Skocz do zawartości

eShop - małe gry, VC, ciekawe promocje itd.


pawelgr5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja myślałem, że to jest typowy side scroller, gdzie idziemy w prawo i bijemy mieczem. Ha! Idziemy w prawo, lewo, górę i dół, bo struktura mapy nie jest liniowa (tak, ta słynna metroidvania). No trochę się zdziwiłem, ale zarówno seria, jak i konsola, na którą pierwotnie było to coś wydane są dla mnie folklorem, więc mam nadzieję, że dostanę rozgrzeszenie.

 

Do pewnych elementów rozgrywki trzeba przywyknąć, bo jest mocno z tamtych czasów - kontrola postaci w powietrzu jest mocno ograniczona, a wyczucia momentu, kiedy atakować określony rodzaj przeciwnika, trzeba się nauczyć, bo inaczej dostaniemy. 

 

Zacząłem grać rycerzem, zabiłem pierwszego, treningowego bossa i zmieniłem się w jego karykaturę. Uciekłem z zamku i teraz wszedłem do jakiejś wioski, przy okazji napotykając motywy na tyle podobne zarówno do Super Metroida jak i Symphony of the Night, że ciężko mi uwierzyć, że Nintendo i Konami nie zerknęło kilka razy w stronę Segi.

 

Zapowiada się strasznie fajnie, rozgrywka jest bardzo solidna i polecam sprawdzić grę chociażby dlatego, żeby zobaczyć, jak wyglądał ten gatunek zanim wzięły się za niego inne firmy. Tylko podobno krótkie, no ale która gra z tamtej epoki nie jest krótka?

 

Aha, gra ma kozacką opcje grania w trybie Retro, podmieniając nową grafikę (boże, jak to wygląda i się rusza, zdecydowanie jedna z ładniejszych gier 2d jakie widziałem, a może i najładniejsza) na oryginalne 8 bitów, tyle że w widescreenie.

 

C9tM9OOVwAAEOP4.jpg

 

C9tNB9VU0AEsbEC.jpg

 

C9tNNFTUIAEOnfn.jpg

 

C9tNHPOUAAA_s2E.jpg

 

C9tT1o4VYAAbwHx.jpg

 

C9tT6oJVoAAVwVh.jpg

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

tak z ciekawosci - jak czesto i po jakim czasie pojawiaja sie promki na gry cyfrowe u nitendo? o ile np hollow knight to bym nawet preorderowal jakby byla taka opcja, to np wonder boya bym sprawdzil za np 50zl ale nie wiem czy to kwestia krotkiego czasu czy moze za 4 lata na tak kochane nintendo przeceni

Odnośnik do komentarza

Szukam tematu Shovel Knight ale nie mogę znaleźć - dziś podali fajne kody, które zmieniają zachowanie grajków na wzór Mega Man Xtreem :-) http://www.nintendolife.com/news/2017/05/shovel_knight_specter_of_torment_cheat_code_enables_secret_mega_man_xtreme_mode

 

Przeglądam też sobie recenzje Pocket Rumble w Early Access na Steam i wychodzi, że będzie to świetny tytuł. Gra jest hołdem dla bijatyk z Neo Geo Pocket którego miałem przyjemność posiadać - podobny styl graficzny, tylko 2 przyciski. Gra posiada kod online GGPO, pewnie wam to niewiele mówi, ale to świetny kod kolesia, który jest inżynierem w pewnej bardzo dużej firmie, lubił bijatyki i napisał ten silnik online jako dodatek do emulatorów pozwalający grać w stare gry (głównie KOF i Samurai Shodown). W tej chwili to jeden z najlepszych tego typu silników na rynku, w Pocket Rumble ponoć da się grać do 250ms pinga, więc rewelka! Recki: http://store.steampowered.com/app/389050/Pocket_Rumble/

 

Jak się postarają, to może być takim Shovel Knightem bijatyk :-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...