Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Rayosie akurat bawiłem się w zakup TV w zeszłym roku, miałem ten sam dylemat co Ty i szczerze Ci powiem TV4K za 3 koła się często nie opłaca ponieważ jak każdy z nas chcesz grać w gry a niestety te 4K w przedziale cenowym 2500-3500 często gęsto mają bardzo wysoki input lag nawet na poziomie 120ms (wiem bo sprawdzałem bardzo wiele modeli) i tak jak mattaman podaje lepiej mieć bardzo dobrego Full HDka niż kiepskiego 4K. 

 

Z moich własnych testów bardziej polecam Ci Philipsy. Po pierwsze Ambilight, wiele osób nie widzi w tym nic szczególnego bo zwyczajnie w sklepach wielki chuy widać z tego efektu ale polecam Ci sprawdzić dokładniej. Efekt świetnie wywołuje złudzenie jakby tvik był przed jakimś oknem na świat. Też na początku myślałem że będzie to pic ale tak nie jest, bez tego obecnie nie wyobrażam sobie grać bo mam wrażenie jakby mi uyebali pól tvika (zwłaszcza jak w grze świeci słońce lub są jakieś lampy/pochodnie to efekt urywa dupę bo to źródło światła naturalnie wędruje Ci na ścianie jakby rzeczywiście coś wystawało z ekranu). 

Po drugie Philipsy mają świetne matryce i zdecydowanie efekt bieli i czerni to najwyższa półka, żadnych przekłamań obrazu i czerń to nie jest szarówka tylko bardzo bliski odpowiednik czerni (lcd jak wiadomo nie umywają się do Plazmy czy OLEDa ale jednak można dorwać porządny egzemplarz) 

Po trzecie większość Philipsów ma natywne 100/120Hz a nie sztucznie podbite lub jałowe 60Hz a to robi sporą różnicę. 

No i po czwarte jakość do ceny jaką się wydaje ma najwyższy współczynnik. Ja korzystam ze swojego od niecałego roku i szczerze mówiąc jeżeli miałbym tvika zamiennić na inny to będzie to kolejny Philips. 

 

Jeżeli jesteś ciekaw to poniżej masz link do ofert mojego egzemplarza (Philips PFH6550/88):

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-50pfh6550-88.bhtml?from=ceneo&p=2699.00&cr=0

 

Myślę iż byłbyś z niego zadowolony, zwłaszcza do użytkowania go z platformami Nintendo (i nie tylko).

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Rayosie akurat bawiłem się w zakup TV w zeszłym roku, miałem ten sam dylemat co Ty i szczerze Ci powiem TV4K za 3 koła się często nie opłaca ponieważ jak każdy z nas chcesz grać w gry a niestety te 4K w przedziale cenowym 2500-3500 często gęsto mają bardzo wysoki input lag nawet na poziomie 120ms (wiem bo sprawdzałem bardzo wiele modeli) i tak jak mattaman podaje lepiej mieć bardzo dobrego Full HDka niż kiepskiego 4K. 

 

Z moich własnych testów bardziej polecam Ci Panasonici. Po pierwsze Ambilight, wiele osób nie widzi w tym nic szczególnego bo zwyczajnie w sklepach wielki chuy widać z tego efektu ale polecam Ci sprawdzić dokładniej. Efekt świetnie wywołuje złudzenie jakby tvik był przed jakimś oknem na świat. Też na początku myślałem że będzie to pic ale tak nie jest, bez tego obecnie nie wyobrażam sobie grać bo mam wrażenie jakby mi uyebali pól tvika (zwłaszcza jak w grze świeci słońce lub są jakieś lampy/pochodnie to efekt urywa dupę bo to źródło światła naturalnie wędruje Ci na ścianie jakby rzeczywiście coś wystawało z ekranu). 

Po drugie Panasy mają świetne matryce i zdecydowanie efekt bieli i czerni to najwyższa półka, żadnych przekłamań obrazu i czerń to nie jest szarówka tylko bardzo bliski odpowiednik czerni (lcd jak wiadomo nie umywają się do Plazmy czy OLEDa ale jednak można dorwać porządny egzemplarz) 

Po trzecie większość Panasów ma natywne 100/120Hz a nie sztucznie podbite lub jałowe 60Hz a to robi sporą różnicę. 

