Skocz do zawartości

13 Reasons Why - 2017 - Netflix


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

13-Reasons-Why.jpeg

 

Nowy serial na Netfliksie na podstawie książki dla nastolatków. Pomimo tego, że nie jestem targetem to jednak dobrze się go ogląda przez kilka smaczków. Po pierwsze przez wrzucenie obecnych standardów młodzieżowych w nurt old schoolu w postaci chociażby starego mustanga, czykaset magnetofonowch. Po drugie, bo ma jakiś vibe Life is Strange. Po trzecie bo ma dobrze poprowadzone przejścia między przeszłością, a teraźniejszością. Poza tym akcja jest dobrze prowadzona i jakieś nieścisłości da się w różny sposób sobie wyjaśnić. Dodatkowo soundtrack jest naprawdę kozacki.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

no ja właśnie zakończyłem cały serial. Bardzo dobrze, spokojnie poprowadzona historia. Dawno nie widziałem serialu, który byłby w ten sposób poprowadzony, bez zbędnych fajerwerków. Główna bohaterka i jej powody czasem irytują, ale w sumie znam 3 osoby z depresją i w odróżnieniu od krytyków serialu rozumiem nawet te błahe z pozoru powody. Dla mnie mocne 8/10, mam nadzieje, że nikt nie wpadnie na pomysł robienia drugiego sezonu. 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem. Scena z

podcinaniem sobie żył

mocna w chvj.

Gwałt na Hannie i jej wyraz twarzy podczas także.

 

 

Ogólnie serial nie jest jakiś niesamowity, ale wciąga i ogląda się przyjemnie.

No ta druga scena była mocna, ale w ogóle mi nie było jej szkoda. W większość tych sytuacji pakowała się sama.
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Wiadomo już co będzie w tym drugim sezonie? Myślałem że to zwięzła, zamknięta historia.

 

Ja jak pisałem wcześniej, przypadkowo odpaliłem ostatni odcinek bo na cda jakiś imbecyl dał w nazwie "sezon 1" (jakby kur.wa było więcej) i nie zauważyłem EP13 obok xD.

 

Ale już zapomniałem praktycznie co tam się działo, wyłączyłem gdzieś w 40 minucie i dziś odpalę pierwszy odcinek, tak jak pan Jezus powiedział.

Odnośnik do komentarza

Bez sensu. Przecież cała esencja tego serialu to relacja Hanny z kaskiem oraz zobrazowanie powolnego pękania psychiki nastolatki. Pewno zerknę z ciekawości ale ogólnie h.ujnia że nie zostawili tego jako jedną i spójną całość:(

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Drugi sezon

 

 

W każdym odcinku koleś z aparatem poluje na jednego z nastolatków z poprzedniego sezonu :kaz:

 

 

A tak poważnie, bardzo dobrze się to oglądało, dawno nie było tak "lubialnej" postaci jak Tony. Ale kontynuowanie tej samej historii w drugim sezonie to jak dla mnie kiepska decyzja.

Odnośnik do komentarza

Co do drugiego sezonu to

 

w sumie ten fotograf szkolny miał niezły arsenał w pokoju, więc może głównym tematem będzie strzelanina w szkole. Też ciężki temat i na czasie. 

 

W związku z tym przypomniała mi się jedna z mocniejszych scen w TV (i to na jednym ujęciu):

 

tylko w serialu byłoby to pokazane od strony uczniów

 

 

Odnośnik do komentarza

Ale już zapomniałem praktycznie co tam się działo, wyłączyłem gdzieś w 40 minucie i dziś odpalę pierwszy odcinek, tak jak pan Jezus powiedział.

 

Od tego czasu obejrzałem trzy pierwsze odcinki i nie nie nie xD. z każdą minutą coraz bardziej się męczyłem, totalnie nie moja bajka ten serial. odpuszczam definitywnie.

Odnośnik do komentarza

 

Ale już zapomniałem praktycznie co tam się działo, wyłączyłem gdzieś w 40 minucie i dziś odpalę pierwszy odcinek, tak jak pan Jezus powiedział.

 

Od tego czasu obejrzałem trzy pierwsze odcinki i nie nie nie xD. z każdą minutą coraz bardziej się męczyłem, totalnie nie moja bajka ten serial. odpuszczam definitywnie.

 

 

Nuda jest tak do 7 odcinka. Od 8 zaczyna się coś dziać (chyba, już nie pamiętam czy od 8 czy 9). Główna bohaterka strasznie irytująca i naiwna.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 5.06.2017 o 21:54, c0ŕ napisał:

 

Od tego czasu obejrzałem trzy pierwsze odcinki i nie nie nie xD. z każdą minutą coraz bardziej się męczyłem, totalnie nie moja bajka ten serial. odpuszczam definitywnie.

Blad. Zaczyna sie i kazdy mysli, ze bedzie to typowy serial o nastolatkach i ich "glupich" problemach. A z kazdym odcinkiem jest coraz lepiej. Ostatnie to juz jazda po bandzie.

 

Krecenie drugiego sezonu to pomylka.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Motyw przewodni, nie wiem czy ktoś chce wiedzieć co zastąpi kasety:

 



"w 2. serii serialu kasety magnetofonowe, na których Hannah nagrała przyczyny swojego samobójstwa, zastąpią zdjęcia polaroidowe. Seria fotografii doprowadzi Claya i jego rówieśników na trop strasznej tajemnicy i spisku, który ma ją zatuszować. Uczniowie liceum, ich rodzice i nauczyciele szykują się do procesu sądowego, ktoś jednak ma swój cel w tym, by prawda o śmierci Hannah nie ujrzała światła dziennego"

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...