Skocz do zawartości

Spelunky 2


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dobre, ale nie ma szans xD

Nawet gdyby vita nie była już martwą konsolką to pamiętam, że już w jedynce gra potrafiła mocno zacząć klatkować gdy był poziom z zalaną dżunglą czy lodowy labirynt. Więc teraz przy tej całej fizyce płynów to nie wyobrażam sobie jakby to miało działać.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj pograłem tylko godzinkę z kolegą online i w pełni się zgadzam z tym zdaniem:

Cytat

You know when you finish a movie or book or game you love, and you wish you could experience it again for the first time? That’s what it has felt like to play Spelunky 2. I get to play my favorite game for the first time all over again. This isn’t a sequel. It’s yet another chance to play Spelunky with fresh eyes; everything is just a little different, another stroke that proves perfection is imperfect. Even the best can get better.

 

I podobnie jak stoodio ginęliśmy głównie w pierwszym etapie, a i tak funu co niemiara. :usmiech: Ale o dziwo raz udało nam się dojść do bossa, ale to raczej tylko dlatego, że po dżungli zamiast trzeciego etapu był od razu on - nie wiem czy to bug czy gra losuje ile będzie etapów. Oczywiście samego bossa nie udało nam się pokonać :D 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, stoodio napisał:

Każdy etap ma mieć mini-bossa - także to nie przypadek, że na końcu dżungli czeka na nas "on" ;)

W sensie po dżungli mieliśmy tego bossa

Spoiler

co w jedynce na "końcu" (Olmec)

Jeśli to jest tylko "miniboss" dla dżungli to ciekawe jaki jest ostatni :obama:

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy jest nadzieja na wersję na Switcha? Kiedyś na Twitterze główny dowodzący wspomniał, że dostaje dużo komentarzy itp. od chętnych, ale jakoś jedynka nigdy nie wyszła. To może sequel? A gdyby wyszedł to dużo się straci, gdy zacznie się od drugiej części? Czy wszystkie patenty z poprzedniej części są również i tu? Naszła mnie ochota na dobrego rogalika, a ponoć w tej grze są zaskakujące i unikalne mechaniki.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Derek Yu (twórca gry) zapytany na początku roku o wersję na switcha odp, że wszystko w swoim czasie, ale póki co skupiają się na ps4&pc. Więc tak, na 99,99% wyjdzie na switcha (i xboxa).

 

I imo - nie, nie traci się wiele nie grając najpierw w jedynkę. Tam nie ma żadnej fabuły i też ciężko stwierdzić, że grę się przeszło. Dwójka to rozwinięcie idei i ulepszenie tego co było w pierwowzorze. Podejrzewam, że właśnie dlatego pierwsza część nie wyszła na switcha, ponieważ pewnie byli już w zaawansowanych pracach nad sequelem i stwierdzili, że nie ma sensu wydawać jedną część i zaraz następną. Główną, dużą nowością w sumie jest dodanie możliwości grania online. Więc równie dobrze można by zapytać czy trzeba ograć overcooked (1) zanim się weźmie za dwójkę ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jest trudnej - weteran jedynki będzie się musiał nieźle napocić, a co dopiero jakiś nowicjusz.

Wprowadzili statusy (posion/curse), masę wrednych przeciwników już na pierwszych etapach (krety/jaszczurki/witch doctor), losowe wydarzenia potrafią popsuć run (lawa/curse pot), trzeba się przebić przez większą ilość etapów.

 

Ale fun pozostał ten sam :banana-santa:

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Kupiłem i Ja! 100% w jedynce więc wchodzę jak dzik w szyszki... I dostaje wpierdol. Jest strasznie ciężko. No i pierwsze co zrobiłem po 2 zgonach to zmieniłem sterowanie na klasyczne bo te nowe dramat. Może teraz będzie lepiej.

Pierwszy zgon u shopkeepera xd myślałem, że stara technika działa a tu zonk.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...