Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 2


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem temat i wychodzi na to, że będę w następnym tygodniu ogrywał drugiego w moim życiu jrpga. Poprzednim był Golden Sun na gba 15 lat temu. Jeśli będę się bawił chociaż w połowie dobrze jak wtedy, to zapowiadają się wspaniałe święta. Nie sądziłem, że dam się nahajpować na tą grę. :)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, hennepin napisał:

Gra ma niesamowitą magię, przypomina mi najlepsze części FF z okresu szaraka jak FFVII, FFIX, serio, czuję się jakbym grał w jakąś zaginioną część FF z złotego okresu tego IP :).

Dokładnie kurna. Samo bujanie się po tym świecie, tymi postaciami, daje masę frajdy.

Np: Człowiek idzie sobie po jednaj czy drugiej lokacji i chłonie ten klimat zapominając o głównym wątku i czują się tak, jakby był na wakacjach i zwiedzał sobie ciekawe miejscówki.

Oprócz tych świetności wkradło się też kilka mniejszych lub większych błędów, jak np: ten  z naliczaniem godzin - sam tego doświadczyłem - kilkanaście godzin mi dodało. Jednak  w natłoku tej zaje..ist..ści nie odczuwa się tych wad jakoś specjalnie i dalej można cieszyć się tą JRPGową perełką.   

Odnośnik do komentarza

skonczylem trzeci akt

 

giphy.gif

 

ta gra jest absolutnie genialna, kazdy kto ma w serduszku jrpg powinien w to kiedys zagrac, sposcizna starych czasow swietnosci gatunku zamknieta w malym karcie

 

szkoda, ze dzis juz raczej nie odpale i czwarty akt zaczne jutro, stoi mi na sama mysl, ze juz tyle sie wydarzylo, a to nawet jeszcze nie polowa i tyle grania przede mna

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja jak gralem w Persona 5 to mialem pelne gacie caly czas bo swietna gra. Nawet avatar mam. Gram w XC2 i bawie sie tak samo dobrze jak nie lepiej, wspanialy jrpg, mistrzostwo. Czuc klimat tych gierek z szaraka i tego czegos co mialy wtedy jrpg a o czym zapominaja wspolczesne gry - MAGIA.

Odnośnik do komentarza

To Xenoto smiec przy poprzedbikach po 20 godzinach jestem znudzony. Cala aktywnosc to walki z kooejnymi bossami zal. Przy XCX czy 1 to gniot. Pisze to z perspektywy fana przy poprzednikach spedzilem 600 godzin tu nic mnie nie ciagnie po za nudnymiwalkami co trwaja jak nudny wyklad. 

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza

Wspomne jak rozdzial 3 wygladal w xcx multum moLiwosci swat otwarty robisz co chcesz a tu g... W xcx mialen misje z skellem przed 4 rozdzialem potem tylko licencje robilem bylo wspabiale ty jestem postawiony do rangi szympansa i w 3 rozdziale mam na poczatek koryto. Gra jest slaba nie trafia do mnie niestety.

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Velius napisał:

No ok rozumiem, mi sie XCX nie podobalo do tego stopnia ze nie ukonczylem. XC1 bylo bardzo dobra grą ale XC2 jest w moich oczach lepsze pod kazdym wzgledem, ZWLASZCZA system walki, cudo.

 

U mnie podobnie, co z tego, że Xeno X było otwarte jak w zasadzie tutorial był przez pół gry. Z jednej strony fajnie, że co kilka/naście godzin coś dodatkowo wrzucali ale z drugiej fabuła nie istniała. Jak się dorwało skella to już w ogóle można było pędzić na złamanie karku i odkryć rzeczy, które powinno się odwiedzić nawet i za kilkadziesiąt godzin. 

 

Zresztą no w X'ie fabuła praktycznie nie istnieje a to co jest to nie oszukujmy się, jedynie zakończenie wierci dziure w brzuchu bo to jeden wielki cliffhanger, którego kontynuacji szybko nie zobaczymy (o ile w ogóle). 

 

Ale co kto lubi. Ja w RPGi gram dla systemu walki ale przede wszystkim dla ciekawego, żyjącego świata i fajnej fabuły (choć jak Velsu raz sam wspominał, jeżeli ktoś ogrywa Jrpgi od lat i tak samo ogląda animce to mało rzeczy, może wtedy zaskoczyć ale grunt to aby fabuła trzymała się kupy i bohateorie nie byli dwuwymiarowi).

 

Moim zdaniem Xeno 2 bije poprzedników na głowę. Znaleźli moim zdaniem złoty środek, który najważniejsze działa i to dobrze. 

 

A żeby nie było, że nie wiem o czym mówię to Xeno 1 i X przeszedłem ogrywając je w premierze. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Od premiery zrobiłem juz prawie 40h. Chyba nigdy tak dużo nie grałem w takim krótkim czasie. W koncu udało się zastąpić "domyślnego" tanka i idzie już ładnie i gładko z każdym na kogo trafiam. Nie używam tych randomów do walki bo są za słabi. Jaram się bardziej niż grając w zelde :D Aż nie chcę żeby ta gra się skonczyła.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Ölschmitz napisał:

dzieki, do ktorego z jrpgow psxowych (na tych skonczylem przygode z gatunkiem) bys go porownal?

 

W czasach psx'a nie było tego typu jrpgów jeszcze. Na ps2 były chociażby Dark Cloud 1 i 2 czy Rogue Galaxy, które w jakiś tam sposób przypominają xc, ale ta seria to tak specyficzny twór, że ciężko jako całość do czegoś ją przyrównać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...