Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie byłem entuzjastą marki LG, ale czy ktoś czytał o modelu LG 65UH6157 ?

65" z cenie ok 5700zł, 4K HDR, nie znalazłem IL. Znalazłem tabelke z modelem 65UH6150 który ma 33ms

 

Nie moge znalezc żadnych testów ani recenzji tego LG 65UH6157, może ktoś widział?

 

//Generalnie chyba zostane przy TV 1080p, ale czytam conieco

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Właśnie czytałem ciekawy artykuł nt. tego, że HDR w LEDach to strata pieniędzy, gdyż większość telewizorów w tej technologii ma niewiele stref oświetlenia obrazu co często sprawia, że np. brzegi pokazują piękne kolory, a na środku jest zbyt ciemno by oddać pełen zakres barw. Ogólnie OLED albo nic.

 

edit: LED - mocniejsze oświetlenie, mniej równomierne i bledsza czerń. OLED - słabsze, ale równomierne oświetlenie. Głęboka czerń pozwala wierniej oddawać ciemne barwy.

Edytowane przez Wezyriusz
Odnośnik do komentarza

Te HDR to kolejny bajer, już mamy HDR, HDR10 a teraz jakieś kolejne :). Pamiętam jak dopiero dziennikarze zaznajamiali się z tą technologią i co niektórzy pisali że jest to bajer na chwile bo męczy wzrok.

A teraz każdy się zachwyca, przypadek ? czy może koperty od producentów sprzętu poszły by robić hype. Nie powiem na krótką metę bajer fajny, ale jak to się będzie miało do oglądania i grania cały czas z włączonym HDR ? 

Odnośnik do komentarza

Sama technologia jest jak najbardziej przyszłościowa, bo dotyczy jakości obrazu, a nie bajerów pokroju 3D. Osobiście wstrzymam się jednak z zakupem do premiery konsol o natywnym 4K, wtedy też OLEDy z HDR powinny spaść cenowo do bardziej akceptowalnego dla mnie poziomu.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem ostatnio w temacie, a możliwe, że jutro będę pomagał rodzicom kupić nowy telewizor. Wszystko w sklepie, więc będzie można się przyjrzeć obrazowi, kolorkom na żywo, teraz jednak tak przyglądam się takim w umiarkowanej cenie(i raczej 4500 do absolutny limit, nie są tak zwanymi koneserami) i widząc coś takiego zastanawiam się czy warto:

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-lg-55uh605v

Marka tej sztuki jedynie ze względu na zadowolenie ze swego już kilkuletniego LG, ten by służył przede wszystkim do telewizji, czasem jedynie bym podłączał jakąś konsole aby posmakować nowoczesności.

Jak ktoś coś może polecić to chętnie obejrzę, konieczne minimum to 55 cali, coby mieli efekt "wow". 3D niepotrzebne, raczej wysoka rozdzielczość(w tym przypadku to 4k dość kusi), pewnie do tych okazyjnych gierek wypadałoby mieć mały lag...

Odnośnik do komentarza

blablabla

 

Niedoceniłem rodziców i obecnego rynku telewizorów, koniec końców wyszliśmy z najprawdopodobniej(nie chce mi się schodzić sprawdzić) tym modelem:

http://www.ceneo.pl/43987916

Co ciekawe, w naszym MMarkcie była jakaś promocja i kosztował on ~4900 zamiast 5700, plus w promocji dają teraz telewizor 32 cale HD Ready za kupno innego telewizora, więc fajnie wyszło.

 

Nie muszę chyba mówić, że skok jakościowy wypierdziela bańkę już przy oglądaniu chińskich bajek skalowanych ze 1080p, z animacją płynną jak życie :obama:

Nie wiedzieć czemu, ale wywalał obraz jak chciałem oglądnąć materiały 4k z Horizona z kanału PS, ale potem na innym obejrzałem i działało normalnie, nie wiem czemu. Wiem za to, że ostrość na filmiku z na przykład Mass Effecta czy rzeczonego Horizona naprawdę przemawia za kupnem Prostaty i eSki(bądź skorpiona), choć pewnie kwestia telewizora. Ja miałbym dobry powód do podkradania się do telewizora rodziców, gdy byłaby możliwość. Fakt faktem, teraz rozumiem tych, co się onanizują do tej rozdziałki, jeszcze sprawdzę potem PS3, na razie PSTV na szybko dało dość zadowalający efekt z Muramasą.

