Skocz do zawartości

xCloud


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Pasmo, w którym operuje router. Jeśli dookoła Ciebie jest sporo innych osób siedzących na 5GHz i tym samym kanale to może to być potencjalną przyczyną. Sprawdzasz sobie programem https://www.acrylicwifi.com/en/wlan-wifi-wireless-network-software-tools/wlan-scanner-acrylic-wifi-free/ jak to wygląda u Ciebie.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tego, co widzę, to na tych samych kanałach jest tylko tylko moja sieć wifi (ten hidden ma niemal identyczny MAC - różni się jedną cyfrą). Ja jestem podpięty pod GMCL, do tego z tego samego routera mam GMCL 2,4 i kolejne 2,4 nadaje router-modem od dostawcy internetu. Mój router na 5 Ghz to TP-Link Archer C6. Mieszkam w domu jednorodzinnym, więc nie mam tego tyle, co pewnie jest w blokach.

wifi.jpg

Odnośnik do komentarza

Pograłem chwilkę żeby zobaczyć jak to teraz działa na PC i takie mam wrażenia na szybko:

 

na minus:

- wciąż wyczuwalny lag, który odbiera przyjemność w bardziej dynamiczne gry. Gdybym nie miał wyboru to być może byłbym w stanie się do niego przyzwyczaić i może nawet byłbym w stanie tak grać, ale jak ktoś ma porównanie z grami działającymi natywnie to granie z takim opóźnieniem mija się z celem przynajmniej u mnie. Trochę mnie to dziwi, bo w internecie, a nawet na forum są osoby którym działa to dobrze, być może to wina tego, co koledzy piszą powyżej, że gry streamują się z serwerów w Holandii i póki nie będzie polskiego data center (które podobno ma powstać) to nie zagram komfortowo

- jakość oprawy, M$ chwalił się że chmura miała działać od jakiegoś czasu XSX, nie wiem czy u mnie coś jest popsute czy jestem ślepy, ale ja wciąż widzę jakość oprawy na poziomie Xbox One S, co mocno kłuje w oczy siedząc pół metra od monitora

- rozdzielczość, gry działają w 1080p co jeszcze jestem w stanie przełknąć, ale boli fakt że mam monitor Ultra Wide a gry uruchamiają się w proporcjach 16:9 przez co jakieś pół ekranu mam czarne, ja wiem że wynika to z faktu że xcloud bazuje na podzespołach konsol, a konsole nie obsługują takich rozdzielczości, ale i tak mnie to denerwuje

 

na plus:

- działanie aplikacji na PC, fajnie jest po prostu wybrać jeden z setek tytułów kliknąć ikonke i w kilkanaście sekund przenieść się do gry, bez potrzeby długiego  ściągania wielu gigabajtów

 

Moja ocena działania chmury to 2+, plus jest za chęci

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

https://www.google.com/amp/s/www.tabletowo.pl/microsoft-xcloud-upgrade-xbox-series-x/amp/

 

Coś chyba jest na rzeczy, bo do tej pory w moim przypadku nie dało się z tego korzystać. Przed chwilą sprawdziłem Oriego, Horizona 4, Hadesa, Street Rage 4, działa jak marzenie, wszystko błyskawicznie się ładuje, nie odczułem żadnego laga :obama:

 

Teraz widzę sens kupna tego bajeru od Razera, ktoś to tu miał chyba? 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...