Skocz do zawartości

PES 2018


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Twarożek napisał:

Akurat ciezko o

gola z daleka.

Tyle, że to nadal nie kwestia skilla. Jeżeli gość to robi powiedzmy co 2-3 strzał sprzed pola karnego, to odwołuję. Da się oczywiście całkowicie źle i bez sensu strzelać z dystansu (czyli z każdej wolnej przestrzeni, i najlepiej stojąc tyłem) oraz dla odmiany strzelać z głową, ale to nadal jest 30 razy większy random niż wyjście z bramkarzem sam na sam. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

PES bez LM, czyli kolejny gwóźdź do trumny jeżeli chodzi o sprzedaż PESa (osobiście nie grałem w LM gdzieś od czasów edycji na PSXa, no ale jak patrzę na hierarchię wartości fanów gier piłkarskich, to mogę być w mniejszości), chociaż może mają coś w zamian. Nie, nie licencje, ale skoro przed obecną edycją Bhatti mówił, że to początek 3/4 letniej (nie pamiętam dokładnie) rewolucji w PESie, a o wygaśnięciu umowy przecież wiedział, to pewnie jakiś plan przyciągnięcia ludzi mają(?). Z mojej strony polecam zauważyć dosyć oczywisty mankament, którym jest lichy online wraz z całym inwentarzem. Pewnie przez licencje nie mieli środków na zajęcie się tym w ostatnich 10 latach.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe ile bedzie zespolow na licencji w nowym PESie xDD. Cos czuje ze bedzie rok bez pilki - EA zrobi kolejne arcadowe kupsko, a Konami da 10 zespolow na krzyz bedzie czekac, az ludzie sobie sami je stworzą do grania offline. Moze skonczyc sie graniem 2 rok z rzedu w PESa 2018...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dawała część drużyn (np. Bayerny) z lig których w PESie nie było. Tryb LM zostanie, ale zabraknie kaszanki. 

Podobnie jak Areka, dla mnie to też bez znaczenia, ale większość ludzi kupuje piłkarzyki dla licencji. 

 

Bhatti zdaje się potwierdzać to o czym pisałem wcześniej. Wygaśnięcie umowy ma przynieść PESowi inne korzyści. Jakie, to na razie tajemnica, ale facet napina się, że to będzie dobra zmiana. Wiadomo PR, ale Adam to fan piłkarzyków i zazwyczaj nie opowiada bajek (co najwyżej milczy, jak ktoś mu zadaje trudne pytanie o (pipi)owy online ;)) 

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Ficuś napisał:

jak pisalem w temacie fify19 - jak juz tak odwalaja z licencjami, ze za chwile bedzie 5 muzyk w menu (bo przeciez spotify) i 5 druzyn na licencji (bo przeciez edit) to niech to kuvva sprzedaja po jakiejs zanizonej cenie - np 129zl na premiere

Trochę nie czaję dlaczego brak licencji miałby spowodować, że jakaś gra powinna być sprzedawana taniej. GoW ma licencję na wikingów? Wiem, że PES  przy FIFA wygląda jak gra AA, ale z tego co czytałem przy produkcji PESa pracuje około 400 osób, czyli sporo. FIFA to produkcyjny potwór i każdy będzie przy niej wyglądał na biedaka. 

Odnośnik do komentarza

grajac w gre pilkarska zalezy mi na graniu prawdziwymi pilkarzami i prawdziwymi klubami

 

kolejne braki licencyjne moga prowadzic do tego ze przypadkow gdy nie ma nawet klona lewandowskiego czy tez klona bayernu monachium bedzie coraz wiecej

 

mam w dupie licencje na lm, nigdy w ten tryb nie gralem, chce po prostu grac realnymi pilkarzami bo to buduje imersje

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie powiem, żeby granie prawdziwymi zawodnikami nie było fajne (zawsze czekam na info kto ma jakie statsy) i rozumiem, że dla większości ludzi jest to bardzo ważne o ile nie decydujące przy wyborze FIFA czy PES. Trochę smutne w kontekście niedocenienia walorów czysto growych (w końcu to forum o gierkach, a nie klubów piłkarskich), ale rozumiem. Nie wiem tylko skąd ten postulat Ficka o tym, że przez brak licencji gra powinna być tańsza. Nie ma to żadnego odniesienia do growych realiów. 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Trochę smutne w kontekście niedocenienia walorów czysto growych (w końcu to forum o gierkach, a nie klubów piłkarskich)

No ale umówmy się - gracz nielubiący piłki nożnej nie gra w gry piłkarskie. Jeśli już, są to wyjątki potwierdzające regułę. Nie wiem, ja nie gram w NBA 2kXX, bo nie lubię koszykówki. To są gry nastawione na konkretnego odbiorcę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Nie twierdzę, że jest inaczej. Chodzi mi o to, że coreowi gracze nazbyt często przedkładają ten element nad walory czysto gamingowe "nie ma licencji,  to nie kupuję". Rozumiem, że to ma często jeszcze inne dno (np. granie imprezowe), ale w kontekście w miarę poważnej gadki o gierkach, to mnie trochę smuci. 

 

Ficuś, jak wiemy w tytanowego janusza potrafiło grać na świecie pięć osób na krzyż, a na grę czekało się dosłownie sekundy. To jak jest zrobione w PESie wygląda mi na winę Konami, a nie tylko dobrej sprzedaży gierki. 

Odnośnik do komentarza

Wiem już dokładnie, co masz na myśli. Ale to też ma drugie dno. Ja grałbym w PESa mając nawet namiastkę realizmu w postaci prawdziwych składów, bez jakiejkolwiek innej licencji, co nie zmienia faktu, że PES to produkt (produkt, nie gra jako gra)  wybrakowany na tle konkurencji i jako konsument mam podstawy żeby wymagać pewnych standardów, a jeśli produkt ich nie spełnia, producent powinien go odpowiednio wycenić, dopasować cenę do rynku. Bo gameplay może jest dobry, ale to jest sprawa subiektywna. Obiektywnie trzeba przyznać, że wciąż wiele rzeczy mogłoby być lepsze. Każdemu z nas choć raz wydawało się, że gra piłkarska nie może być lepsza, co kolejne lata i kolejne odsłony weryfikowały. Oczywiście mogłaby powstać gra piłkarska przedstawiająca futbol z podwórka lub kolejna typu Urban Freestyle Soccer nie zawierająca autentycznych profesjonalnych piłkarzy oraz licencji  i mogłyby być dobre, ale obecny PES to gra celująca w realizm i przedstawianie prawdziwych, realnych lig, klubów, rozgrywek i zawodników, a braki wynikają nie z natury gry tylko z ograniczeń finansowych/skąpstwa firmy KONAMI.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, krzyhu923 napisał:

że PES to produkt (produkt, nie gra jako gra)  wybrakowany na tle konkurencji

No a po drugiej stronie jest FIFA, która jest wybrakowana na tle konkurencji bo brakuje jej gameplay'u. Coś za coś. 

Odnośnik do komentarza

Tak, ale recenzje gier są subiektywne czy obiektywne? To, że dla większości (założenie) FIFA jest gameplayowo dnem, nie znaczy, że nie znajdzie się ileś tam osób, którym się podoba. Więc dlaczego ci pierwsi mają mieć rację? Bo jest ich więcej? Kwestia gustu tj. filmy, muzyka itd. We wszystkim każdy znajduje lub nie znajduje czegoś dla siebie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...