Skocz do zawartości

PES 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, a zadam je tu bo w drugim temacie mnie zamecza. Wczoraj pierwszy raz miałem długa sesje z PES18 na PS4 i ogólnie gra "rusza się" jak życie i takiej fizyki jeszcze nie widzialem (a podobno są gry jeszcze lepsze jak... nowa Zelda??). Grałem w demo Fifa 18, które powiedzmy jest przeciętne. Czy ogólnie rozgrywka w pełnej wersji to podobny poziom co PES18 czy raczej bez większych zmian?

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że w demku można przestawić czas na 10 minut, a w lite da się grać tylko po 5 minut. Ogólnie obcując z tym litem miałem wrażenie, że gameplay jest ciut inny, bardziej arcadeowy, chociaż to przecież niemożliwe.

Odnośnik do komentarza

Śmieszne to KONAMI, jak zwykle w changelogu odnośnie zmian w gameplayu:

■ Various improvements across all modes to improve the overall gameplay experience.

 

Zmiany oczywiście są, jak zawsze, ale to tylko potwierdza, że oni na ślepo bawią się suwakami i nie mają pojęcia co konkretnie i jak bardzo zmienili.

Odnośnik do komentarza

No lekka FIFA sie zrobila xD Strzaly wpadaja znacznie czesciej, z kazdej pozycji, nagle wyniki w meczach 6:1 / 6:4, gdzie do niedawna o 1 bramkę trzeba bylo walczc. Cieszy fakt, ze Konami znalazlo czerwone kartki rok po premierze, w kocu kosy od tylu przy wyjsciu sam na sam sa normalnie karane, ale czuc ze gameplay z lekka inny.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że z daleka łatwiej wchodzą strzały, podobnie jak loby. Co do pierwszej opcji nie mam na razie opinii (nie trafiam na irytujących w tym elemencie typów, ale też staram się nie zostawiać za dużo miejsca przed polem karnym), a co drugiego się cieszę, bo w pewnym momencie były zbyt słabe, a jak wiemy nie ma nic przyjemniejszego niż lobik nad bramkarzem. Widać, że próbują znaleźć złoty środek, póki co nie wywracają jednak rozgrywki do góry nogami. 

Odnośnik do komentarza

Generalnie to boje sie o 19 a to dlatego bo 18 tak bardzo mi sie podoba. Jesli chodzi o sam gameplay to...olaboga nie widze do poprawy elementow. Silnik jest rewelacyjny. Mam na mysli balans piłkarzy: taki Giroud w Fifie jest bezuzyteczny bo nie ma tempa, w PES to dobry zawodnik. Czuc roznice szybkosci oczywiscie, ale jakos sie przydaje i to nie tylko do zastawiania sie.

Do tego realistyczne wyniki online, brak handicapu w sezonach. 

 

Niestety dywizje online nie maja filtra, sle coz zrobic, za mało graczy jest by tak zrobic.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Działanie menusów to jest priorytet do poprawy. Loadingi na pro w ogole się nie różnią od tych na amatorze to jest skandal, do tego reakcje piłkarzy muszą poprawić, gra musi być trochę bardziej responsywna bo na lagu to się zbyt odczuwa, obrońcy muszą mieć umiejętność wybicia piłki bez jej przyjmowania bo ile razy frajerzyłem się jak piłka leciala do lini koncowej a te dzbany zamiast wybić to piłke przyjmowali i wypadali za linie, przełączanie zawodników nie zawsze działa jak trzeba to też do poprawy. 

 

Generalnie tempo konstruowania akcji jest dla mnie idealne, przydadzą się małe tweaki gameplayu i będzie miód :usmiech: 

Odnośnik do komentarza

Ale gdy gra jest responsywna to tym bardziej czuc laga. Dlatego slusznie konami piłkarzy troche utemperowało. Daje to fajne poczucie symulacji a zarazem maskuje lag. No a ten byc musi, gracze maja np tv o roznym lagu o roznicach posiadanego internetu nie wspominajac. Ale nawet na swietnym polaczeniu ping miedzy Polska a Hiszpania to troche wyniesie. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, _Be_ napisał:

 obrońcy muszą mieć umiejętność wybicia piłki bez jej przyjmowania bo ile razy frajerzyłem się jak piłka leciala do lini koncowej a te dzbany zamiast wybić to piłke przyjmowali i wypadali za linie

 

Bartek, super cancel rozwiązuje ten problem prawie zupełnie.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że do premiery 2019 nie ruszą już nic w gameplayu 2018, bo po ostatniej aktualizacji gra się super. Nie jestem dobry w wyłapywaniu konkretnych zmian (poza strzałami, jednak to łatwo zauważyć), ale ogólne wrażenia lepsze niż przed tym patchem.

Odnośnik do komentarza

Bodajże r2 i nie daj boże bez wciśniętego R1(trzeba ją zgasić) 

Wiem o jakie sytuacje ci chodzi i czasami faktycznie się nie da (moim zdaniem powinni popracować nad działaniem wślizgu, żeby komp lepiej rozpoznawał czy chcemy zrobić wślizg czy wykopać piłkę) 

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.05.2018 o 11:54, kamilradom1910 napisał:

 

Ściągnąłem, wgrałem, niby ok, ale np. w 5-6 zespołów w Bundeslidze jest od czapki, tzn. na pewno zmienione nazwy, herb itp, chociaż w plikach nazwy są prawidłowe... Żeby grać z OF trzeba zawsze wyłączac live update? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...