Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

mam w domu kabel kupiony w MM za 99zl markowy i 3 kable kupione na allegro firmy krzak. zgadnijcie dlaczego mam wiecej chinczykow od 'oryginalnych'? bo nie ma zadnej roznicy

 

btw. kupilem 50w755, bo z 55 moglby byc problem z dostepem do biurka, przy ktorym pracuje 

 

poza tym szafka, na ktorej stoi ma 90cm, wiec i tak ta 50" dosc mocno wystaje

Odnośnik do komentarza

dobra pobralem aktualizacje systemu, podlaczylem ps4 i dostalem orgazmu po wlaczeniu destiny - jak ta gra robi graficznie O_O. myslalem, ze moj sharp wyswietla grafike w naprawde dobrej jakosci, ale to jest przepasc. jakbym podlaczyl ps5. jestem w szoku.

obawialem sie o 37ms input lag - czyli niby gorna granica opoznienia umozliwiajacego granie. po wlaczeniu trybu gra jest pieknie. gry dzialaja MEGA PLYNNIE, nie ma mowy o smuzeniu czy odczuwaniu opoznienia wzgledem wychylen analoga na padzie.  jest cudownie, na cos takiego liczylem.

ponadto dzwiek - jak na wbudowane glosniczki jest bardzo okej, nawet slychac delikatny bass + fajna glebie (cos w stylu dzwieku przestrzennego)

i do tego ten design  :banderas:

 

do minusow nalezy na pewno rozlozenie wejsc hdmi itp - projektowali to chyba naje bani japonczycy, bo dobra zajelo mi znalezienie wejsc hdmi, ktore sa dosc mocno ukryte. 

 

jestem podjarany jak dziecko, odpalam gry jedna po drugiej i odkrywam grafike na nowo. bede musial kupic jeszcze raz shadow falla, zeby mi wypalilo galki oczne.

 

btw. fanek kumplu podrzuc te swoje legendarne ustawienia do gierek, pls!

btw2 ktos na forum pisal, ze mozna korzystac z telewizjada.net na android tv - jak? u mnie to nie dziala i transmisje nie laduja sie, a nie ukrywam ze mi zalezy na tej opcji

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Qvstra - zajrzyj tutaj, ustaw moje i zjezdzaj z nimi powoli w dół aż Ci podpasują, moje obecne troche sie różnią od tamtych podanych, ale troche nie chce mi sie tego przepisywać :P

http://www.psxextreme.info/topic/109458-sony-w8-ustawienia-kalibracja/

 

Pamietaj na trybie Ogólny to ustawiaj.

 

The Order warto kupić aby zobaczyć tą jakość, jest za grosze teraz, sama gra to raczej 6/10

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Qvstra - zajrzyj tutaj, ustaw moje i zjezdzaj z nimi powoli w dół aż Ci podpasują, moje obecne troche sie różnią od tamtych podanych, ale troche nie chce mi sie tego przepisywać :P

http://www.psxextreme.info/topic/109458-sony-w8-ustawienia-kalibracja/

 

Pamietaj na trybie Ogólny to ustawiaj.

 

 

korzystając z grania na trybie ogólnym input lag jest zdecydowanie dużo a nawet dwukrotnie wyższy.To po huhu jest tryb gry żeby korzystac z ogólnego czy standard ? :facepalmz:

 

Dodam jeszcze tylko tak dla ścisłości

 

"Aby zniwelować maksymalnie input lag w telewizorze należy powyłączać wszelkie ulepszacze obrazu, wybrać tryb obrazu „gry” (producent zwykle w tym trybie predefiniuje najbardziej sprzyjające ustawienia dla gracza) "

 

Podobnie jest  z używaniem płynności :

 

"Także telwizory z podwyższonym odświeżaniem do np. 100 Hz czy nawet 200 – tylko powiększają zjawisko zwane Input lag – wbrew przekonaniu wielu osób, które twierdzą, że jak włączy się funkcję np. Truemotion 100 hz to input lag musi zniknąć bo przecież obraz odświeża się wtedy z prędkością 2x większą od standardowej (100x na sekundę a nie 50x). Zjawisko input lag przy zastosowaniu podwyższenia częstotliwości odświeżania obrazu pogłębia się ze względu na fakt interpolowania przeplatanych klatek. Przybliżając chodzi o to że z nadawanego obrazu 50Hz telewizor musi zrobić 100Hz i przeplata pomiędzy prawdziwe klatki klatkę interpolowaną czyli jakby obraz pośredni. Aby telewizor obliczył klatkę interpolowaną musi mieć podaną klatkę przed i po aby móc wyświetlić coś pośredniego – więc aby „mieć czas” na obliczenie interpolowanej klatki opóźnia jeszcze mocniej wyświetlanie obrazu podawanego na wejście."

