Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz sobie jeszcze z właczonym Motionflow na Standard, zobaczysz różnice na tv i grach 30fps, niektórym to przeszkadza innym dodaje płynności. Na tym standard IL jakość znacząco wcale sie nie zwiększa, na tryb Płynny już troche tak.

No typowy Fanek... 

Odnośnik do komentarza

Motionflow w WD750 to ściema.

Nie ma w nim prawdziwego upłynniacza, tylko jest opcja opisana "ruch led" czy coś takiego, która polega na wstawianiu ciemnych obrazów między klatki. Płynności to praktycznie nie poprawia, a bardzo mocno przyciemnia obraz i jest wyraźnie migotanie. Ogólnie do niczego się ten tryb nie nadaje.

 

Co ciekawe płynność w grach 30 fps jest normalna i nie można się do niczego przyczepić. W grach 60 fps jest już bajka.

Problem jest tylko przy oglądaniu telewizji i filmów. Odpalałem filmy ze starszego DVD playera, z kompa, BR na PS4 i wszędzie jest to samo - obraz klatkuje przy poziomym ruchu kamery. W grach takie coś nie występuje. 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Kilka gier które już wyszły mają dostać patch HDR, nie mam możliwości teraz szukać całej listy to wymienie tylko Infamous i Uncharted, Tomb Raider też chyba ma obsługiwać. Do końca roku pewnie wszystko będzie jasne czy jest słońce czy nie ma :D

 

Easye - ale co typowy, mnie oczy na(pipi)iały choćby przy Driveclub czy Madmax jak kamerą obracałem, a na MF Standard przy ultra niskim bazowym IL nie czułem praktycznie żadnej różnicy (wzrostu laga).

 

Michał - ale Ty grasz na trybie Gra czy tryb Standard? bo nie na każdym są wszystkie tryby MF, tak przynajmniej jest na Sony z serii W8.

Zrób sobie te same ustawienia co masz na głównym trybie tv Standard i tam będziesz miał dostepne wszystkie opcje.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Na żadnym tv Bravia nie ma motion flow w trybie gra a jedyne co jest to gówniany impuls, który ściemnia obraz o hmm 70% i powoduje migotanie. Nie nadając się w ten sposób do niczego. Oczywiście na portalu hdtv tryb impuls chwalą  :facepalmz:

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

Jeszcze odnośnie input laga - w necie nie znalazłem informacji jakie opóźnienia generuje ten TV, ale z wyłączonym trybem gry (nie gram na tym badziewiu bo jakość obrazu jest fatalna i praktycznie wszystkie opcje są zablokowane) lag jest wyraźnie MNIEJSZY niż w moim starym Samsungu B650 z włączonym trybem gry, do którego mam największe porównanie bo grałem na nim wiele lat.

 

Zauważyłem to wczoraj grając w Dirt Rally. Gra mi się o wiele płynniej i z marszu poprawiłem czasy poszczególnych OSów.

Dziwne wrażenie było jak klepałem łopatkę od zmiany biegów na kierownicy, a tam reakcja była natychmiastowa  :sorcerer:

W szajsungu reakcja po klepnięciu klawisza następowała ułamek sekundy później, ale jak człowiek gra na czymś takim długo, to się przyzwyczaja i wydaje się, że tak ma być.

W U4 też gra mi się o niebo lepiej i nie wpadam już w każdą przepaść  :P

 

Fanek, gram oczywiście w trybie standard gdzie dostępne mam wszystkie ustawienia jakie oferuje ten TV :) 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

 

bylem przypadkiem w saturnie i jezu jak oni oszukuja na tych pokazowkach z tym hdr

 

byla jakas demowka i belka przesuwala sie rzekomo pokazujac zwykly obraz i ten z hdr - w hdr wiadomo bajka i cud miod ale ten obraz zwykly, tv za 15tys a tam czern jak szarosc, wyprane z kolorow, no jakby lcd pierwszej generacji, obnizone, roztrojone wszystko byle tylko byl wiekszy kontrast na plus hdr

 

obok oczywiscie inne kozackie tv ale juz bez hdr i tam demowki z podbitym kontrastem itp i juz wszystko nagle cacy

 

nie twierdze, ze nie ma roznicy ale juz kilka razy rzucilo mi sie w oczy, ze te porownania do zwyklego obrazu pokazuja obraz strasznie pogorszony w porownaniu do tego co mozna osiagnac przy dobrej kabilibracji z tv bez hdr

No niestety tak jest dlatego nie nabierajcie się na bzdury, które mają zareklamować w jak najlepszy sposób hdr.

