Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No jak? Przecież sami posiadacze piszą że wykonanie tyłu jest tandetne ale tak jak nie jest to normalne w tej klasy tv, tak jakość obrazu prawie jak z półki hiend też nie jest normalna w takim poziome cenowym. Ja np osobiście to kupuję bo już nawet zapomniałem jak ten tv wygląda z tyłu tym bardziej że ma box on switch na reszrę kabli, a obraz dzień w dzień mnie szarpie (film Mad Max 4k z hdr <3).

W pliku mkv? :)

PS4, nie radzi sobie z płytami 4K, masz inny odtwarzacz, czy znasz jakąś fajną stronkę i zechcesz się podzielić? :)

Odnośnik do komentarza

Ktos moglby mi napisac, ktore modele Sony (4K) z tego roku maja wiecej niz 60Hz ?

np. Sony KD-55XD8505  :cool:  :lapka:

 

drozszy juz znacznie KD-55XD9305 ma za to jakis nowatorski system podświetlenia o nazwie Slim Backlight Drive (SBD).

"O ile pierwsza zaleta jest oczywista, to druga związana jest z możliwością strefowego wygaszania/rozświetlania wybranych obszarów ekranu, co ma istotne znaczenie przy oglądaniu materiałów HDR. Podczas gdy większość konkurentów w tej klasie cenowej rozświetla całe pionowe pasy ekranu od góry do dołu, Sony 55XD9305, robi to znacznie bardziej precyzyjnie."

 

a ktos jeszcze zna odpowiedz na pytanie Fanka, czy wszytskie telewizory Samsunga z serii KS sa tak samo skladane?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No ale poza niskim input lagiem to ten Samsung chyba niczym sie az tak nie wyroznia - chyba wiele tivikow do 6 kola ma podobny obraz, pare stron temu udowodnil to Mataman ze swoim tanszym nawet Soniakiem (a sa nowsze modele <6tys), Panasonic z serii 700 (ktory ma Soul - czy 780) tez niczym nie ustepuje, jakby czlowiek sie pewnie zainteresowal jeszcze innymi firmami to tez by sie cos znalazlo, wiec juz nie przesadzaj...

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-the-best-4k-screens-for-hdr-gaming

 

Na końcu masz zestawienie i dane. Oprócz mega niskiego input laga i to z hdr (21ms) ma także mega gamut barw bo aż 96%, dobrà czerń, dobry hdr itd. Wiadomo że są lepsze TV ale za tą cenę masz naprawdę chyba najlepsze parametry UHD (nie tylko sam HDR) i najniższy input lag. Dla mnie czyli osoby która wykorzystuje TV głównie do gier, sportu i czasami filmów to świetny deal. Jak opinie użytkowników + cyfry i dane cię nie przekonują to faktycznie jesteś skazany na markę SONY.

 

Grzybiarz, mam nowy sprzęt co akurat czyta płyty uhd:)

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

ten artykul juz byl parenascie stron wczesniej podważany przez brak modelow np. Sony, ktore maja nawet niekiedy lepsze wartosci, a sa w tej samej cenie. Nie chce mi sie do tego wracac.

Ta cena oledow juz nawet robi sie przyjemna - LG 55 cali za 9400 to juz calkiem niezle!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No możliwe. Ja kierowałem się głównie opiniami ludzi (a tych szajsung ma najwięcej, widczonie przekupieni:) i tym co widziałem w sklepie ale to wiadomo, mało miarodajne.

Szczerze to nawet jak Sony jest porównywalne (choć w tak niski ilag nie wierzę) to wali mnie to, bo i tak czy siak rozkoszuję się już tymi parametrami i obrazem, a nie liżę witryny sklepowe. Na czym to zobaczę jest nieistotne (czy to będzie Szajs, Sony czy Panas), liczy się tylko co.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem 65ks7000, nie będę oryginalny, potwierdzę tylko opinie użytkowników ten tv nie ma słabych punktów jeżeli chodzi o technologię i osiągi. Trzeba poświęcić trochę czasu na odpowiednie ustawienia bo jest tego bardzo dużo ale osobiście bardzo lubię zabawy z nowym sprzętem i udało mi się osiągnąć to czego oczekiwałem zarówno w zwykłym tv jak i grach. To jest zupełnie inna bajka jeżeli chodzi jakość, dodam że wcześniej miałem samsunga 55f8000 i był to jeden z najlepszych sprzętów w czasie zakupu. Wahałem się pomiędzy sony kd65xd8505 ale mając obok siebie dwa telewizory jednocześnie, na plus dla sony była tylko obudowa. Jeżeli chodzi o kontrowersje dotyczące tylnej części obudowy to przynajmniej u mnie tv poszedł od razu na ścianę i patrzę tylko na front telewizora bo chyba o to przy tym sprzęcie chodzi :) Dodam też że w chwili obecnej nie mam żadnej konsoli 1/2 generacji czyli hdr jeszcze przede mną ale w chwili obecnej i tak jestem bardzo zadowolony i gdybym jeszcze raz miał podjąć decyzję to wybrał bym tak samo. 

