Skocz do zawartości

PES 2018


Rekomendowane odpowiedzi

No kur.wa dawno tak dobrego PESa nie było. Miodzik niesamowity, mogę to śmiało stwierdzić po kilkudziesięciu meczach w master league jak i online. Wreszcie jest dobry naprawdę dobry gameplay. Przy główkach liczy się timing, podania w sytuacjach trudnych jak np wycofanie piętką bywają problematyczne. Ale najlepsze są bramki i różnorodność akcji. Grając w fifę miałem wrażenie, ze większość akcji jest identycznych lub bardzo podobnych. Tutaj każda akcja jest inna. Inaczej poleci piłka, inaczej spadnie. No i miodzio jak piłka czasem wpadnie do siatki trochę przypadkowo, jakiś rykoszet czy po nieudolnej defensywie obrońców przeciwnika. Żeby jeszcze gra szybciej mi rywali szukała. Bo czasem to się prędzej wys.ram niż mi znajdzie rywala w mc. Pochwalić tez PESa muszę za przemyślany tryb my club. Chodzi o budowanie składu. Nie muszę mieć wielkiej kasy by mieć fajnego zawodnika na każdej pozycji. Grajkami z ovr 78-79 w obronie i 80+ w pomocy i ataku śmiało można grać. Zero rakowych rozwiązań tak jak w filie. Chociaż brakuje możliwości zakupu stamina potów i musimy czasem nasze gwiazdy posadzić na ławce. Ale z drugiej strony każdemu damy szanse. Dzisiaj piąteczek, więc będzie grane!

Odnośnik do komentarza

Co do różnorodności, nie wiem czy ja mam takie szczęście, ale przynajmniej w tym mc, w którego też nie gram jakoś przesadnie, z jeden meczyk raz na jakiś czas, ale do rzeczy. Każdy gościu z jakim się mierze to 4-3-3 i długa prostopadła piłka do przodu;) troszkę mogliby osłabić siłę prostopadłego podania, bo gra kombinacyjna praktycznie nie istnieje.

 

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Co do różnorodności, nie wiem czy ja mam takie szczęście, ale przynajmniej w tym mc, w którego też nie gram jakoś przesadnie, z jeden meczyk raz na jakiś czas, ale do rzeczy. Każdy gościu z jakim się mierze to 4-3-3 i długa prostopadła piłka do przodu;) troszkę mogliby osłabić siłę prostopadłego podania, bo gra kombinacyjna praktycznie nie istnieje.

 

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

 

Niestety w 17 było to samo. Jak dodać do tego kogoś z Lukaku albo Ibrą to jest w zasadzie pozamiatane, bo poza laga do przodu jest jeszcze wrzutka, z której na trzy na pewno jedna wpadnie. Łatwiej mi się gra przeciwko składom z Ronaldo czy młodym papieżem niż przeciwko ww. dwójce.

Odnośnik do komentarza

 

Co do różnorodności, nie wiem czy ja mam takie szczęście, ale przynajmniej w tym mc, w którego też nie gram jakoś przesadnie, z jeden meczyk raz na jakiś czas, ale do rzeczy. Każdy gościu z jakim się mierze to 4-3-3 i długa prostopadła piłka do przodu;) troszkę mogliby osłabić siłę prostopadłego podania, bo gra kombinacyjna praktycznie nie istnieje.

 

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

 

Niestety w 17 było to samo. Jak dodać do tego kogoś z Lukaku albo Ibrą to jest w zasadzie pozamiatane, bo poza laga do przodu jest jeszcze wrzutka, z której na trzy na pewno jedna wpadnie. Łatwiej mi się gra przeciwko składom z Ronaldo czy młodym papieżem niż przeciwko ww. dwójce.

 

Jak wiecie, że ktoś cały mecz tak gra to co to za problem ustawić defensywę pod takie piłki i każdą zgarniać? Wiesz, że ktoś zagra długą piłkę górą to zmieniasz się na obrońcę, który jest przy napastniku, do którego ma iść to podanie i biegniesz w stronę swojej bramki, w ten sposób prawie każda piłka grana na pałę prostopadle górą jest Twoja.

Poza tym to nie wina gry, że ktoś nadużywa danego zagrania, online zawsze znajdą się tacy ludzie, gorzej by było gdyby na takie zagranie nie dało się nic poradzić (np. wrzutki z PES2017), ale tu normalnie można się przed tym skutecznie bronić, także nie widzę problemu.

Co do wrzutek wchodzących 1/3 to proponuję poćwiczyć grę w obronie, nie tylko zmieniać się na obrońce i cisnąć bezsensu kwadrat, ale powalczyć o pozycję i wciskać wybicie w odpowiednim momencie.

Edytowane przez tjery14
Odnośnik do komentarza

Ja nie mówię, że nie ogarniam jak się bronić, tylko że mimo wszystko jest to bardzo skuteczna metoda. Nie raz zdarza sie, że porzucenie tiki taki i rozrzucanie prostopadłych z okolicy połowy boiska daje bardzo dobre efekty. Aż za bardzo;) Nie raz udało mi się dzięki temu nawiązać walkę z kimś kto normalnie był ode mnie lepszy.

