Skocz do zawartości

We Happy Few


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, oni napisał:

 

gdzie są nawiązania do V jak Vendetta? 

 

Alternatywa wersja jakiegoś wykrzywionego obrazu retrofuturystycznej Wielkiej Brytanii, z elementami totalitarnego ustroju, mieszkańcy śledzeni przez Wielkiego Jacka + skojarzenia z maską głównego bohatera komiksu itp. itd.

 

Oczywiście nie jest to 1:1, ale według mnie widać to dość wyraźnie. 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Cedric napisał:

A tu wepchniemy nawiązania do V jak Vendetta, tam trochę klimatu z lat 70-tych, nieco brytyskiej flegmy, odrobina jakiegoś Monty Pythona, jakieś skojarzenia jak z piosenek Pink Floyd. Polejmy to trochę Bioshockiem, dodajmy narkotyki i będzie cudo. No nie wiem, zbyt oczywiste mi się to wszystko wydaje. 

no poszli na łatwiznę, bardzo generycznie wykreowany swiat i zlepek oczywistych pomyslow...

 

 

 

xD

 

przeciez to co wymieniłeś właśnie wyróżnia ta gre z tlumu i czyni intrygująca

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A gdzie ja napisałem, że gra wygląda generycznie?

 

Pisałem, że gra wydaje mi się pretensjonalna i sprawia wrażenie posklejania wszystkiego trochę na kolanie. W sensie - po tych zwiastunach nie mam wrażenia spójności świata tylko zlepku mniej lub bardziej fajnych pomysłów, które w założeniu mają działać razem,  ale coś mi w tym wszystkim nie pasuje.

 

19 minut temu, _Be_ napisał:

Napisz im na twitterze, że nie powinni się inspirować popkulturą bo nie wypada.

 

Niech się inspirują - nie mam nic przeciwko. Po prostu sposób w jaki to zrobili nie wpada w moje poczucie estetyki i tyle.. Przynajmniej na razie.

Edytowane przez Cedric
Odnośnik do komentarza

nie chcę burzyć twojej wizji @Cedric ale być może widziałeś kiedyś coś takiego? 

maski.png

 

ja bynajmniej mam zupełne inne wrażenia i orwellowska wizja pozornej utopii w połączeniu art-stylem mnie  intryguje.

 

Nie wiem jak wypadnie sama gra, ale koncept gry moim zdaniem jest spójny i interesujący, na tyle by mieć ten tytuł na uwadze do czasu premiery

Edytowane przez oni
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, oni napisał:

nie chcę burzyć twojej wizji @Cedric ale być może widziałeś kiedyś coś takiego? 

 

 

ja bynajmniej mam zupełne inne wrażenia i orwellowska wizja pozornej utopii w połączeniu art-stylem mnie  intryguje.

 

Nie wiem jak wypadnie sama gra, ale koncept gry moim zdaniem jest spójny i interesujący, na tyle by mieć ten tytuł na uwadze do czasu premiery

 

Akurat maska to najmniej istotny element - motyw mocno przeorany przez kulturę i jednostkowo tego się nie czepiam. To raczej suma wszystkich fragmentów mi się kojarzy jakoś jednoznacznie z dziełem Alana Moore.  O kilku z nich wspomniałem wyżej i spokojnie mógłbym jeszcze coś dodać ale poczekam do pełnej wersji z oceną. 

 

Jednemu się spodoba wizja tworców, drugiemu nie. Ot, i cała historia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

widać jaki super obiektywny xd

patrząc na bardziej możliwych recenzantów to gra broni się bardzo ciekawym światem i wciągającą historią, gameplay nie jest taki tragiczny jak w early access ale za to optymalizacja i grafika do kosza. idealna gierka żeby tak poczekać z rok albo dwa na updejty i kupić za 3 dyszki od żyda

Odnośnik do komentarza

Sterling lubi być kontrowersyjny na siłę, więc nie bardzo interesują mnie jego opinie. Niby spoko, bo np Angry Joe też taki kiedyś chciał być, żeby gry ebać, gdy na to zasługują, ale mimo wszysko chyba wolę obecne wcielenie AJ, który rzeczowo potrafi wypunktować co jest OK, a co nie zagrało (pomijając rozwleczone recenzje, wypełnione teatrzykiem, oraz zapisem z live streamów, na których mocno drze ryja).
Gierka w sam raz na grube promocje i konkretny okres posuchy (a taki nie zapowiada się u mnie przez kilka lat, więc...)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...