Skocz do zawartości

Chernobylite


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

@Boomcio, w innym temacie pytałeś kiedy w to zagram to napiszę, że raczej wieczorem, przed snem, bo teraz za jasno jest na te klimaty.
Odpaliłem, połaziłem trochę podczas prologu, ale kiedy w grze panuje mrok to telewizor jest jak lustro o tej porze dnia i cały klimat ulatuje.

a05d0da8-65df-4951-b91f-ac66d8d09776.thumb.png.df7e0cfb2ae09ea9d02acd1e013171e9.png

Wygląda ślicznie, była chwilka ze strzelaniem, ale szybko padłem, więc nawet nie zdążyłem dostosować czułości sterowania (rozglądanie się musiałem przyspieszyć, bo zamulało strasznie).
Dubbing oczywiście rosyjski, bo angielski ssie pałę, ale przez to ciężko śledzi mi się wydarzenia, bo trzeba napisy czytać :reggie:

@eloszki oficjalnie chyba jeszcze nic, w tych dev diaries koleś trochę dawał do zrozumienia, że będzie, ale że jeszcze nie wiedzą czy na pewno i na jakich zasadach (płatny/darmowy upgrade, albo osobna wersja).
Cholera wie z nimi, a ja się nie spodziewam, żeby coś szybko zrobili, bo gierka raczej mało kogo interesuje na konsolach chyba.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Właśnie kończę Metro i faktycznie przeszkadza brak kwestii wypowiadanych przez my hero, dobrze że tu jest inaczej.

Ale nie wiem jednej dosyć istotnej dla mnie kwestii powodującej zdecydowanie lepszy odbiór gry, jeżeli takowa jest zaimplementowana, a mianowicie, czy widać nogi, jak się schylić?

Edytowane przez Boomcio
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Wredny napisał:

Dubbing oczywiście rosyjski, bo angielski ssie pałę, ale przez to ciężko śledzi mi się wydarzenia, bo trzeba napisy czytać :reggie:

 

No patrz. Było się języków uczyć ;) Teraz widzisz jak to jest - jak czują się osoby, które nie znają dostatecznie języka, a nie ma polskiego dubbingu. Wielka szkoda, że nie pokusili się o nasz polski dubbing. W tym przypadku nawet jakby to zrobili jak w pierwszej części Stalkera to byłbym bardzo zadowolony. Tam lektor dawał radę i podkręcał klimat. Daj znać czy pojawiają się problemy z autozapisem jak w wersji na ps4. Na PPE zgłaszają taki problem. Jest też mowa o spadku animacji z 60 FPS do 30 FPS, a pisałeś że gra ma tylko 30. To jak to jest? Jest wersja z lepszą płynnością i druga z lepszą grafiką? Rozumiem, że grasz na XSX.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Elitesse napisał:

 

No patrz. Było się języków uczyć ;) Teraz widzisz jak to jest - jak czują się osoby, które nie znają dostatecznie języka, a nie ma polskiego dubbingu


Nie wiem co ma piernik do wiatraka. Wrednemu chodziło o to, że trudno się czyta napisy podczas gry, co jest normalne, nawet jak się zna język, bo czlowiek sie skupia na wydarzeniach, tak samo jak podczas oglądania filmów. Kto się uczy języka rosyjskiego? Dubbing inny niz rosysjki ssie pale w takiej grze - wtedy ucieka klimat.

 

Odnośnie grafiki: 

 

 

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Lukas_AT napisał:


Nie wiem co ma piernik do wiatraka. Wrednemu chodziło o to, że trudno się czyta napisy podczas gry, co jest normalne nawet jak się zna język, tak samo jak podczas oglądania filmów. Kto się uczy języka rosyjskiego? Dubbing inny niz rosysjki ssie pale w takiej grze - wtedy ucieka klimat.

 

Nawiązywałem do naszej starej dyskusji jeszcze z moich początków na forum. Przecież dobrze wiem o co mu chodziło, nie potrzebuję by mi to ktoś tłumaczył, a Wredny chyba nie potrzebuje adwokata ;) Też mam często ten problem, co psuje mi w pewnym stopniu zabawę. Dlatego domagam się dobrych polskich lokalizacji gier, co spotkało się z niezrozumieniem i szyderą... Nie rozumiem dlaczego pytasz o ten język rosyjski jakby nie można się jego uczyć? Jest dużo dóbr kultury, które powstały w tym języku i na pewno znajdą się tacy, którzy bardziej docenią utwory w oryginale niż przetłumaczone. Zresztą, to przecież nie jest jakiś wymarły język aby nie było można (nie było warto) się jego uczyć.

 

A Ty już grasz? Nie ma bugów? Spadków animacji? Nie psuje się zapis gry?

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Elitesse napisał:

A Ty już grasz? Nie ma bugów? Spadków animacji? Nie psuje się zapis gry?

