Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki za opinie, a może jednak zdecydować się na KDL65W855C- to nie 4K ale full HD 1080p i różnica w cenie bagatela 3000zł. Ktoś wie jak tam z input lagiem?

Fanek- gdzie znalazłeś info o IL tego 4K? Ja nie mogę znaleźć.

 

A jeszcze fakycznie widzę że te 4K Samsungi mają niski IL ale czy ktoś to może potwierdzić? Bo jeszcze z 5 lat temu Samsungów "się nie kupowało" pod konsole bo słynęły właśnie z wysokiego IL (np. model B650- sam go miałem).

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

Ok dzięki za opinie, a może jednak zdecydować się na KDL65W855C- to nie 4K ale full HD 1080p i różnica w cenie bagatela 3000zł. Ktoś wie jak tam z input lagiem?

Fanek- gdzie znalazłeś info o IL tego 4K? Ja nie mogę znaleźć.

 

A jeszcze fakycznie widzę że te 4K Samsungi mają niski IL ale czy ktoś to może potwierdzić? Bo jeszcze z 5 lat temu Samsungów "się nie kupowało" pod konsole bo słynęły właśnie z wysokiego IL (np. model B650- sam go miałem).

chyba wszystkie modele serii w8 z tego roku © mają IL w okolicach 38ms. http://www.displaylag.com/display-database/ tutaj jest zbiór inf dotyczących poszczegolnych tv/monitorów i ich opóźnień.
Odnośnik do komentarza

gdzie znalazłeś ten tv do kupienia?

podaj link

 

Nie znalazłem, ale dziś byłem w EURO RTV i gość mi powiedział że modeli z 2013 już nie ma w sprzedaży.

Poza tym Fanek napisałeś wcześniej że IL na poziomie 40ms to dużo, mnie się wydaje (po przeczytaniu różnych opinii) że ta liczba jest ok (nawet do szybkich arcade'owych tytułów), nawet w testach w PSX Extreme sprzed roku pisali że komfort grania traci się dopiero powyżej 70ms.

A ten KDL65W855C (czyli z tego roku) ma 36ms.

A w ogóle jest sens teraz kupować 4K jakbym się uparł? Czy ta rozdzielczość 3tyś ileś tam na 2tyś jest ewidentnie widoczna w grach i filmach blu-ray? (które jeszcze faktycznego 4K nie obsługują przecież...)

A o tych OLEDach słychać już od 5 lat i narazie technologia się przebić nie może.

Odnośnik do komentarza

daras - po prostu widze u siebie na Sony 50W805B, jak włącze wszystko co zwiększa IL auta w DC dużo wolniej reagują

innym może to i nie przeszkadza, ale mam porównanie 20ms i sporo więcej i widze sporą różnice

 

jutro po pracy może usiąde i poszukam czegoś rozsądnego 60-65"

dla mnie w tej chwili i 55" już jest mały jak widze u siostry, brać jak największy imo, bo to wizualnie sie zwiększa z czasem

 

 

Dzien dobry panowie, co sadzicie o tym?

 

http://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/sony-bravia-kdl43w756csu-smart-43-led-tv-10124884-pdt.html

 

Nie znam sie na tych wszystkich Hz i innych bajerach obrazu :P Wiem ze Soniaki sa najlepsze ale niestety tez najdrozsze. Jakbyscie mieli cos polecic w tym stylu ale za nizsza cene to bede wdzieczny  :)

 

podaj cene ile max chcesz wydać, jaka odległość od tv, coś doradzimy :lapka:


 

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Poza tym Fanek napisałeś wcześniej że IL na poziomie 40ms to dużo, mnie się wydaje (po przeczytaniu różnych opinii) że ta liczba jest ok (nawet do szybkich

Jak wspomniałem w poprzednim poście: dużo zależy od osoby i gier. Grasz na wysokim poziomie online w FPS, gry muzyczne, bijatyki, w których liczy się każda klatka obrazu? Prędzej czy później zauważysz problem. Grasz najwięcej w singla albo coopa ze znajomymi? Gdyby nie to, że o IL przeczytałeś w internecie, to z dużą dozą prawdopodobieństwa nie zorientowałbyś się, że cokolwiek jest na rzeczy. Możesz mieć jeszcze pecha i być ultra wyczulonym na takie rzeczy.