Odnośnik do komentarza

Niektórych trochę ponosi jeżeli chodzi o zachwyty nt ks7000 ;)

To jest dobry tv, ale obrazu high endowego to on nie ma napewno.

 

Średnia jasność w HDR to ok 500 nitów czyli podobnie jak w telewizorach tej klasy. Ten tv ma generalnie problem z dłuższym utrzymaniem jasności, przez co widać wahania jasności, co jest wyraźnie zaznaczone w teście na hdtv polska. Pokrycie gamutu też ma w normie jak na tą klasę i niczym tu nie przewyższa innych modeli. Sony xd85 i Panas dx750 radzą sobie również dobrze jeżeli chodzi o obraz.

 

Samsung tak naprawdę wyróżnia się tylko niskim inputlagiem, tylko gratuluję temu kto zobaczy różnice między 21 a 50ms ;)

Edytowane przez mattaman
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No ponoć gamut szajsa 7000 jest pokryty w 96%, a Panasa w 86% czyli też trochę poniżej wartości dla UHD Premium. Z drugiej strony przecież to bardzo zbliżona półka zarówno jakościowa jak i cenowa. W Panasie mamy lepszy tył ;) w Samsungu niższy input lag. Zarówno jeden jak i drugi bardzo spoko TV ale dla mnie jednak tym input lagiem wygrał, bo akurat niski input lag w gierkach z hdr to dobra rzecz. No i jeszcze kwestia marki. Kto co preferuję. Akurat w tv w odróżnieniu od samochodów mam to gdzieś i szukam zawsze jedynie dobrych relacji cena/jakość obrazu.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że ból kupra o tegoroczną serię Samsunga jest niezły. Deal breakerem jest tylnia część obudowy, a input lag i jakość obrazu nie mają znaczenia xD Gdybym miał możliwość cofnięcia w czasie i wybrania jeszcze raz telewizora to bym wziął ten sam tylko, że większy. Nawet nie myślałbym dopłacać do Sonego za lepszą obudowę xD

 

gratuluję temu kto zobaczy różnice między 21 a 50ms ;)

Leże ze śmiechu :)

 

Wiesz, wiele ludzi nie widzi różnicy między 30, a 60 fps, ale co z tego ?

Odnośnik do komentarza

Z tego co sprawdzałem w sklepach już po zakupie KS 7000 wyższe modele, a przynajmniej te egzemplarze, które sprawdzałem - KS 7500 (zagięty) i KS 9000 - nie mają problemu z odstawaniem tylnej obudowy, przylegała idealnie.

Pewnie, że ten TV nie jest idealny, ja np. mam ok. 10 pikseli wypalonych koło siebie, tworzą taką jasną kropkę, na dole ekranu w rogu, póki się jej komuś nie pokaże nie ma szans żeby zauważył, mi też to nie przeszkadza, bo jest poza polem widzenia przy normalnym oglądaniu. Pytałem, dam na gwarancję to przy tylu wypalonych pikselach na tak małym obszarze wymeinią matrycę na nową, ale narazie nie mam ochoty się rozstawać z TV na 2-3 tygodnie :)

Ale z racji, że udało mi się kupić TV za 5100 zł przy sklepowej 6000 jestem mega zadowolony, w sumie nawet jakbym kupił go za normalną cenę byłoby tak samo, ale rozumiem osoby, które twierdzą, że za taką cenę takie kwiatki jak odstająca obudowa czy martwe piksele nie powinny się zdarzać.

Odnośnik do komentarza

 

No jak? Przecież sami posiadacze piszą że wykonanie tyłu jest tandetne ale tak jak nie jest to normalne w tej klasy tv, tak jakość obrazu prawie jak z półki hiend też nie jest normalna w takim poziome cenowym. Ja np osobiście to kupuję bo już nawet zapomniałem jak ten tv wygląda z tyłu tym bardziej że ma box on switch na reszrę kabli, a obraz dzień w dzień mnie szarpie (film Mad Max 4k z hdr <3).