 

Przykładów nie trzeba daleko szukać np. FH 3 i jej rzekomy brak słońca w sdr  :yao:  :facepalmz:

 

Jak jednak widać nawet goście z hdtv się nabierają a im raczej nie wypada bo co to za znawcy.

 

No jak odpalilem Horizon na swojej paruletniej Bravi to pomyslalem, ze ta gra "jest pokazem HDR, bez HDR" xD

Ciekawe czym za rok bede telewizory sprzedawac - no i Gmeru mi tez nie odpisal - wezmy jakis telewizor z przed roku/dwuch - topowy, z 10 bitowa matryca za parenascie/paredziesiat kola i co ? rozumiem, ze obraz jak przez szmate, bo nie ma HDR ? No nie sadze. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No mnie najbardziej ciekawi czy przy grach obsługujących HDR na tv 1080p który nie obsługuje trybu HDR, ale posiada 10-bitową palete barw (nie 8bitową), zobaczymy różnice w kolorach i efektach światła (pomimo, że tryb HDR sie nie załączy bo takiego w tv nie ma xD ).

W teorii tak, w praktyce [?].

Odnośnik do komentarza

Nie patrzcie tylko po testach w necie, bo ja już pisamem o tym wiele razy i napiszę kolejny - to sciema.

Albo te testy są pisane tak by opchnąć dany model, albo testerzy dostają jakieś wyjątkowo udane egzemplarze, których próżno szukać na sklepowej półce.

Zwróćcie uwagę, że prawie każdy testowany TV nie ma wad typowych w LCD.

Ja się tak naciąłem na Panasonica, który w teście był wychwalany pod niebiosa, a jak go w domu załączyłem, to się porzygałem.

Nic nie dawało wielogodzinne grzebanie w opcjach i próba zmuszenia tego szmelcu do wyświetlenia choćby przyzwoitego obrazu.

Gdyby nie te ochy i achy w teście, to nawet bym tego oglądać do sklepu nie pojechał, bo tak niska cena (wtedy coś około 2500zł za 50 cali) mówiła sama za siebie i nie można się było po tym spodziewać jakości.

Odnośnik do komentarza

Dobra kilka dni za mną z nowy telewizorem i choć początek na fabrycznych ustawieniach był koszmarny to później na szczęście wszystko zaczęło działać tak jak trzeba.

 

Odpalam Halo wszystko pływa mówię sobie no to piękny TV sobie Bartek kupiłeś xD oczywiście ziomale obok już hejtują co tylko jeszcze bardziej mnie rozjuszyło.

Spokojnie Panowie zaraz ogarniemy co tu jest nie tak, wystarczyło odpalić tryb gry wszystkie wspomagacze dać na off i Halo zaczęło działać tak jak trzeba w sadzie zaczęło tak śmigać jak na starej dobre plazmie, wiadomix, że to nie to samo co na monitorze ale porównując to do opcji fabrycznej różnica była ogromna. 

Tryb kinowy pod filmy też trochę trzeba było podkręcić część wiedzy zaciągnąłem z testu Gmera na temat tego modelu a część od jakiegoś gościa z youtuba, ustawiłem sobie TV pod oglądanie w dzień i w nocy dokładnie tak jak na tym filmiku 

 

 

Gmeru co o tym myślisz ? ja oczywiście IFC dałem na ON i ustawiłem tak jak Ty proponowałeś 10/5 ostatnia opcja na ON, jednak ta płynność obrazu robi mega robotę :D No i nie wiem czy ostrość na 0 to dobry pomysł, jeszcze mam takie małe pytanie co to jest to Pure Direct 1080p ? i 1080p punkty z 4 punktów ?

