Skocz do zawartości

xCloud


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Lag zawsze będzie widoczny na obecnym etapie rozwoju technologii ale tylko dla graczy ze sporym stażem. 90% graczy będzie miało na to wywalone. Jakość obrazu jest dla mnie większym problemem, jak na razie nie jestem w stanie zrezygnować z fizycznej skrzynki w domu ale w przyszłości jak wszystko będzie oferować taką samą albo lepszą jakość podczas strumieniowania? Nawet nie będę się zastanawiał. 

Odnośnik do komentarza

Jasne, po prostu jesteśmy bardzo blisko komfortowej gry. Odpalam geforce now i lag jest na tyle minimalny, że nie przeszkadza w graniu, nawet na myszce. Tylko tamten model biznesowy jest po prostu taki sobie porównując do xcloud.

Xcloud z kolei ma wyraźnie większe opóźnienie, przez co dla mnie aktualnie nie jest to jakoś mega grywalne, co najwyżej w pierdółki. Jak będzie oferować podobną jakość do nVidia, to będę zadowolony i pewnie szybko kupię jakiś tablet.

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Moldar napisał:

Xcloud z kolei ma wyraźnie większe opóźnienie, przez co dla mnie aktualnie nie jest to jakoś mega grywalne, co najwyżej w pierdółki. Jak będzie oferować podobną jakość do nVidia, to będę zadowolony i pewnie szybko kupię jakiś tablet.

 

Ten lag to już bardziej zależny od gry, bo jak w taką FH 4 dalej ciężko wygrać wyścig to w takim Wreckfest nie miałem z tym problemów na LTE. Dużo też chyba zależy od pada sparowanego z tel, na padzie od XSX mam jeszcze większego laga niż na 8bitdo SN PRo 2

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, lpcl napisał:

Jednak granie to trochę inna działka. W filmach czy muzyce masz w zasadzie bierne uczestnictwo, w graniu jednak jesteś czynną stroną, wymaga zaangażowania (kontroler, sterowanie, jakieś zdolności manualne, refleks itd.) i jest mniej przystępne. Potencjalnie to miliardy ale realnie to jakieś ameby co klikają jeden przycisk na komórce. Nadal jestem sceptyczny do grania w chmurze. Może to będzie rewolucja, ale mam nadzieję, że będę już dostatecznie stary gdy tak się stanie i będzie mi to wisiało. 

 

What? Jakie dla mnie ma znaczenie, że biorąc pada w dłoń gram na pudełku pod TV, bądź gdzieś tam na serwerach, jeżeli jakość będzie porównywalna? Jeżeli to będzie dopracowane, to odpada pudełko do kupowania. Jedyny minus jaki widzę, to brak neta, ale prawdę mówiąc w obecnym mieszkaniu przez 4 lata internetu nie miałem raptem łącznie przez kilka godzin, więc znikomy problem.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Shago napisał:

 

What? Jakie dla mnie ma znaczenie, że biorąc pada w dłoń gram na pudełku pod TV, bądź gdzieś tam na serwerach, jeżeli jakość będzie porównywalna? Jeżeli to będzie dopracowane, to odpada pudełko do kupowania. Jedyny minus jaki widzę, to brak neta, ale prawdę mówiąc w obecnym mieszkaniu przez 4 lata internetu nie miałem raptem łącznie przez kilka godzin, więc znikomy problem.

Odnosiłem się do wcześniejszych wpisów tj. ASX o rewolucji na miarę Spotify oraz wcześniejszego o tym że w domu to lepiej mieć pudełko. Fajnie, że dla ciebie to żadna różnica ale jesteś raczej świadomym graczem a nie casualem a do tego się odnosiłem w kwestii zawojowania tych niby kilku mlrd potencjalnych, klientów graczy. Bo dla MS czy te osoby co mają xboxa zamienią to na steam to też niewielka różnica. Kwestia dotarcia do reszty. I tutaj nie jestem wcale taki pewien czy baza osób grających na komórkach albo w ogóle nie grających nagle zacznie grać bo ms to umożliwia na tv. Jednak jak napisałem inna specyfika rozrywki i granie co by nie mówić jest bardziej wymagające niż oglądanie czy słuchanie muzyki. A poza tym czy dla ciebie granie np na telefonie to spełnienie mokrych snów? Ok odpalisz sobie może czasem ale i tak opłacasz abo więc to jako ciekawostka a nie bazowe granie. 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, ASX napisał:

a propos już w tym roku na popularnych SmartTV mają się ukazać dedykowane apki do xclouda

 

To już w ogóle byłaby bomba. Zobaczymy jak faktycznie wyjdzie, ale jak będę miał apkę Xbox na TVku to nie idzie skwitować tego inaczej niż :obama:

 

 

 

Odnośnik do komentarza

co do moich wrażeń to ostatnio grałem w sobote i musze powiedzieć że na razie jestem rozczarowany opóźnieniem. Jeśli to ogarną to będzie gamechanger, ale na razie to dla mnie raczej ciekawostka.