No i po czwarte jakość do ceny jaką się wydaje ma najwyższy współczynnik. Ja korzystam ze swojego od niecałego roku i szczerze mówiąc jeżeli miałbym tvika zamiennić na inny to będzie to kolejny Panas. 

 

Jeżeli jesteś ciekaw to poniżej masz link do ofert mojego egzemplarza (Panasonic PFH6550/88):

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-50pfh6550-88.bhtml?from=ceneo&p=2699.00&cr=0

 

Myślę iż byłbyś z niego zadowolony, zwłaszcza do użytkowania go z platformami Nintendo (i nie tylko).

 

Rok czasu juz go masz i mylisz go z Panasoniciem? XD No niezły to panas jest  :sorcerer:

Swoja drogą, moj znajomy tez ma tego PHILIPSA i moja opinia jest taka: Ambilight jest swietny, ale input lag jest okropny, smuzenie oraz clouding. Po wlaczeniu trybu gra obraz wyglada jak gunwo obesrane. W sumie w normalnym trybie obraz jest do zniesienia, lecz szalu nie robi + w/w wady. Do filmow ten TV jest okej ale do gierek sredni.

Android tez spoko ale w tym philipsach lubi sie (pipi) pilot i sam system zreszta. Bardzo awaryjne modele. 

Edytowane przez Redmitsu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No można bez problemu. Nikt tu nie pisze że nie można. Poprostu piszemy żeby szukać ich w modelach FHD, a nie UHD bo one w takimi przedziale cenowym są baaaaaardzo okrojone i można wbić się na niezłą minę jeżelich chodzi o sprzęt do grania.

Ja też o tym piszę. Sam mam budżetowy tv 4k, z lagiem ok. 25 ms, który traktuję jako opcję przejściową bo + 10k za oled płacić nie zamierzam. No ale pisanie o tv za 3k z 120 ms to trochę przesada no chyba że to jakaś manta będzie.

Odnośnik do komentarza

 

Rayosie akurat bawiłem się w zakup TV w zeszłym roku, miałem ten sam dylemat co Ty i szczerze Ci powiem TV4K za 3 koła się często nie opłaca ponieważ jak każdy z nas chcesz grać w gry a niestety te 4K w przedziale cenowym 2500-3500 często gęsto mają bardzo wysoki input lag nawet na poziomie 120ms (wiem bo sprawdzałem bardzo wiele modeli) i tak jak mattaman podaje lepiej mieć bardzo dobrego Full HDka niż kiepskiego 4K.

 

Z moich własnych testów bardziej polecam Ci Panasonici. Po pierwsze Ambilight, wiele osób nie widzi w tym nic szczególnego bo zwyczajnie w sklepach wielki chuy widać z tego efektu ale polecam Ci sprawdzić dokładniej. Efekt świetnie wywołuje złudzenie jakby tvik był przed jakimś oknem na świat. Też na początku myślałem że będzie to pic ale tak nie jest, bez tego obecnie nie wyobrażam sobie grać bo mam wrażenie jakby mi uyebali pól tvika (zwłaszcza jak w grze świeci słońce lub są jakieś lampy/pochodnie to efekt urywa dupę bo to źródło światła naturalnie wędruje Ci na ścianie jakby rzeczywiście coś wystawało z ekranu).

Po drugie Panasy mają świetne matryce i zdecydowanie efekt bieli i czerni to najwyższa półka, żadnych przekłamań obrazu i czerń to nie jest szarówka tylko bardzo bliski odpowiednik czerni (lcd jak wiadomo nie umywają się do Plazmy czy OLEDa ale jednak można dorwać porządny egzemplarz)

Po trzecie większość Panasów ma natywne 100/120Hz a nie sztucznie podbite lub jałowe 60Hz a to robi sporą różnicę.

No i po czwarte jakość do ceny jaką się wydaje ma najwyższy współczynnik. Ja korzystam ze swojego od niecałego roku i szczerze mówiąc jeżeli miałbym tvika zamiennić na inny to będzie to kolejny Panas.

