Skocz do zawartości

Technologia HDR na Xbox One S - co i jak


Rekomendowane odpowiedzi

O wiele ciekawszy byłby temat o nocy i księżycu, źródłach światła, ilości detali itd. bo tam tak naprawdę HDR robi robotę.

każdy kto widział HDR na żywo jednoznacznie stwierdza, że HDR robi naprawdę dobrą robotę.

Kolejna osoba mówi jak jest, HDR działa i robi robotę 

ale większość momentów w filmie w 4K robi robotę

Robi robote - chyba najbardziej znienawidzone stwierdzenie na ten tydzień (a to raptem 2 ostatnie strony...)  

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

problem polega na tym, że hdr trzeba zobaczyć na żywo, żaden materiał dostępny przez internet nie "naświetli" HEHE tematu i nie rozwieje wątpliwości, to czy ktoś zobaczy różnicę, czy nie to, i n d y w i d u a l n a sprawa. Dla jednego będzie deal breaker dla drugiego nic nie warty bajer, z którego nie będzie korzystał. Wzrok to zmysł i każdy ma wyostrzony inaczej, jeden widzi lepiej drugi gorzej. Są osoby co nie odróżnią Full hd od hd ready albo 60fps od 30fps, więc koniec końców najlepiej przejść się do kogoś co posiada taki sprzęt pod hdr i samemu zobaczyć różncię. chodzenie do sklepu rtv z xboxem i forzą imo też nie ma sensu, bo często tv wystawione dla klientów, mają jakieś chore ustawienia by jak najbardziej dawały po mordzie i przyciągały klienta. Tym bardziej nie sugerowałbym się porównywaniami przez internet.

 

Biorąc pod uwagę na czym polega efekt HDR, to różnicy nie zobaczy tylko daltonista ;)

Odnośnik do komentarza

No dokładnie tak, jak przez szmate. Forza błyszczy w HDR, a tutaj mimo podświetlenia na maxa to obraz przytłumiony i świeci gorzej niż na SDR na połowie podświetlenia. Próbowałem już mnóstwa ustawień i nic. 

Teraz to mi dałeś do myślenia. Jakiś czas temu testowałem na swoim Philipsie PUS6501 właśnie Forze z HDR i miałem dokładnie tak jak Ty z GOWem. Jak włączałem w Xboxie opcje HDR to miałem obraz przytłumiony, słabe kolory, zero podświetlenia itp. jak odznaczałem od razu uderzenie, wszystko wyglądało lepiej, kolory żywe, wszystko fajnie się świeciło. Teraz to już sam nie wiem, mój TV miał HDR dodany w updacie oprogramowania, więc myślałem że dodane na siłę i tak ma to po prostu na tym TV wyglądać, zwłaszcza że gmeru coś mówił że HDR się bardzo różni w TV za 4k a w tym za 10k. 

Odnośnik do komentarza

Ins ale oczywiście grę wyłączysz w samej konsoli przed odpaleniem HDR prawda? Tylko się upewniam... Generalnie różnica jest ale też uważam, że nie aż tak jak w Forzie. Ale hmm już sam ten początek i np. spojrzenie na chmury. Forza jest mega bo kolorowa itd. Dla mnie najgorzej wygląda Deus.

Odnośnik do komentarza

Ins samo mi się włącza. Ustawienia mam normalne. Skalibrowalem xboxa tą kalibracja w menu a potem suwak w grze. Co do hdr to kiepsko działa to fakt. Różnica mała względem bez hdr ale nadal jest. Pod koniec pierwszego rozdziału jak jest ta sielanka słoneczko ładnie świeci i refleksy w nicy w wodzie też niczego sobie.

 

P.s . Może masz ciepłą barwe w trybie gra? Ja mam standardową bo ciepła 1 i 2 jakas taka żółta

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Mógłbyś jaśniej ? HDR włącza się automatycznie na KS7000, a grę odpalam po włączeniu konsoli. 

