Skocz do zawartości

Blade Runner 2049


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 453
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Problemem jest (przynajmniej w Gdańsku) że BR2049 grany jest w małych salach kinowych (muliplexy)

Duże sale z wypasionym systemem dzwiękowym przeznaczone zostały na ...... Botox

W trójmieście Nie ma szansy zobaczyć br2049 w solidnych warunkach.

Zazdroszcze tym co byli na filmie w I Maxie

 

 

To samo jest chyba wszędzie. Botoks zdominował sale kinowe z kilkunastoma seansami dziennie, na BR2049 zostały małe sale i 2-3 seanse. Nie dziwne, że ma wyniki jakie ma.

Odnośnik do komentarza

Wróciłem z kina. Osób była cała sala.  Dziwne. Dla mnie 101/10, żona dała -44/10 i wyszła z seansu po 2 minutach.

 

Jutro pełna recenzja. 

 

OK. Tak serio to świetnie się bawiliśmy. Film jest mega i trudno się przyczepić, ale... recenzje kłamią. Świeżo po seansie to dla mnie 8+. Jednak chyba tylko dlatego, że za bardzo zawierzyłem recenzjom. Pisali, że film identyczny jak jedynka. Lol, nie. Przecież to był zupełnie inny film. Zero noir, akcja goni akcję (tak, dla mnie film był za szybki), a przez to przypominał jakiegoś akcyjniaka a nie Blade Runnera. No i kobieta słusznie zauważyła, że film bardzo przypomina, ale najgorszą wersję BR, czyli tę, w której mają widza za idiotę i dają komentarz Deckarda. Tutaj nikt nam nic nie opowiada, ale pokazuje bardzo dobitnie. Nie ma ani ułamka sekundy na jakieś niedopowiedzenie. Muzyka też... jedyny motyw, który pamiętam to ten, który wycięto z jedynki. 

 

Prześpię się z  tym jeszcze i może dam 9/10, ale to nie jest to, czego oczekiwałem. 

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Też wczoraj byłem, też sala pełna, dawno (chyba ostatnio na Star Wars EVII) się z czymś takim nie spotkałem, może kwestia tego, że środa (cebula), no i zaraz po premierze. 

 

W każdym razie, jestem zadowolony. Jedynki żadnym wielkim fanem nie jestem, ot dobre, klimatyczne kino sci-fi (widziałem dwa razy, pierwszy ponad 10 lat temu, drugi niedawno i odczucia bez większych zmian), kult mocno przesadzony. Od razu mogę powiedzieć, że sequel bardziej przypadł mi do gustu, mimo, że zachowuje sporo cech oryginału. Niesamowity audiowizualnie (zdjęcia, efekty, kolorystyka, muzyka), bez rewelacji w temacie scenariusza (im więcej się nad nim myśli, tym więcej nieścisłości można by wyłapywać, ale raczej jest to bezcelowe), aktorsko w sumie ok (najwięcej kontrowersji wywołuje, co naturalne, Gosling, ja go kupuję, natomiast Leto jest na tyle mało i jest na tyle "stonowany", że w sumie nie widzę powodu, żeby się przypier.dalać do samego aktora, co innego do jego kwestii).

 

Deckarda mniej, niż się spodziewałem, ale jak już jest, to konkretnie, nie jako wciśnięty na chwilę fanservice. Z innych spraw : wiedziałem oczywiście, ile film ma trwać, ale mimo wszystko końcówka już mi się ciągnęła, lubię, jak dobry film jest długi, ale w kinie mnie to trochę męczy, a tutaj rozwleczone były niekoniecznie potrzebne motywy

(wyj.ebać całą akcję z "rebeliantami" i zmienić trochę motywację K a film nic by nie stracił, wręcz by zyskał)

Motyw Joi też mnie jakoś nie porwał, nic nowego pod słońcem, a skupili się na tym niesamowicie, tyle dobrze, że aktoreczka przyjemna w oglądaniu. Jak mam rzucać notami, to mogę dać najmocniejsze 7+ tego roku, obowiązkowa wizyta dla fanów sci-fi. Dla samego świata przedstawionego, widoczków i muzyki (Zimmer nieschematycznie, bez większych follow-upów do Vangelisa, ścieżka specyficzna, rzekłbym nawet "dziwna", ale sprawdza się). warto się przejść do kina. 

