Skocz do zawartości

Awaryjność Nintendo Switch


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Pytalem was ostatnio o baterie w Switchu i jednak chyba mam problem. W uśpieniu jednak wpieprza mi baterie, bez odpalonej gierki. Jakies 6% na dobe. Lekko rozładowany switch padl mi całkowicie w 8 dni.

Na necie ludzie z premiery mieli podobny problem i oddawali do serwisu, ale chyba mi się nie chce, bo w uzyciu trzyma normalnie. Nie wiem co z tym mogę zrobić.

Odnośnik do komentarza

U mnie sprzęcik się sypie. Metoda na odłączanie i ponowne parowanie joyconów okazała się połowiczna, bo po jakimś czasie zaczynają świrować, a do tego doszło zacinanie się lewej gałki w pionie (nie rzucam, nie wciskam na chama, np. pad od xa skończył żywot jak mu się po 8 latach starły gumki na gałkach, a gałki od Vity po kilku latach nadal działają miodzio) i mocne zużycie zaczepu (wysuwa się bez wciskania blokady). Kończę Xeno i reklamacja.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zamówiłem blokady do joy-conów 2 Lutego z tego linka:
https://www.ebay.com/itm/183010267127?_sp=p2488211.m41214.l9765&_trkparms=itemid%3A183010267127

Dziś dotarły ( w galerii zdjęcia z montaży, porównanie itd ):

https://imgur.com/gallery/dP589

Wrażenia?
Zamontowałem te blokady na parze joy-con'ów które nie mają gwarancji. Prosta wymiana.
Teraz mam wrażenie że prędzej urwie się szyna w Switchu niż pady same wyskoczą.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Lewy JoyCon zaczął mi świrować.

Zacząłem to odczuwać s Stardew Valley.

Chodzę po menu w opcjach i puszczam gałkę a ona i tak sama przez chwilę leci w tą stronę, w którą ją trzymałem.

Tak samo w górę.

 

Bawiłem się już kalibracją, ale nic nadal lipa.

Miał ktoś taki problem? Albo wie co można jeszcze zrobić?

Raczej jest już po gwarancji, bo brałem na premierę.

Czyli jak coś trzeba będzie pewnie nowe zamówić...

Odnośnik do komentarza

Chyba nieprędko zobaczę znicza. Oddałem go na gwarancję 19.02 (do MM), dzisiaj dostałem telefon, że konsolka poszła do serwisu w Czechach, co może wydłużyć czas reklamacji o dodatkowe 30 dni :reggie: Na szczęście mam trochę wywalone (inne rzeczy na głowie), ale to jest chyba najgorszy serwis gwarancyjny z jakim miałem do czynienia (M$ :bolduper:). 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Konsolka wróciła wczoraj z serwisu. Gierka na szczęście nie wyparowała ze slotu. Gałka w lewym joyconie wydaje się już działać poprawnie, nie widzę też problemu z zasięgiem (ale dzisiaj dokładniej przetestuję), na 100% wymieniono szynę, nie ma już takiego luzu i blokada pewnie trzyma. Nie licząc ponad 2 tygodniowego przekroczenia terminu, wszystko wydaje się być git. 

 

Odnośnik do komentarza

Dobra, (pipi)a tam naprawili problem z łącznością joyconów. Nadal wystarczy w trybie stacjonarnym zasłonić je np. nogą, żeby zarówno prawy jak i lewy zaczęły gubić zasięg (odległość od konsoli to jakieś 1,5 metra). Idę do MM jutro i zażądam wymiany (mogą być same joycony), bo nie mam zamiaru czekać kolejnego miesiąca aż konsola wróci z serwisu. Sejwy nie przepadły.

Odnośnik do komentarza

Trudno powiedzieć czyja to magia, Niny nie sprzedaje i nie serwisuje konsol u nas, ale skoro mają jakiegoś dystrybutora, to powinni patrzeć mu na ręce, bo to jednak rzutuje na markę. O magii serwisu micro nie marzę (nawet nie musiałem wychodzić z domu + naprawa również w Czechach w jeden, a nie pięć tygodni), ale mogliby faktycznie usunąć usterkę, a nie odesłać sprzęt lekko podpudrowany. 

 

Tak swoją drogą, to jak rozumiem problemem z gubieniem sygnału przez joycony leży tylko w nich samych, a nie np. jakiegoś nadajnika w konsolce? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...