Skocz do zawartości

Technologia HDR na Xbox One S - co i jak


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć temat o HDR na Xbox One S aby jednak wyodrębnić go z ogólnych rozmów, które rozbijają się na drobne w dziale o konkretnej grze, to w temacie o konsoli a to w tematach w dziale HD. Za dużo tematów, powielające się odpowiedzi itd. Podam też kilka linków bo nie wkleję tutaj całych testów ;-) - nawet się nie da. Chciałbym aby w razie czego pytania o HDR padały właśnie tutaj bo jego konfiguracja na konkretnym TV nie jest tak oczywista. W miarę moich możliwości będę starał się pomóc.

 

Przypominam zatem o:

 

1. Test HDRa na przykładzie Forzy 3. Jak ustawić konsolę, grę oraz TV (Samsung). Do tego znajdziecie tam też poglądowe screeny porównawcze (poglądowe!) Co do konfiguracji innych TV to będziemy tutaj pisać gdy będą stosowne pytania.

 

2. Aktualne filmy po polsku w tym temacie:

 

 

 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

hehe :-)

 

 

A Forza Horizon 3 to działa w 4k przypadkiem nie na PC tylko?

 

Tak, w 4K tylko na PC. Takim natywnym. Na S jest skalowane. Generalnie potestowałem trochę w 4K bo mam SLI mocne i szczerze? Wolę wersję z HDR ;p Nawet w 30fps ;) Na PC nie ma póki co HDR.. Ale jakby doszło to już byłaby bajka dlatego Scorpio wydaje się mega tematem na przyszłość...

Odnośnik do komentarza

https://hdtvpolska.com/forza-horizon-3-hdr-test-i-recenzja-trybu-hdr-na-xbox-one-s-wideo/ - właśnie oglądam te obrazki porównawcze. 
Co za zje.by w tym Microsofcie... specjalnie w zwykłym trybie nie widać słońca. Przecież HDR to tylko kolory, a nie zmiana ustawień graficznych na very high. 
Teraz tak developerzy będą na nas wymuszać kupno telewizorów HDR: gra bez tej opcji, będzie chodziła na medium, a z HDR automatycznie zwiększą się detale.
No i tak porównuję sobie te różnice, na swoim tanim monitorku pecetowym. 

 

O, a tu jak zaje.biście widać:


Boże jakie kolory, 400 złotych dałem za monitor, a tak elegancko to wyświetla.
Dobra, ironizuję. Ładnie wyglądają te demka pokazowe: http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=145 - jak macie możliwość obczajcie. 
Ale żeby w grach przy HDR wyłączali dodatkowe efekty graficzne, to pic na wodę, co byśmy wywalili kasę na nowe TV. Ja chcę bez włączonego HDR widzieć to słonce na tym pierwszym screenie porównawczym.
 
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Tak samo będzie zaraz na PS4 Pro, tak samo jest na Ultra HD Blu-ray. I zaraz będzie na PC ;-). Więc firma nie ma tutaj nic do rzeczy. Wszystkie monitory i telewizory są piękne póki nie zobaczymy różnicy ;-). Potem już nie są takie piękne :/ I już wiele razy było pisane: to nie jest tak, że twórca gry sobie wytnie coś i oszuka kogoś. Nie da się tego zrobić programowo. Tyle, że to trzeba zobaczyć i wtedy dyskusja jest inna. Z 4K się osobiście np. nie podniecam bo tam by zobaczyć różnicę to trzeba mieć te minimum 55 i wsadzić nos w ekran. Generalnie zawsze trzeba wsadzić nos w ekran ;-) czy to 40, 55, 65 czy 75. Ale HDR to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza

Ja tylko liczę że skoro na prosiaku będę multiplatformy z hdr to i na łoniaku zrobią te same multiplatformy z opcją hdr. Ja już nie chcę grać bez hdr jak nie będę musiał. Nie wierzyłem gmerowi w recenzji. Spodziewałem się że po kupnie xboxa one s pogram w forze i napiszę tu coś o przekupnym recenzencie. :D

 

Jak to musi wyglądać na oledzie za 22 kafle ....

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

HDR to nie tylko kolory. Tu też ktoś inne efekty graficzne zastosował?

 

a912896b480ea19b779dd86d4c6da3e1.jpg

 

HDR to więcej detali w jasnych i ciemnych scenach plus szersza paleta barw. I nikt was nie zmusza do zmiany tv. Wystarczy zobaczyć ten efekt na żywo i sami polecicie do sklepu.

Mam telewizor z HDR i oglądam na nim demka pokazowe ( en filmik robi wrażenie http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=145).

A w grach przy okazji włączają się dodatkowe wodotryski graficzne? Trochę to dziwne, myślę, że HDR to tlyko wyostrzenie kolorów. A skoro telewizor "wie", że wyświetla obraz w HDR - o czym informuje, może w grach włączają się wtedy dodatkowe efekty graficzne?

