Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 2


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

W trójce te dodatki praktycznie nic nie znaczą, ale kurde, dwójka z DLC (i po patchatch) to jest jak inna gra, nie wiem teraz jak ludzie grali bez tego.

 

Te DLC ułatwia większość tortur natrafianych w tej grze, kasa na start, blade'y, przedmioty do zmiany postaci blade'a, ulubione przedmioty kilku postaci, łatwo zdobywalny przedmiot dający po 3000 trusta, strój kąpielowy dla Morag, cylindry, kryształki do budowania Poppi, wszystko co najważniejsze.

 

Do tego wiele questów jest po prostu fajnych i są rozsiane po różnych etapach gry, tak że zdecydowanie najlepiej grać w dwójkę mając DLC już od początku.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, 20inchDT napisał:

używka ;( kurde nie interesowałem się tym za bardzo i nie wiedziałem, że tam jakieś kody były. kupiłem zestaw 3 częściami. Jebana gacha, te dlc by trochę ułatwiły farmienie ; | Chyba mam ochotę przejśc jeszcze raz wszystko od jedynki lol

No dlc i myk z savem w chmurze ułatwia bardzo, startowalem z wszystkimi topowymi blejdami :sonkassie:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chcę przygotować save na ng+ w przyszłości. Szybie do zdobycia deedy już mam. Potrzebuję sposobu na uzbieranie legendary core crystals, zeby potem save scummowac i wylosowac w koncu jakies unikatowe bladey xd. Widziałem, że w ng+ jest sklep w uraya, ktory sprzedaje jeden core za 200k expa. Jak dobije do 99, rozpoczne ng+ i ustawie poziom postaci na 1 to czy zdobywany exp bedzie się wliczał do bonus expa? tam chyba nie ma capa?

Odnośnik do komentarza

Bedzie, tzn generalnie niewykorzystany exp przechodzi na "bonusowy", wiec jak dobijesz do 99lvlu wszystko powyżej zapisuje sie jako bonus exp. Tak samo kiedy zmniejszysz lvl, wszystko co zmniejszyles wchodzi do bonusa. Ale lepszy sposób na kryształy to farminie na Relentless Arduranie w Torigoth (lub innym wyskoko poziomowym bosie). To ten prosiaczek na polach uprawnych z tyłu miasta. Spotykamy go jak ma lvl 1, trzeba go nakarmić żeby osiągnął 99lvl wtedy staje sie unikalnym bossem z którym można walczyć do woli (klasycznie zostaje nagrobek po jego pokonaniu). Ustawiasz blady pod smash combo i jak najwiekszy luck (+ chyba jakis przedmiot zwiekszajacy dropy) i legendarne kryształy sypią się jak z piniaty. Są poradniki na YT. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli masz na myśli pierwsze w grze, to zawsze wypada kilka w ciągu pierwszych dziesięciu, dosłownie gra tak każe. Jest mocne skalowanie szans potem, pierwsza połowa blade'ów wpada relatywnie szybko, dopiero potem się zaczyna prawdziwe klepanie setek złotych chipów na kolejne hehe.

 

Nie chciało mi się nigdy robić tego Arduriana (a spędziłem z XC2 ponad dwieście godzin), jak chciałem złote to klepałem tego jaszczura w jaskini. Można to robić oglądając film itp., odpowiednio ustawiony Riku z sex-laleczkami sam robi całe kombo w ciągu kilku sekund, trzeba tylko latać dokoła i zbierać te tony lootu zanim znikną.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ten dodatek/expansion do XB2 to lepiej kupić w pudle, cyfrowo, czy bez znaczenia?

 

Pudło zawsze fajniejsze, jasne, ale w tym przypadku nadal kosztuje - jak to u Nintendo - tyle, co nowa gra. Tymczasem cyfrowo "tylko" 120zł, a nuż się może trafi też jakaś obniżka.

 

Są jakieś znaczące różnice? Z tego co czytałem, to w pudle jest też kod na pakiety DLC, ale czy aby na pewno wszystkie, które są w cyfrowym Expansion Passie są też w pudle? No i czytałem, że cyfrowo Torna jest dostępny z poziomu właściwej gry, a w pudle jako osobna pozycja i save'y ze sobą nie są kompatybilne.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że chodzi mu o to, że save do Torny kupionej w pudełku jako osobna gra nie będzie się przenosił, jeśli włączyć Tornę na tej samej konsoli jako DLC do "dwójki". W sumie nie wiem, nie znam nikogo kto kupuje jedną grę dwa razy. Ale pewnie są osobne save'y. 

 

Jedno tylko się nie zgadza, "cyfrowa" Torna nie musi być automatycznie dodatkiem uruchamianym z "dwójki". Można kupić cyfrowo zarówno całe DLC, jak i osobną Tornę jako osobną aplikację niewymagającą "dwójki".

 

 

 

Myślę, że wydawcy przesadzili z tym DLC. Torna to świetny, wciągający jRPG na ok. 50 godzin wszystkiego, który mógłby być spokojnie po prostu zawsze prezentowany jako osobna gra. Jest też znacząco inną grą od dwójki i jest przeciwieństwem wielu cech, które uważane są przez niektórych za główne wady dwójki. Łatka "dodatku" do dwójki chyba trochę ograniczyła zainteresowanie i zasięg, które można było osiągnąć z Torną, trochę marnując pracę twórców. To jest DLC tylko z nazwy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pierwszego grudnia drugim Xenobladeom stuknęło pięć lat, z tej okazji postanowiłem odpalić gre po dłuższej przerwie. Miałem chwile pograć, gdzieś pochodzić, pozwiedzać, zrobić jakiś blade quest, może trochę powalczyć w challenge mode i wrócić do Pokemonow. Skończyło się na tym że tak się wciągnąłem że gram do dzisiaj i robie te wszystkie wymienione rzeczy już prawie 2 tygodnie, a rozgrzebane Pokemony zeszły zupełnie na dalszy plan. 

No mam wielki sentyment do tej gry. XC3 wprowadziło dużo dobrego do rozgrywki, ale setki godzin, które tam spędziłem nie przeszkodziły w powrocie do starszej części. Jedynie te field skillsy, ech, to był mega upierdliwy system. Combat z kolei, tu chyba ciągle bardziej odpowiada mi ten z dwójki, choć możliwość przełączania się miedzy postaciami chetnie bym tu zobaczył. W fabule nie jest to uciążliwe, ale juz w walce z unikalnymi bestiami, albo w challenge mode, Ai potrafi doprowadzić do szału upartoscia trzymania się konkretnego blada kiedy chciałbym zrobić combo z innym elementem. Niemniej cudowna jest to gra, 400h stuknęło i bawię się dalej. W przyszłym roku liczę na podobny powrót do trójki, ale czekam na razie na kolejna część DLC żeby wskoczyc znowu do tego świata. 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...