 

btw. jeśli ktoś chcę sprawdzić jak wypada jego lokalizacja i połączenie względem serwerów Spencera to polecam stronke

https://azurespeedtest.azurewebsites.net/

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, lpcl napisał:

Kwestia dotarcia do reszty. I tutaj nie jestem wcale taki pewien czy baza osób grających na komórkach albo w ogóle nie grających nagle zacznie grać bo ms to umożliwia na tv. Jednak jak napisałem inna specyfika rozrywki i granie co by nie mówić jest bardziej wymagające niż oglądanie czy słuchanie muzyki.

 

Mam takie samo zdanie, gracza komórkowego nie interesują rozbudowane gry albo długie sesje. prosta gierka, proste zasady i aby pograć w czasie transportu albo zabić chwilę nudy. Jednak korpo cały czas się starają i dobrze. Jednak granie jest na tyle specyficznym zajęciem ,że nie wiem czy im się to uda na dłuższą metę. Nawet ja jak jestem zmęczony to nie chce mi się grać wolę odpalić netflixa/hbo go i odpocząć na kanapie pływając myślami. MS raczej celuje na odebranie graczy z innych platform mówiąc patrzcie u nas jest łatwiej i taniej. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, ASX napisał:

co do moich wrażeń to ostatnio grałem w sobote i musze powiedzieć że na razie jestem rozczarowany opóźnieniem. Jeśli to ogarną to będzie gamechanger, ale na razie to dla mnie raczej ciekawostka.

 

btw. jeśli ktoś chcę sprawdzić jak wypada jego lokalizacja i połączenie względem serwerów Spencera to polecam stronke

https://azurespeedtest.azurewebsites.net/

Może jak już wybudują te serwery w pl w roku 2050. xdxd

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Ukukuki napisał:

 

Mam takie samo zdanie, gracza komórkowego nie interesują rozbudowane gry albo długie sesje. prosta gierka, proste zasady i aby pograć w czasie transportu albo zabić chwilę nudy. Jednak korpo cały czas się starają i dobrze. Jednak granie jest na tyle specyficznym zajęciem ,że nie wiem czy im się to uda na dłuższą metę. Nawet ja jak jestem zmęczony to nie chce mi się grać wolę odpalić netflixa/hbo go i odpocząć na kanapie pływając myślami. MS raczej celuje na odebranie graczy z innych platform mówiąc patrzcie u nas jest łatwiej i taniej. 

O ile nie porzucą hardware to mi to wisi. Niech sobie tam robią co chcą ale to chyba inwestycja w dalszą przyszłość. Mnie też lag rozwalał jak odpaliłem. A nawet na tej stadii od Google, który ma najlepszą infrastrukturę ten lag jest nadal spory. 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, ASX napisał:

btw. jeśli ktoś chcę sprawdzić jak wypada jego lokalizacja i połączenie względem serwerów Spencera to polecam stronke

https://azurespeedtest.azurewebsites.net/

 

U mnie po 5Ghz najniżej West Europe ze średnimi opóźnieniami rzędu 75ms, jakby zeszło to poniżej 50ms to jesteśmy w domu.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, lpcl napisał:

O ile nie porzucą hardware to mi to wisi. Niech sobie tam robią co chcą ale to chyba inwestycja w dalszą przyszłość.

nie porzucą, wciąż będą inwestować w tradycyjne konsole (następca Series X już oficjalnie powstaje) i PC. Xbox to kompletny ekosystem, chmura nie ma zająć miejsce konsol czy PC ale uzupełnić ofertę, Takie podejście to same plusy

Odnośnik do komentarza

A i nie zwróciliście uwagi np. na to, że taka stadia, która podobno ma wydajność ok. 10 tera to jakość daje jak xox. Więc dla coraz bardziej wymagających gierek ten hardware, który to napędza też będzie musiał być wymieniany. To jednak daje mi nadzieję, że klasycznych konsol nie pozbędą się tak szybko. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, ASX napisał:

skąd takie przypuszczenie w ogóle?

Przecież jest sporo osób, które wieszczą porzucenie hardware, pamiętam, że była mowa już o kolejnej generacji, a w poprzedniej też o tym sporo się mówiło. Na szczęście jakoś kolejne generacje mijają i nadal mamy konsole. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...