Skocz do zawartości

PES 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi koledzy w takim razie jak bronić w tej edycji. Oraz co zrobić żeby kursor przełączał się na zawodnika najbliżej piłki w obronie szczególnie przy podaniach z trójkąta od razu a nie za 4-5 naciśnięciem, oraz przy wszelkich podaniach górą. A także jak zmusić obronę do agresywności pomijając tryb my club oczywiście gdzie wszystko zależy od trenera którym gramy. Od razu mówię że Frontline Pressure, all out defence, deep defensive line, różne ustawienia compactness próbowałem. Formacje chyba wszystkie przewalilem i nic. Piłkarze przenikają przez moją obronę.

Odnośnik do komentarza

Z opisu wnioskuje, że Kobik odruchowo wcisnął R1 (chyba, już nie pamiętam który to był klawisz) czyli przepuszczenie piłki. Zdarza się, też gram z kolegą, który często narzeka, że nic nie naciskał, a się zrobiło.

Yhm. Czyli co. Wtedy bramkarz nie wychodzi z budy?

Odnośnik do komentarza

Czyzby coroczne kolo pesa? Hype->zachwyt->w(pipi)->sprzedaz

 

Hmm 2016 sprzedałem po 2 dniach, tutaj nie mam ochoty w ogole, dla mnie jest zaje.biscie.

gram oczywiscie tylko online, jak ktoś myśli jak gra to nie ma co się wkur,wiać :lapka: a pajdzi to i tak by mi wjeżdzał w pole bramkowe jak nóż w masło, już to ku,rwa widze

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie mi koledzy w takim razie jak bronić w tej edycji. Oraz co zrobić żeby kursor przełączał się na zawodnika najbliżej piłki w obronie szczególnie przy podaniach z trójkąta od razu a nie za 4-5 naciśnięciem, oraz przy wszelkich podaniach górą. 

 

Ja zmieniam gałką, a do agresywnej postawy zazwyczaj naciskając kwadrat żeby pressować drugim graczem a swoim ustawiać się manualnie żeby przeciąc piłke. 

 

btw jak ktoś chce to w weekend zapraszam na jakieś spary psn id - xbartezoox

kobik jaki masz rating? 

Odnośnik do komentarza

 

Z opisu wnioskuje, że Kobik odruchowo wcisnął R1 (chyba, już nie pamiętam który to był klawisz) czyli przepuszczenie piłki. Zdarza się, też gram z kolegą, który często narzeka, że nic nie naciskał, a się zrobiło.

Yhm. Czyli co. Wtedy bramkarz nie wychodzi z budy?

 

Sorki, odczytałem po chińsku to co napisałeś.

Odnośnik do komentarza

Ja zazwyczaj patrzę jak wbiega napastnik, plus daje odpowiedni kierunek + ew.modyfikator wysokości podania. O dziwo ma to spore znaczenie czy wychylimy gałkę trochę bardziej w lewo czy trochę bardziej w prawo, nawet na automacie. Nawet starym wygom polecam przejść trening, bo tam się wychwytuje sporo nowości.

Odnośnik do komentarza

Celem wrzutki jest zazwyczaj główka...

Bardzo dobrze myślisz :)

Taki mam cel właśnie!

Tylko pytałem jaka jest tajemnica główkowania.

 

Boże...

ciężko uzyskać odpowiedź na normalnie (wydwało mi się) postawione pytanie...

'Odpowiedni timing' -> CO TO ZNACZY?

Jak piłka zaczyna spadać?

JAk jest w najwyższym punkcie?

Jak dolatuje do zawodnika?

Czy trzeba nacisnąć dwa razy kółko? (raz jak piłka leci i drugi raz jak zawodnik uderza?)

 

Spędziłem wczoraj ponad godzine na treningu i wrzucałem co raz próbując zrozumieć i dalej nie wiem. WYDAJE mi się (bo chyba najczęściej mi się udawało), że trzeba nacisnąć strzał kiedy piłka zaczyna obniżać parabole. 