 

Jeżeli jesteś ciekaw to poniżej masz link do ofert mojego egzemplarza (Panasonic PFH6550/88):

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-50pfh6550-88.bhtml?from=ceneo&p=2699.00&cr=0

 

Myślę iż byłbyś z niego zadowolony, zwłaszcza do użytkowania go z platformami Nintendo (i nie tylko).

Rok czasu juz go masz i mylisz go z Panasoniciem? XD No niezły to panas jest :sorcerer:

Swoja drogą, moj znajomy tez ma tego PHILIPSA i moja opinia jest taka: Ambilight jest swietny, ale input lag jest okropny, smuzenie oraz clouding. Po wlaczeniu trybu gra obraz wyglada jak gunwo obesrane. W sumie w normalnym trybie obraz jest do zniesienia, lecz szalu nie robi + w/w wady. Do filmow ten TV jest okej ale do gierek sredni.

Android tez spoko ale w tym philipsach lubi sie (pipi) pilot i sam system zreszta. Bardzo awaryjne modele.

Czyli chvjowy ten panahilips :frog:
Odnośnik do komentarza

Mój błąd tak się śpieszyłem z pisaniem że wbiłem sobie Panasa do głowy.

 

Rayos akurat to tak nie jest: Prawie wszystkie modele wydane od zeszłego roku mają dobry/bdb input lag (pomiędzy 26-40ms) aby zauważyć wszelakie smużenie i lagi to input lag musi przekroczyć 70ms więc Redmitsu nie słuchaj bo nie podał konkretnego modelu ale przy narzekaniu jest pierwszy (zresztą najlepsze są teksty "mój kumpel ma") bo owszem da się znaleźć stosunkowo nowe modele, które mają chuyowy input lag albo zwyczajnie kolega nie powyłączał tych polepszaczy obrazu, które w przypadku gier pogarszają obraz i można niezłe kwiatki wtedy zobaczyć (i nie w trybie gra nie wszystkie polepszacze obrazu są automatycznie wyłączane). 

 

 Zresztą model Philipsa, który posiadam wziąłem za opinią  hdtvpolska więc skoro chłopaki znający się na rzeczy testowali mój egzemplarz to mamy tutaj porządne podłoże wiarygodności aniżeli "kolega kolegi ma TV tej firmy a jest totalnym gównem" 

 

A i sorry za błąd, nie wiem dlaczego ubzdurał mi się Panasonic z Philipsem no ale widać kto komu docina i zamiast skupić się na tvikach trolluje o najmniej ważnych bzdurach. 

 

Dla potwierdzenia: 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/36234-test-philips-pfh6550-50-android-tv-full-hd/

 

Co do input laga to proszę bardzo link z hdtvpolska gdzie mamy te wiarygodne informację  na temat input laga w trybie gry z najlepszych modeli z obecnego i poprzedniego roku. 

https://hdtvpolska.com/input-lag-co-to-za-diabel-i-jak-duze-ma-rogi/

 

Rayos sam sobie zadaj pytanie jak bardzo Ci potrzebne 4K i czy masz zamiar przesiadać się na Scorpio lub Pro, jeżeli jasno i wyraźnie zwisają Ci te konsole to tak naprawdę szkoda kasę wykładać na budżetowe 4K z kiepskim HDR i lepiej odczekać te 2/3 lata az pojawią się nowe modele a te, które obecnie kosztują te 6 tysi zdążą potanieć do 3-ki.

 

Tutaj masz linka testowanych modeli wszystkich szanujących się firm wypluwających na rynek swoje HDki, które myślę iż spokojnie dadzą Ci odpowiedź co Tobie najbardziej by pasowało :-) :

https://hdtvpolska.com/forum/forum/11-lcd-led/

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

 

 

Rayos akurat to tak nie jest: Prawie wszystkie modele wydane od zeszłego roku mają dobry/bdb input lag (pomiędzy 26-40ms) aby zauważyć wszelakie smużenie i lagi to input lag musi przekroczyć 70ms więc Redmitsu nie słuchaj bo nie podał konkretnego modelu ale przy narzekaniu jest pierwszy (zresztą najlepsze są teksty "mój kumpel ma") bo owszem da się znaleźć stosunkowo nowe modele, które mają chuyowy input lag albo zwyczajnie kolega nie powyłączał tych polepszaczy obrazu, które w przypadku gier pogarszają obraz i można niezłe kwiatki wtedy zobaczyć (i nie w trybie gra nie wszystkie polepszacze obrazu są automatycznie wyłączane). 