 

 

 

Edytowane przez Oldboy
Odnośnik do komentarza

Oldboy - mylisz sie, przerabiane to juz było kilka razy w tym temacie, na trybie Ogólnym ustawiz takie same ustawienia co w trybie gra i masz taki sam IL.

Dodatkowo można podnieść sobie ciut wyostrzanie textur, poprawić biel, pare innych i różnica jest bardzo duża w jakości obrazu wzgl Tryb gra, a IL nadal nieodczuwalny.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Fanek - nie mylę się.Przerabiane ? przez kogo ? Czyli jak mam rozumieć to stwierdzenie wynikało na ślepo jak większość Twoich informacji ? Każdy poważniejszy serwis podkreślą tą regułę na każdym kroku.A wyniki IP podawane są właśnie w "trybie gry". Tą są milisekundy niezauważalne gołym okiem, potem się nie dziw jak przy standardowych czy też ogólnych ustawieniach nie wpadają Tobie fragi.Każda najmniejsza zmiana ma wpływ na sygnał nawet niwelowanie zakłóceń sygnału MPEG już nie wspomnę o korektach typu uwydatnianie szczegółów czy krawędzi ale nie mam dalej zamiaru przekonywać Ciebie że Jesteś w błędzie bo zwyczajnie mam na to wye bane.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No właśnie zgadza sie, napisałeś "Tą są milisekundy niezauważalne gołym okiem".

Na moich ustawieniach (nie aż tak mocnych jak te któe są podane w temacie) był mierzony Input Lag w trybie Ogólny i wyszło 25ms.

Zmiana ustawień ma wpływ na IL, ale nie są to (pipi)a jakieś drastyczne opoznienia, jak sie ustawi wszystko z głową, a obraz dużo lepszy.

To co pisałem wcześniej jest poparte testami moimi i innych osób. Także wiecej nie chce mi sie pisać.

 

Jeszcze raz w najszybszym skrócie: Tryb Gra = Tryb Ogólny - jest to, to samo tylko z powyłaczanymi domyślnie opcjami, które minimalnie (inne wiecej) zwiększaja opoznienie.
Ustawiając na obu trybach to samo uzyskujemy ten sam IL.

 

Wojtek Ty mu napisz

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Oldboy - mylisz sie, przerabiane to juz było kilka razy w tym temacie, na trybie Ogólnym ustawiz takie same ustawienia co w trybie gra i masz taki sam IL.

Dodatkowo można podnieść sobie ciut wyostrzanie textur, poprawić biel, pare innych i różnica jest bardzo duża w jakości obrazu wzgl Tryb gra, a IL nadal nieodczuwalny.

Różnica w obrazie jest kolosalna na niekorzyść trybu gra.

 

Gadanie o tych lagach tutaj jest mega śmieszne.

 

Ja jakoś gram praktycznie na wszystkich wspomagaczach i tego nie odczuwam nawet na W5500, który jest poezją płynności. 

 

Sama konsola ma lag na poziomie 130ms. Aby lag nie był odczuwalny tv musi go mieć max w granicach 70ms aby nie przekroczyć bariery 200ms.

 

Tv taki jak np. W828 ma świetny obraz i naprawdę starajcie się go wykorzystać w grach. Tryb gra jednak do tego się nie nadaje i to najgorsze rozwiązanie.

  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

 

Oldboy - mylisz sie, przerabiane to juz było kilka razy w tym temacie, na trybie Ogólnym ustawiz takie same ustawienia co w trybie gra i masz taki sam IL.

Dodatkowo można podnieść sobie ciut wyostrzanie textur, poprawić biel, pare innych i różnica jest bardzo duża w jakości obrazu wzgl Tryb gra, a IL nadal nieodczuwalny.

Różnica w obrazie jest kolosalna na niekorzyść trybu gra.

 

Gadanie o tych lagach tutaj jest mega śmieszne.

 

Ja jakoś gram praktycznie na wszystkich wspomagaczach i tego nie odczuwam nawet na W5500, który jest poezją płynności. 

 

Sama konsola ma lag na poziomie 130ms. Aby lag nie był odczuwalny tv musi go mieć max w granicach 70ms aby nie przekroczyć bariery 200ms.

 

Tv taki jak np. W828 ma świetny obraz i naprawdę starajcie się go wykorzystać w grach. Tryb gra jednak do tego się nie nadaje i to najgorsze rozwiązanie.

