Skocz do zawartości

Technologia HDR na Xbox One S - co i jak


Rekomendowane odpowiedzi

ja nadal nie czaje jednego - wezmy telewizor z przed 2 lat bez HDRu, jakis topowy z 10 bitowa matryca, miliardem kolorow za 10 kola - rozumiem, ze obraz na nim jest gorszy niz na telewizorze za 4 kafle z HDRem ? ^^

Zapytalbym Gmera, no ale chlop recenzuje telewizory dla graczy, szukajac najmniejszych input lagow jednoczesnie grajac w scenie 'filmu' i wlaczonym MotionFlowem (bo tak woli...)

no dynia.

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Łatwy dając tryb HDR na ON zaczynasz widzieć nowe detale, na niebie pojawiają się chmury których wcześniej nie było, słońce zaczyna pięknie świecić, refleksy na samochodzie błyszczą nie są matowe (Gmeru to fajnie nazwał jak przez szmatę, szare i bure)  Tu wszystko zaczyna dawać po gałach i to od nas zależy jak bardzo, plaża nabrała rumieńców jako, że słońce wygląda dużo lepiej daje też dużo lepsze efekty na poszczególnych efektach cząsteczkowych oraz odbicie słońca w  wodzie/kałuż czy też pod czas efektu mokrego asfaltu to wszystko wygląda dużo lepiej nie wspomnę o lepszych kolorach, lampy samochodów świecą naturalnie pisząc krótko na moim TV ta gra wygląda lepiej z włączonym HDRem. I IMO efekt ten jest bardzo zadowalający zwyczajnie robi robotę jedyny warunek jest taki, że trzeba to zobaczyć na własne oczy.

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

Nadal wydaje mi sie ze telewizor z wyzszej polki bez hdr z odpowiednia kalibracja powinny to wyswietlic, skoro ma taka matryce. Kupiles tv 2 lata temu za 20-30 kola i co? Nie ma tam koloru czarnego, a obraz jest jak przez szmate?

No nie sadze...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Tu nie chodzi o kolor czarny, chodzi o refleksy na karoserii i efekt słońca i promieni słonecznych, bez HDR odbicie słońca w masce wygląda szaro-buro, gdy HDR jest włączony  fajnie oślepia a barwa jest bardziej intensywna. Nie widziałeś tego na żywo nie masz porównania, obejrzałem też wczoraj film dwóch wersja zwykłego blu raya i blu raya 4k z HDR i różnica jest ogromna i jak bym miał wybierać TV za 8 k bez HDR czy TV za 5 k z HDR wybrał bym ten drugi.

Odnośnik do komentarza

easy zadał ciekawe pytanie. Czy my po prostu zmuszani jesteśmy do kolejnych nowinek technologicznych, by co rok, dwa wydać po 10 000 na nowy tv?
Wydaje mi się, że jak ktoś kupił sobie ze 2 lata temu TV za 10 000, to jest on lepszy, niż np. dzisiejszy TV za 5000. A dobry TV z HDR za 5000? Ile takie coś będzie miało cali? 49?
Od siebie dodam, że miałem w 2012 nowy TV z 3D, kosztował z pięć kafli. A rodzice mieli jakiś stary samsung hd ready i... kiedy u nich podłączałem tablet i graliśmy w Mario, lag był zerowy, podczas gdy u mnie, na TV za 5 kafli, nie dało się grać. 


soul, jaki film obejrzałeś w 4k uhd?

Odnośnik do komentarza

No chyba nie, bo jeszcze wtedy nie bło tej technologii. Przykładowo, mam amplituner z 2012 roku, który ma problemy z dźwiękiem z TV. Wtedy ta technologia (HDMI ARC) było nowością i pewnie nie działą za dobrze. Ale kupię sobie tańszy i jeszcze z dodatkowymi funkcjami, jak WIFI czy BT. Nie dość, że mniej dziś wydam, to jeszcze będę miał nowsze funkcje.