W pliku mkv? :)

PS4, nie radzi sobie z płytami 4K, masz inny odtwarzacz, czy znasz jakąś fajną stronkę i zechcesz się podzielić? :)

 

grzybiarz polecam xboxa one s tani i dobry odtwarzacz płyt UHD :D  Ja obejrzałem już kilka filmów i  :obama: . Tylko sobie filmy z australii ściągam bo w polsce to jakaś kpina z tymi cenami 

 

ks9000 nie ma odstającej obudowy ale i tak nie wygląda to najlepiej . Ja mówiłem już tu że miałem taki kłopot przecierając ściereczkę zauważyłem że jest wygięta w dwóch miejscach na narożnikach . Jakby ktoś źle złożył. Nie zauważył bym tego gdyby ściereczka nie zahaczyła o właśnie takie ostre miejsce :D

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Widzę, że ból kupra o tegoroczną serię Samsunga jest niezły. Deal breakerem jest tylnia część obudowy, a input lag i jakość obrazu nie mają znaczenia xD Gdybym miał możliwość cofnięcia w czasie i wybrania jeszcze raz telewizora to bym wziął ten sam tylko, że większy. Nawet nie myślałbym dopłacać do Sonego za lepszą obudowę xD

 

 

gratuluję temu kto zobaczy różnice między 21 a 50ms ;)

Leże ze śmiechu :)

 

Jakość obrazu ma taką samą więc żaden to deal breaker. Ten tv nie jest żadnym mesjaszem.

 

Co do laga tp jesteś w stanie zauważyć takiego powyżej 50ms. No chyba że grach w turniejach bijatyk, wtedy może to przeszkadzać :P

Odnośnik do komentarza

 

 

No jak? Przecież sami posiadacze piszą że wykonanie tyłu jest tandetne ale tak jak nie jest to normalne w tej klasy tv, tak jakość obrazu prawie jak z półki hiend też nie jest normalna w takim poziome cenowym. Ja np osobiście to kupuję bo już nawet zapomniałem jak ten tv wygląda z tyłu tym bardziej że ma box on switch na reszrę kabli, a obraz dzień w dzień mnie szarpie (film Mad Max 4k z hdr <3).

W pliku mkv? :)

PS4, nie radzi sobie z płytami 4K, masz inny odtwarzacz, czy znasz jakąś fajną stronkę i zechcesz się podzielić? :)

grzybiarz polecam xboxa one s tani i dobry odtwarzacz płyt UHD :D Ja obejrzałem już kilka filmów i :obama: . Tylko sobie filmy z australii ściągam bo w polsce to jakaś kpina z tymi cenami

 

ks9000 nie ma odstającej obudowy ale i tak nie wygląda to najlepiej . Ja mówiłem już tu że miałem taki kłopot przecierając ściereczkę zauważyłem że jest wygięta w dwóch miejscach na narożnikach . Jakby ktoś źle złożył. Nie zauważył bym tego gdyby ściereczka nie zahaczyła o właśnie takie ostre miejsce :D

Przez co kupujesz te filmy?

Odnośnik do komentarza

Jakość obrazu ma taką samą więc żaden to deal breaker. Ten tv nie jest żadnym mesjaszem.

 

Co do laga tp jesteś w stanie zauważyć takiego powyżej 50ms. No chyba że grach w turniejach bijatyk, wtedy może to przeszkadzać :P

Liczy się jakość obrazu w trybie gry + input lag. Cały czas podajesz pomiary ale dotyczą one normalnych trybów i jestem ciekaw czy ma to jakiekolwiek przełożenie na obraz w tym trybie. TV nie jest mesjaszem, ale jest najlepszym wyborem jeżeli chodzi o jakość (nie obudowy) vs cena jeżeli chodzi o granie.

 

Co do laga to załamujesz mnie. Nie gram pro w bijatyki czy gierki w ogóle, ale o każdej porze dnia i nocy zauważę różnicę między 20 a 50ms. To jest naprawdę sporo i tylko ktoś kto w ogóle nie gra by nie zwrócił na to uwagi. Miałem wcześniej oleda LG EG910V i 50ms w trybie gry nie mogłem znieść. Przestawiałem na tryb PC by było 40 ale to i tak było dla mnie za dużo po wcześniejszej plazmie panasa gdzie input lag wynosił 23ms.

