Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze biorę na taką akcję plik: dvd rip, hdrip, 720p, 1080p i przy zakupie obecnego tv kilka filmików z 4k. Znalazłem gdzieś film 4k z super mario bros jest tam przedstawiony etap gdzie mario skacze po cegiełkach, fajnie na tym widać jak sprawuje się np motionflow i pochodne ulepszacze ruchu w innych tv. Zawsze przyda się kilka plansz na których da się też porównać wartości kolorów, i najlepiej takiego pena przygotować w dwóch egzemplarzach bo często bywa tak że w większych marketach telewizory z jednakowego przedziału cenowego/jakościowego stoją obok siebie.  

Odnośnik do komentarza

W KS7000 ta obudowa może się zacząć odklejać równie dobrze za jakiś czas pod wpływem ciepła jaki wytwarza tv. Nie jest powiedziane, że jak się sprawdzi w sklepie i wszystko jest ok to czy za pół roku też tak będzie. Nie wiem, byłem bardzo napalony na ten model, parametry ma bardzo dobre ale ta słaba jakość wykonania to chyba raczej nie są sporadyczne przypadki. Za taką cenę takie wady to jest skandal. Z testów wynika, że Panas DX750/780 ma pokrycie szerokiej palety barw na poziomie 94 % czyli podobnie jak KS7000. Raczej albo wezmę tego Panasa albo faktycznie poczekam jeszcze do początku przyszłego roku. Z Panasem jest ten problem, że jego nigdzie nie ma a od jakiejś firmy niewiadomego pochodzenia trochę strach kupować, DX780 jest dostępny ale nie w sklepach stacjonarnych tylko wysyłkowo.

Odnośnik do komentarza

Co do pokrycia barw to skąd te dane że ma 94%? Masz jakiś link? Bo ja widziałem jedynie tu takie zestawienie i jest 86%

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-the-best-4k-screens-for-hdr-gaming

 

Jak tak bardzo boisz się tej obudowy to bierz Panasa i się nie zastanawiaj też jest to bardzo dobry TV.

 

 

aaaa doczytałem teraz że ciężko dostać.

Odnośnik do komentarza

Na hdtvpolska podają, że ma pokrycie w 94 %, na jakimś zagranicznym teście też to czytałem tylko nie mogę go teraz znaleźć ale chyba do końca nie wiadomo jak jest skoro jedni podają tak a drudzy inaczej. Obudowy się boję , bo nie wiem co zrobię jak trafie na taka felerną sztukę, do tego podobno większe prawdopodobieństwo trafienie bad pixeli. Gdybym nie zaczął się zagłębiać aż tak w temat i nie doczytał o tych obudowach to pewnie już ten Samsung by do mnie jechał :-D A tak z ciekawości spytam, jakie są odczucia z The last of us w 4K i HDR względem wersji na standardowe PS4 w 1080 ? jeśli ktoś grał w obie oczywiście.

Odnośnik do komentarza

Po ostatnim paczu mega dobre bo wprowadzili 60ks w 4k, hdr też robi różnicę ale obecnie najbardziej hdr ryje bańkę na PS4 w Infamous, NBA2k17 i Ratchecie. Choć w sumie w każdej grze robi mega robotę.

 

ps właśnie ogrywam The Last Guardian w 4k z hdr i oświetlenie szarpie gałki. Wyłączyłem dla testu w menu pauzy hdr. Masakra wyglądało teraz jakby ktoś oświetlenie gry usunął.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

easye - Patrzę właśnie, ale one wszystkie, zarówno 750 jak i 780 są już z ekspozycji tylko. Ja to byłem oczarowany tymi Samsungami KS7000 jak byłem parę razy w MM i one powystawiane prezentowały mega ten obraz no ale teraz to już mam taki mętlik w głowie, że chyba faktycznie póki co odpuszczę i poczekam trochę.

balon - Widzę, że odbiór więcej niż pozytywny. Ależ jestem mega ciekawy jak to wszystko wygląda.

Odnośnik do komentarza

Ogolnie po nowym roku modele, ktorych szukasz zdecydowanie poleca z ceny, a przy okazji bedziesz mial juz moze wstepne informacje na temat nowych. Sam jestem zgrzany na wymiane telewizora, ale ciagle powtarzam sobie ze to najgorszy okres. Pamietaj, ze obecne telewizory to w zasadzie pierwsze modele z HDRem, kto wie co pokaza na poczatku przyszlego roku - jezeli roznic nie bedzie znacznych, to przynajmniej obecne modele z wyprzedazy wezmiesz 1-1,5 taniej.