Odnośnik do komentarza

no slaby przyklad, bo akurat amplitunery ze zwyklimi czinczami zjadaja wszystkie marketingowe (pipi) na sniadanie, jezeli chodzi o jakosc dzwieku - zreszta tam juz w ogole jest matura, skoro mozesz miec aplituner za 100 tys zl, z rozna skala barw. No ale zawsze ktos napisze, ze nie slyszy roznic.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

easye: odpowiadając - domyślam się że TV za 5K z HDR nie kasuje jakością obrazu TV za 50K (domyślam się bo nie mam TV za 50K) - ogólna jakość obrazu na tym droższym TV będzie dużo lepsza niż na tańszym TV z HDR np. z tego roku. Tańszy TV będzie po prostu obsługiwał technologię HDR tam gdzie ona jest wykorzystywana czyli np. doświetlanie cieni czy szczegółowość oświetlenia.

Samych materiałów z HDR też nie ma za duzo - technologia HDR wcześniej była już używana w fotografii i tam robi to naprawdę świetne wrażenie ale taki sam przykład - lustro za 30k i lustro za 8k z HDR. No co zrobisz jak nic nie zrobisz? Technologia idzie do przodu, trzeba zarabiać i wciskać nowe TV. Nie chcieli brać za bardzo 4K to doda się HDR i wtedy może się ruszy. Ciekawy jestem czy jakiś producent w ogóle myśli o wsadzeniu HDR'u do TV FHD.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

No ale czego nie rozumiesz? Te starsze TV nawet i za 50k nie mają obsługi tej technologi więc jej nagle nie wyczarują, co nie?

 

Dziwisz się zdziwieniu Isiego, który ostatnio napisał, że na 32" TV nie widać różnicy pomiędzy HD Ready a Full HD?

 

No właśnie  :reggie:

 

A tak na poważnie: Isi, Ty chyba w ogóle nie łapiesz o co chodzi z HDR. Przyjmijmy, że dotychczasowe TV miały paletę barw o wartości "X", ok? Telewizory z HDR mają natomiast możliwość wyświetlenia palety barw o wartości np. 10 x "X" i na tym polega cała różnica. Wielokrotnie szersza paleta barw oznacza lepsze przejścia pomiędzy odcieniami poszczególnych barw, co w praktyce oznacza, że widzisz więcej detali na tym samym obrazie.

Odnośnik do komentarza

Kyo akurat z tym czarowaniem to jest tak, że np telewizor dostają update nowym firmware i mają hdr mimo, że wczesniej tego nieobslugiwały. Z tego co pamietam to Bartiz kupil takiego 4K bez hdr ale w updacie go dostał.


Tu chyba chodzi o sama technologie HDR o ktorej 2 lata temu nikt nie wiedzial.

 

Wydaje mi sie, że technologia HDR jest starsza niż wszystkie konsole bo od wielu lat stosuje się ją w fotografii. 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Sama technologia tak, w telewizorach jeszcze na poczatku roku nikt o tym nie slyszal.
 

Soul ten Panasonic to jakiś topowy model z tym "dobrym hdr"? Patrzę i taki sam tv 58 cali u mnie w całkiem przyjemnej cenie.


Sprawdzalem, ze telewizor nie posiada certyfikatu UHD Premium, bo nie osiaga takiej jasnosci, jak np. Samsung 7000. Swieci zatem mniej, wiec i HDR moze byc na innym poziomie. Ogolnie jezeli ktos nie musi zmieniac telewizora, to ja bym sie jeszcze troche wstrzymal - technologia dopiero raczkuje, podobno jest sporo telewizorow na rynku, w ktorych ten efekt bedzie niezadawalajacy, a dodatkowo obraz plywa - nie przeszkadza to chyba tylko tym, co lubia miec 60 fpsow w Horizon 3. Biorac pod uwage jeszcze fakt, ze obecnie mamy cale 2 gry pod nowa technologie, to chyba naprawde nie ma na co sie rzucac (no chyba, ze ktos i tak telewzor musi kupic, to zawsze lepiej brac cos lepszego na przyszlosc)
 

 

No ale czego nie rozumiesz? Te starsze TV nawet i za 50k nie mają obsługi tej technologi więc jej nagle nie wyczarują, co nie?