 

Odpalasz konsolę. Jesteś w dashu. Gra jest wyłączona na twardo (nie chodzi w tle). Odpalasz z HDR. Potem wychodzisz do dasha i dajesz zakończ. Wtedy dopiero wyłączasz HDR w menu konsoli. Ponownie odpalasz na czysto grę. O to chciałem się upewnić. Xbox potrafi złapać zwisa z HDR i trzeba na twardo wyłączyć samą grę będąc w dashu.

Edytowane przez -gmeru-
Odnośnik do komentarza

1. Odpalam konsole

2. HDR w konsoli włączony

3. Odpalam grę, która nie chodziła w tle

4. Załącza się w grze HDR 

5.Wychodzę do dasha i zakańczam grę

6. Wyłączam HDR w menu konsoli

7. Odpalam grę bez włączonego HDRa w menu konsoli ?

 

Coś mi tu nie pasuje ;P

Odnośnik do komentarza

Ins sprawdziłem i GOW 4 wygląda lepiej bez HDRu w ciemnych lokacjach w sensie ma lepszą czerń ponieważ matryca nie daje podświetlenia na maxa widocznie tej grze to nie służy, co sam zresztą zauważyłeś. A przynajmniej nie w każdej lokacji w dzień faktycznie kolory są lepsze, także ja osobiście gram tak kiedy widzę, że misja jest w dzień daję HDR na on gdy jest ciemno a zazwyczaj tak właśnie jest to gram bez HDRa i tyle w temacie. 

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

U mnie nie ma znaczenia czy dzień czy noc. W obu przypadkach kolory gorsze, czerń gorsza, jasność słabsza. Wygląda to też tak jakby był źle załączony black level (limited/full) i przez to jest mleko na ekranie. W konsoli zmieniałem i bez różnicy, a na TV opcje do zmiany mam wyłączoną przy upscalingu do 4K. Jak zmieniam na 1080p to HDR już nie mogę włączyć w menu konsoli. 

Odnośnik do komentarza

No ja tez tak zrobię ale jak mam grać bez HDRu to odpalam wersje PC na utra w 60 klateczkach w takim razie.

 

EDIT: Próbowałem i kombinowałem ale nadal nic, HDR źle działa. Co więcej w FH3 też coś się skaszaniło ...

 

Wiem, że fotki nie mają zwykle sensu ale może trochę oddadzą jaka jest różnica w kolorach i czerni:

 

SDR:

 

Y3vYyAT.jpg

 

HDR:

 

UBzPX7z.jpg

 

EDIT2:

Dobra teraz już nic nie rozumiem. Odpaliłem sobie FH3 i patrzę, że lipa z obrazem w HDR. Zirytowany wziąłem sobie szybką podróż, by zmienić lokacje i nagle boom, obraz taki jak trzeba. No to odpalam Gearsy i wszystko też elegancko, czerń taka jak powinna, kolory bardziej naturalne niż w SDR O_o Pewnie jak jutro włączę konsolę po pracy znowu będzie mleko na ekranie. Ewidentnie wina softu, ten od TV gryzie się z X1S pewnie. Irytujące na maxa.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Polski oddział Microsoftu znowu popełnia marketingowe błędy i nie zajmuje się właściwie promocją technologii HDR dostępnej w XOne S. Na targach Warsaw Games Week można było zobaczyć Forzę Horizon 3 na telewizorach 4K, ale osoba z Xboxa która zajmowała się stanowiskiem nawet nie była w stanie potwierdzić, czy telewizory faktycznie mają włączony tryb HDR. Nie dało się tego samodzielnie stwierdzić, bo też nie było żadnego porównania. Tymczasem konkurencja w drugiej hali miała dwa stanowiska z nowymi telewizorami Sony i PS4 Pro, a osoby prezentujące ulepszoną konsolę swobodnie przełączały obraz z trybu Full HD na 4K i z no-HDR na HDR, więc można było zobaczyć różnicę na własne oczy. Inna sprawa, że ten-niby-HDR okazał się dla mnie jedynie przesadnym rozjaśnieniem obrazu, nic poza tym.

 

Mam nadzieję, że bliżej premiery Scorpio Microsoft zadba o lepszą reklamę swojej technologii, bo inaczej znowu zostanie w dalekim tyle za Sony w naszym kraju.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...