Skocz do zawartości

Technologia HDR na Xbox One S - co i jak


Rekomendowane odpowiedzi

 

Mógłbyś jaśniej ? HDR włącza się automatycznie na KS7000, a grę odpalam po włączeniu konsoli. 

 

Odpalasz konsolę. Jesteś w dashu. Gra jest wyłączona na twardo (nie chodzi w tle). Odpalasz z HDR. Potem wychodzisz do dasha i dajesz zakończ. Wtedy dopiero wyłączasz HDR w menu konsoli. Ponownie odpalasz na czysto grę. O to chciałem się upewnić. Xbox potrafi złapać zwisa z HDR i trzeba na twardo wyłączyć samą grę będąc w dashu.

 

 

Po wielu próbach ustawienia HDR'a zrobiłem DOKŁADNIE tak jak napisałeś i zgłupiałem. HDR wyłączony w opcjach konsoli, a obraz wygląda jakby HDR działał O_o Czy jest możliwe, że mimo teoretycznie wyłączonego HDR'u w menu działa on tak czy inaczej w grze bo wygląda to w końcu tak jak powinno (czyli fenomenalnie w przypadku FH3 i zdecydowanie lepiej w Gearsach).

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Ty niczego nie masz ale najlepiej wiesz.

 

 

Wniosek jest prosty jesteśmy beta testerami tego mój S też coś świruje i wydaje mi się, że jest to wina softu związanego właśnie z HDRem.

Raz działa jak trzeba a raz dzieją się dziwne rzeczy choć z taką FH3 zawsze jest wszystko OK.

Edytowane przez Soul
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zróbcie dla mnie mały teścik. Odpalcie Forzę lub Gearsy z odpalonym HDR'em. Odpalcie jakiś wyścig lub level z kampani. Jak już się dogra i będzie można grać wciśnijcie środkowy przycisk na padzie (guide) i wylogujcie się ze swojego profilu. Zalogujcie się ponownie i kontynuujcie grę. Obraz bajka u mnie i jestem ciekaw jak u innych, a w szczególności u Bartiza, który pisał, że HDR u niego w ogóle nie wygląda. 

Odnośnik do komentarza

Huh widziałem chyba już 4 warianty obrazu, 2 HDRowe i 2 SDR. Xbox One S ma ewidentny problem z tym. Jakiś update to popsuł bo na ani jednym HDRze nie mam dobrej czerni tak jak wcześniej. W SDR jak smoła, w HDR szarawa. Kiedyś to pewnie poprawią, mi się już nie chce kombinować.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

haha jaki ja głupi jestem xD

 

Wystarczyło zmienić w opcjach konsoli z PC RGB na Zalecane i wszystko wygląda tak jak trzeba xD Czerń boska, światło daje po gałach i kolory piękne ... czemu ja o tym wcześniej nie pomyślałem ? Na początku jak kupiłem X1S miałem takie właśnie ustawienia i potem to zmieniłem bo w grach SDR lepiej to wygląda. Fajnie, że sobie przypomniałem dopiero teraz <facepalm>

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ja z tego co pamiętam, to u siebie na zwykłym TV cały czas mam Zalecane, bo na PC RGB kolory są dla mnie przesycone barwami. Szkoda, że mój TV nie ma wejścia VGA, bo bym podłączył obraz przez HD Fury i bym miał zakres barw, który mi zawsze najbardziej pasował. Obraz który daje konsola przez HDMI zawsze był dla mnie przesycony, a niestety pomimo multum opcji w TV nie wszystko da się zniwelować.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...