 

 Zresztą model Philipsa, który posiadam wziąłem za opinią  hdtvpolska więc skoro chłopaki znający się na rzeczy testowali mój egzemplarz to mamy tutaj porządne podłoże wiarygodności aniżeli "kolega kolegi ma TV tej firmy a jest totalnym gównem" 

 

A i sorry za błąd, nie wiem dlaczego ubzdurał mi się Panasonic z Philipsem no ale widać kto komu docina i zamiast skupić się na tvikach trolluje o najmniej ważnych bzdurach. 

 

Dla potwierdzenia: 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/36234-test-philips-pfh6550-50-android-tv-full-hd/

 

Co do input laga to proszę bardzo link z hdtvpolska gdzie mamy te wiarygodne informację  na temat input laga w trybie gry z najlepszych modeli z obecnego i poprzedniego roku. 

https://hdtvpolska.com/input-lag-co-to-za-diabel-i-jak-duze-ma-rogi/

 

 

 

Chodziło mi dokladnie o ten model PFH6550 i akurat moj znajomy go ma, wiem bo z nim go razem kupowałem. Pozniej mialem podpiete w nim PS4 wiec  kilka meczy w FIFE i innych gierek ograne bylo wlasnie na nim. 

Nie wiem jaki jest tam input lag w tym modelu ale jak zagrałem w Amplitude to po prostu nie dalo sie grac. Po właczeniu trybu gra input lag spadł do akceptowalnego poziomu ale wtedy grafika wygladala jak gunwo obesrane. 

Wspominalem o awaryjnosci Androida? Wystarczy poczytac generalnie troche o Philipsach i ich awaryjnosci sprzetowej jak i systemowej. Wszedzie na forum kazdy placze. 

Cene napewno maja dobrą i ambilight jest naprawde spoko i bylem na niego swego czasu rowniez mocno napalony zeby go wymienic z mojej plazmy, dzieki bogu ze moglem go zobaczyc u znajomego - odrazu mi sie odechcialo zmiany telewizora xd

 

Edit: z tym hdtvpolska tez bym uwazał panie, bo o ile czesto sa fajne testy i wiarygodne to na tym forum tez sa ludzie, ktorzy sa oplaceni zeby wlasnie takie bzdury wypisywac w stylu "ale ten philips jest wspanialy" a potem pan chrno-x mysli ze kupil najlepszy tv

Edytowane przez Redmitsu
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Akurat co do tego PFH to trudno znaleźć tych, którzy są nim zachwyceni. Jest bardzo dużo narzekania jak nie na jakość wykonania, to na software, który jest mocno zbugowany. Chyba do tej pory nie usunęli błędy z włączaniem się motionflow przy zmianie kanałów. To byłby naprawde fajny telewizor ale nie warto ryzykować.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja miałem Philipsa.Z obrazu byłem bardzo zadowolony. Ambilight spoko sprawa ale soft mnie bardzo denerwował.Resety bez przyczyny drażniły mnie.Wróciłem do wcześniej wersji softu i było lepiej.Ale za to skończyło się oglądanie You Tuba.

Kupiłem teraz Sony w805 i nie widzę zdecydowanej poprawy w obrazie.Zastanawiałem się nad 49PUS6561 ale oglądając ruch na nim widziałęm jakieś dziwne artefakty czy jak to nazwać.Dziwi mnie polecanie tego modelu przez specjalistów skoro to rzuca się w oczy.Na moim Philipsie też miałem coś podobnego i musiałem jedną opcję wyłączyć całkowicie.Najgorsze jest to że jak kupowałem swój tv wiedziałem już że coś takiego jest w nim a panowie od softu nigdy nie poprawili tego.

Odnośnik do komentarza

Eurogamer zrobił porównanie kilku telewizorów, między innymi ks7000 i dx750.

Załapało się nawet kilka tańszych modeli.

