Jump to content

Kiedy można kogoś nazwać znawcą gier?


michal

Recommended Posts

Znawca filmów, który nie zna żadnych filmów czeskiej nowej fali , znawca piłki nożnej które nie zna znaczenia słowa ''kultura gry'' wreszcie znawca muzyki który nie dostrzega różnicy między breakcore a idm. Jak ''opakować'' znaczenie słowa ''znawca gier''? Ten który zagrał we wszystkie gry wypuszczone w danym regionie świata? Ten kto wie jak przejść z punktu A do punktu B w najkrótszym czasie czy może człowiek który wie co jest rzeczywiście dobre a co złe w grach i umie rozpoznać fałszywego proroka? Czy pojęcie ''znawcy gier'' zmieniło swoje znaczenie na przestrzeni lat?

 

Dyskutujmy

Link to comment

Bycie znawcą (dowolnej dziedziny) to kwestia zdolności analitycznego rozkładania gier na czynniki pierwsze oraz logiczne łączenie i porównywanie tych czynników między różnymi grami. Osobiście uważam się za znawcę tematu nie tylko z racji długiego stażu (21 lat) i wielu sprzętów, ale również faktu, że gry mnie jarają co sprawia, że czynnie interesuję się branżą czy to czytając publicystykę czy udzielając się chociażby na forach.

 

Myślę, że to odróżnia każdego kto nazywa się koneserem w temacie od zwykłego widza.

 

BTW _M_, założyłeś ten temat, bo uważasz się za konsera gier, ale nim ogłosisz to publicznie potrzebujesz wsparcia innych forumowiczów?

Edited by Paolo de Vesir
Link to comment

Ja jestem znawca gier PlayStation.

Dzielę swoje życie na dwa etapy:

- przed otrzymaniem PSXa w '98 roku

- po otrzymaniu PSXa w '98 roku.Niedługo porcelanowe gody :lapka: :masorz:

grzybiarz

yo chociaz bmx xxx zakupie do kolekcji... nie mialem ps2 i tu nie dziala sentyment, a postanowilem pozbierac po 15 gier z danego systemu:)

Link to comment

"Znawca gier" nie istnieje. Za dużo do ogarnięcia, za mało czasu na naukę "wszystkiego o grach". Najbezpieczniej powiedzieć, że istnieje ktoś taki jak "znawca franczyzy bądź gatunku". Osobiście znam kolesia, który żyje z łupanki w CoDa. Nie jestem pewien czy wie wszystko, ale potrafi gadać o każdej grze z uniwersum bez końca. Nudzi mnie to niesamowicie bo z serią mam jakieś 3-minutowe doświadczenie i w ogóle mnie do niej nie ciągnie, ale jemu zdaje się brakuje tylko ołtarzyka w domu. Jego e-koledzy mówią, że jest dobry.

Link to comment

Jest czterech głównych znawców gier tego świata i każdy wybiera wg swojego uznania za kim podąży. Swoją własną D R O G Ę.

 

 

Czterech wielkich znawców tego świata:

 

:reggie:

 

:kaz:

 

:xboss:

 

:newell:

Edited by ireniqs
Link to comment

tu chyba nie chodzi o to, zeby byc znawcą czy jakąś alfa omegą gamingu. Tutaj chodzi o to, zeby dana osoba miała sensowne argumenty w dyskusji i nie była przy okazji kretynem. Jak się nie ma wiedzy na konkretny temat to nie widzę przeszkód aby się dokształcić - mamy internet i tony materiałow. 

 

Przykład recenzentów gier - jedni pisząc o gierce potrafią odnieść się do bliźniaczych tytułów sprzed lat, potrafią wskazać jakieś analogie, potrafią doszukać się, czy tam docenic tło fabularne i rozłożyć gierkę bardziej analitycznie, a inni? patrza tylko na grafikę i to, czy gierka podobna jest do COD/BF i czy ma płaskie klamki w drzwiach. 

Link to comment

Jak znajomi kupowali kiedys PS3, to wzięli mnie do sklepu po podobno jestem znawca gier... :sorcerer:

 

Bo tak naprawdę większość ludzi na tym forum to "znawcy gier". Znawcy gier to moim zdaniem osoby, które przeszły niejedną grę na niejednej platformie i z przyjemnością wymieniają o nich poglądy, dostrzegając ich lepsze i gorsze strony.

Wspomniany koleś nawalający ciągle w CoDa czy inni goście grający po 10h w CSa czy Fife to sportowcy, a nie znawcy GIER, bo znają jedną grę i są w nią zawodowcami.

 

Jak ktoś jest w stanie wyrecytować wszystkie kwestie z Pulp Fiction, a nie widział żadnego innego filmu to żaden z niego znawca filmów, nie?

Link to comment

Żeby być znawcą gier trzeba znać dużo tytułów gier. Nie trzeba za to wiedzieć o nich zbyt wiele, bo podczas dyskusji wystarczy powiedzieć "ta gra była tak chu.jowa że nawet nie pamiętam o co w niej chodziło" i raczej każdy nam uwierzy. Ale znamy grę? Znamy. :wujaszek:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.