Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 2


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, ireniqs napisał:

Post pod postem, ale chciałem zapytać o jedną rzecz. Teraz tak mnie olśniło że jest coś takiego w grze jak ulubione przedmioty dla postaci. Prawie 30h nabite a ja o tym zapomniałem. pawel.gif Do czego to służy, bo zapomniałem. Jestem jeszcze w pracy, ale zapytam tak na zaś, na wieczorne granko.

 

 

Ulubione przedmioty dla Bladeów przewaznie sluza do odblokowania umiejetnosci na affinity tree. Ulubione przedmioty dla postaci zwiekszaja bonus danego przedmiotu ponad tam napisana wartosc. Czyli np jak jest +6% special dmg i ktos ma fav item to moze byc 50% wiecej.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie również jestem szczęśliwym posiadaczem Xeno 2 jak narazie wystopowalem z fabułą (5 chapter) na rzecz odkrywania ukrytych smaczków w grze. I tu mam pytanie do was jaki przedmiot sluzy do zmiany Blade-ów pomiedzy postaciami i ewentualnie jak go zdobyć ? 

A druga sprawa to w jaki sposób zdobywać wyższy poziom skilow w celu dostania się do np. Zamkniętych drzwi, wiem że skile łączą się automatycznie pomiędzy bledami w celu uzyskania wyrzszego levelu ale np. Brakuje mi  jeszcze ze 2 lv w górę w niektórych przypadkach. 

Odnośnik do komentarza

ja miałem przed wczoraj chwile zwątpienia bo bossa zabić nie mogłem więc na 1 h okami uruchomiłem. Wczoraj znowu 3 h w świecie xenoblade. Gdybym nie musiał pracować po 20 dalej bym grał.  Moje życie od 10 dni to praca, xenoblade, praca, sen :D  Ta gra wciąga historią ale też światem. Chcesz w nim przebywać i go odkrywać. Szkoda że takich gier prawie już nie ma (chodzi o jrpg). Kiedyś za czasów ps1 i ps2 było tego multum. Teraz większość jrpg to kiepskie puste gierki które nudzą mi się po kilku godzinach.  Jak nie ma z(pipi)anej historii to odrzuca światem czy mechaniką.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Kiedy ja ostatni raz tyle w gre gralem to nie pamietam, Persona 5 nastukalem 170 godzin ale to w miesiac chyba jakos. W Xenoblade 2 mam 75+h juz a w zegarze w grze 125 godzin pawel.gif
Ja jeszcze 30h nie przekroczyłem. Zegar gry, czyli realnie grałem jakoś z 20h. 2h dziennie staram się jak mogę. Chociaż też nie codziennie bo czasami nie mam ochoty po 12h pracy. :usmiech:
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, blantman napisał:

ja miałem przed wczoraj chwile zwątpienia bo bossa zabić nie mogłem więc na 1 h okami uruchomiłem. Wczoraj znowu 3 h w świecie xenoblade. Gdybym nie musiał pracować po 20 dalej bym grał.  Moje życie od 10 dni to praca, xenoblade, praca, sen :D  Ta gra wciąga historią ale też światem. Chcesz w nim przebywać i go odkrywać.

 

Dokladnie. Z @Veliusem od jakiegos tygodnia na discordzie gadamy non stop o tym kto gdzie byl, co widzial, co znalazl, z jakimi unique mobkami walczyl i to czesto ze swiatow 2 czy 3 chaptery wstecz. Miejsc do zobaczenia i rzeczy do zrobienia jest tyle, ze leb peka. Chcialoby sie robic fabule ale co chwila cos odwraca uwage.

 

I jak ja sie ciesze, ze jesli sie poszuka to mozna znalezc wyzwanie - wczoraj po kilku probach udalo mi sie w koncu pokonac unique stworka, ktory dzien wczesniej kilka razy mnie zlozyl. Trzeba bylo zmienic troche ekipe, zalozyc inny eq, uwazac na ataki i statusy jakie zakladal. A jak mu zjechalem drugie pol HP jednym chain combosem za 400k dmgu to sie prawie obesr.alem z satysfakcji :fsg:

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Rezoo7 napisał:

Witam serdecznie również jestem szczęśliwym posiadaczem Xeno 2 jak narazie wystopowalem z fabułą (5 chapter) na rzecz odkrywania ukrytych smaczków w grze. I tu mam pytanie do was jaki przedmiot sluzy do zmiany Blade-ów pomiedzy postaciami i ewentualnie jak go zdobyć ? 