 

Ogólnie trzeba było się trochę pobawić i TV zaczął śmigać tak jak trzeba chyba nigdy tylko nad ustawieniami czasu nie spędziłem, w środę będę miał ONE S to sprawdzę FH3 z trybie gry z HDRem jak śmiga ciekawe jak bardzo HDR wpłynie na input laga dodam tylko ,że w Forze to i nawet na ustawieniach fabrycznych się dobrze grało xD

 

Odpaliłem sobie też jakiś materiał w 4K i co mogę powiedzieć te filmy w Full HD jakoś miernie wyglądają  :frog:

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

Ostrość na zero w grach  :yao:

W przypadku tegorocznego W7 nie byłoby w tym nic dziwnego :P

Nazwy poszczególnych ustawień są tam tak pogmatwane, że trzeba całego dnia od rana do nocy by jakoś to ogarnąć i metodą prób i błędów ustawić ładny obraz w tym TV.

Tu za ostrość głównie odpowiada opcja "tworzenie realizmu" (co za kretyn wymyślał te nazwy). Domyślnie jest to na off (w trybie gry w ogólne niedostępne) i obraz wygląda jak najgorszej jakości SD (gó.wno bardziej rozmazane niż grafika na Xone :P).

 

Dając tą opcje na on (automat lub suwak 0-99) można zjechać z ostrością niemal do zera (ja mam ustawione bodaj 5/30) i mimo tego obraz jest ostry jak żyleta.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Yooo

 

znajomy chce kupic taki tv http://www.lg.com/uk/tvs/lg-55UH661V

 

Tv glownie do grania, ogladania sportu i czasami jakis film.

 

1) jaki ten model ma input lag?

2) hdr jest we wszystkich trybach i jakiej jakosci?

3) do sporu bedzie ok? Bez smuzenia?

 

Może ktoś ma podobny model? Ew co polecacie w 4k i hdr za podobna cenę?

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

 

Ostrość na zero w grach  :yao:

W przypadku tegorocznego W7 nie byłoby w tym nic dziwnego :P

Nazwy poszczególnych ustawień są tam tak pogmatwane, że trzeba całego dnia od rana do nocy by jakoś to ogarnąć i metodą prób i błędów ustawić ładny obraz w tym TV.

Tu za ostrość głównie odpowiada opcja "tworzenie realizmu" (co za kretyn wymyślał te nazwy). Domyślnie jest to na off (w trybie gry w ogólne niedostępne) i obraz wygląda jak najgorszej jakości SD (gó.wno bardziej rozmazane niż grafika na Xone :P).

 

Dając tą opcje na on (automat lub suwak 0-99) można zjechać z ostrością niemal do zera (ja mam ustawione bodaj 5/30) i mimo tego obraz jest ostry jak żyleta.

 

 

 

W nowych modelach dużo jest opcji dotyczących ostrości obrazu min:

 

ostrość: 0-100

rozdzielczość: 0-100

filtrowanie zakłóceń: 0-100

redukcja zakłóceń MPEG: mała, średni i duża (różnice po przełączeniu z małej na dużą zobaczy każdy)

 

Tak wiec według własnego uznania można sobie zmiękczać lub wyostrzać obraz np. rozdziałka max, ostrość 90/10 i odpowiednio to zmiękczyć filtrowaniem np. 50/100 a redukcja zakłóceń duża. W ten sposób otrzymamy obraz i ostry i odpowiednio zmiękczony szczególnie przydatne w grach ze słabym AA.

 

Możliwości jest sporo i za to brawa dla Sony.

Szkoda, że tylko motion flow skopali i od 2013 mamy badziewie na tle starszych modeli.

Odnośnik do komentarza

Nie patrzcie tylko po testach w necie, bo ja już pisamem o tym wiele razy i napiszę kolejny - to sciema.

Albo te testy są pisane tak by opchnąć dany model, albo testerzy dostają jakieś wyjątkowo udane egzemplarze, których próżno szukać na sklepowej półce.

Zwróćcie uwagę, że prawie każdy testowany TV nie ma wad typowych w LCD.

Ja się tak naciąłem na Panasonica, który w teście był wychwalany pod niebiosa, a jak go w domu załączyłem, to się porzygałem.