 

Tak czy inaczej śmieszna jest ta twoja krucjata przeciwko Samsungowi ;]

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

 

No jak? Przecież sami posiadacze piszą że wykonanie tyłu jest tandetne ale tak jak nie jest to normalne w tej klasy tv, tak jakość obrazu prawie jak z półki hiend też nie jest normalna w takim poziome cenowym. Ja np osobiście to kupuję bo już nawet zapomniałem jak ten tv wygląda z tyłu tym bardziej że ma box on switch na reszrę kabli, a obraz dzień w dzień mnie szarpie (film Mad Max 4k z hdr <3).

W pliku mkv? :)

PS4, nie radzi sobie z płytami 4K, masz inny odtwarzacz, czy znasz jakąś fajną stronkę i zechcesz się podzielić? :)

grzybiarz polecam xboxa one s tani i dobry odtwarzacz płyt UHD :D Ja obejrzałem już kilka filmów i :obama: . Tylko sobie filmy z australii ściągam bo w polsce to jakaś kpina z tymi cenami

 

ks9000 nie ma odstającej obudowy ale i tak nie wygląda to najlepiej . Ja mówiłem już tu że miałem taki kłopot przecierając ściereczkę zauważyłem że jest wygięta w dwóch miejscach na narożnikach . Jakby ktoś źle złożył. Nie zauważył bym tego gdyby ściereczka nie zahaczyła o właśnie takie ostre miejsce :D

Przez co kupujesz te filmy?

 

http://www.ezydvd.com.au/search?q=4k&t=all   

wysyłają do polski. region musi być b lub 2 . Ja zamawiam tam blu reye zwykłe a ostatnio i 4k . Fajne są ceny starszych filmów a przy nowościach można trafić promocje. Ja kupiłem jakiś czas temu Revenanta za cene 25 dolców w 4k. Ja (pipi)e jak to w 4k robi . 

Odnośnik do komentarza

No jakbym mial wybierac telewizor, to chyba wolalbym miec 50mls input laga niz brac Samsunga o ktorym od 130 stron czytam, ze cos wiecznie jest nie tak. Jeszcze czlowiek by pomyslal, ze moze taka partia, niefart, ze pare osob na forum kupilo i czyta o serwise, albo nieopatentowanym ambilightcie na scianie przez 4 mm przerwy, albo 10 pikselach obok siebie, czy tasmie dwustronnej, ale pozniej czlowiek zaczyna googlowac i sie okazuje ze testu jakosci to ta firma nie ma zadnego. Chyba najgorzej wykonany telewizor jaki w tym roku sie ukazal. I jasne rozumiem, ze zdarzaja sie normalne sztuki, ale skoro jedyna roznica to input lag to ja juz wole miec spokojna glowe niz jezdzic do sklepu 6 razy. Po to jest ten temat, tym bardziej sie dziwie Ins, ze nagle tego nie rozumiesz, skoro sam czesto w CW (pipi)ales jakas konsole za jakosc plastiku - konsole, ktora kosztuje 5 razy mniej i na ktora juz w ogole nikt nie zwraca uwagi...

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale chyba nie rozumiecie tego ze ks7000 to jest najbardziej budżetowe rozwiązanie połączone ze znakomitą jakością obrazu, kazdy tv w tym segmencie o takich parametrach jest droższy, czy aż tak wam zależy na pięknej ramce? Ostatni mój tv to był f8000 od modelu niżej różnił się tylko tym ze miał ladniejszy design i kamerę wysuwaną do Skype, reszta wszystko to samo jak w serii 7000 z tą tylko różnicą ze kosztował prawie kafla więcej, Przepłaciłem bo myślałem tak jak wy, teraz wolę za tą piękną ramkę kilka gier kupić.

Edytowane przez mars75
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chyba Ty nie rozumiesz, ze ta znakomita jakosc obrazu znajdziesz w kazdym innym modelu konkurencji, zwlaszcza w tej samej polce cenowej. Chyba mataman wystarczajaco juz porownal Soniaki, Panasoniki, pewnie jakby czlowiek jeszcze poszukal u pozostalych producentow to tez by sie znalazlo. Wychodzi na to, ze jedyna zauwazalna roznica to InputLag i o wiele gorsze wykonanie.

Edytowane przez easye
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No akurat nie tylko (choć to mega ważne sam czuję straszną różnicę w graniu w NBA2k po sieci, o wiele łatwiej się broni bo jest mniejszy lag na sterowaniu) input lag jest bardzo dobry ale także nasycenie szerokiego gamutu na poziomie 96% (poziom hi-endowych TV) czyli mega ficzer w gierkach jak kupisz TV UHD to się przekonasz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...