Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Gmeru, ja nie chcę nagrywać czegokolwiek z telewizji na dysk tylko chcę pobrać film ba dysk podłączony do PC i dysk ten podpiąć do TV żeby odtwarzać to co pobrałem, tak ja robię z pendrivem. Chciałbym mieć po prostu taki pendrive 1TB :):sorcerer: Tylko czy jak podłączę dysk do TV to ten nie będzie chciał go sformatować po swojemu i na PC mogę go nie widzieć? Takie problemy ludzie mięli z dyskami.

Odnośnik do komentarza

@ Gmeru 

Mam pytanie, boś człek w temacie obeznany: 48W705C czy 50W755C? Wielkość podobna, tańszy jest plastikowy i ma odświeżanie 200, droższy jest metalowy, ma odświeżanie 800 i androida. Android mi nie potrzebny, TV przeznaczony będzie do gier, filmów (blu ray + seriale z zatoki), trochę kablówki. Czy model 50W755 jest warty dołożenia 600 zł?

Odnośnik do komentarza

Gmeru, ja nie chcę nagrywać czegokolwiek z telewizji na dysk tylko chcę pobrać film ba dysk podłączony do PC i dysk ten podpiąć do TV żeby odtwarzać to co pobrałem, tak ja robię z pendrivem. Chciałbym mieć po prostu taki pendrive 1TB :):sorcerer: Tylko czy jak podłączę dysk do TV to ten nie będzie chciał go sformatować po swojemu i na PC mogę go nie widzieć? Takie problemy ludzie mięli z dyskami.

 

Serio, Wiele dysków używałem, używam i nie ma problemu. Nowe telewizory ogólnie widzą bez problemu dyski z filmami, fotami, mp3 itd.... Naprawdę zawsze to testuję a telewizorów zrobiłem w tym roku ponad 40 na HDTVPolska.

 

@ Gmeru 

Mam pytanie, boś człek w temacie obeznany: 48W705C czy 50W755C? Wielkość podobna, tańszy jest plastikowy i ma odświeżanie 200, droższy jest metalowy, ma odświeżanie 800 i androida. Android mi nie potrzebny, TV przeznaczony będzie do gier, filmów (blu ray + seriale z zatoki), trochę kablówki. Czy model 50W755 jest warty dołożenia 600 zł?

 

Warty ze względu na te 120Hz do sportu. I tutaj głównie za to płacisz. Nie oglądasz sportu to myślę, że możesz zostać przy W705C. Przynajmniej będziesz miał najlepszy TV do gier ;p bo lag ultra niski.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

czas wymienic mojego zasluzonego 32" sharpa z 120ms (!) input lagiem na cos nowszego z lagiem ~15ms. gram duzo online, wiec jak najmniejsze opoznienie ma dla mnie ogromne znaczenie. do czego bedzie wykorzystywany? gierki, filmy i sport - czyli standard. odleglosc od tv to 3-3,5m. 

 

kupie cos godnego polecenia w tych pieniadzach? kiedy jest najlepszy okres na kupowanie tv?

 

e: myslalem o sony w705c, tylko boje sie ze 48" to bedzie za malo, bo myslalem o 55"

Edytowane przez Qvstra
Odnośnik do komentarza

wydawalo mi sie, ze napisalem jaki mam budzet ale ok, musialem skasowac xd

 

do wydania mam okolo 3k, bo jeszcze jakies audio wypadaloby kupic. im wiekszy tym lepszy, myslalem o 55", tylko znajac zycie ciezko bedzie znalezc cos z niskim input lagiem w tych pieniadzach.

 

chyba znalazlem - sony 50w829. ktos go ma?

Edytowane przez Qvstra
Odnośnik do komentarza

Ja sobie daję spokój z telewizorami z podświetleniem LED. Parę dni temu kupiłem Sonego W705C podjarany jego "zayebistością" do gier ze względu na niski lag, ale tego strasznego cloudingu nie jestem w stanie przeboleć. W ciemnych scenach po ekranie rozlewają się jaśniejsze plamy i wygląda to fatalnie. Jest trochę lepiej niż w Panasonicu, którego kiedyś miałem, ale to nadal straszna bieda w porównaniu do prehistorycznego samsunga B650, którego nadal użytkuję i chyba będę musiał na nim "dojechać" do momentu upowszechnienia się OLEDów.

 

Ja nie wiem jak Wy możecie patrzeć na telewizory z tak fatalnym podświetleniem, a już całkiem nie mogę pojąć tych wszystkich zachwytów w testach.

Ewentualnie ja mam takie "szczęście" i zawsze trafiam na poprodukcyjnego bubla :/

Odnośnik do komentarza

Panowie TV 60 cali do gier i sportu, czasami do filmów ale to nie priorytet. Coś za ok 4 tys znajdę czy pozostać ze "starym" Sony 46 nx750 z takim budżetem?

 

 

ps Do sportu aby nie smużyło to co jest ważne ? Matryca 120 mhz?

Gmeru a 55 cali dostanie się w tym budżecie wg reszty założeń ?

Odnośnik do komentarza

Raczej będę sprzedawał Tv 50 calowy Bravia W828/829, ponieważ mimo, że obraz jest za(pipi)isty to jednak w temacie płynności leży.

Po ostatnim ograniu GTA 5 PS4 na W5500 przesiadka na ten nowy była mega bolesna. Smużenie, przycięcia, droga w GTA 5 migocze jak poj**ana, wręcz faluje i to wszystko na płynnym. Po jego wyłączeniu jest jeszcze gorzej wręcz nie da się grać.  Ustawienie na wyraźny trochę poprawi ale co z tego jak przyciemnia drastycznie ekran i pogorszy płynność.

Ja w chwili obecnej szukam o wiele płynniejszego ekranu. 
Jak coś takiego znajdę to tv sprzedaje.

 

 

@ Gmeru

Z tego co wyczytałem to sporo się orientujesz się w temacie tv i mam pytania.

 

Jeżeli chodzi o płynność to jaki tv najbardziej jesteś mi w stanie polecić mogą być starsze modele i niekoniecznie Bravia?

W nowych Braviach głównie rozchodzi się o brak trybu filmowego auto 1, także kolejne pytanie do którego modelu tv ten tryb był w marce Sony?

 

To ważne info dla mnie ponieważ trochę się pośpieszyłem z zakupem tv patrząc tylko na obraz i myśląc że z płynnością będzie tak samo jak dawniej.

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

Panowie chcę kupić do salonu nowy TV. Mam upatrzonych kilka modeli:

SAMSUNG UE50H6400 - dużo pozytywnych opinii, a w cenie 50W809C dostanę ten model w 55 calach. 

Samsung  J6200

SONY KDL-50W809C (120hz) lub Sony KDL-50W755C (60hz_

 

Czytałem, że Philipsy z ambirlight są fajne, ale ta firma mnie odrzuca (naczytałem się sporo o zepsutych wyjściach optycznych)

 

Zastanawiałem się jeszcze nad BenQ W1070, ale nie wiem czy nie mam zbyt jasnego salonu. 

Edytowane przez Starh
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...