Odnośnik do komentarza

 

No właśnie to, co mówi dziurooka wskazuje na to, że to ona ma owiniętą Anę wokół palca i z dużym prawdopodobieństwem była autorką planu. To już w ogóle prywatna teoria spiskowa, ale nie jest całkowicie wykluczone, że stara wkręciła jej tę chorobę, żeby móc ją trzymać bezpiecznie pod kloszem

 

 

(...)

 

 

To samo mi od razu przyszło do głowy, myślę, że to nawet dosyć naturalny wniosek w kontekście postaci będącej potencjalnie najbardziej poszukiwaną "osobą" na planecie. Inna sprawa, że końcowa wizyta tatuśka to jest trochę strzał w pysk całemu spiskowi i zaprzeczenie przez Deckarda własnemu planowi

 

Odnośnik do komentarza

Villeneuve to zrobił. Wiecie doskonale co. To był chyba najpiękniejszy wizualnie film jaki widziałem. Mnóstwo świetnie zrealizowanych pomysłów (te kadry omg), subtelne nawiązania, spokojne tempo, które trzyma w napięciu dziesięć razy bardziej jak np. wszystkie marvel'niaki razem wzięte. 

 

 

Ile ten Ryan się nałaził w tym filmie to ja nie wie XD

 

 

Dużo materiałów do przemyśleń. Joi ...  :banderas: TYLE DOBRA. KOBIETA ZACHWYCONA co najważniejsze. Żenię się z nią.

 

Właśnie szykuję się mentalnie na batalię z jednym gościem na Filmwebie, który dał 6/10. Oryginał to jeden z jego ulubionych filmów i 2049 mu się podobał, ale wiadomo - KLASYKA TO KLASYKA - wszystko musimy do niej porównywać, każdą sekundę filmu i każde drgnięcie brwi K  :wujaszek: Przestańmy czcić starych Bogów i zacznijmy nowych, proszę. 

 

Sam film spokojnie 9/10 - Kanadyjczyk to obecnie mój ulubiony reżyser i potwierdził to z mocą androida!

 

Edit: bardzo złym ruchem marketingowym jest puszczanie przed tym filmem trailera polskiego "Człowieka z magicznym pudełkiem" ... bardzo XD

Edytowane przez Wiolku
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Spoko, powinno ci się podobać, bo wbrew pozorom to dwa zupełnie inne filmy. Inny klimat, inne tempo. Spokojnie można być upośledzonym i nie lubić jedynki, a przy tym bawić się dobrze na 2.

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Muzyka BR > Muzyka 2049

Antagonista BR > Antagonista 2049

Protagonista BR < Protagonista 2049

Efekty BR = Efekty 2049 (biorąc pod uwagę możliwości w 82 i 2017 roku, chociaż skłaniałbym się jednak bardziej w stronę BR)

Zakończenie BR > Zakończenie 2049

Dziewczyna w BR < Dziewczyna w 2049

Red Dead Redemption < gów,no

 

BR 9+/10

2049 8/10

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Muzyka BR > Muzyka 2049

Antagonista BR > Antagonista 2049

Protagonista BR < Protagonista 2049

Efekty BR = Efekty 2049 (biorąc pod uwagę możliwości w 82 i 2017 roku, chociaż skłaniałbym się jednak bardziej w stronę BR

Zakończenie BR > Zakończenie 2049

Dziewczyna w BR < Dziewczyna w 2049

Red Dead Redemption < gów,no

 

BR 9+/10

2049 8/10

tak jak ragus pisze

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...