 

Osobiście mam teraz TV, który ma 38ms i nie odczuwam tego, a starałem się zmusić do zauważenia opóźnienia (w ramach intensywnych testów nowego sprzętu). Wcześniej miałem Toshibe 37XV365D z 2009 roku, ale nigdzie nie mogę doszukać się wartośći IL: wygląda na to, że recenzje z przed kilku lat nie zwracały na to tak uwagi (jedynie lakoniczne wzmianki: TV nadaje/nie nadaje się do grania). 6 lat na niej przegrałem, dosyć sporo w Gearsy online i nigdy nie narzekałem. W międzyczasie graliśmy też u dziewczyny na Sony i różnic nie odczuwałem.

 

TL;DR IMO nie dowiesz się czy Ci 40ms przeszkadza dopóki nie sprawdzisz na własnej skórze. Możesz być Fankiem, który do komfortowej gry potrzebuje 20ms, a równie dobrze możesz być mną i bez problemu bujać się na 40ms.

Odnośnik do komentarza

Mój samsung B650 ma bodaj 60ms laga z tego co kiedyś wyczytałem. Grałem na TV z lagiem na poziomie 40ms i żadnej różnicy nie odczuwałem. Grałem też u kumpla na jego mega wypasionym PC z jakimś typowo gamingowym monitorem, który pewno nie wie co to jest input lag i też żadnej różnicy nie widziałem.

 

Kibel zaczyna się w moim samsungu jak wyłączę tryb gry i aktywne są wszystkie wspomagacze obrazu oraz upłynniacz - wtedy rzeczywiście grać się już nie da. 

Odnośnik do komentarza

Michał- miałem tego Samsunga B650. Tam lag jest spory, ale te 60ms o których piszesz to chyba nie w trybie gry? To do kitu jak musisz włączać tryb gry i tracisz dużo na obrazie i jeszcze aż 60ms.

Nie gram w sieciowe fps'y, w ogóle mało gram przez sieć, więc myślę że max 40ms w moim przypadku będzie ok.

I jeszcze pytanie czy 4K teraz. Tylko boję się że za dwa lata ten 65" 4K będzie kosztował 3000zł mniej heh. Chyba jednak zdecyduję się na full HD a za 5 lat jak bozia pokocha kupię OLEDa do PS5  :czezky:

Odnośnik do komentarza

60ms podobno jest w trybie gry. Po za nim były okolice 200, ale ile dokładnie to nie powiem, bo lata temu się tym interesowałem (jak kupowałem ów TV).

 

Co do trybu gry w Samsungach, to jest on dopracowany i nie wiem jakim cudem, ale obraz w tym trybie jest dużo lepszy (ostry jak żyleta) niż w jakimkolwiek innym.

Jedyne czego brakuje, to upłynniacza.

Zarówno mój B650 jak i J5600 miały dużo ładniejszy obraz w trybie gry.

Odnośnik do komentarza

Nie polecam:

 

Coś na temat marek Tv:

 

Samsung - pomimo tego, że kapitalnie świeci i robi wrażenie na stoiskach to jednak obraz jest przekontrastowany i zęby w gierach dają popalić.

 

LG - zęby tak nie straszne ale obraz o kilka klas gorszy od Sony, no i kolory nienaturalne. Kumpel jak zobaczył Killzone Shadow Fall na mojej Bravii a później na swoim Lg to w chwili natychmiastowej pojechał po W829. Różnica kilku klas, giera na LG wyglądała tragicznie.

 

Toshiba - największe zęby w branży Tv jakie widziałem.

 

To tak na szybko w skrócie.

Odnośnik do komentarza

Ja tam na swoim nie odczuwam laga a gram na wszystkich wspomagaczach jakie mam w Bravii. W ogóle nie przeszkadza mi to w grach bić wszelkie rekordy.

 

Co do trybu gra to ja bym nie mógł na nim grać ponieważ grafa w owym trybie jest wyraźnie gorsza.

 

zobacz sobie przy jakiejś samochodówce DriveClub czy fps ze swoim profilem i z trybem gra

na pewno poczujesz różnice, ja ostatnio jeszcze zjechałem ze swoimi ustawieniami aby obraz nie był tak ostry i szybszy czas reakcji

 

test zrób

co do jakości obrazy zgadzam sie, w trybie gra strasznie kiepsko to wygląda wzg tego co można uzyskać

 

Odnośnik do komentarza

daras - po prostu widze u siebie na Sony 50W805B, jak włącze wszystko co zwiększa IL auta w DC dużo wolniej reagują

innym może to i nie przeszkadza, ale mam porównanie 20ms i sporo więcej i widze sporą różnice

 

jutro po pracy może usiąde i poszukam czegoś rozsądnego 60-65"

dla mnie w tej chwili i 55" już jest mały jak widze u siostry, brać jak największy imo, bo to wizualnie sie zwiększa z czasem

 

 

Dzien dobry panowie, co sadzicie o tym?

