Skocz do zawartości

GOTY 2018


Gość _Be_

GOTY 2018  

111 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najbardziej GOTY gra roku 2018

    • Red Dead Redemption 2
    • God of War
    • Celeste
    • Divinity: Original Sin II - Definitive Edition
    • Forza Horizon 4
    • Monster Hunter: World
    • Hollow Knight
    • Marvel's Spider-Man
    • Dead Cells
    • Into the Breach
    • Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age
    • Pillars of Eternity II: Deadfire
    • Ni no Kuni II: Revenant Kingdom
    • Guacamelee! 2
      0
    • Valkyria Chronicles 4
      0
    • Yakuza 6: The Song of Life
    • Octopath Traveler
    • Kingdom Come: Deliverance
    • Detroit: Become Human
    • Dragon Ball FighterZ
    • Hitman 2
    • Super Smash Bros. Ultimate
  2. 2. Najfajniejsze DLC 2018

    • Assassin's Creed Odyssey
    • Destiny 2: Forsaken
    • Xenoblade Chronicles 2: Torna ~ The Golden Country
    • Nie grałem w żadne DLC w 2018
  3. 3. Najlepszy remake/remaster 2018

    • Dark Souls Remastered
    • Yakuza Kiwami 2
    • Shadow of the Colossus
    • Diablo III: Eternal Collection NA SWITCHA W BOXIE MOBILINIE
    • Donkey Kong Country: Tropical Freeze
    • Spyro Trilogy
    • Nie grałem w żadnego remastera w 2018
  4. 4. Największy fuckup/rozczarowanie 2018

    • Onrush
    • Sea of Thieves
    • Shadow of the Tomb Raider
    • Vampyr
    • Battlefield V
    • Fallout 76
    • Nic mnie nie rozczarowało w 2018
    • RDR 2 Online
  5. 5. Smuteczki i porażki wydawców 2018

    • Głównie porty, remastery i indyki na Switchu
    • Mało jakościowych ekskluzywnych gierek na platformach MS
    • Brak dobrego multiplayera u Sony
    • The Last of Us 2 nadal bez daty premiery
    • Metroid Prime 4 nadal bez daty premiery
    • Nic mnie nie smuciło w 2018

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie powiem, że różnica między wymienionymi niżej gierkami jest minimalna i przy wszystkich bawiłem się niemal identycznie jednak drobne szczegóły zaważyły o takiej, a nie innej kolejności.

TOP 3

1. Detroit: Become Human - tak, gra Davida Cage na pierwszym miejscu bo nie wiązałem z nią zbyt dużych oczekiwań, a tytuł mnie oczarował od samego początku i nie pozwolił się oderwać nawet na moment przez co jak włączyłem go rano w sobotę to oglądałem napisy końcowe wieczorem. Interesująca fabuła poruszająca dosyć unikalny temat w grach wideo, ciekawe postaci, świetna gra głosowa aktorów i wybory, które naprawdę mają znaczenie, a ich możliwości jest ogrom. Świetna gra.

2. Mutant Year Zero: Road to Eden - jedno z największych pozytywnych zaskoczeń ostatnich lat. Więcej tutaj i tutaj

3. RDR II - dlaczego gra Rockstar wylądowała dopiero na trzecim miejscu można przeczytać tutaj

 

Najfaniejsze DLC:

- brak

 

Najlepszy remake/remaster:

- Dark Souls Remastered - grało się tak samo cudownie jak za pierwszym razem. Platyna oczywiście wbita. 

 

Największy fuckup/rozczarowanie:

- Fallout 76 za doszczętne zabicie marki

 

Smuteczki i porażki wydawców:

- brak dobrych jakościowo exów od MS bo jednak tylko tego brakuje do pełni szczęścia, miejmy nadzieję, że przejęte studia wysmażą jakieś dobre gierki

 

