Skocz do zawartości

Once Upon a Time in Hollywood (2019)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Pod koniec filmu gdy w końcu na mojej twarzy pojawił się uśmiech nadziei że film zaczął być ciekawy film się skończył.

Tak bardzo Caprio odstaje od Pitta że sądzę że ten pierwszy nigdy już nie dostanie drugiego oscara. Dobrze że chociaż za tą zjawe dostał ale to był oscar za całokształt sądzę.

Ten film to tylko Pitt w połączeniu z psem albo hippisami. Albo w połączeniu z jego jazdą samochodem która nakręcona została zjawiskowo.

A końcówka zabawna i cool, ale tylko pokazała jak poprzednie 2 godziny były słabe. Wg mnie nawet Jackie Brown lepsza od tego filmu. Prawdopodobnie nigdy już nie obejrzę. Wielki zawód. Ale ja się tam nie znam.

  • WTF 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Na moją obronę mam tylko bardzo duże oczekiwania po poprzednich filmach. Do samwgo końca czekałem na dialogi które zapadną w pamięć i będą się kojarzyły z tym filmem. Niestety sceny westernowe sa całkowicie nudne, rozmowa z właścicielem farmy nie spełnia oczekiwań, dialogi z Caprio również. A Pitt gra wspaniale nawet jak wyprowadza tylko psa. Dużo niepotrzebnych scen w filmie. Chociażby ostatnia rozmowa Ricka z Sharon przez domofon. Kończę jojczyć i tak chyba już zasłużyłem na 20 minusów ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No średnio na jeża. Nie chcę przesadzać, ale mam wrażenie, że podjarka tym filmem to trochę sytuacja jak z nowymi szatami króla. Wypada propsować, podziwiać "hołd dla starego Hollywood" (zawsze mnie rozwala ten motyw, pokolenie 30 latków z Europy wschodniej, wychowanych na VHSach z Królem Lwem i Rambo, wielce wczuwa się w Tarantinowską pasję kina lat 60 z USA czy westernów), wybitne role (no dobra, tu ciężko się doczepić, ale z całym szacunkiem dla aktorów, z naciskiem na główny duet - nie mieli materiału, na którym mogliby wypracować jakieś cuda), cool groteskę na koniec (zwyczajna powtórka pomysłu z Bękartów, no ale spoko, bo jest przesada i przemoc) czy szeroko pojęty klimat. No cóż, jak dla mnie film rozwleczony, skaczący po wątkach i dygresjach, które często nużą, z takim sobie scenariuszem, bo nie chcę już rzucać wyświechtanym "film o niczym". Mogę spropsować kilka scen/"epizodów", bo takie określenie by mogło do tego filmu pasować, ale generalnie to chyba najsłabsze dzieło QT. 

 

A Margot mnie zwyczajnie irytowała.

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Oglądnąłem w koncu parę dni temu Pewnego razu w Hollywood i hmm mam mieszane zdanie. Z jednej strony film się świetnie ogląda i ma niesamowity klimat lat 60, ale z drugiej strony nie wiem czy dobrze wyszło zastosowanie alternatywnej historii jak w Bękartach Wojny oczekiwałem mocnej koncówki i w sumie była, ale nie takiej jak się spodziewałem Pickard

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Przyznam że to najsłabszy film Tarantino jaki widziałem. Naturalnie nie znam realiów Hollywood z lat 60tych, nie znam historii morderstwa więc być może przez towartość filmu mi umknęła, no ale chyba film nie powinien być jedynie fan service a zainteresować też ludzi którzy kompletnie nie znają fabuły i niestety w moich oczach film poległ. Film jest zwyczajnie nudnawy, rozwleczony, mimo że lube westerny to wstawki z nich były za długie, Margot Robbie to nie wiem co ona tam robiła i jedyne co z niej zapamiętałem to brudne stopy w kinie. Brad i Leo oczywiście klasa i oni podtrzymali film, tak jak i fajnie przedstawieni psychole z sekty. Jako że nie znałem prawdziwej historii to aż do kulminacyjnego momentu nie miałem pojęcia jakie miało było clou tego filmu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...