 

Kurna, oglądanie na tym rancza to jak ta babka ze Szwecji używająca łącza 10Gb/s do czytania gazet 

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam tylko jedną sprawę która mnie ostatnio nurtuje, do tej pory używam tv sony KDL-55EX720 ale zapragnąłem zmian. Chodzą mi po głowie dwa modele sony kdx8005c z racji na 4K tylko wiem, że jest to budżetowka i z tym się trzeba liczyć czy nie lepiej zakupić full HD 55W805c? Albo polecieć po całości i zakupić x8505c? A może inny tv tak do 4 tys? Wolałbym 4K bo boję się że jak kupie kolejne full HD to siądę przed nim i większej różnicy nie będzie jak na moim aktualnym? Obym się mylił, pomóżcie!! Pozdro

Edytowane przez zajudzony
Odnośnik do komentarza

Witam

Mam tylko jedną sprawę która mnie ostatnio nurtuje, do tej pory używam tv sony KDL-55EX720 ale zapragnąłem zmian. Chodzą mi po głowie dwa modele sony kdx8005c z racji na 4K tylko wiem, że jest to budżetowka i z tym się trzeba liczyć czy nie lepiej zakupić full HD 55W805c? Albo polecieć po całości i zakupić x8505c? A może inny tv tak do 4 tys? Wolałbym 4K bo boję się że jak kupie kolejne full HD to siądę przed nim i większej różnicy nie będzie jak na moim aktualnym? Obym się mylił, pomóżcie!! Pozdro

Heja mam pytanko.

Masz może w swoim modelu tryb filmu auto 1?

Odnośnik do komentarza

 

Witam

Mam tylko jedną sprawę która mnie ostatnio nurtuje, do tej pory używam tv sony KDL-55EX720 ale zapragnąłem zmian. Chodzą mi po głowie dwa modele sony kdx8005c z racji na 4K tylko wiem, że jest to budżetowka i z tym się trzeba liczyć czy nie lepiej zakupić full HD 55W805c? Albo polecieć po całości i zakupić x8505c? A może inny tv tak do 4 tys? Wolałbym 4K bo boję się że jak kupie kolejne full HD to siądę przed nim i większej różnicy nie będzie jak na moim aktualnym? Obym się mylił, pomóżcie!! Pozdro

 

Heja mam pytanko.

Masz może w swoim modelu tryb filmu auto 1?

Siema, nie mam, pozdro

Odnośnik do komentarza

 

 

Witam

Mam tylko jedną sprawę która mnie ostatnio nurtuje, do tej pory używam tv sony KDL-55EX720 ale zapragnąłem zmian. Chodzą mi po głowie dwa modele sony kdx8005c z racji na 4K tylko wiem, że jest to budżetowka i z tym się trzeba liczyć czy nie lepiej zakupić full HD 55W805c? Albo polecieć po całości i zakupić x8505c? A może inny tv tak do 4 tys? Wolałbym 4K bo boję się że jak kupie kolejne full HD to siądę przed nim i większej różnicy nie będzie jak na moim aktualnym? Obym się mylił, pomóżcie!! Pozdro

Heja mam pytanko.

Masz może w swoim modelu tryb filmu auto 1?

Siema, nie mam, pozdro

 

A to szkoda, pewnie ma tylko automatyczny (w nowych bez numerka w starych auto 2)

Pytam tak z ciekawości bo jakby miał to skłonny byłbym wymienić mój W829 na Twój.

 

Jak ktoś posiada auto 1 w starszych to chętnie się zamienię. Propozycje na prywatę.

Musi być w przedziale 46-55 cali bo posiadam też starą 40 z auto 1 W5500, ale jest za mała na 1080p.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Witam

Mam tylko jedną sprawę która mnie ostatnio nurtuje, do tej pory używam tv sony KDL-55EX720 ale zapragnąłem zmian. Chodzą mi po głowie dwa modele sony kdx8005c z racji na 4K tylko wiem, że jest to budżetowka i z tym się trzeba liczyć czy nie lepiej zakupić full HD 55W805c? Albo polecieć po całości i zakupić x8505c? A może inny tv tak do 4 tys? Wolałbym 4K bo boję się że jak kupie kolejne full HD to siądę przed nim i większej różnicy nie będzie jak na moim aktualnym? Obym się mylił, pomóżcie!! Pozdro

 

Heja mam pytanko.

Masz może w swoim modelu tryb filmu auto 1?

Siema, nie mam, pozdro

A to szkoda, pewnie ma tylko automatyczny (w nowych bez numerka w starych auto 2)

Pytam tak z ciekawości bo jakby miał to skłonny byłbym wymienić mój W829 na Twój.

 

Jak ktoś posiada auto 1 w starszych to chętnie się zamienię. Propozycje na prywatę.

Musi być w przedziale 46-55 cali bo posiadam też starą 40 z auto 1 W5500, ale jest za mała na 1080p.

Siema jednak posiada, poszedł priv, będziemy w kontakcie. Pozdro

Odnośnik do komentarza

Do świąt myślę, że jakiś telewizorek się u mnie pojawi chyba 50 cali bo 58 to troche za dużo. Only panasonic. Tak czytam recenzje i najlepszym wyborem chyba byłby 

Panasonic TX-50DX780E

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-50dx780e.bhtml

 

cena umiarkowana. Ważne że ma matryce 120hz, HDR też na zadowalającym poziomie. Czy coś lepszego w tej cenie się znajdzie. Chciałbym by tak jak kiedyś w tv SONY matryca była chroniona szkłem a tu niestety tak nie jest ale chyba jakos to bym przebolał.

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...