Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 2


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Akcesoria, chipy dla Bladów maja czasem dodatkowe efekty (zalezne jakiemu bladowi dasz) u mnie +50 luk + luk z affinity + luk z akcesorri i w 200 sie mieszcze.

 

Odblokowalo mi sie

Spoiler

Mercs

. TA MUZYKA W MENU O MAMO :obama::obama::obama:

Edytowane przez Velius
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

1 z walki fabularnej, reszta z mobów i  unique po drodze do tej walki. O ile mowimy o tym samym, Amethyst Chip czy jakos tak o ile pamietam.

 

Edit: Jako ze KOLEGA WYZEJ ma watpliwosci, sprawdzilem i leca z pewnego unique moba w Uraya i mozna je sobie farmic. Dodatkowo maja low chance z normalnych mobów. Ja sam sobie zdalem sprawe ze mam kilka sztuk w inventory jak dotarlem do miasta w chapterze 3, tak wiec mozna spokojnie miec ich i 99 8)

Edytowane przez Velius
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Kinoji napisał:

Początkowo napisałeś "sztampowa fabuła z anime" odnosząc się do fabuły jako całości, a nie "fabuła wykorzystująca sztampowe motywy". Teraz wymieniłeś kilka zabiegów powszechnych dla najróżniejszych środków przekazu, nie tylko dla anime. Mógłbyś w takim razie wymienić mi chociaż 2 serie anime, które również korzystają ze wszystkich tych wymienionych?

 

Ao no Exorcist, Noragami, Owari no Seraph, Guilty Crown, Kyoukai no Kanata, Nanatsu no Taizai? Nie jestem pewien, czy ze wszystkich, ale z większości na pewno.

Ale absolutnie nie chodziło mi o takie przypadki! Tylko o konkretne motywy często ze sobą wykorzystywane, w tym sensie sztampowe.  Na przykład

Spoiler

przebudzenie się ukrytej odmiennej "osobowości" postaci  (nierzadko dysponującej ogromną mocą)

jak w Chobits, Elfen Lied, czy Shingeki no Kyojin. Albo

Spoiler

"zostałem zabity, i tak zaczęła się moja niezwykła przygoda"

jak w Shakugan no Shana, KonoSuba, czy Kore wa Zombie desu ka.

 

21 godzin temu, Kinoji napisał:

Co innego powiedzieć 'fabuła wykorzystująca sztampowe elementy' a co innego 'sztampowa fabuła'. Wg. mnie fabule w xc2 daleko do takiej, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę kontekst (mitologia, worldbuilding) i dopracowanie poszczególnych jej elementów. Grając nie mam flashbacków do festiwali frazesów w stylu Dragon Balla czy Sword Art Online.

 

Rzeczywiście źle się wyraziłem. Nie miałem na myśli kalkę jakiejś konkretnej pozycji. Fabuła gry serwuje nam motywy, które widzieliśmy wielokrotnie w podobnych zestawieniach, więc nie ma tutaj (przynajmniej w punkcie gdzie jestem) miejsca na jakieś zaskoczenia, i można zazwyczaj przewidzieć jak rozwinie się aktualna sytuacja.

Nie miałem najmniejszego zamiaru umniejszać elementowi fabularnemu gry - motywy są ciekawie przedstawiane , i - tak jak wspomniałeś - sam setting jest bardzo dobrze przemyślany. Chodziło mi o to, że sama historia może nie wystarczyć by przytrzymać gracza bardzo zniechęconego do mechaniki walk, w sytuacji gdzie: ilość fabuły < ilość toczonych batalii, tym bardziej jeżeli nie obce mu japońskie animacje.

Odnośnik do komentarza

Jak ktos gra w rpgi, czyta ksiazki, oglada anime, filmy seriale i robi to od 20 lat namiętnie to naprawde ciezko juz o jakis element zaskoczenia albo nowy "motyw". Dużo rzeczy da sie juz przewidziec, dlatego tak sie podniecałem Nier bo wciaz potrafil mnie wgniesc z ziemie. A o fabule XC2 sie nie wypowiem dopoki nie poleca creditsy :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiem, że jestem opóźniony względem reszty ale od paru dni wita u mnie mój własny Pstryczek i ku.rważ ja.cie.pie.rdole! Na takiego Xeno czekałem, boska muza, mangowe postacie, japoński VA, mnóstwo Cut-scenek i beniz stoi aż miło a ja czuje się jakbym z 10 lat nie grał w tak dobrego jRPGa (tak naprawdę to 6 bo ostatnio tak dobrze bawiłem się przy pierwszym Xeno). 

 

Odpaliłem również wczoraj tytuł w handheldowym trybie i nie wiem, może ja jestem upośledzony ale moim zdaniem gra prezentuje się świetnie (ale może to też dlatego, że dopiero korzystam z konsoli od kilku dni i nie ogrywałem pełnych gier przenośnie). Nie wiem, oczekiwałem pikselozy o której tutaj wielu pisze a ja niczego takiego nie ujrzałem. 

 

Ehhh no co tu dużo gadać, panowie nic tylko grać, jarać się i fapować (ahh Pyra ma czym oddychać). 

 

 

Odnośnik do komentarza

No moim pierwszym tytulem byl Super Mario Odyssey w  trybie handheld i xeno zdecydowanie odstaje. W lesie i podczas cutscenek jest nawet ok, najgorsza masakara jest w miescie. No i jak juz wspominalem, defaultowa kamera poprawia troche ogolne doznania, jak gralem na oddalonej to pikseloza byla konkretna i  gra miala problem, które elementy  rozmazac a które nie.

 

A co do reszty to szykuj sie na KOKS tytuł i 15 godzinny tutorial systemu walki :banderas:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...