 

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jak wiecie, że ktoś cały mecz tak gra to co to za problem ustawić defensywę pod takie piłki i każdą zgarniać? Wiesz, że ktoś zagra długą piłkę górą to zmieniasz się na obrońcę, który jest przy napastniku, do którego ma iść to podanie i biegniesz w stronę swojej bramki, w ten sposób prawie każda piłka grana na pałę prostopadle górą jest Twoja.

 

 

 

Poza tym to nie wina gry, że ktoś nadużywa danego zagrania, online zawsze znajdą się tacy ludzie, gorzej by było gdyby na takie zagranie nie dało się nic poradzić (np. wrzutki z PES2017), ale tu normalnie można się przed tym skutecznie bronić, także nie widzę problemu.

Co do wrzutek wchodzących 1/3 to proponuję poćwiczyć grę w obronie, nie tylko zmieniać się na obrońce i cisnąć bezsensu kwadrat, ale powalczyć o pozycję i wciskać wybicie w odpowiednim momencie.

 

Jakby to było zbalansowane tak jak piszesz, nawet bym o tym nie wspomniał. Moim zdaniem łatwiej w ww. sytuacjach ma napastnik, a chyba powinno być odwrotnie.

To jest szczególnie uciążliwe w myclub, gdzie ciężko trafić piłkę z bardzo dobrym obrońcą.

Odnośnik do komentarza

Ale to pewnie nie tylko kwestia formacji ale tez taktyki. Tutaj mam pytanie. Do wyboru mamy dwie taktyki defensywne i ofensywne. Mam np w ofensywnych tiki takę i wings. Jak to działa jak L2 + strzałka ustawię obie naraz ? Działają jakoś przemiennie czy wcale ?

Ustawisz obie naraz, możesz np. ustawić nawet 2x counter targets i działa to jednocześnie, chyba że będziesz wyłączał w trakcie meczu.

 

Dużo ludzi gra 433, sporo 442 (i jego wariacje), sporo gra jednym napastnikiem, no specjalnie nie ma jakoś różnic w tym względzie w porównaniu do poprzednich edycji. Mi się lepiej teraz gra z dwoma napastnikami niż trójką z przodu. W MC rozegrałem ponad 60 spotkań w trakcie których straciłłem z 5-6 bramek po główce, mniej więcej podobną ilość w ten sposób sam strzeliłem, nie widzę problemu w tym względzie (w 2017 gdzieś 1/2 wszystkich straconych bramek to po główkach). Nie trafiłem na nikogo kto ogrania stałe fragmenty w jakimś niebezpiecznym stopniu, jak coś traciłem w ten sposób, to po pinballu jaki z tego czasami wyniknął. Na długie lagi mało kto się decyduje, bo większość raczej ogarnia obronę na tyle, żeby nie ustawiać jej na połowie boiska. Prostopadłe wchodzą, ale nie na pałę, jak widzisz typa że wychodzi na czystą pozycję, to posyłasz. To raczej standard, zawsze to wchodziło. Ja tam widzę tendecję to częstszego klepania 1-2, prób kiwania, a nie masowego spamowania prostopadłymi z połowy boiska czy wrzutkami. Kurdę, już częściej ja gram jakąś długą lagę niż większość przeciwników na jakich trafiam. 

Odnośnik do komentarza

Koledzy maja racje, serio to nie fifa kto mial dluzsza przerwe albo jest mniej zaawansowanym graczem musi zrozumiec ze w pesie detale o ktorych nawet nie maja pojecia sa nieslychanie wazne, Przyklad , gram z kumplem marsylia, mam Gomisa, nieslychanie silny pilkarz podobny do Drogby. Przy wykopywaniu pilki bramkarzem krok przed dmf przeciwnika potem zastawianie sie kilka krokow do tylu i nawet zgrywac glowa nie musze pilki bo Gomis ja przyjmie, ale juz majac np Glika i umiejetne ustawienie i zastawienie sie nim a takze odpowiedni timing wyskoku do glowki powoduje ze szanse wygrania Gomisa spadaja z nie wiem 99% do 50%. To jest fantastyczne wlasnie w tej grze. Narzekacie na Zlatana, no ok ale w rzeczywistosci tez wygra 9 na 10 glowek z jakims slabszym fizycznie obronca. Dlatego ML jest piekna grajac slabymi druzynami, zbudowanie solidnego teamu to naprawde ciezkie zadanie. Co z tego ze mam szybkiego skrzydlowego skoro ma slabe dosrodkowania, co z tego ze mam szybkiego napastnika jak bedzie slaby fizycznie lub bedzie mial slaby finishing. W dodatku budzet 3mln nie daje pola do popisu xD

 

Ehh wczoraj tak sie wciagnalem w ML ze bedac na 4 miejscu w serie b ze strata 2 pkt do 3 premiujacego miejsca na 4 kolejki przed koncem ze caly wieczor myslalem o tym czy uda mi sie awansowac xD Piekne jak te 20 lat temu :)

 

Jedyny minus spory bardzo irytujacy to grajac takimi klubami to bramkarze. Kupilem goscia z ovr 70 bo defaultowy mial 59 ale to i tak czesto loteria. Trzeba niedopuszczac wogole do sytuacji niemal przeciwnika bo co drugi strzal to gol. Taki bramkarz ovr 60 to prawie tak jakby go nie bylo xd

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...