Skocz do zawartości

Dom z papieru - 2017 - Antena 3


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na drugim odcinku i widać, że serial przerobiony walcem netflixowych standardów. Reżyserzy starali się jak mogli zachować siłę charakterów postaci, ale już w drugim odcinku musiał pojawić się wątek feminizmu, a wspomnę jeszcze o nieco nachalnym product placemen'cie i typowo amerykańskich uproszczeniach jeśli chodzi o strategię włamania. Jest za to spektakularnie, widać ogromny budżet i generalnie lepiej montażowo wygląda ten serial teraz. Mam płonne nadzieje, że jak będzie trwał napad, to pojawią się te fajne kwestie relacji międzyludzkich i prostych i jednocześnie ujmujących dramatów. W innym przypadku po prostu obejrzę typowo amerykański heist movie, z obsadą z którą się zżyłem. Dobre i to ;)

Odnośnik do komentarza

Trzeci sezon póki co najlepszy. Producenci odrobili lekcje, postarali się o dobry budżet i zminimalizowali dramę i wypełniacze. Akcji jest sporo, wszystko ma dobry flow, do tego fajnie wplecione przebitki z przeszłości i całkiem zgrabne nowe nabytki w obsadzie (Palermo). Osobne parę plusów należy się za słusznie eksponowany tyłek Tokio. Trochę można się krzywić na homo i femino propagandę, ale to już chyba powoli znak rozpoznawczy Netflixa. 

 

 



Głupi wierzyłem, że w 8 odcinkach zamkną wszystkie wątki a tu taki chamski cliffhanger na koniec i znów ileś tam czekania na nowy sezon :reggie:

 

Odnośnik do komentarza

Kij w dupie wyczuwalny mocno: te wszystkie sceny o seksizmie, oczywiście wątek homoseksualny i silna kobieta walczącą o swoje (niepotrzebny, bo od początku to panie pokazywały najwiecej charakteru).

 

Pomimo tego serial dalej świetny, a atmosferę napięcia czuć tak mocno, że można ciąć ją nożem. Miałem sobie dawkować po odcinku dziennie, ale nałóg mocno i z reguły pękają dwa-trzy na jednym posiedzeniu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Netflix za reklamę na rynku w Krakowie (zdj. parę postów wyżej) zapłacił jedyne 274zł brutto. Urzędnicy nie wiedzieli podobno, że to będzie reklama xD 

Nie dość, że prawie jak za darmo, to jeszcze teraz mają w gratisie rozgłos w mediach

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/maska-dalego-na-rynku-glownym-to-reklama-netflix-zaplaci-tylko-274-zl

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Finałowy ep to konkretny roller coaster.

 

Alicia nieźle popierdolona babka. Przyprowadziła dziecko Nairobi(chociaż to mógł by jakiś random; Nairobi nie widziała swojego dzieciaka od lat) tylko po to, żeby zobaczył jak jej matkę postrzelają. Trzeba przyznać, że profesor ograny na końcu :obama: Well played

Edytowane przez sprite
Odnośnik do komentarza

Xd nie no, jestem po 2 odcinkach poki co i powaznie nikogo nie smieszy ze ekipa most wanted w hiszpanii/europie biega sobie po miescie z odkrytymi ryjami?

fajnie ze widac wiekszy budzet, ale sam motyw dla ktorego zawiazano poki co akcje, w ogole mnie nie przekonuje.

Licze ze dalej sie rozkreci bo poki co mocne :reggie:/10

Odnośnik do komentarza

Po trzech odcinkach to taki poziom drugiego sezonu prison break + serowe momenty, ze az czlowiek troche się czuje zażenowany. Fajnie, że kupili licencje na znane kawałki, ale trochę z dupy są wzięte.No, ale trzeba przyznac, ze serial wciąga.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

Pierwszy sezon całkiem niezły, drugi miał sporo idiotycznych wątków i scen ale jakoś przez to przebrnąłem ale teraz utknąłem na 3 odcinku i nie idzie tego dalej oglądać.

 

 

sam początek jedno wielkie XD

 


dwa lata szczęśliwie żyli na tej wyspie  aż pewnego dnia najbardziej irytująca postać w serialu stwierdza, że jej się znudziło i opuszcza swojego ukochanego bo chce ZABALOWAĆ, po czym dzwonią do siebie przez telefon satelitarny i zostają namierzeni. Chłopaczka zawijają a ta popada w wielką rozpacz bo jej chłopaka przetrzymują NIEZGODNIE Z PRAWEM  i torturują xd w takim razie po co go zostawiła jak tak go bardzo kocha?

 

czy na prawdę ten komiczny wygląd dwóch dziewczynek w mundurach nie wzbudził u nikogo podejrzeń?

szkoda szczępić ryja
 

 

 

 

straszna papka do puszczenia w tyle

Edytowane przez sosnaa
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem cały sezon. Wprowadzenie  jest totalnie z dupy, trochę głupot jak to w Casa de Papel, ale co z tego skoro dwa ostatnie odcinki to już serialowy majstersztyk.

Strasznie mi brakuje takich produkcji na Netflixie czy HBO. Wiecie takich  seriali - seriali a nie dziesięcio godzinnych filmów, pociety na odcinki. Z bohaterami których lubisz, albo nie. Z cliffhangeram co epizod. Oglądasz wiesz, że to głupie ale nagle jak ktoś dostanie kulkę albo jest taki kocioł jak w ostatnim, momentalnie o tym zapominasz i chcesz więcej. 

Dla mnie to genialna produkcja, która przypomina czym kiedyś był serial. 

Streanger Things 3, Dark sezon 2 teraz Dom z papieru 3, a za chwilę nowe Glow. Znowu czuję, że ten abonament ma sens. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Obejrzałem niedawno pierwsze 8 odcinków tego serialu i niestety dalej już nie mogłem.

Liczba głupstw i nielogiczności u mnie przelała czarę goryczy. A szkoda, bo pomysł wyjściowy całkiem atrakcyjny, a sami bohaterowie zostają w głowie. 

Kurde, 5 miesięcy siedzenia w piwnicy i szczegółowego obmyślania planu i praktycznie wszystko się idzie kochać, bo na głupotę ludzką jeszcze nie wynaleźli lekarstwa.

Potem jak już wjechała telenowela i mnóstwo niepotrzebnych flashbacków, to moje ciało nie było w stanie dłużej tego tolerować.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...