Skocz do zawartości

Technologia HDR na Xbox One S - co i jak


Rekomendowane odpowiedzi

Deus ex od dziś też obsługuje hdr na XBS i ps4. Wyszła latka. Jeśli efekt będzie taki jak w przypadku fh3 to w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie aby wszystkie wydane tytuły o to wzbogacać.

 

No efekt może być jeszcze fajniejszy bo tam prawie przez całą gre (z tego co widziałem na YT) jest ciemno, a scene rozświetlają lampy i światełka - duży kontrast planów pomiędzy nimi.

Nie stoi, ale kosztuje i pewnie mało komu sie bedzie chciało cofać do wydanych tytułów.

Pozostaje pewnie czekać do jutra na analize DF.

Odnośnik do komentarza

ciekaw jestem tego magicznego hdr w zwyklej ps4 w 1080p, czekam az ktos to przetestuje

Ale przeciez nie ma telewizorow Full HD z HDR ^^

Może napiszę to tak łatwy, kupiłeś sobie super samochód ale brak w nim nitro ja kupiłem 2 lata później tańszy samochód ale nowszy który ma nitro na pokładzie powiedz mi czy ustawisz sobie tak swój samochód czy będziesz w stanie z tych ustawień jakoś to nitro w magiczny sposób tam zamontować ?

a jak ja kupie Verona, a Ty malucha z nitro ? xD

No i niektore telewizory dostaja aktualizacje z HDR, co juz jest w ogole beka - myslalem, ze to jest wsparcie sprzetowe, a wychodzi na to, ze wystarczy lepszy procesor w telewzorze i mozna pociagnac latke o_0

Samsungi inponuja niskim input lagiem, nawet z wlaczonym HDR, poczekam na rozwoj rynku i pewnie tez zrobie combo nowa generacja + nowy TV 4k.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Jak mam sie ladowac z PS5 i tivikiem za huy wie ile to lepiej poskladac tytana. Bo exy w tych czasach to juz zadna karta przetargowa.

 

Co do exów tak, ale nawet tytana musisz podpiąć do jakiegoś ekranu bo gra na monitorze i taborecie to porażka. W tym temacie wszystko rozchodzi sie o HDR a nie o grafike.

Odnośnik do komentarza

 

ciekaw jestem tego magicznego hdr w zwyklej ps4 w 1080p, czekam az ktos to przetestuje

Ale przeciez nie ma telewizorow Full HD z HDR ^^

Może napiszę to tak łatwy, kupiłeś sobie super samochód ale brak w nim nitro ja kupiłem 2 lata później tańszy samochód ale nowszy który ma nitro na pokładzie powiedz mi czy ustawisz sobie tak swój samochód czy będziesz w stanie z tych ustawień jakoś to nitro w magiczny sposób tam zamontować ?

a jak ja kupie Verona, a Ty malucha z nitro ? xD

No i niektore telewizory dostaja aktualizacje z HDR, co juz jest w ogole beka - myslalem, ze to jest wsparcie sprzetowe, a wychodzi na to, ze wystarczy lepszy procesor w telewzorze i mozna pociagnac latke o_0

Samsungi inponuja niskim input lagiem, nawet z wlaczonym HDR, poczekam na rozwoj rynku i pewnie tez zrobie combo nowa generacja + nowy TV 4k.

 

 

Rozumiem, że dla Ciebie tańszy nowszy samochód = maluch 

Tobie się tego nie przetłumaczy...

Odnośnik do komentarza

Najgorsze w tym całym hdr jest to, że nie ma tego jak przetestować za bardzo i można bazować głównie na opiniach.

Tak ale też w takie opinie nie chcę mi się wierzyć że taki horizon bez hdr to grafę ma na 7/10 no chyba że jest taka jak na tych porównaniach tzn. jak przez mgłę. No ale grałem w demo i na moim nie topowym tv wyglądała lepiej. Zobaczymy jak wypadnie ten hdr w już wydanych grach. Jeśli nie będzie tego efektu wow jak tu niektórzy piszą to będzie można uznać że można zrobić pod to grę tak by pokazać niesamowitość tego efektu zamiast np. bardziej przyłożyć się do lepszych efektów świetlnych.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się nie to tak nie działa że wystarczy lepszy procek i już można zrobić aktualizację do HDR. Imo musi być odpowiednia matryca.

