Skocz do zawartości

xCloud


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, lpcl napisał:

O ile nie porzucą hardware to mi to wisi. Niech sobie tam robią co chcą ale to chyba inwestycja w dalszą przyszłość. Mnie też lag rozwalał jak odpaliłem. A nawet na tej stadii od Google, który ma najlepszą infrastrukturę ten lag jest nadal spory. 

 

Sprawdź sobie geforce now, jest darmowy z pewnymi minusami a działa obecnie najlepiej ze wszytkich tego typu usług na rynku. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, lpcl napisał:

Przecież jest sporo osób, które wieszczą porzucenie hardware, pamiętam, że była mowa już o kolejnej generacji, a w poprzedniej też o tym sporo się mówiło. Na szczęście jakoś kolejne generacje mijają i nadal mamy konsole. 

no wiesz, internet jest pełen przeróżnych teorii,

 

ale z tego co można przeczytać to ludzie odpowiedzialni zaXboxa nie zamierzają porzucać hardware'u, i tak jak pisałem pracę nad następcą XSX już trwają.

 

Z resztą nie wiem czy konsole kiedykolwiek znikną, użyłem wcześniej porównania do Spotify które zrewolucjonizowało słuchanie muzyki, ale nawet Spotify nie sprawiło że zniknęły odtwarzacze płyt kompaktowych czy gramofony, z konsolami myślę że będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, lpcl napisał:

Przecież jest sporo osób, które wieszczą porzucenie hardware, pamiętam, że była mowa już o kolejnej generacji, a w poprzedniej też o tym sporo się mówiło. Na szczęście jakoś kolejne generacje mijają i nadal mamy konsole. 

 

Spokojnie jeszcze fizyczne nośniki występują w konsolach więc fizyczny sprzęt to na razie pewna sprawa. A konsole przestaną produkować jak przestanie to być opłacalne. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Ukukuki napisał:

 

Sprawdź sobie geforce now, jest darmowy z pewnymi minusami a działa obecnie najlepiej ze wszytkich tego typu usług na rynku. 

Spoko, tylko tam trzeba czekać w jakiś kolejkach albo korzystać z biblioteki na steam z tego co pamiętam, a moja jest mocno uboga i oststnio to gram sobie w gierki pokroju fear czy max payne. ;)

3 minuty temu, Ukukuki napisał:

 

Spokojnie jeszcze fizyczne nośniki występują w konsolach więc fizyczny sprzęt to na razie pewna sprawa. A konsole przestaną produkować jak przestanie to być opłacalne. 

A sprzedaż jest w ogóle opłacalna? Raczej soft. 

Z nośników dzięki gpu i Brazylii to w zasadzie mógłbym zrezygnować. :D

Jeśli miałbym pisać o jakiejś rewolucji to pod względem dystrybucji softu. Zwłaszcza dostarczając gierki day one do passa. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, lpcl napisał:

Spoko, tylko tam trzeba czekać w jakiś kolejkach albo korzystać z biblioteki na steam z tego co pamiętam, a moja jest mocno uboga i oststnio to gram sobie w gierki pokroju fear czy max payne.

 

Tak po to jest płatne konto, bardziej chodziło mi o zobaczenie jak to może wygladać :)

Odnośnik do komentarza

Ja się przychylam do zdania lpcl, że porównanie do Spotify troszkę nietrafne. Tam właśnie nie bierzemy czynnego udziału.

Oczywiście nie, żebym był przeciw takim nowinką i ewolucji, ale oczywiście mówiąc za siebie - to nie dla mnie. Zapewne każdy rodzaj gracza zyska mniej lub bardziej dzięki XCloud - najbardziej zyskają casuale grający na komórkach.

Ja zawsze jak gram lubię koncentracje którą daje mi spokój dookoła. Lubie stawiać sobie wyzwania i być na topie w gry które uwielbiam i do tego potrzebuje spokoju - nie toalety z tabletem czy telefonu w przewie w pracy. Dlatego mimo, że czasami chciałbym zamieniać się w streamera to wiem, że się do tego nie nadaję, bo chyba praktycznie nic bym nie komentował - Vow With Silence :)  

Ciemny pokój, TV i konsola - tyle mi starczy i jestem bardzo zadowolony z tego. 