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-the-best-4k-screens-for-hdr-gaming

No zmowu ten ks7000 kozacko wypada.

 

O co chodzi z tymi typami hdr?

 

HDR Support

LG E6V UHD Premium

LG UH850V Yes

Panasonic DX750 Yes

Panasonic DX700 Yes

Samsung KS7000 UHD Premium

Samsung KS9500 UHD Premium

 

Dlaczego przy Panasach i tańszym LG jest YES a przy Oledzie LG i Samsungach UHD Premium?

Odnośnik do komentarza

Te "premium" muszą spełniać pewne wymagania, aby dostać ten certyfikat.
Coś jak znaczek THX.

"That standard was finally announced at CES 2016 in January, detailing the necessary 4K specifications - from resolution to peak luminance, colour capacity to high dynamic range (HDR) - that were required to get the Ultra HD Premium seal of approval."

http://www.whathifi.com/advice/ultra-hd-premium-what-are-specs-which-tvs-support-it

http://www.techlicious.com/blog/lg-oled-4k-tvs-samsung-suhd-tvs-get-ultra-hd-premium-seal/

Edytowane przez basbot11
Odnośnik do komentarza

Może mi ktoś jeszcze rzucić jakiś tv z mediamarktu? Zależy mi żeby w tym sklepie kupić. Raczej wezmę trn polecany

 

Panasonic TX-50DS630E

 

Ale dobrze mieć wybór :rayos:

 

 

Edit

 

Ktoś coś kupował kiedyś w partner agd rtv? Mają tam 3 stowki taniej niż w mm trn TV, nie wiem skąd taka różnica

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

sępuje ten wątek od dłuższego czasu, wyłącznie czytając, więc wypadałoby podzielić się moim doświadczeniem :). w międzyczasie zostałem fanatykiem telewizorów zasługującym na swoją wykopową pastę...

 

Najpierw kupiłem philipsa 49pus6561 za namowami napotkanymi na czarnym forum naganiaczy - hdtv. Ambilight rewelacja, android i kodi oraz BT z mozliwoscia podpiecia sluchawek - czad. Niestety cala reszta to wielka bieda - począwszy od trzeszczącej plastikowej obudowy i matrycy, która nie robi zadnego pozytku ze swoich 100hz (smugi i artefakty), poprzez dirty screen effect, czerń jasną nawet jak na IPS, a skończywszy na podświetleniu wylewającym się spod dolnej ramki. Dałem mu 2 szanse i drugi egzemplarz miał identyczne wady więc rozstaliśmy się bez sentymentów. (no dobra ambilight w grach dawał radę).

 

Akurat trafiłem wtedy na promo w saturnie i mm gdzie panas 50dxm710 (to samo co dx700 tylko inne nogi) był w tej samej cenie. Pierwsze wrażenie jeśli chodzi o kolory, czerń (!) i kontrast było jakbym przesiadł sie na OLEDa. 50hz matryca z odpowiednio dobranym upłynniaczem też jest milsza dla oka niż 100hz philipsa. SMART jest uboższy ale stabilniejszy, chociaż media player to straszna bieda (burdelik w widoku plików i nie ma DTS). Nie ma też BT i bede musial kombinowac ze sluchawkami bez kabli. Podobno ma input laga w okolicach 50ms ale nic nie odczułem na ps3 ani PC. Inna sprawa ze czekam jeszcze na ps4 pro wiec nie wiem o ile wzrosnie przy 4k i hdr, ale ludzie w zachodnich internetach chwalili za forze w hdr na x one s, wiec jestem dobrej myśli. Wykonanie też wymiata w porównaniu z biedlipsem - aluminiowa rameczka, elementy spasowane jak na japończyka przystało. Gdyby wróciła cena w okolicach 3000 to mysle ze warto.

 

Jest też fajna opcja z udostepnianiem plików - jak wsadze pena to widac go w sieci jako lokalny dysk. Kopiowanie po wifi i kablu idzie bez problemów, ale jak próbuje przeslac plik ktory ma wiecej niz okolo 2gb to zrywa połączenie - ma ktos pomysl o co moze chodzic? Sprawdzilem i nie jest to raczej wina routera ani wifi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...