 

 

To wynika z tego w Twoim rozumowaniu że producent zastosował w modelu 829 "tryb gry" dla widziMisia :D z myślą o skośnookich kitajcach z kurza ślepotą i jaskrą ? :D Tryb gra nie jest najgorszym rozwiązaniem bo trzeba odpowiednio skalibrować a nie ustawiać na pałę.Najprościej i najtaniej korzystając ze wzorców po to są i nie bójmy się ich używać :D ,które można zrzucić na pendrive gdzie są dostępne na innych forach czy portalach. I bez  "polepszaczy" a naprawdę jakość będzie powalać.Znajomy akurat posiada W829 i w trybie gra po odpowiedniej kalibracji robi ku..wskie wrażanie przy 21 IP co też m.in. skłoniło mnie do zakupu podobnego TV.Nie chce obrażać ale już widzę te legendarne ustawienia gdzie pod każdą grę za każdym razem wymaga osobnego podkręcenia.Na dodatek bez wykorzystania m.in. opcji użycia wszystkich pikseli i trybu szerokoekranowego: pełnego to nawet się nie dziwie ze nie można na ten tryb patrzeć.

 

 

Odnośnik do komentarza

Niekoniecznie Kyokushinman :)

Jak odpalisz wszystkie wypełniacze od razu czuć różnice, że wszystko porusza sie jakby w "mydle", nie ma już takiej płynności tylko to pływa.

A co takiego możesz włączyć więcej na takiej Bravii W828? Tylko i wyłącznie dać na płynny.

Tryb filmowy 1 został perfidnie wycięty z nowych modeli i o płynności z W5500 i 60 klatkach w grach można niestety pomarzyć.

 

Przez takie coś nawet zastanawiałem się nad sprzedażą, ale obraz ten tv ma tak kapitalny, że masakra i dlatego go zostawiłem.

Jeszcze jak giera trzyma stabilną płynność to motionflow na płynny daje radę, ale jak już coś skacze jak np, w Bloodborne, GTA5 to lecę z konsolą do W5500, który ma mega płynną matrycę i zarąbiście likwiduje artefakty typu np. smużenie i migotanie na drodze w GTA5.

 

 

@ Oldboy

 

Nawet najlepsza kalibracja niewiele pomoże w trybie gra.

Nie wiem jak w innych markach, ale w Bravii obraz na tym trybie nie powala.

 

Też dawniej wciskali mi ten kit przy zakupie tv, ale za stary już byłem aby dać się nabrać. Wystarczyło popatrzeć na porównania.

Dla hardcorowców, którym nie zależy na obrazie a chcą mieć minimalne opóźnienia to owszem tryb gra jest do tego.

Zwyczajni gracze, którzy nie grają profesjonalnie niech sobie dadzą z tym spokój i nie płaczą na forum przy wyborze tv. 

 

 

Co do podkręcania w takiej W828, ale w wersji 50 calowej z matrycą Va nic nie trzeba przestawiać można grać na mega ustawieniach.

Nie mylić jednak z 40 calową wersją na IPS bo to inna rzecz i ustawienia powinny być odpowiednio zniwelowane.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

W tv samsunga tryb pc lub game daje dużo lepszy obraz i niższy input lag niż w pozostałych. Może w sony jest inaczej, a co do ulepszać obrazu to zaklamuja one sygnał i obraz różni się od tego jaki producent gry chciał uzyskać . Ostrość obrazu to jest zmora dla gier... sztucznie dodaje artefakty oraz aliansing.

 

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Być może w Samsungu.

Na Bravii tak niestety nie jest i mówię tu o testach kilkunastu modeli.

 

Osobiście zachęcam wypróbowania motion flow w tv.

Macie lepszą płynność, lepsze wygładzanie, dużo wyższą rozdzielczość w ruchu. Jest to około 550-600 linii a nie tylko max 300.

W nowszych modelach dając na wyraźny mamy 1080, ale już niestety kosztem płynności jednak i tak jest dużo płynniej niż w takim trybie gra gdzie wszystko smuży, ząbkuje itp.

Edytowane przez Kyokushinman
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak Marku ;) W805C mam na domyślnym a ostrość to nie tyle co zmora a umiejętny brak wykorzystywania tej funkcji  ;) w "trybie gra" ma sie rozumieć bo w przypadku TV cyfrowej w zależności od sygnału ta opcja akurat się sprawdza. .Podobnie jest ze zwiększeniem kontrastów, ustawieniem dynamicznym czy już o totalnej głupocie grzebaniu w balansach bieli.

Edytowane przez Oldboy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...