 

Za dużo mam pustych przelotów, by nie chcieć tego zrozumieć. Wrzutki to jednak jeden z najważniejszych elementów piłki nożnej, a 5 meczów bez oddania strzału po takiej akcji i zmuszenie do wchodzenia do bramki potrafią wkurzyć. 

Chce mieć większy wachlarz strzelania bramek i nie wrzucać w sposób 'ok może strzeli, a moze tylko się bedzie przyglądał, a może przyjmie sobie na klate i (pipi)nie z voleya' -> chce mieć wpływ na to co się dzieje i robić to świadomie. 

 

II KoBik II

Napisano dziś, 12:21

Gaywer zagral kilka meczy i juz chce wszystko opanowac. XD graj qurwa. Ta gra ma dopiero tydzien.
 
To, że gra ma dopiero tydzień, to nie znaczy, że główkowania (samego oddawania strzału) mam się uczyć przez pół roku. 
Ja chcę tylko oddawać strzały jeśli daję piłkę na nos napastnika. Niech nie trafię w bramkę, niech obroni bramkarz, niech mnie obrońca uprzedzi, ale niech wrzutka nie przelatuje przed nosem napastnika bez reakcji! 
 
Mam nadzieję, że już czaicie o co mi biega. 

 

Edytowane przez MacGyver_PL
Odnośnik do komentarza

Kurde Mac, trochę dziwne pytanie zadajesz będąc weteranem serii :/ To nie jest PES 2017 gdzie dośrodkowując masz wręcz pewność, że siądzie to komuś na głowie, ale z drugiej strony już parę bramek zdobyłem z dośrodkowania, jakoś nie czuję, że KONAMI wymyśliło koło na nowo. Ja zawsze obserwuje czy napastnik wychodzi na pozycję i jeżeli uznam, że obrońca nie zdąży to dośrodkowuję. W gąszczu jest o wiele, wiele trudniej dojść do główki niż bywało to wcześniej. Z rożnych do tej pory na jakieś 20 meczów online może zdobyłem jednego gola z główki, ale już z akcji z 5-6 weszło (a raczej mało kiedy wrzucam). Może trzymasz R2, czy coś, nie wiem. Akurat w tym nigdy nie byłem dobry, bo to też nigdy nie był mój sposób na granie.

Odnośnik do komentarza

Dośrodkowujesz :P. potem walka o pozycję gałką i tu dwie opcje (przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń ;))

a) wysokie dośrodkowanie, zawieszone, takie przy którym trzeba statycznie powalczyć z obrońcą o piłkę - strzał wciskasz na moje oko tak jak piłka jest z 1-2 wirtualne metry od napastnika (żeby mu dać czas na reakcję i wyskok)

b) mocno bite niższe dośrodkowania, na nabiegnięcie - wtedy strzał wciskasz jak piłka jest już przy samym napastniku, bo tu zazwyczaj nie ma typowej fizycznej walki o piłkę, liczy się kto lepiej na nią nabiegnie, nie trzeba też wysoko skakać a raczej nakierować tylko piłkę głową na bramkę, dlatego można cisnąć strzał później niż w 1. punkcie - napastnik potrzebuje mniej czasu na złożenie się do strzału.

Odnośnik do komentarza

no to powiem Wam Panowie, że na ręcznych ustawieniach Wasze rady się nie sprawdzają :/

Może coś po prostu jest skopane?

W PES 2015 tak było, że po prostu nie dało się strzelić z dośrodkowania na ręcznych, bo coś tam było zwalone...

Trudno...będę dalej studiował internet w poszukiwania remedium na uderzenie piłki głową do siatki. 

Odnośnik do komentarza

Nie ma to jak turlajaca sie wiecznosc yebana pilka i bramkarz sie na nia rzuca jakby dostal padaczki. Eh. Bledy moje to jedno ale babole co pyerdola wynik to drugie.

 

Bomby bronia jak naspidowani a szmaty ktroa zlapalby nawet mendrek to ni huy. No i jak tu pada nie rozqurwic?

 

I dlaczego za mecze remisowe ja dostaje minus rank a przeciwnik zawsze plus? Co ja qurwa jakas selekcja w koszyku dla jemniolów?

Edytowane przez II KoBik II
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...