No bo jak to tak, nagle nie ma słońca? Chciałbym porównać słońce w HDr i słońce nie na tv z HDR, a oni po prostu je wycięli.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

To nie są żadne dodatkowe efekty graficzne :P HDR wyświetla wielokrotnie szerszą paletę barw, masz dużo więcej odcieni tych samych kolorów przez co na wyświetlanym obrazie widać więcej detali, przejścia pomiędzy barwami są płynniejsze.

Odnośnik do komentarza

To nie są żadne dodatkowe efekty graficzne :P HDR wyświetla wielokrotnie szerszą paletę barw, masz dużo więcej odcieni tych samych kolorów przez co na wyświetlanym obrazie widać więcej detali, przejścia pomiędzy barwami są płynniejsze.

No ok. Tylko chodzi mi o to że ktoś to tak zrobił żeby np. to słońce jednak wyglądało zdecydowanie lepiej w hdr niż bez. No bo nie powiecie przecież że nie dało się tego zrobić tak żeby to słońce było bardziej wyraźne a nie jak przez mgłę. I dlatego wygląda to tak jakby celowo było to zrobione tak by uwidocznić że ten hdr to jest jednak super i w ogólę.

Odnośnik do komentarza

przykleje tu moj post z tematu o wyborze tv

 

bylem przypadkiem w saturnie i jezu jak oni oszukuja na tych pokazowkach z tym hdr

 

byla jakas demowka i belka przesuwala sie rzekomo pokazujac zwykly obraz i ten z hdr - w hdr wiadomo bajka i cud miod ale ten obraz zwykly, tv za 15tys a tam czern jak szarosc, wyprane z kolorow, no jakby lcd pierwszej generacji, obnizone, roztrojone wszystko byle tylko byl wiekszy kontrast na plus hdr

 

obok oczywiscie inne kozackie tv ale juz bez hdr i tam demowki z podbitym kontrastem itp i juz wszystko nagle cacy

 

nie twierdze, ze nie ma roznicy ale juz kilka razy rzucilo mi sie w oczy, ze te porownania do zwyklego obrazu pokazuja obraz strasznie pogorszony w porownaniu do tego co mozna osiagnac przy dobrej kabilibracji z tv bez hdr

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę w Forza Horizon 3 w HDR i matko jak to za(pipi)iście się prezentuje. Grałem sobie w demko wcześniej bez tego efektu i wszystko wyglądało pięknie, kolorowo i słoneczko też dawało rade, ale różnica jest dla mnie kolosalna. Jak odpaliłem dla porównania zwykłą wersję to doskonale zrozumiałem o co chodziło gmerowi w stwierdzeniu, że obraz wygląda jak "szmata" :) Te kolory, te promienie słońca, całe oświetlenie, no po prostu bajka.

 

Tak więc możecie sobie wklejać screeny i śmiać się z demówek w marketach, ale fakt jest taki, że HDR robi robotę i to jeszcze jak. Przyłączam się do stwierdzenia, że HDR>4k. No chyba, że mowa o 4K i HDR :)

 

PS. Nawet głupie światła w samochodach prezentują się teraz o niebo lepiej. Ciekawe jak będą się prezentować nocne wyścigi O_o

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę w Forza Horizon 3 w HDR i matko jak to za(pipi)iście się prezentuje. Grałem sobie w demko wcześniej bez tego efektu i wszystko wyglądało pięknie, kolorowo i słoneczko też dawało rade, ale różnica jest dla mnie kolosalna. Jak odpaliłem dla porównania zwykłą wersję to doskonale zrozumiałem o co chodziło gmerowi w stwierdzeniu, że obraz wygląda jak "szmata" :) Te kolory, te promienie słońca, całe oświetlenie, no po prostu bajka.

 

Tak więc możecie sobie wklejać screeny i śmiać się z demówek w marketach, ale fakt jest taki, że HDR robi robotę i to jeszcze jak. Przyłączam się do stwierdzenia, że HDR>4k. No chyba, że mowa o 4K i HDR :)

 

PS. Nawet głupie światła w samochodach prezentują się teraz o niebo lepiej. Ciekawe jak będą się prezentować nocne wyścigi O_o

a co z Input lagiem ? na Samsungu nie wzrasta ?

za rok wjeżdża tandem scorpio + tv z hdr

Chyba tez poczekam - od 1,5 roku przymierzam sie do zmiany TV - jeszcze niedawno mialem brac 55 calowa Bravie HD (dobrze ze sie opamietalem), teraz tez nie chce mi sie juz konsol wymieniac - zapewne ze Scorpio wymieni sie caly zestaw, ewentualnie czekam na jakies wyprzedaze flagowych samsungow.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No to Ins nakręcił mnie jeszcze bardziej bo z tego co czytałem nasze TV mają HDRa na tym samym poziomie na pewno mam większego input laga, ale tym się nie przejmuje. Póki co testowałem filmiki  z USB ( dzięki Gmeru) lego i mad maxa no robi to robotę a przecież to dopiero przedsmak, ONE S będzie dziś albo jutro FH3 już czeka w domu filmik z Gmerem w roli głównej już obejrzałem, że 3 razy także teraz tylko cierpliwie czekać! 

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...