Nic nie dawało wielogodzinne grzebanie w opcjach i próba zmuszenia tego szmelcu do wyświetlenia choćby przyzwoitego obrazu.

Gdyby nie te ochy i achy w teście, to nawet bym tego oglądać do sklepu nie pojechał, bo tak niska cena (wtedy coś około 2500zł za 50 cali) mówiła sama za siebie i nie można się było po tym spodziewać jakości.

Co to za model Panasonica?

Odnośnik do komentarza

Panowie (Gmeru szczególnie) prośba o pomoc. Planowany zakup 65' 4k + kozak HDr. Jakie modele? Sony Samsung?

 

Kozaki: Samsung KS9500, Sony X93/X94, Sony ZD9, każdy OLED LG: B6, C6, E6, G6, Panasonic DX900. To są TV z naj najwyższą jasnością powyżej 600cd/m2 a często dużo więcej. np. 1200 ;-) Tylko czy to się mieści w twoim budżecie?

 

Do kolegów powyżej odnośnie odpalania upłynniacza. Pamiętajcie, że wtedy wzrasta lag ale to chyba oczywiste? Natomiast sam tak lubię robić. Na Samsungu Forza w 30fps sprawia wrażenie jakby szła w 60 jak się da ma max 10 suwak od redukcji drgań. W sensie prawie takie wrażenie. Ale lag jest odczuwalny trochę.

Edytowane przez -gmeru-
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie posiadasz tv Sony.

 

Wiem, że boli ale zdanie nie zmienię a jak chcesz mi dawać minusy to śmiało ja mam na to wy(pipi)ane bo nie jestem dzieciakiem który plusami będzie się zachwycał.

Wolę napisać szczerze i tak jak jest.

 

 

 

Prawdopodobnie posiadam nie tylko dwa Ledy Sony ale i dwa Samsunga a nawet jeden Sharpa.I nie faworyzuje żadnego tylko po prostu stwierdzam fakty  że w trybie gry na Soniaczach wygląda tak samo jak na standardzie a to że każdy TV na domyślnych ustawieniach to kupa i niestety bez profesjonalnej kalibracji czy wykorzystaniem odpowiednich wzorców mija się z celem.Może i efekt będzie ale marny.

Odnośnik do komentarza

 

Panowie (Gmeru szczególnie) prośba o pomoc. Planowany zakup 65' 4k + kozak HDr. Jakie modele? Sony Samsung?

 

Kozaki: Samsung KS9500, Sony X93/X94, Sony ZD9, każdy OLED LG: B6, C6, E6, G6, Panasonic DX900. To są TV z naj najwyższą jasnością powyżej 600cd/m2 a często dużo więcej. np. 1200 ;-) Tylko czy to się mieści w twoim budżecie?

 

Do kolegów powyżej odnośnie odpalania upłynniacza. Pamiętajcie, że wtedy wzrasta lag ale to chyba oczywiste? Natomiast sam tak lubię robić. Na Samsungu Forza w 30fps sprawia wrażenie jakby szła w 60 jak się da ma max 10 suwak od redukcji drgań. W sensie prawie takie wrażenie. Ale lag jest odczuwalny trochę.

 

Gmeru Panasonic jak z płynnością bo tej marki jeszcze nie testowałem? Samsung wiadomo perfekcja coś jak w tv Bravia do 2013, ale jakoś obrazu mi nie leży, kolory dużo gorsze niż u Sony, bardzo widoczny brak AA w wielu modelach, nawet w grach z dobrym AA. Tak więc pytam jak sprawa płynności wygląda u Panasa bo tam sam obraz daje radę.

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

Fajna sprawa. Działają też komendy do innych apek: Netflix, Youtube, HBO GO, Facebook. Więcej póki co nie sprawdzałem.

 

EDIT: Można zmieniać też żródło sygnału mówiąc po polsku HDMI 1, HDMI 2 itp :) Mogę też powiedzieć do pilota Xbox One i przełącza mi na źródło z konsolą.

 

EDIT2: No no, można również zmieniać kanały. Mówię np. 62 (sześć, dwa lub sześćdziesiąt dwa) i włącza mi się Comedy Central na nc+.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...