Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 2


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ ten 

Spoiler

Zeekenator

mnie rozluźnił ;) . A sama 

Spoiler

Uraya 

:banderas:-- chodzę jak głupi i tylko fotki cykam podziwiając te przepiękne widoczki przy cudownym brzmieniu.

Coś tak czuje, że ta zapierająca dech lokacja wyląduje w moim (nieistniejącym :) ) top 3 growych lokacji.

 

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, pawelgr5 napisał:

A ja własnie jestem wściekły bo nie lubie takich patentów. Klisza as fuck dodatkowo zmuszająca mnie do ciśnięcia do przodu akurat kiedy chciałem poukładać kilka rzeczy.

W sumie masz rację bo też napieram ten 7 chap bez wytchnienia na inne rzeczy z wiadomych względów ale tak czy srak akcja w 6 i początek 7 bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza

Ja pierdykam co ten chapter 6 ... Obiecałem wczoraj na discordzie że zwolnie z fabułą i porobie questy udało mi się tylko jeden skończyć z polepszeniem merc do lvl 2 i dalej fabuła. To jest zbyt dobre chyba dopiero questy poboczne skończę po ukończeniu gry. Swoją drogą levele lecą jak po(pipi)ane. Na początku chaptera 6 miałem 41 rexem (to najniższy w drużynie) a księciunio 48 lvl (najwyższy w drużynie). Obecnie pod koniec chaptera 6 rex 46 lvl a księciunio  53 :D   Nie wiem czy specjalnie tak podkręcili tempo ale ani razu w wątku fabularnym nie muszę grindować. Wszystko jakoś tak naturalnie do mojego poziomu przystosowane i to bez skalowania.

 

 

Nie wiem czy już mówiłem ale powiem jeszcze raz to moje goty tego roku. Mam rozgrzebanych kilka gier ale wszystko olewam i jak mam chwile wolną odpalam switcha i xeno. To jest TEN tytuł dla którego kupiłem switcha nawet o tym nie wiedząc. Kto ma switcha a nie gra jeszcze w xeno marsz do sklepu. Kto lubi jRPG i nie ma jeszcze switcha marsz do sklepu po konsole i xeno 2. Dla mnie to najlepszy jrpg od wieeeelu lat. Ostatnie w których poczułem choćby cząstke tej magii to lost odyssey, xeno 1, last story i tales of vesperia.

Odnośnik do komentarza

System z xcx byl rozwinieciem tego z xc i jesli idzie o poziom skomplikowania, to jest zdecydowanie na pierwszym miejscu w serii. Najwiecej tam bylo zmiennych - debuffow, statusow itp itd. Ten z xc2, mimo ze wprowadza troche nowych rzeczy, jak np smash, to koniec koncow jest taka uproszczona wersja tego z xcx. Tutaj wiecej mozna pokombinowac przed walka, co tez sie przenosi na samo bicie potworkow, ale juz w walce jest troche mniej rzeczy, na ktore trzeba zwracac uwage.

 

edit: w xcx byly tez skelle, w ktorych walka wygladala troche inaczej, wiec tez trzeba bylo dodatkowo ogarniac

Edytowane przez Kinoji
skelle ziomus
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam,

i pytam:

1. jak zrobić cancel attack?

2. jest gdzieś wytłumaczone jak krowie na rowie jak walczyć? ( oglądam YT ale tam kolesie opowiedaja dla ludzi, którzy już chyba grali w dziesiątki takich gier jak XC2)

3. poradnik po  polskiemu jest?:))

Edytowane przez kryb
Odnośnik do komentarza

1 - nacisnij guzik odpowiadający za blade art (X Y B) w momencie gdy postac chce zadac jakis auto-cios, animacje połączą się płynnie, na ekranie zauważysz przy ciosie taką niebieską poświatę - znaczy to, że cancel wszedł, najbardziej opłaca się cancelować przy trzecim autoattacku z serii (czyli ostatnim) bo powoduje to największy przyrost paska specjala (który po napełnieniu odpalasz przez A, co prowadzi do głównego dania systemu walk czy możliwości blade combo)

2 - gdzie już jesteś fabularnie? jaki chapter? co chcesz wiedzieć?

3 - nie ma, nasz forumek niech Ci będze skarbnicą

Odnośnik do komentarza

Ficek pieknie opisal, tylko jedna rzecz:

 

14 minut temu, Ficuś napisał:

opłaca się cancelować przy trzecim autoattacku z serii (czyli ostatnim)

 

Nie zawsze trzeci atak jest ostatnim w serii, wiele broni ma tez wiecej i wtedy najlepiej jest to robic po prostu po ostatnim. Co ciekawe, to zauwazylem, ze jesli jakas bron ma wiecej niz 3 ataki (zazwyczaj 5) to jesli chce sie wczesniej wrzucic cancela, to najwieksze do tego okienko w trakcie animacji jest wlasnie po trzecim ataku.

