Skocz do zawartości

The Expanse - 2015 - SyFy


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybanie kiedy, na 4 sezon czekaliśmy dwa lata, zdjęcia do 5 już trwają i trwać mają do końca lutego dlatego myślę że jest szansa na 5 sezon po roku nie dwóch latach.

W dniu 9.08.2019 o 10:30, Figuś napisał:

 

 

Jak SyFy robiło serial dawali 16 odcinków jeden na tydzień, Amazon wrzucił cały sezon od razu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.12.2019 o 19:10, Sebas napisał:

Najlepszy serial obecnie :obama:

 

Ktoś tutaj czytał ksiązki? Mozna płynnie wejść w lekturę po 4 sezonie czy są spore różnice z serialem? Jeżeli można to gdzie powinienem zacząć

Bardzo głupie pytanie. Zacząć powinieneś od tomu pierwszego. Różnic jest sporo. Dużo bohaterów wycinają w serialu, wiele skrótów bo wiadomo inne medium a często innym bohaterom przypisują cechy kilku wyciętych. Przykład pierwszy z brzegu to cały sezon 3. Sezon to tak naprawdę 2 tomu książki w 13 odcinkach. Nie ma kilku postaci bardzo ważnych jak Byk a różne wydarzenia które jemu się przytrafiły dają drummer i ashwordowi. Są bohaterowie którzy w książce żyją w serialu giną. Są też bohaterowie stworzeni tylko na potrzeby serialu lub strasznie zmarginalizowane względem ich roli w książce. 

 

Powiem tak serial to mocne 8/10 książki jednak są o klasę wyżej. To nie jest anime gdzie można wskoczyć w trakcie oglądania do jakiegoś tomu mangi. Różnic jest tak dużo że w niczym się nie polapiesz a i po co psuć sobie przyjemność z czytania. Polecam książki a teraz tomy w necie kupisz za ok 25 zł każdy. Ceny książek są śmiesznie niskie ostatnio i warto bo to inny level wczucia się i chłonięcia świata. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Sebas napisał:

Oczywiście nemesis games już dawno zaliczone i różnice są marginalne. Można się na luzaku zorientować. Jak zwykle nie słuchać blantmana 

Tym bardziej, że poleca czytać po polsku jak jakiś plebs:lapka:

 

Marginalne xD kilka przykładów z głowy

Spoiler

Tilly w serialu ginie, w serialu brak byka, w serialu postać Bobby w zupełnie innych miejscach i wrzucają ją tam gdzie być nie powinna, charakterologicznie zmienione postacie, ashword to zupełnie inną postać niż w książce, prax też zupełnie inaczej niż w książce, havelock z tomu r wycięty w serialu, całe rozwinięcie fabuły w 3 sezonie na opak i dobrze dla serialu ale kompletnie inne motywacje i zawiązanie akcji w książce. Dodane wątki zastępcy kanclerza w sezonie 2 i 3, pastor rola jej mocno zmieniona względem powieści, Alex to nie ten sam Alex co w książkach (zmieniony wygląd ale też charakter postaci). 

To tak w skrócie kilka rzeczy które mogę z głowy wymienić. Poczytaj wątki w necie aby więcej zobaczyć. Obie rzeczy są warte obejrzenie przeczytania. Nie rozumiem po prostu jak można zaczynać czytać od środka po serialu dużo ci ucieknie ale wiesz lepiej. To tak jakby ktoś po serialu Wiedźmin netflixa od razu zaczął 5 cio ksiąg xD.  A co do czytania po angielsku czy po polsku to już kwestia indywidualna sam kupiłem expanse 5 tomów na Amazon zanim w Polsce pierwszy tom wyszedł;)

 

Tak swoją drogą zabawne jak autorytarnie ktoś stwierdza że ma rację samemu znając tylko serial a nie książki. Czyta tom 5 czy 6 i stwierdza że ma rację. Za to kocham to forum pełno ludzi których zdanie jest jedynym prawdziwym mimo tego że (pipi) wiedzieli i nic tak naprawdę nie wiedzą. Zupełnie jak nasze społeczeństwo. 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, number_nine napisał:

2020 i dalej to lamusiarskie "ALE TRZEBA KSIĄŻKI PRZECZYTAĆ".