Ja poczekam raczej na wersję na PS5 - jestem ostatnio uczulony na bugi i spadki animacji. Mam też w co grać - pocieszę się fabularnymi DLC do Metro Exodus.
 

Pewne gry nigdy nie będą miały dubbingu tak dobrego jak oryginał, choćbym nie wiem jak bardzo wydawca się starał. Wynika to właśnie z budowania klimatu, gdzie rosyjskiego nie da się w takim settingu podrobić. Tak samo jest choćby z GTA - nie da się podrobić akcentu, slangu, itp. - żaden polski aktor nie może naśladować akcentu takiego CJ-a z San Andreas. Oczywiście to w duzej mierze kwestia subiektywna, bo ktos rownie dobrze może miec ten aspekt gdzieś.

 

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Boomcio napisał:

Ale nie wiem jednej dosyć istotnej dla mnie kwestii powodującej zdecydowanie lepszy odbiór gry, jeżeli takowa jest zaimplementowana, a mianowicie, czy widać nogi, jak się schylić?


Nie ma nóg @Boomcio:frog:
Też jest to jedna z pierwszych rzeczy, jakie sprawdzam po odpaleniu nowego FPSa i tak jak ostatnio zawiodłem się w oryginalnym PREY, tak i tutaj pozostaje lekki niedosyt.
 

47 minut temu, Elitesse napisał:

Jest też mowa o spadku animacji z 60 FPS do 30 FPS, a pisałeś że gra ma tylko 30. To jak to jest? Jest wersja z lepszą płynnością i druga z lepszą grafiką? Rozumiem, że grasz na XSX.


Tak, gram na XSX i nie zauważyłem żadnej opcji wyboru oraz żadnych 60fps - jak dla mnie chodzi w 30, ale pogram więcej, może postrzelam, no i poczekam aż się w gierce przejaśni to może okaże się, że się myliłem :notbad:
 

23 minuty temu, Lukas_AT napisał:

Kto się uczy języka rosyjskiego?


No ja na przykład się uczyłem, bo jestem tak stary, że normalnie w podstawówce miałem :kaz:
"Ałfawit uże my znajem, uże piszem i czitajem i wsje bukwy po parjadku, biez aszybki nazywajem: a, be, we, ge, de, je, jo, że, ze, i, i kratkaje, ka, el/eł, em, en, o, pe, er, es, te, u, ef, ha, ce, cze, sza, szcza, twiordyj znak, y, miagkij znak, e abarotnaje, ju, ja."

Tyle zapamiętałem i jeszcze wierszyk o chorym Dziadku Mrozie :banana-santa:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Elitesse napisał:

Jest też mowa o spadku animacji z 60 FPS do 30 FPS, a pisałeś że gra ma tylko 30. To jak to jest? Jest wersja z lepszą płynnością i druga z lepszą grafiką? Rozumiem, że grasz na XSX.


OK, teraz z całą stanowczością mogę napisać, że jest to 30fps - nie wiem, któremu głąbowi ubzdurało się, że jest inaczej.
 

3 godziny temu, Elitesse napisał:

Nie ma bugów? Spadków animacji? Nie psuje się zapis gry?


Pytanie nie było do mnie, ale przed chwilą odpaliłem i załadowało mi jeden z początkowych zapisów (9 minut w grze), wybrałem więc LOAD, zobaczyłem, że mam kilka nowszych, załadowałem ten z 32 minut w grze i... znowu jestem na poprzednim :dunno:
Ustawienia czułości się zapisały, ale już napisy wróciły do angielskiego (miałem ustawione na polski).

EDIT:
Znowu wybrałem tego save i tym razem załadowało OK :notbad:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pominąłeś fakt, że grafika jest ZAJEBIŚCIE ładna :fsg:
4e5c45e9-a273-4561-bcf3-6a68fe2b6fda.thumb.png.06b45966a9690e198c1593c8b31d3bc3.png

Pliki ze screenami ważą minimum 15-17MB, dawno żadna gra nie miała tyle na "klocuchu".

Do tego należy wspomnieć o tym, że headshoty zasadzone z rewolweru potrafią zrobić spore spustoszenie w układzie nerwowym przeciwnika :notbad:
8ba8a608-3655-4abc-b142-59dc4e036fbe.thumb.png.ea421d6db2798dc6ca4bb7e5f8631b97.png

Zajebistym patentem jest też zdrowie psychiczne, które nasz profesorek traci np, jak kogoś ubije za pomocą nożyka (choć po ilości ciosów, które nim zadaje i krwi, która wylewa się przy tym z wrogich żołnierzy to raczej nie ma się co dziwić) :reggie:
No i zapomniałem jeszcze wspomnieć, że gra jest naprawdę bardzo ładna :banderas:
470dad12-27ad-46cf-b7d5-da888621e848.thumb.png.6d6ab0f6b005e3d944c161195e5fd804.png

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...