Ogólnie to poprzedni rok obfitował w dosyć sporo rozczarowań. Początek roku dosyć suchy w porównaniu do poprzedniego gdzie premiera goniła premierę więc nadganiałem jesienne zaległości. W końcu zagrałem w Shadow of the Colossus i jak gra pod wieloma względami mnie oczarowała tak kilka rzeczy jednak zalatuje drewnem prosto z PS2. A Way Out mimo znakomitego początku, od połowy strasznie pikuje w dół i w rezultacie rozczarowuje. God of War to chyba największe rozczarowanie tamtego roku. Dosyć mozolny początek z niemrawą walką przez pierwszych kilka godzin oraz rozwleczoną przygodą o dobre kilka godzin. Zamiast epickich walk z bossami dostajemy trolla w kilku kolorach, a zamiast wciągającej historii płaczącego Barloga na youtube. Spider-man za to okazał się najlepszym, zaraz za Detroit, exem na PS4, w którego grało mi się znakomicie jednak Insomniac zdecydowanie przegięło jeśli chodzi o aktywności poboczne. RDR II, biorąc pod uwagę poziom gier Rockstar, gwarantował w pewnych aspektach niewidzianą wcześniej jakość i tak faktycznie jest jednak sporo elementów jest wykonanych dosyć średnio co w ogólnym rozrachunku sprawia, że zdecydowanie wolę wrócić ponownie do jedynki aniżeli do dwójki w przeciągu następnych dwóch lat. Hitman 2 to więcej tego samego i czułem lekkie znużenie mimo dalszej dobrej zabawy, ale o maksowaniu już nie myślałem. Forza Horizon 4 za bardzo poszła w grę usługę co mi średnio odpowiada i aby odblokować dostęp do finałowych wyścigów-gigantów trzeba dosyć sporo pogrindować.  Poza tym, Battlefield V wtopił, Fallout 76 wtopił (i dobrze), CoD dostał dobrą odsłonę dzięki trybowi Battle Royale, Shadow of the Tomb Raider raczej zabił markę na dobre kilka lat mimo, że jako całość stawiam tytuł na drugim miejscu w najnowszej trylogii, tuż po RotTR. Na Switchu kotlety i może dopiero w 2019 się coś ruszy za sprawą Metroid Prime 4 ale w ogóle nie zachęca do kupna więc dobrze, że miałem okazję pożyczyć i ograć to co chciałem. Ogólnie cały rok oceniam na takie mocne 6/10 pod względem gierek i gdyby nie tytuły z poprzedniego roku jak fenomenalny SMO to powiedziałbym, że to chyba ta słynna starość. :smutas: 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, _Be_ napisał:

 

No grałem w jeszcze kilka gier, ale wszystkie gorsze od Spidermana, więc...

Zresztą statusy to jest miejsce gdzie się trochę przesadza także ten...

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, _Be_ napisał:

Podsumowanie będzie jutro misiaczki. 

Myślałem, że do końca stycznia jest czas. 

Mam nadzieję, że zdążyłem, choć jeden głos to co tam zmienia.

 

TOP 3

1. Marvel's Spider-Man

2. Into the Breach

3. A Way Out

 

Najfaniejsze DLC:

- Mario + Rabbids Kingdom Battle: Donkey Kong Adventure

 

Najlepszy remake/remaster:

- Shadow of the Colossus

 

Największy fuckup/rozczarowanie:

- Fallout 76

 

Smuteczki i porażki wydawców:

- Bethesda

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, MBeniek napisał:

Bartek, następnym razem najlepiej od razu podać datę do kiedy można głosować i wtedy nie będzie żadnych niejasności :lapka:

W dniu 8.11.2018 o 14:42, _Be_ napisał:

3. Głosowanie kończymy w połowie stycznia może i dalej skoro nintendorki chcą sobie ograć Smasha


Pisałem o tym :lapka: nie no mordy żartuje, doliczę wasze głosy (oprócz Figaro) tylko po prostu miałem wczoraj juz gotowego excela z tabelką z zliczonymi glosami ale juz nie miałem czasu żeby zrobić podsumowanie. 

Odnośnik do komentarza

GOTY 2018

 

1.Red Dead Redemption 2

red-dead-redemption-2-swiat.jpg

 

2. God of War

98290e98-98a6-4c4a-8439-aca4c17e6cba_i-god-of-war-edycja-day-one-gra-ps4.jpg?=67520

 

3. Forza Horizon 4

Forza-Horizon-4-3-800x445.jpg

 

4. Marvel's Spider-Man

nws_spiderman_001.jpg

 

5. Celeste

30657329-10213350870098739-7922839086174306304-o_orig.jpg

 

6Monster Hunter: World

ssrjqqhajd301_1516962367_2_1_1_1.jpg

 

7. Mutant Year Zero: Road to Eden

apps.6948.13754284543881634.3c178e49-0724-4790-b464-46e098cc2f9f.7fa82dcf-4b7a-4509-8fad-e96849c32982?w=672&h=378&q=80&mode=letterbox&background=%23FFE4E4E4&format=jpg

 

8. Hollow Knight

ss_2329fe632e788efd9ece9dcfc98c0ea723ac0d04.1920x1080.jpg?t=1537843484

 

9. Yakuza 6

nws_yakuza6_000.jpg

 

10. Dead Cells 

6912_1.jpg

 

Po podliczeniu głosów (żartowałem Figaro twoje też podliczyłem) rzutem na taśmę załapał się Hollow Knight wyprzedzając Dead Cells. 

 

Najfajniejsze DLC 2018 otrzymuje dodatek samodzielny do asasyna 

ss_6dc9f95cfb6d264c3535b53ce08f36ee07066550.1920x1080.jpg?t=1540836192

 

Najlepszy remake/remaster 2018 to Shadow of the Colossus

Colossus-TopArt.jpg

 

Największy fuckup/rozczarowanie 2018 to Sea of Thieves

513172527.jpg

 

Porażką jeśli chodzi wydawców w tym roku był MS 

 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...