Wszystko jednak idzie do przodu i jeśli zyskuje poparcie to wchodzi do mainstreamu, więc zobaczymy jak to wyjdzie. Ja będę i tak z boku tego wszystkiego w ''swoim świecie'' :)

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Jordanensis napisał:

Ciemny pokój, TV i konsola - tyle mi starczy i jestem bardzo zadowolony z tego. 

i dokładnie to samo możesz mieć z graniem w chmurze tylko bez drogiej konsoli pod TV ;) 

 

btw przetestowałem dzisiaj granie w przeglądarce na PC i efekty są różne, jedne gry działają bardzo spoko jak np. Yakuza: Like a Dragon, bez problemu rozegrałem ( i wygrałem) meczyk w PESIE, inne z kolei z jakiegoś powodu działały zauważalnie gorzej jak np. Skyrim czy Doom. Nie miałem żadnych problemów z artefaktami, zacinającym dźwiękiem, cały problem niestety tkwi w lagu. Który często skutecznie zabiera przyjemność z zabawy 

To tyle z minusów, ale sama opcja że moge sobie surfować po bilbiotece setek gier w Game Passie i odpalać je w przeglądarce bez potrzeby pobierania, robi ogromne wrażenie

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, ASX napisał:

i dokładnie to samo możesz mieć z graniem w chmurze tylko bez drogiej konsoli pod TV ;) 

 

btw przetestowałem dzisiaj granie w przeglądarce na PC i efekty są różne, jedne gry działają bardzo spoko jak np. Yakuza: Like a Dragon, bez problemu rozegrałem ( i wygrałem) meczyk w PESIE, inne z kolei z jakiegoś powodu działały zauważalnie gorzej jak np. Skyrim czy Doom. Nie miałem żadnych problemów z artefaktami, zacinającym dźwiękiem, cały problem niestety tkwi w lagu. Który często skutecznie zabiera przyjemność z zabawy 

To tyle z minusów, ale sama opcja że moge sobie surfować po bilbiotece setek gier w Game Passie i odpalać je w przeglądarce bez potrzeby pobierania, robi ogromne wrażenie

ASX pisanie o drogiej konsoli patrząc na sytuację z gpu na rynku pc jest chyba mocno ironiczne z twojej strony. 

Odnośnik do komentarza

ASX do tego w tej generacji masz series s czyli tanią konsolę bez laga/zrywania dzięki/obrazu czy artefaktów. Tak więc moim zdaniem nie ma co porównywać i nigdy streaming nie będzie się równał konsoli/pc czyli urządzeniu z mocą obliczeniową odpalającą natywnie gry na tv/monitorze.

Tym bardziej, że te usługi raz działają dobrze ( nawet szło w gearsy pograć) a na drugi dzień zrywało i był niemiłosierny lag.

Odnośnik do komentarza

Sprzęt dedykowany do grania za 1300 zł to wciąż zbyt dużo dla wielu osób które po prostu chcą sobie od czasu do czasu pograć w kilka gierek. 

 

Nie ma co się oszukiwać granie to droga rozrywka, konsole swoje kosztują, złożenie PC kosztuje dzisiaj majątek, ceny gier dochodzące do 350 zł też nie zachęcają. Dlatego od wielu lat sprzedaż konsol utrzymuje się na podobnym poziomie.

 

Dlatego też granie w chmurze + game pass ma szansę zrewolucjonizować branżę bo ma bardzo duże szanse dotrzeć do ludzi dla których granie wcześniej było za drogie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony graniem w chmurę MS. U mnie na łączu 160MB w sieci 5G Wi-Fi działa to bardzo dobrze - czasami co jakiś czas jest 1-sekundowy freeze, ale jak podłączę PC kablem sieciowym do routera to problem znika.

Dzięki temu mogę zagrać w Girsy (ostatnia część w jaką grałem to 2-jka), a nie muszę kupować konsoli. :D Brawo! :good2:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...