Skocz do zawartości

Synthwave -> Retro Wave, lata 80 - najlepsza era muzyki!


alb84

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jestem fanem tego gatunku muzyki, a w moim Spotify uzbierala się już całkiem spora kolekcja, codziennie będę wrzucał po jednym utworze, który lubię słuchać. Przepraszam, jeśli wrzucę dubla, proszę mnie wtedy upomnieć, to wymienię na inny.

 

Na pierwszy ogień SayMaxWell i "Ionic Grid". Utwór prosty, ale bardzo lubię ten stały beat, trochę przypomina mi o Moroderze, a trochę o Hotline Miami. Ale tylko trochę ;)

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ach zapomiałem, że miałem coś tu wrzucać.

 

Ok, pora na coś ciężkiego i dynamicznego zarazem. Niczym tętniącego dystopią Katana City i pędzącego w jego stronę samotnego jeźdca, w swoim roadsterze po opuszczonym highwayu.

Wszystko to w 180 BPM, przeplatane dialogami z The Scanners czy Office Space. I to nadużywanie korgowej perskusji, w stylu Power Glove czy Lost Years, które tak bardzo uwielbiam. Ach, nie da się nie kochać tego utworu...

 

 

 

Odnośnik do komentarza

W pewnym sensie LaserDisc (pierwszy, komercyjny dysk optyczny) miał w sobie klimat dawnych lat, kiedy wystarczyło powiedzieć "laser" i już byłeś w przyszłości. System DiscoVision był reprezentantem tej przyszlości. Nie można odmówić wdzięku prezentacji, która pokazywała kosmiczną technologię - mogłeś sobie wybierać utwory, spowalniać je, przyspieszać, zatrzymywać w dowolnym momencie, normalnie mózg wczesnyc lat 80 rozyebany! Ten utwór jest tak bardzo sympatyczny, że chciałbym pobyć tym nastolatkiem, który marzy o pokazywanym MCA DiscoVision 7820 (później Pioneer PR 7820), by zostać władcą muzyki w dzielnicy ;)

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wracamy do korzeni. Stały beat, dynamiczne tempo i to od samego początku. Nie muszę tu niczego chyba dodawać, bo utwór prosty jak konstrukcja cepa, ale niemiłosiernie przyjemny. Znalazłem go przypadkiem, na albumie "Goliath" Garth Knighta. Bo na okładce był Goliath, czyli najbardziej madafakerski przeciwnik KITTa w serialu "Knight Rider" ;)

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

Cytat

ehh paluch się omsknie i cyk problem. Jak na tel usunąć, te ustrojstwo?  Nie za  bardzo chce się wklejać linki od nowa. :reggie:

 

 

Better Than Reality, do treningów jak złoto!

a3759102732_10.jpg

 

 

E. 

FLOPPY DISK OVERDRIVE :obama:

a1120298037_10.jpg

Piękny Vinyl, poyebalo ich z kosztem przesyłki... szkoda szkoda odpuścić taką perełkę :/

0019014325_10.jpg

0019014326_10.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez alb84
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie gram w Warframe, choć słyszałem o nim dobre opinie, no ale za każdym razem gdy słyszę ten tribute w stylu openingów telewizyjnych lat 80, to mam ochotę zagrać dwa razy naraz. Zrobiony z przymrużeniem oka. W skrócie - nawalaj rocka, krzycz swoją nazwę kilka razy w refrenie, wspominając jaki jesteś zaj*bisty. Co tu więcej dodawać ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza

 Właśnie miałem wrzucać, Wolfclub miał być Live w Dublinie ... oczywiście korona ;/. Nowy album oczywiscie jaranko, i Kalax niedługo też wjeżdża :ohboy:

 

Za to już jest nowy Cory i Trevor coś tam ;)

a2761109794_10.jpg

 

E. 

Dziś na fejsie Live stream od LeBrocka, może być coś ciekawego. 

93272870_3036037939795731_85174730691727

 

Jutro następny stream na YT. Zapowiada się jeszcze ciekawiej :)

 

Edytowane przez alb84
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.