Skocz do zawartości

Mario Tennis Aces


sprite

Rekomendowane odpowiedzi

No przyznam się, że raz wygrałem drabinkę bo nie było jakoś mega trudno. Czasami przy serwie, przeciwnik lata jak poparzony, albo stoi i nic nie robi a ja się zastanawiam co się dzieje, przecież przed chwilą rozgrywał ze mną bardzo sensownie. Jednak z drugiej strony, nie ma się co dziwić, bo nierzadko ciężko wyczuć piłkę, a jak się jeszcze trafi strzał w ciało to już w ogóle... Fajny patent z rozwaleniem przeciwnikowi rakiety, co przy drugim udanym podejściu w meczu daje nam K.O. ale nie jest to jednak łatwa sprawa, chociaż udała mi się ze 2-3 razy.

Ogólnie fajnie się gra ze średnio skillowymi przeciwnikami, bo walka jest wyrównana, ale jak już się trafi jakiś ogarnięty, to pozostaje zgrzytanie zębami, no ale tutaj koła na nowo nie wymyśliłem.

Odnośnik do komentarza

Ale jestem pozytywnie zaskoczony. Myślałem, że to będzie taka arcade'owa popierdółka z dwoma zagraniami na krzyż, a okazuje się, że rdzeniem rozgrywki jest tenis z prawdziwego zdarzenia. Są top spiny, slicy, loby, płaskie zagrania po linii a na dodatek zarządzanie paskiem energii i trick shoty :obama: Granie używając całego repertuaru zagrywek daje mega satysfakcję, zwłaszcza z ogarniętym przeciwnikiem. 

 

Grałem wczoraj finałowy mecz w turnieju z typem, który już po 2 piłkach ogarnął, że gram serve & go, więc zaczął mnie lobować i bez większego problemu zabrał mi gem serwisowy. W kolejnym już wiedziałem co będzie grał, więc przy drugiej piłce cofałem się z pod siatki i ładowałem mu bomby w narożniki kortu po jego lobach. Doszło do tie breaka, w którym tłukliśmy się punkt za punkt aż w końcówce odskoczyłem na 2 pkty i wygrałem :fsg: 

 

DeqT-65VMAAtMd_.jpg:large

 

Zayebiście mi się podoba, cudownie będzie zagrać improwizowany turniej z forumkiem.

 

Z minusów:

- matchmaking pewnie znowu nie będzie istniał jak w każdym onilne mp od nintendo

- proporcje kortu jak dla mnie za małe, mógłby być większy

- mała kontrola nad serwami

- gra skutecznie pomaga w niewybijaniu piłki na out przez co jest trochę mniej skillowa

-  i najgorsze - przy 1 i 2 paskach na ikonce połączenia gra przeradza się w lag fest i kto wygra zależy od rzutu monetą. To co mówicie o ociężałości postaci, opóźnionych reakcjach i przeciwnikach robiących dziwne rzeczy to właśnie oznaki słabej jakości połączenia. Nintendo musi jakoś ogarnąć netcode bo w takim stanie to połowa meczów będzie miała randomowy wynik.

Edytowane przez Kinoji
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

rano mialem okazje troche posiedziec, mega, no MEGA mi sie podoba, typowe nintendowskie easy to learn, hard to master

 

jedyny problem to matchmaking jaki nie istnieje - totalny random z doborem graczy w drabince, w pierwszym meczu moze nam wylosowac gracza z taka iloscia punktow, ze robi z nas bambuko na korcie, mam nadzieje, ze w fullu ogarna, ze im dalej w drabince tym lepszych dobiera ale watpie i bedziemy skazani na los szczescia

 

za to oczami wyobrazni widze mecze z discordowym community.....z racji tego, ze tu wystarczy tylko jeden ziomek, po cichu licze, ze gierka nie umrze szybko

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Ficuś napisał:

mam nadzieje, ze w fullu ogarna

 

tak samo jak mieliśmy nadzieję, że w splatoonie ogarną xD

 

9 minut temu, Ficuś napisał:

za to oczami wyobrazni widze mecze z discordowym community

 

:obama: i już nawet podrzuciłeś stronkę z generatorem drabinek w necie, jeszcze raz dzięki :lapka:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Czasami mam problemy z responsywnoscia postaci tzn za nim się odwróci w drugą stronę to już jest po ptokach. Ktoś miewa podobne problemy? 