 

10-bitowa matryca i dynamiczny kontrast najważniejsze czynniki, nie bede sie rozpisywał, gdyby ktoś chciał poczytać

 

https://www.cnet.com/how-to/can-i-upgrade-my-tv-to-hdr/

 

A tutaj jeszcze lista tv full hd od Sony, które w TEORII mogłyby wspierać HDR lub może być na nich zauważalna różnica w grach obsługujących HDR:

43W755C / W756C / W805C / W807C / W808C / W809C
50W755C / W756C / W805C / W807C / W808C / W809C
55W755C / W756C / W805C / W807C / W808C / W809C
65W855C / W857C / W858C / W859C
75W855C
===============
Oczywiście pewien tego nie jestem, pewnie nikt nie jest, Gmeru też milczy w tej kwestii, wiec nie chce nikogo wprowadzać w błąd.

 

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Przecież nikt nigdzie nie piszę, że gra bez HDR ma grafę 7/10 panowie spokojnie, nikt nie piszę też o mgle tylko o nieco szaro burych kolorach refleksów, dopiero jak człowiek odpali HDR i zobaczy jak to wygląd z nim i bez niego zaczynają się nasuwać takie spostrzeżenia. Efekt jest widoczny i bardzo zadowalający czy jest WOW ? ciężko powiedzieć na pewno jest lepiej i fajniej :)

Odnośnik do komentarza

 

Wydaje mi się nie to tak nie działa że wystarczy lepszy procek i już można zrobić aktualizację do HDR. Imo musi być odpowiednia matryca.

 

10-bitowa matryca i dynamiczny kontrast najważniejsze czynniki, nie bede sie rozpisywał, gdyby ktoś chciał poczytać

 

https://www.cnet.com/how-to/can-i-upgrade-my-tv-to-hdr/

 

A tutaj jeszcze lista tv full hd od Sony, które w TEORII mogłyby wspierać HDR lub może być na nich zauważalna różnica w grach obsługujących HDR:

43W755C / W756C / W805C / W807C / W808C / W809C
50W755C / W756C / W805C / W807C / W808C / W809C
55W755C / W756C / W805C / W807C / W808C / W809C
65W855C / W857C / W858C / W859C
75W855C
===============
Oczywiście pewien tego nie jestem, pewnie nikt nie jest, Gmeru też milczy w tej kwestii, wiec nie chce nikogo wprowadzać w błąd.

 

 

48w705c tez sie do tego zalicza? bo podobno to ten sam tv co 43W755C tylko bez androida?

Odnośnik do komentarza

 

Wydaje mi się nie to tak nie działa że wystarczy lepszy procek i już można zrobić aktualizację do HDR. Imo musi być odpowiednia matryca.

 

10-bitowa matryca i dynamiczny kontrast najważniejsze czynniki, nie bede sie rozpisywał, gdyby ktoś chciał poczytać

 

https://www.cnet.com/how-to/can-i-upgrade-my-tv-to-hdr/

 

A tutaj jeszcze lista tv full hd od Sony, które w TEORII mogłyby wspierać HDR lub może być na nich zauważalna różnica w grach obsługujących HDR:

43W755C / W756C / W805C / W807C / W808C / W809C
50W755C / W756C / W805C / W807C / W808C / W809C
55W755C / W756C / W805C / W807C / W808C / W809C
65W855C / W857C / W858C / W859C
75W855C
===============
Oczywiście pewien tego nie jestem, pewnie nikt nie jest, Gmeru też milczy w tej kwestii, wiec nie chce nikogo wprowadzać w błąd.

 

 

Fanek przede wszystkim wysoka maksymalna jasność matrycy się liczy..bez tego zapomnij o HDR.

Odnośnik do komentarza

 

Jak mam sie ladowac z PS5 i tivikiem za huy wie ile to lepiej poskladac tytana. Bo exy w tych czasach to juz zadna karta przetargowa.

