. Soul ma ekran, który jest powiedzmy średnio - wyższy do HDR. I już widzi spore różnice. Rozumiecie? Są różne opinie. To co się będzie działo jak na wiosnę odpalimy to na 2000 nitów? GOW4 ma tak długą skalę ustawień HDR, że pewnie na 4000 nitów wystarczy. Bo ledwo co dochodzą do tam jednej 10.

 

A karty graficzne obsługują ten HDR w ogóle? Bo wszyscy piszą o konsolkach. Program w Gears of War 4 czy FH3 na smoku i Samsungu KS7000 z włączonym HDR-em? DX tez distał wsparcie dla konsolek a o PC cisza.

GTX 1080 wiem że ma HDMI 2.0b, czyli wsparcie dla HDR. Bo niby od 2.0a dodali HDR.

Ech... 1700 zł niedawno dałem za smoka, a teraz są karty tańsze i lepsze ;/

 

Tak ale muszą dodać stery a tutaj i sam DX12 i nvidia itd. muszą to włączyć. Pewnie niedługo to się stanie. A wtedy 4K/60fps/HDR O_o

 

 

Ale musi być jeszcze wsparcie w grze, tak?

 

Sprawdziłem u siebie. 1070 też ma to wsparcie w postaci 2.0b

 

Niby już TR Rise ma. Ale nie ma jak odpalić ;p

 

Bo 4K to nie jest też żadna wielka rewolucja, pompują to jak 3D niegdyś, a obraz wcale nie urywa dupy w porównaniu do FHD z jakiejś rozsądnej odległości bo prawie nie widać różnic.

 

 

Oj widać widać, owszem nie zawsze czasami faktycznie są sceny które wyglądają jak w 1080p ale większość momentów w filmie w 4K robi robotę, ostatnio porównywałem na Batman VS Superman i różnica jest plus HDR.

 

Wszystko zależy jaka odległość, jaki film itd. Ja uważam, że wszystkie składowe Ultra HD razem powodują DUŻĄ różnicę. A tak wyjmowanie jednego np. 4K to tylko kawałek tortu... i odległość do ekranu. Ciągle to będę powtarzał. Przy 4K to ma mega znaczenie. Deadpool na BD i UHD naprawdę ciężko odróżnić pod względem rozdziałki. Albo Smerfy 2.

 

No wyswietlic HDR na HDMI 1.4, starych konsolach i telewizorach HD.

Ciekawe czy zaraz pojawia sie nowe modele tivikow Full HD z HDR.

 

Chyba już nie ;-)

Odnośnik do komentarza

problem polega na tym, że hdr trzeba zobaczyć na żywo, żaden materiał dostępny przez internet nie "naświetli" HEHE tematu i nie rozwieje wątpliwości, to czy ktoś zobaczy różnicę, czy nie to, i n d y w i d u a l n a sprawa. Dla jednego będzie deal breaker dla drugiego nic nie warty bajer, z którego nie będzie korzystał. Wzrok to zmysł i każdy ma wyostrzony inaczej, jeden widzi lepiej drugi gorzej. Są osoby co nie odróżnią Full hd od hd ready albo 60fps od 30fps, więc koniec końców najlepiej przejść się do kogoś co posiada taki sprzęt pod hdr i samemu zobaczyć różncię. chodzenie do sklepu rtv z xboxem i forzą imo też nie ma sensu, bo często tv wystawione dla klientów, mają jakieś chore ustawienia by jak najbardziej dawały po mordzie i przyciągały klienta. Tym bardziej nie sugerowałbym się porównywaniami przez internet.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Wczoraj trafiłem na ten wątek na Reddicie

w tym i wielu innych dyskusjach każdy kto widział HDR na żywo jednoznacznie stwierdza, że HDR robi naprawdę dobrą robotę. Więc coś w tym musi być, sam ostro się napaliłem na tą technologię ale poczekam jednak do przyszłego roku jeżeli mają wyjść matryce które zapewniają jeszcze mocniejszy efekt.
Odnośnik do komentarza

 

 

No nie do końca się zgodzę co do tego wszystkiego.

 

Mówicie tam w pewnym momencie, że dając na maxa podświetlanie w sdr całość się naświetli? Owszem, ale wówczas wystarczy zjechać wyraźnie (powiedzmy z 50 na 30-35) z jasnością (nie podświetleniem) i też można zapewnić o wiele lepszy kontrast na sdr a ilość candeli nie spadnie tak drastycznie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...