 
Dziwisz się zdziwieniu Isiego, który ostatnio napisał, że na 32" TV nie widać różnicy pomiędzy HD Ready a Full HD?
 
No właśnie  :reggie:
 
A tak na poważnie: Isi, Ty chyba w ogóle nie łapiesz o co chodzi z HDR. Przyjmijmy, że dotychczasowe TV miały paletę barw o wartości "X", ok? Telewizory z HDR mają natomiast możliwość wyświetlenia palety barw o wartości np. 10 x "X" i na tym polega cała różnica. Wielokrotnie szersza paleta barw oznacza lepsze przejścia pomiędzy odcieniami poszczególnych barw, co w praktyce oznacza, że widzisz więcej detali na tym samym obrazie.

 


No przynajmniej DonXboxo lyknal, bo reszta od raz przeszla do dalszej beki. Lapie stary - tylko narazie kazdy pisze co innego. Bartiz mowil, ze po patchu jaki dostal ten HDR nie byl zadowalajacy, dodatkowo odczuwalnie wzrastal u niego input lag, co skonczylo sie tym, ze w trybie gry gral bez HDR - inny znajomy kupil Samsunga 7500 i mowi, ze przesadzaja ludzie z ta roznica - nie wiadomo kogo sluchac. i jezeli to w koncu jest programowe wsparcie, skoro wystarczy aktualizacja oprogramowanie telewizora to juz w ogole mozemy zamknac temat wyzszosci nowej technologi nad starszymi modelami za pare kola.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Kyo akurat z tym czarowaniem to jest tak, że np telewizor dostają update nowym firmware i mają hdr mimo, że wczesniej tego nieobslugiwały. Z tego co pamietam to Bartiz kupil takiego 4K bez hdr ale w updacie go dostał.

Heh, nawet o tym nie wiedziałem, no to niezłe ruchanko jak nie będą dawać specjalnie updateów :teehee:

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Isi, piszesz trochę tak jakby ktoś chciał Cię zmusić do kupna :P Jak ktoś ma pieniądze to kupuje i tyle. A jak ktoś musi ciułać, to wiadomo, że będzie czekać na lepsze oferty. Dzisiaj TV za 5 tys. za rok kupi się za 3 tys. i to lepszy. Żadna nowość.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Na moje to powinno się porównać flagowy telewizor z hdr z flagowym telewizorem bez tego czegoś sprzed 3-5 lat . Bo włączając i wyłączając to na jednym telewizorze nie wierzę żeby producenta nie korciło aby celowo z(pipi) obraz na ustawieniach bez hdra .

I testowałbym na filmach a nie na grach z tego samego względu hehe

Edytowane przez malin1976
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Kyo akurat z tym czarowaniem to jest tak, że np telewizor dostają update nowym firmware i mają hdr mimo, że wczesniej tego nieobslugiwały. Z tego co pamietam to Bartiz kupil takiego 4K bez hdr ale w updacie go dostał.

Heh, nawet o tym nie wiedziałem, no to niezłe ruchanko jak nie będą dawać specjalnie updateów :teehee:

 

 

Bartiz kupił właśnie tv bez HDR, po podłączenu do netu pobrało nowy soft i pojawiła sie opcja HDR. Tyle że nie jest zadowolony z efektu bo prawdopodobnie chodzi o jasność telewizora + to że u niego akurat IL wzrósł.