Trochę powinni urozmaicić muzykę gdyż po 30min zaczyna drażnić ucho.  Ogólnie gierka spoko, aczkolwiek poczekam na recenzje trybu story gdyż na online już chyba jestem za stary :(

 

Odnośnik do komentarza

Natłukłem dzisiaj 5000pkt i ogólnie w miarę spokojnie dochodzę do finału, dopóki po drodze nie trafi się jakiś napyerdalacz z 20000pkt, który przewiduje każdy ruch XD Gram w trybie handheld i boli mnie już prawy kciuk jak cholera. Niewygodnie w ciul jest trickshotować z pod prawej gałki, a jakoś nie mogę w ferworze walki spamiętać tej drugiej kombinacji. Pograłbym na pro, ale jednak w takie rzeczy to się najlepiej gra na kiblu. No wciąga, ale jednak podtrzymuje zdanie, że nie przyciągnie mojej uwagi na tyle, aby kupić pełniaka.

 

Ale trzeba przyznać, że jak się trafi ktoś na wyrównanym poziomie to słodki banderasie. Z jednym kolesiem miałem zdrową kilkuminutową wymianę na jednej piłce, w przeciągu której ze trzy razy był odpalany maksymalny special :obama:

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Rezoo7 napisał:

Czasami mam problemy z responsywnoscia postaci tzn za nim się odwróci w drugą stronę to już jest po ptokach. Ktoś miewa podobne problemy? 

 

Tak, zdarza się, że biorę gajgę w danym kierunku, żeby postać wróciła chociaż na połowę boiska i nic się nie dzieje. Stoi wryta jak zaczarowana. Zapewne wspominane problemy z lagiem.

 

Ogólnie idzie mi coraz gorzej i chyba trzeba będzie powtórzyć sobie wszystkie możliwości w sterowaniu. Wychodzi moje typowe zachowanie w giereczkach multi - nauka podstawowych ruchów i niechętne zgłębianie bardziej skillowych akcji/zagrywek. Bardzo liczę na tryb solo.

Odnośnik do komentarza

Sama gra mi się podoba, więc dla mnie to obowiązkowy zakup. Ale ta jak wszyscy piszą mam nadzieję, że w pełnej wersji zostanie bardziej ogarnięty dobór przeciwników w turnieju online, bo grać pierwszy mecz z przeciwnikiem o zbliżonym skill'u. A już  w drugiej potyczce grać z osobą, która robi z tobą co chce, - nie jest fajne.

Nie zmienia to jednak faktu, że przyjemnie się pobawiłem z tym demem, szkoda tylko że nie miałem zbytnio czasu by nad tym dłużej posiedzieć. Nadrobię to jednak przy pełnej wersji gry.

Odnośnik do komentarza

No już i tak w sumie zaraz koniec, ale jak nie ogarną kuwety z tym netcodem to będzie ciężko. 

 

Nabiłem od piątku 6h, 4800pkt, 3 razy wygrałem turniej i dopóki nie było festiwalu autyzmu dzięki lagom to grało się zayebiście dobrze. Syndrom jeszcze jednego meczu tak jak @Gromit na discordzie powiedział jest potężny i jest w gierce ten element narkotendo - jakoś godzinę po wyłączeniu myślałem już tylko, żeby włączyć i zagrać mecz czy dwa.

Odnośnik do komentarza

Aye, usługi sieciowe Niny są tragiczne. Mimo że gość ma 3-4 kreski na starcie, to zaraz spada do jednej i tak nonstop. 

Ale jak już się uda komfortowo pograć to :banderi: długie wymiany, ratujące dvpę trickshoty i udane „bloki” superzagrań przeciwnika :fsg: 

poczekam jak sprawa z lagami się wyjaśni i pewnie kupię prędzej czy później. 

Odnośnik do komentarza

Gra uzależnia i ciężko jest się oderwać. Mam na liczniku około 3h i 1335 punktów. Niestety jestem mniej skillowy niż @Kinoji i najdalej doszedłem do półfinału, a mój typowy turniej polegał na zgnojeniu przeciwnika w pierwszej rundzie i byciu zgnojonym w drugiej. Bilans 24-25.

 

Z wad:

 

- matchmaking, czyli pierwszy mecz z leszczem, drugi z osobą mająca 10 razy więcej punktów ode mnie

- bezużyteczny topspin

- Rosalina w rękach skillowego gracza jest OP - ciężko odebrać jej podkręcone uderzenia; zresztą balans postaci chyba ogólnie jest kiepski, bo nie widziałem lepszych graczy grających Mario

- wygląda na to, że multi będzie polegać głównie na graniu trick shotów - już trafił mi się jeden przeciwnik, który każdą piłkę tak odbierał

- gwiazdki wydają się bezużyteczne (a przynajmniej te ataki z wysokiem, bo same uderzenia z gwiazdek też są silniejsze) - mało kto tego używa

 

niektóre z rzeczy są do naprawienia patchem. Póki co jestem bardzo zadowolony, cyfra jest już w pamięci Switcha i czeka na premierę.

Edytowane przez Gromit
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...