Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Stopa 5,75% czyli w Nest zaraz mi wskoczy 4,75% czyli guwnoprocent.
Chyba warto zamrozić nadwyżki na 3-letnie składane TOS na stałym 6.85% (procent składany też robi swoje i dokłada realnie więcej drobnych na koniec).

W Millennium Banku wyskoczyła mi jeszcze promka konta oszczędnościowego 7% na 3 miesiące (ale tylko do 100k), przy środkach stanowiących nadwyżkę na bodajże 29/09 (idealnie bo wtedy miałem jakieś grosze na koncie głównym pod koniec miesiąca xd).

Odnośnik do komentarza

W Toyota Bank jest jeszcze lokata na 1-2 lata z oprocentowaniem 6,2% i 6% (do 400k) ale ja idę w TOS 80% oszczędności. Reszta na lokatę na rok 6,2. I trzymam kciuki, żeby w 3 lata nic nie pierdolnęło. Niestety minus lokat jest taki, że nie można ich wcześniej zamknąć bez straty odsetek. :/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja jestem mocno pod kreską na CDP i CI, no nic, poleżą parę miesięcy, sprzeda się przy lepszych nastrojach. CI może trochę odrobić na koniec października przy pierwszych wynikach (albo i nie jak pokazuje przykład CDP).

 

Plusem CDP jest to, że nawet jak mocno traci, to kiedyś też mocno zyska chociażby na spekulacji ich akcjami przez fundusze.

Odnośnik do komentarza

Banki +10% też przez ropę? ;)

 

Wybory napędziły wzrosty, dzisiaj od rana już znowu ponad 2% na Wig20.

 

Zabawa początkującego z gamingiem nauczyła mnie jednego, kupować takie akcje tylko na mocnej przecenie. Gaming na GPW to chyba pierwszy cel spekulacji funduszy.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.10.2023 o 17:56, _Red_ napisał:

TOS stałe 6.85% na 3 lata czy COI zmienne inflacyjne na 4 lata? Myślę nad proporcjami 70/30 (stale/inflacyjne) bo jak inflacja zejdzie do ok 5% w 2024 to obligacje wskoczą na 6.25%. Z drugiej strony jak ceny wystrzelą to udupie się na 6.85%. Ktoś umie przewidywać przyszłość?

Może się powtarzam , ale jak dla mnie tylko EDO. COI co roku spuszczają paliwo (odsetki). Edo 7,25% w pierwszym roku oraz 1,50% do inflacji w przyszłych latach. Odsetki się akumulują. 

Edytowane przez Rezoo7
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Od 1.11.2023 spada oprocentowanie obligacji. Jak ktoś jeszcze chce dokupić, to warto w tym miesiącu. U mnie weszło 100% TOS. Po tym czasie mam plan wyciągnąć tę kasę i zainwestować w jakieś mieszkanie. Nie bardzo mam pomysł co robić z nowymi oszczędnościami gromadzonymi od listopada. Pewnie jeszcze przez jakiś czas będę dokupował te trzylatki.

 

https://www.obligacjeskarbowe.pl/komunikaty/z-dniem-1-listopada-2023-roku-rozpoczyna-sie-sprzedaz-nowych-emisji/

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...