Skocz do zawartości

Blasphemous


Alastor84

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem demo. Bardziej srolslike niż Igavania. Postać troszkę ociężała, co odczuwa się przy pułapkach. Nie wiem czy kupię pełniaka, poza kreską nie ma dla mnie tak naprawdę tutaj nic, czego nie widziałem w tryliardach innych gier tego typu. Nie wiem czy mam ochotę na kolejne chamskie umieranie tysiące razy przy jednej sekcji.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Bardziej srolslike niż Igavania

 

:pechowiec:

No trochę opadł michałek, nie powiem. Wstrzymam się z zakupem do czasu, aż wyklaruje się jaki rodzaj wyzwania stawia gra przed graczem.

Odnośnik do komentarza

W demie nie ma za dużo zwiedzania, jest parę ukrytych znajdziek/lokacji (swoją drogą miejscówki są dosyć spore). Najbardziej co mi nie pasuje to animacje i momentami nieczytelna grafika. Ze względu na artstyle wszystko się zlewa ze sobą, przez co łatwo nie zauważyć kolców wyskakujących ze ścian. Wyzwanie jakie stawia przed graczem ? wyuczenie się animacji wrogów i przygotowanie się na chamskie pułapki. Czeka zbieranie złota z wrogów na rozbudowę umiejętności bohatera i wracanie po nie po śmierci. Finishery za to na ogłuszonych wrogach to prawdziwe mięsko, Doomslayer czy Kratos byłby dumny. 

 

No szanuję typów za pracę jaką włożyli bo taki artstyle i animacje to nie jest 5 minut roboty, z drugiej strony właśnie przez te ręczne animacje i gameplay wiem, że raczej na premierę nie wezmę.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Rozi napisał:

I bardzo dobrze, od czasów genialnego Salt & Sanctuary nic podobnie dobrego nie wyszło. A metroidvanii jest od zajebania.

 

Zdecydowanie, ale to zdecydowanie mniej niż przemielonego już do porzygu soulslike. Po Modern Warfare zapanowała moda na FPSy, potem był czas open-worldów, a teraz co druga gra ma obowiązkowe częste umieranie + rozwój postaci za dusze/sól/kryształki i co tam jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Cytat

It took me around 25 hours to complete the game and was at 85% completion with a few collectables left to find.

:banderas: 

 

Z narzekań: niektóre zaklęcia są bezużyteczne, walka jest bardziej taktyczna (nie ma attack cancela), sterowanie jest trochę ociężałe, no i pomniejsze bugi. Wszystko można naprawić patchem. 

 

Chyba kurde wezmę tę edycję deluxe.

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

https://www.nintendolife.com/reviews/switch-eshop/blasphemous

 

Cytat

Blasphemous is a beautifully crafted Soulslike/Metroidvania action game set in a delightfully unhinged, deliriously gory world filled with well-designed enemies, satisfyingly meaty combat and some truly memorable and grotesque boss battles. Platforming sections are uniformly well-crafted and the whole thing comes together to create one of the most visually arresting and solidly enjoyable action titles currently available on Switch. Spanish developers The Game Kitchen have created a nightmare world in Cvstodia, one that will truly test your combat and platforming skills and leave you begging for more come that final bloody battle.

 

Odnośnik do komentarza

Ale co z tym sterowaniem jest nie tak, bo nie nadążam?

 

Goście obniżają oceny za takie coś np.

 

Cytat

Unfortunately, the game takes its masochistic themes of martyrdom too seriously, making the player feel like they’ve stepped into the retro gaming equivalent of a back alley S&M club they mistakenly took for an 80s video arcade.

 

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...