A druga sprawa to w jaki sposób zdobywać wyższy poziom skilow w celu dostania się do np. Zamkniętych drzwi, wiem że skile łączą się automatycznie pomiędzy bledami w celu uzyskania wyrzszego levelu ale np. Brakuje mi  jeszcze ze 2 lv w górę w niektórych przypadkach. 

Overdrive Protocol. Mozna je znalezc w niektórych skrzynkach ale jest to dosc rzadka rzecz, mam osobiscie na poczatku chaptera 5 dwie sztuki, z czego jedna zuzylem na common blade'a myslac ze to normalna opcja. Skille na drzewku affinity bladów, masz na zielono field skills, patrzysz co potrzeba na wbicie kolejnego (lacznie z lvl affinity) i to robisz. Czesto noszenie w pouch ulubionego itemu, jakas scenka heart to heart albo zabicie potwora.

3 godziny temu, Alpha Trion napisał:

w handheld mode rzeczywiście brakuje terafanków koxa?

No jest slabo, ale da sie grac. Na szczescie poszli w framerate wiec gra nie zacina ani nic, poprostu grafika jest gorsza. Jak sie gra na defaultowej kamerze i nie oddala za bardzo to jeszcze jakos to jest, no ale doznania na TV 3x lepsze.

3 godziny temu, ireniqs napisał:

Ja jeszcze 30h nie przekroczyłem. Zegar gry, czyli realnie grałem jakoś z 20h. 2h dziennie staram się jak mogę. Chociaż też nie codziennie bo czasami nie mam ochoty po 12h pracy. :usmiech:

Taki urok Switcha, w Persona 5 nawet jak chcialem to nie moglem ciagle grac bo jednak trzeba byc w domu, odpalic ten TV i usiasc. Switch moge grac w kiblu, w podróży, jak zajmuje sie dzieckiem...no wszedzie. No i nie potrafie spedzic dnia bez xeno 2, ciagle o tej gierce mysle oraz o tym gdzie zaraz pojde zwiedzac w górach. Stad te 70+ godzin, piekna sprawa :banderas:

2 godziny temu, giger_andrus napisał:

 

Ja pamiętam. 

W Mario Odyssey chwilę temu :)

E tam, Mario od czasu do czasu grany byl a w Xeno 2 to totalne uzaleznienie.

 

----------

 

Jeszcze taka ciekawostka dla wszystkich, jak przez przypadek usuniecie sobie rare blade (dacie dismiss), to moze ponownie wypasc z core crystal i zachowa wbite juz affinity. To tak gdyby komus sie palec przesunal i chcial skakac z okna :sapek:

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Ja nadal chapter 5, ledwo fabule ruszylem bo robie poboczne questy, w gąszczu nudnych typu przynies pozamiataj trafilo sie kilka perełek z dubbingiem i cutscenkami wiec bylo warto, szczegolnie questy dla danych bladów, które nakreslaja ich przeszlosc i ogolnie rozbudowywuja postać.

 

No i ta eksploracja tez uzaleznia, ale dzis juz obiecalem sobie ze skoncze ten ch 5 bo ile mozna siedziec w poprzednich lokacjach.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, bulaxyz82 napisał:

Tyle orgazmów nad grą to nawet w Brazzers nie uswiadczysz. Nie jestem targetem Xeno, ale nie ukwywam, że z dużą ciekawością czytam ten wątek, jakbym sam napierdzielał tymi blejdami super dupiaste combosy.

 

Już któryś raz będzie to powiedziane, ale serio warto spróbować, nawet jeśli nie jest się targetem. Nie spodoba się to opchniesz ze stratą max 30zł, ale jak podejdzie to :obama: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...