Co do exów tak, ale nawet tytana musisz podpiąć do jakiegoś ekranu bo gra na monitorze i taborecie to porażka. W tym temacie wszystko rozchodzi sie o HDR a nie o grafike.
Sa tak za(pipi)iste monitory ze mozna sobie wlozyc te tiviki ktore w momencie zakupu sa juz technologicznym guwnem.

Taborety to juz jeden nimi cwiczy. Masz tak dobre fotele ze kanapa to juz zaden wyznacznik komfortu. Widze podjaranko na HDR jakoby mial definiowac na nowo rozrywke a ta dalej w ciemnej (pipi)e. Wazne ze cyferki $$$ sie zgadzaja tam gdzie maja.

Edytowane przez KoBik
Odnośnik do komentarza

Postanowiłem na własne oczy przekonać się, czy HDR faktycznie robi taką różnicę, i czy warto wymienić telewizor na nowszy model.Wizyta w salonie sprzedaży niewiele mi dała, bo obsługa nie była chętna do jakichkolwiek zmian w ustawieniach wyświetlanego obrazu. Tak się jednak szczęśliwie złożyło, że kolega niedawno kupił Xbox One S i telewizor Phillips 55PUS7101, więc okazja nadarzyła się sama.Po pokonaniu obiektywnych i bardzo uciążliwych trudności(czyli żon, które nazwały nas zdziecinniałymi idiotami), mogliśmy przystąpić do testów.

 

Do dyspozycji mieliśmy dwa telewizory, a więc wspomnianego wyżej Phillipsa z HDR, i mojego Sony Bravia 50w829b.Testowaliśmy rzecz jasna grę Forza Horizon 3.Jedna uwaga: jeżeli chodzi o ustawienia obrazu, to Sony został ustawiony w tryb obrazu Żywy, z podkręconym kontrastem i jasnością, z włączonym kontrastem dynamicznym i innymi bajerami, co rzecz jasna musiało odbić się na wartości input lag.Niestety nie jestem w stanie podać konkretnych liczb, nie widziałem jak to zmierzyć, ale moim subiektywnym zdaniem nadal grało się rewelacyjnie, płynnie i bezproblemowo. Choć oczywiście zdaję sobie sprawę, że dla wielu graczy takie zwiększenie IL jest nie do zaakceptowania, dla mnie jednak nie ma w praktyce  żadnej różnicy.

 

Przechodząc do rzeczy napiszę jeszcze tylko, że zrezygnowaliśmy z robienia fotek, ponieważ uchwycenie efektu HDR na zdjęciu jest raczej bardzo trudne do zrobienia, i trzeba to literalnie zobaczyć na własne oczy, by ujrzeć różnicę. Jak więc oceniam HDR? Cóż, nie da się ukryć, że obraz z HDR robi wrażenie. Widać wyraźnie różnicę w kolorach, widać na ekranie więcej detali,fantastycznie wygląda słońce i wszelkie efekty, jakie oświetlenie słoneczne wywołuje na masce samochodu i na otoczeniu.Spore wrażenie zrobiła na mnie jazda nocą, gdy światła samochodu fantastycznie oświetlają trasę.To wszystko prawda, HDR robi różnicę.Problem polega jednak na tym, że ta różnica nie była dla mnie na tyle miażdżąca, by wyciągnąć z portfela ładnych kilka tysięcy złotych i kupić nowy telewizor.Owszem, zgadzam się, że to przyszłość, że kolejne gry na pewno będą wyglądały jeszcze lepiej, że jest to krok do przodu.Na pewno mój kolejny telewizor będzie z HDR, to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Wstrzymam się jednak co najmniej rok z zakupem.Pojawią się bowiem nowe modele tv, cena starszych spadnie,będzie większy wybór gier.Na dzień dzisiejszy kupno telewizora z HDR jest dla mnie nieopłacalne.

 

Oczywiście, to co napisałem powyżej, to tylko moje subiektywne odczucia, ktoś inny może to oceniać kompletnie inaczej.

Edytowane przez Atos
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...