Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Kalibracja przez jakiegoś faceta za 50 zł mojego Telewizora kojarzy mi się z wyru,chaniem mojej dziewczyny przez obcego faceta za 50 zł.

 

No sorry ale każdy z nas akceptuje nasycenie kolorów w zupełnie inny sposób więc sam powinien wziąć dupę w troki i ustawić sobie swój telewizor tak jak pasuje pod jego własne oko.

 

Tyle w temacie. Kupujcie nowe telewizory 4K i sami ustawiajcie sobie kolory itp. 

Odnośnik do komentarza

Panowie który TV bedzie dobry do grania.

Xbox One S i za rok Scorpio

Mam dostepne takie:

 

PHILIPS 43PUS6501/12

LG 43UH668V

SAMSUNG UE43KU6400

 

LG 49UH668V - Narazie zastanawiam sie najbardziej nad tym 

 

Czy ten LG 49UH668V nadaje sie do grania ? 

 

Bardzo was prosze o pomoc w wyborze.

Edytowane przez TrueGrand
Odnośnik do komentarza

Czołem, skoro pojawiły się linki do mojej strony to postanowiłem zarejestrować się na portalu i odpisać na kilka ciekawszych zagadnień ;)

 

 

No w olsztynie jest jeden pan co kalibruje niby profesjonalnie. Dzwonie i pytam się ile za kalibracje ten 700 zł.... potem w rozmowie powiedział że to za jeden sygnał czyli jak bym chciał dodatkowo hdmi 2 czy hdmi 3 to dodatkowo 100 zł każde. Powiedziałem że zadzwonie później :D

 

Nie istnieje coś takiego jak kalibrowanie złączy HDMI osobno. W każdym przypadku ustawienia można powielać (propagować) na pozostałe porty tego samego typu. W tym przypadku "fachowiec" musiał chcieć naciągnąć.

 

 

kalibracja telewizorów XDDDD ale do czego, do każdego filmu osobno? do każdej gry inaczej? XDD

 

Każda gra i film powstaje na wyświetlaczach graficznych lub postprodukcyjnych, które ustawione są ściśle do standardu Rec 709 / D65 z gammą 2.2 lub 2.35, nie ma zatem różnych kalibracji do różnych filmów. Być może błędnie interpretujesz pojęcie kalibracja, co zaraz wyjaśnię koledze poniżej...

 

 

Złodziejstwo i tyle , kazdy widzi ciut inaczej i ma inne preferencje odbioru .

 

Jednak każdy materiał wideo ma też swoją źródłową formę, nad którą pracował reżyser na swoim wyświetlaczu. Jeśli chcemy zobaczyć obraz właśnie w tej, najwierniejszej formie, to potrzebna jest kalibracja. Nie ma to żadnego związku z osobistymi preferencjami ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

panowie posiadam xone i gram jak zwierze na 26 calach hdready. Nie wiem co robić, iść kupić jakieś 43 cale fullhd dla mnie będzie to i tak pewnie sporo przeskok jakościowy. Czy czekać do premiery scorpio i patrzeć jak się rozwinie sytuacja z 4k i hdrem? Sumy rzędu 5k za tv nie są na mój budżet, 2k to max co mogę dać za tv, a raczej tak szybko to tanieć nie będzie. Czy może kupić jakiś tv 4k za 2 tysiące i oszukiwać samego siebie, że mam zaje.bisty sprzęt gotowy na kolejną generację? A może kupić coś za 1300 zł fullhd i z nim przeczekać? 

Odnośnik do komentarza

dam więcej info - teraz mam samsunga 32" model b530

8 lat katowany - zero problemów

nie był to top jak go kupiłem ale spełnia swoje zadanie i jestem z niego mego zadowolony

parametry - wiem że 1080p i tyle

jaki lag, odświeżanie itd jest dla mnie niewiadomą - działa super to nie wnikałem

 

wpadł mi w oko philips 55pus6401 ale płaczą że tylko 60hz - mój obecny 50hz (chociaż przy zmianie kanału/hdmi mam 1080@60hz) i nie wiem o co im chodzi - obraz z dekodera ok, gierki z konsoli też ok

 

te 60hz to aż taka tragedia w przypadku nowszych tv?

Edytowane przez maciekww28
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...