 

Pisałem w temacie Noob kupuje TV, ale nie dostałem tam odpowiedzi od Gmera (pewnie mój post zginął wśród innych, spoko) , w teorii efekt HDR powinien wyświetlić każdy tv z 10-bitową matrycą (paleta kolorów), jak np. Sony w805C - tv full HD.

Zastanawia mnie czy taki tv podpięty do PS4 mimo, że nie obsługuje HDR wyświetli mimo wszystko kolory i efekt świetlne tak samo jak dedykowany tv z HDR. Sprawdzi sie to dopiero, gdy wyjdzie jakaś gra z obsługą HDR, może Last Guardian.

 

To oczywiście teoria ^^^^

 

No i tak jak z Easyem gadałem i przekazał głos rozsądku wyżej, jeśli ktoś nie ma ciśnienia i nie dał sie złapać w tą reklamową papke HDR, że to zupełnie nowa jakość niech wstrzyma sie z zakupem, gier z HDR całe 2, jasno świecących tv na palcach ręki można wymienić. Gdy wyjdzie za miesiąc PS4 Pro pewnie pojawią się jakieś patche z HDR do już istniejących gier, to wtedy sie to dokładniej zweryfikuje czy game changer czy tylko dodatek.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Jedna gra jak narazie obsługuje hdr, żadna z konsol nie dostarcza natywnego 4k, a wy rozpisujecie się coś o tv za 50k 10 lat temu i za 5k teraz xd

 

Proponuję włożyć chuya do lodu i czekać na przyszły rok co pokaże skorpio i wtedy się interesować.

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza

Łatwy i ja i Gmeru i Ins i Blant potwierdzają jakość jaką wnosi HDR w grach każdy z nas najpierw sprawdził swój TV z HDR i bez i każdy powie Ci, że widać różnice, każdy z nas stwierdzili to jasno a Ci którzy tego nie mają szukają dziury w całym tłumacząc sobie to tak jak tylko mogą...

 

Ogólnie gdy kupiłem tego Panasa testowałem go dobre 3-4 dni na starym ONE i mimo braku HDRu widziałem o ile lepiej świeci ten TV od mojej plazmy, ładniejsze kolory, lepsza płynność obrazu, wszystko pięknie wygładzone, wiadomo w końcu to nowy TV. Pograłem trochę w FH3 przyglądając się jak gra wygląda teraz i jakie ewentualne zmiany wprowadzi tryb HDR, sam nie wiedziałem czego mam oczekiwać czy faktycznie jest to tak dobre jak mówią inni.

Gdy do zestawu dołączył ONE S i w końcu mogłem sprawdzić tryb HDR w akcji w grze mamy możliwość ustawienia natężenia tego efektu w czasie rzeczywistym, dzięki temu bawiąc się suwakiem na naszych oczach zaczynają pojawiać się nowe szczegóły na ekranie których wcześniej nie było.

Więcej chmur na niebie lepiej doświetlone niebo, lepsze kolory, lampy samochodów wygląda dużo lepiej zwyczajnie naturalniej, n/p ekran startowy gdzie słoneczko piękny świecie człowiek nie czuje, że jest to tylko super efekt graficzny tylko, że faktycznie ma to jakąś głębie przy czym ładnie daje po oczach tak jak robi to prawdziwe słońce. To samo tyczy się słońca pod czas gameplayu i wszystkiego co jest z nim związane, wszystkie refleksy i efekty odbicia i nie wiem ileż razy można pisać to samo ? 

 

Może napiszę to tak łatwy, kupiłeś sobie super samochód ale brak w nim nitro ja kupiłem 2 lata później tańszy samochód ale nowszy który ma nitro na pokładzie powiedz mi czy ustawisz sobie tak swój samochód czy będziesz w stanie z tych ustawień jakoś to nitro w magiczny sposób tam zamontować ? 

 

Mam nadzieje, że pomogłem :D

 

Mój Tv mimo gorszego input laga poziom HDRu ma na równi z Ins'a Samsungiem.

Edytowane przez Soul
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...