 

http://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/sony-bravia-kdl43w756csu-smart-43-led-tv-10124884-pdt.html

 

Nie znam sie na tych wszystkich Hz i innych bajerach obrazu :P Wiem ze Soniaki sa najlepsze ale niestety tez najdrozsze. Jakbyscie mieli cos polecic w tym stylu ale za nizsza cene to bede wdzieczny  :)

 

podaj cene ile max chcesz wydać, jaka odległość od tv, coś doradzimy :lapka:

 

A czy ten TV z linka nie będzie dobrym rozwiązaniem do gier?

 

Ok TV kupiony za 2700 w euro rtv, w środę dostawa, dam znać jak się sprawdzi ale te opinie, do których dotarłem napawają mnie optymizmem. 36 ms input lag podobno jest zupełnie wystarczający i nie odczuwalny.

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Nie polecam:

 

Coś na temat marek Tv:

 

Samsung - pomimo tego, że kapitalnie świeci i robi wrażenie na stoiskach to jednak obraz jest przekontrastowany i zęby w gierach dają popalić.

 

LG - zęby tak nie straszne ale obraz o kilka klas gorszy od Sony, no i kolory nienaturalne. Kumpel jak zobaczył Killzone Shadow Fall na mojej Bravii a później na swoim Lg to w chwili natychmiastowej pojechał po W829. Różnica kilku klas, giera na LG wyglądała tragicznie.

 

Toshiba - największe zęby w branży Tv jakie widziałem.

 

To tak na szybko w skrócie.

 

 

To zabrzmiało trochę jakby wszystkie sony > wszytkie lg. Niezależnie od modelu, półki z której jest ten model itd. Aż tak źle myślisz? 

Odnośnik do komentarza

Czy u tych TV z tej stronki: http://www.displaylag.com/display-database/co wcześniej podawaliście pokazany jest lag w trybach gry, czy w opcji na standardowej? Bo nie uśmiecha mi się grać w trybie gry kosztem jakości obrazu.

To co brać tego KDL65W855C (2015)?

 

EDIT: dobra, zamówiłem tego Soniaczka, dam znać jak się sprawuje

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

Panowie właśnie bawię się od godziny świeżutką Bravią w809C. Pierwsze wrażenie fantastyczne: obraz żyleta, głośniki jak na TV kapitalne, Android śmiga znacznie lepiej niż piszą na forach (może aktualizacje zrobiły robotę). Do tego jakość wykonania i ogólnie wygląd TV robią duże wrażenie. Póki co zakup w 100% udany!

Odnośnik do komentarza

Witam

Panowie zastanawiam się nad dwoma modelami telewizorów. Pierwszy to polecany tu zdecydowanie Sony KDL-55W805C a drugi to samsung UE55JU6000. Na temat tego sony słyszałem wiele dobrego jednak zastanawiam się ponieważ ten samsung ma  jednak rozdziałkę już na 4K ustawioną (patrzę trochę przyszłościowo) paradoksalnie jest nieco tańszy od sony ale nie widzę w parametrach częstotliwości odświeżania (chyba że PQI - picture quality index [800], to to samo co motionflow ]800Hz] u Sony), info o input lagach, itp. Być może ktoś z was ma takowy model i może doradzić, albo jest freak'iem tv i...też potrafi doradzić :-P

Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza

Panowie właśnie bawię się od godziny świeżutką Bravią w809C. Pierwsze wrażenie fantastyczne: obraz żyleta, głośniki jak na TV kapitalne, Android śmiga znacznie lepiej niż piszą na forach (może aktualizacje zrobiły robotę). Do tego jakość wykonania i ogólnie wygląd TV robią duże wrażenie. Póki co zakup w 100% udany!

 

Świetny zakup, a jak z apkami na androida ? dużo ich jest czy większość zablokowane dla naszego kraju 

Odnośnik do komentarza

Witam

Panowie zastanawiam się nad dwoma modelami telewizorów. Pierwszy to polecany tu zdecydowanie Sony KDL-55W805C a drugi to samsung UE55JU6000. Na temat tego sony słyszałem wiele dobrego jednak zastanawiam się ponieważ ten samsung ma  jednak rozdziałkę już na 4K ustawioną (patrzę trochę przyszłościowo) paradoksalnie jest nieco tańszy od sony ale nie widzę w parametrach częstotliwości odświeżania (chyba że PQI - picture quality index [800], to to samo co motionflow ]800Hz] u Sony), info o input lagach, itp. Być może ktoś z was ma takowy model i może doradzić, albo jest freak'iem tv i...też potrafi doradzić :-P

Pytanie nieaktualne. Wybór dokonany.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...