Serial jest dla mnie mesjaszem sci fi w ostatnich latach. Idealny klimat i skala wydarzeń rosnąca z sezonu na sezon. Często wzrusza w niespodziewanych momentach np kiedy

  Ukryj zawartość

ekipa odwiedza pierwszy raz nową planetę 

 

Czytaj ze zrozumieniem. Użytkownik pytał się czy może zacząć od środka czytanie książek. Nikt nie mówił że trzeba jedno aby drugie zrozumieć. Zanim zaatakujesz pomyśl. Jedynie zwróciłem uwagę że jak już chce czytać to nie od 5 tomu. Nic nie mam do tych co tylko oglądają serial lub czytaja książkę. Naprawdę mam wrażenie że IQ na forum spada z miesiąca na miesiąc

Odnośnik do komentarza

Sorry, ale ton Twoich postów jasno wskazuje na to, że czujesz się lepszy bo przeczytałeś książki. No bo przecież w serialu coś zmarginalizowane, książki o klasę wyżej, jak to można powiedzieć, że ma się rację przeczytawszy tylko jeden tom, gość zadaje "głupie pytanie" itd.. Jak atakujesz innych, to staraj się nie bóldupić o to samo wobec Ciebie i będzie wszystko spoko, misiu.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Figuś napisał:

Blantis, serio odpuść sobie czasami, zdrowszy będziesz i humorek lepszy

Chyba pozostało ignorować forum i tu nie pisać. Bo ja nic w pierwszym poście w tym temacie nie napisałem w charakterze ataku. Tylko doradziłem coś. To potem tradycyjnie ktoś pozjadal wszystkie rozumy i wie lepiej i jeszcze komentarz odnośnie mojej osoby. W sumie masz rację oleje to bo co temat to tylko kwasy i ataki. Nie warto mieć swojej opinii jak różni się od ogółu. Star wars epizod 9 trzeba szanować, Wiedźmin nie może się podobać bo są czarni, nie można skrytykować jakiegoś kiepskiego serialu lub filmu bo może komuś się spodoba i wtedy kogoś obrażę. Naprawdę jedyny temat gdzie na forum nie obrzucają się błotem to forumowe gifty w dziale pc. 

 

 

Strach już pisać czy to w graczpospolitej, w tematach jakiejś gierki a już w tematach gier Sony czy Nintendo to w ogóle dramat. Bo jak coś się nie spodoba jak horizona zero dawn czy Mario odyssey jesteś na miejscu zakrzyczany. (pipi)a troszkę mam dość i dlatego cały 2019 mniej pisałem a uaktywniałem się tylko w pracy czasem na forum. Wiedzę że dużo starych użytkowników ma tak samo i mniej pisze. Rozumiem w wkp czy cw jak ktoś chce tam pisać że króluje złośliwość i sarkazm ale na (pipi) się to rozlewa na inne działy. Nagle czuję się tu jak na jakimś 4chanie czy innym wykopie. Nie wiem (pipi)a pamiętam jak kiedyś jechałem po BioShock infinity czy halo 3 mimo że większości się gry podobały nikt nie miał z tym problemu. Teraz każdy temat to jak (pipi)ana obrona Częstochowy. Moje zdanie jedyne prawilne a wy wszyscy głupi. Każdy przewrażliwiony na swoim punkcie i wszystko odbiera jako atak i szuka czegoś między wierszami co jest tylko w ich głowie. Paranoja

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, blantman napisał:

Bo ja nic w pierwszym poście w tym temacie nie napisałem w charakterze ataku.

 

Pierwsze zdanie w tym poście:

 

5 godzin temu, blantman napisał:

Bardzo głupie pytanie.

XD

Co do reszty to polecam wizytę u psychologa albo długą przerwę, bo strasznie przeżywasz ten internet jak na inteligentnego, oczytanego człowieka. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, number_nine napisał:

 

Pierwsze zdanie w tym poście:

 

XD

Co do reszty to polecam wizytę u psychologa albo długą przerwę, bo strasznie przeżywasz ten internet jak na inteligentnego, oczytanego człowieka. 

To było stwierdzenie faktu nie obraza:reggie:. Ktoś się pyta czy może czytać książkę od tomu x po obejrzeniu 4 sezonów serialu. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...