Skocz do zawartości

Pytania remontowo-budowlane


Rekomendowane odpowiedzi

Przecież napisał że lakierowany. Wtedy tylko myjesz nie trzeba nić konserwować. Konserwujesz jak masz deski położone bez lakieru. Co do szpar - najlepiej zapytać tego co układał. Te szpary to jak duże? U mnie w mieszkaniu po 9 latach nie ma 1 szpary. Jedyne co wskazuje na pracę budynku i wylewki to pęknięcia w łazience na łączeniu płytek przy podłodze.

Co do mycia mopem to sugeruję kupić środek do podłóg drewnianych - nie myć tym guwnem z marketu szybko się zniszczy lakier.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Ktoś z tu obecnych ma doświadczenie w stawianiu płotów :D ? Mam dylemat  - Czy iść w metalowy płot czy w drewniany. Jedno rdzewieje drugie parcieje. Ciekaw jestem czy macie doświadczenie w tym temacie.  Chce tanio i dobrze (wiem tak się nie da... ) i żeby jak najrzadziej płot odświeżać. 

Odnośnik do komentarza

I taki, i taki można odpowiednio zakonserwować na kilka lat. Rodzice mają metalowy i dopiero w te lato będę im odświeżał, czyli po 10 latach od postawienie. Tutaj bardziej zależy to chyba od warunków wizualnych, jaki będzie bardziej pasował do domu i otoczenia. Dziś techniki impregnacji poszły tak do przodu, że konserwacja spokojnie starcza na bardzo długo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ktoś z tu obecnych ma doświadczenie w stawianiu płotów :D ? Mam dylemat - Czy iść w metalowy płot czy w drewniany. Jedno rdzewieje drugie parcieje. Ciekaw jestem czy macie doświadczenie w tym temacie. Chce tanio i dobrze (wiem tak się nie da... ) i żeby jak najrzadziej płot odświeżać.

Jesli tanio to metalowy , drewna czym byś nie impregnowal bedzie sie szybko zużywać , a metal jest mocniej zaprawiony i daje radę znacznie dłużej .
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Drewno na przęsła musi być odpowiednie. Plus z czasem bez względu na impregnację będzie się wypaczać. Z kolei metalowe czy raczej stalowe po pewnym okresie trzeba odmalować. Drewniane elementy malować będziesz musiał częściej, wiadomo. Bez względu na rodzaj materiału by ogrodzenie wytrzymało lata musi być odpowiednio zaimpregnowane. Zwracaj uwagę na stan drewna. Jeśli zauważysz jakiekolwiek uszczerbki lub zaciemnienia na zakupionym drewnie, wymieniaj. Spawy na metalowych ogrodzeniach również muszą być dobrze wykonane. Byle jak posmarkane spawy szybko będą korodować.

Jak chcesz tanio i dobrze to zawsze zostają betoniki i przęsła siatkowe.

A tak na prawdę wszystko zależy od twojego gustu. Bez względu na rodzaj ogrodzenia po pewnym okresie i tak będzie wymagać pielęgnacji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No lipa z tymi rurami straszna. Ja rok temu robilem u siebie 2 lazienke. Pomniejszylem ją jakies na oko z 40cm, moze 50 ale gosc co mi to robil postawil scianke z plyt osb dodatkowa wiec w tej przestrzeni mam wszystko pochowane  terme, zasilacz od ledów itp. Teraz sobie nie wyobrazam  ze terme mam na widoku. A jeszcze mam zrobione ze jakby padla wykrecam na imbusy 2 plytki i dojscie juz do niej mam. 

Odnośnik do komentarza

W przypadku jakiejkolwiek awarii lub wymiany rozpier... mi całą zabudowę w drobny mak. Ogólnie nie powinno się nawet zabudowywać pionów w blokach. Raz, że grzeją mieszkanie, a dwa, że jak widzicie jedna rura jest wygięta. Zgadnijcie dlaczego :) Tak, sąsiad nade mną ma właśnie je zabudowane i nie ma dylatacji, więc pod wpływem rozszerzalności cieplnej pionu wygięła się u mnie.

 

Tak więc zostaną pomalowane i przytwierdzone do ściany na elastyczne obejmy.

 

Nad miską WC i tak będzie szafka więc widoczne będą tylko te pionowe.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...