 

Czyli upraszczajac - jesli masz czas to zawsze po ostatnim ataku, jesli z jakiegos powodu chcesz odpalic szybciej a bron ma wiecej niz 3 ataki, to wlasnie po trzecim.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, kryb napisał:

Jestem w 5 rozdziale, i troszkę " na czuja" gram:)

Dzięki za jasna i klarowną odpowiedz!

co chcesz jeszcze wiedziec?

 

niektore blade arty zadaja wiekszy damage jak wykonuje sie je zgodnie z przeznaczeniem - np majac pyre ma sie art pod Y odpowiadajacy za atak z tylu, a pod B boczny, obiegajac wroga odpowiednio zadamy mu wiekszy damage tak uderzajac (wokol cyferki z liczba zadanych obrazen bedzie wtedy taka zebatka)

 

blade comba czyli ich "drabinke" velius czy kinoji kilka stron wczesniej super wyjasnili nawet z grafikami, ktora sa pomocne przy tworzeniu skladu bladow

 

sa jeszcze driver comba, te super comba po naladowaniu pelnego paska druzyny aktywowane pod + (kto mi wyjasni jakas ich mechanike, kiedy co i jak warto w nich robic, bo raz zdarzylo mi sie tak, ze postacie cale combo wykonywaly podwojnie - nie mam pojecia dlaczego), jakies comba statusow itp

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Rayos napisał:

no to teraz bedziesz siedział przy kazdej cutscence tak: :banderas::obama::fsg::mog::whyyy:  zdecydowanie od 7 rozdzialu historia nabiera tempa.

skonczyles ten 7 chapek już XM? bo mam pytanie do Ciebie jak tak 

Nie, jestem w połowie, po wiadomo czym. Nie będę pisał w spoilerze bo hoiowo działa na forum.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Ficuś napisał:

sa jeszcze driver comba, te super comba po naladowaniu pelnego paska druzyny aktywowane pod + (kto mi wyjasni jakas ich mechanike, kiedy co i jak warto w nich robic, bo raz zdarzylo mi sie tak, ze postacie cale combo wykonywaly podwojnie - nie mam pojecia dlaczego), jakies comba statusow itp

 

to chain attack sie nazywa. 

 

1 minutę temu, Ficuś napisał:

postacie cale combo wykonywaly podwojnie - nie mam pojecia dlaczego

 

zapewne dlatego, że zniszczyłeś orba ;) niszczac orba w chainach podbijasz pasek chain attaku (lewy gorny rog) i cisniesz kolejna ture mocniejszych niz wczesniej atakow. robisz  tak dopoki rozwalasz elemental orby ew. wypelnisz caly pasek chaina

Teraz, XM. napisał:

Nie, jestem w połowie, po wiadomo czym. Nie będę pisał w spoilerze bo hoiowo działa na forum.

 

okej, to powiem Ci, że najlepsze przed Tobą i nie mogę się doczekać aż W KOŃCU BĘDĘ MÓGŁ Z KIMŚ POGADAĆ na temat fabuły :D 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Rayos napisał:

 

to chain attack sie nazywa. 

 

 

zapewne dlatego, że zniszczyłeś orba ;) niszczac orba w chainach podbijasz pasek chain attaku (lewy gorny rog) i cisniesz kolejna ture mocniejszych niz wczesniej atakow. robisz  tak dopoki rozwalasz elemental orby ew. wypelnisz caly pasek chaina

 

O TO TO,  a konkretniej o tym co to orb (podejrzewam, ze to pewnie z driver combo element jaki niszczymy na koncu comba) i jak w chainach niszczyc je?

Odnośnik do komentarza

Ficek -chaina combo to pod +odpala się w momencie wykonania pełnych blade combo gdzie zakłada się elementale na przeciwnika -np. Kończysz ognisty i po tym lata wokół przeciwnika czerwony orb. Odpala się potemu chaina, niszczy orb przeciwstawnym elementem i zadaje w pysdu obrażeń i jest kolejną tura. Najlepiej odpalać chaina jak się założy ze 3 blade combo i niszczy się od razu ze 3 oby wtedy obrażenia idą w milionach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, XM. napisał:

Ficek -chaina combo to pod +odpala się w momencie wykonania pełnych blade combo gdzie zakłada się elementale na przeciwnika -np. Kończysz ognisty i po tym lata wokół przeciwnika czerwony orb. Odpala się potemu chaina, niszczy orb przeciwstawnym elementem i zadaje w pysdu obrażeń i jest kolejną tura. Najlepiej odpalać chaina jak się założy ze 3 blade combo i niszczy się od razu ze 3 oby wtedy obrażenia idą w milionach.

 

No właśnie juz nic nie rozumiem... :) jakąś habilitacje trzeba chyba zrobić? Czy to sie wogole jakoś ogrania?:))

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...