Odnośnik do komentarza

No z tymi wyprzedażami to trzeba sięvspieszyć bo jak wchodzą nowe mdele, szybko rozchodzi się stara linia. Ja czuję że w tym roku zarówno Panas jak i Samsung zrobi mocniejszy podział na highend i prawie highend w jakości obrazu i prametrów wyświetlania.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Z zakupem warto poczekać na pierwszy kwartał przyszłego roku. Wchodzi nowa linia. Obecne modele już są wyraźnie przeceniane, a w okresie świątecznym jeszcze zejdą z ceny.
Co do stanu technicznego, ten w każdej firmie jest taki sam - losowy.

KS7000 może lata służyć wzorowo, a sprzęt o dziesięć tys. droższy może rozłożyć się po tygodniu.

Odnośnik do komentarza

Sylvan Wielki - Tylko z tym KS7000 jest ten problem, że te obudowy odchodzą od tv nagminnie, czytałem nawet na zagranicznych forach, ludzie po 5 razy wymieniają tv z tej serii i 5 razy potrafią mieć to samo. Trzeba mieć chyba sporo szczęścia żeby go dostać bez tej wady ale jak już ktoś to szczęście ma to jest super, bo one pod względem parametrów i jakości samego obrazu są wręcz kapitalne.

Panas DX780 58 cali w jednej z sieciówek kosztuje 6500 zł, uważam, że to zdecydowanie za dużo, jakby był tak bliżej 5k to może i bym go wziął. Bardzo bym chciał mieć już nowy tv na premierę Horizon Zero Dawn.

No nic, czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.

Edytowane przez Qbon
Odnośnik do komentarza

Przecież to inne modele.
 

Sylvan Wielki - Tylko z tym KS7000 jest ten problem, że te obudowy odchodzą od tv nagminnie, czytałem nawet na zagranicznych forach, ludzie po 5 razy wymieniają tv z tej serii i 5 razy potrafią mieć to samo. Trzeba mieć chyba sporo szczęścia żeby go dostać bez tej wady ale jak już ktoś to szczęście ma to jest super, bo one pod względem parametrów i jakości samego obrazu są wręcz kapitalne.

Panas DX780 58 cali w jednej z sieciówek kosztuje 6500 zł, uważam, że to zdecydowanie za dużo, jakby był tak bliżej 5k to może i bym go wziął. Bardzo bym chciał mieć już nowy tv na premierę Horizon Zero Dawn.

No nic, czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.

Z forami jest tak, że raczej miej pewność tylko do własnej opinii. Zapytaj w wojnach konsolowych, który sprzęt do grania poleca forumek i zobaczysz co się będzie działo przez 16 stron. :whoops:
Z drugiej strony linia produkcyjna może być felerna. Pamiętam jak lata temu pojechałem po Toszibę Regzę do PS Trzy. Znakomity tv. ale panel od obudowy pod naciskiem lekko odstawał. Niby nic, ale wydałem swoje pieniądze za produkt, który ma spełnić moje oczekiwania, zatem udałem się wymienić posiadany egzemplarz. Kolejny chorował na tę samą przypadłość, więc dołożyłem ok 400zł i kupiłem Szarp Aquos. Lepszy obraz, lepsze wykonanie.
Jeżeli nie masz pewności co do tego modelu, kup inny. Spokojnie możesz poczekać z zakupem do Hori. Wówczas ten Panas będzie tyle kosztował, a to kawal znakomitej elektroniki.

 

Odnośnik do komentarza

W KS7000 ta obudowa może się zacząć odklejać równie dobrze za jakiś czas pod wpływem ciepła jaki wytwarza tv. Nie jest powiedziane, że jak się sprawdzi w sklepie i wszystko jest ok to czy za pół roku też tak będzie. Nie wiem, byłem bardzo napalony na ten model, parametry ma bardzo dobre ale ta słaba jakość wykonania to chyba raczej nie są sporadyczne przypadki. Za taką cenę takie wady to jest skandal. Z testów wynika, że Panas DX750/780 ma pokrycie szerokiej palety barw na poziomie 94 % czyli podobnie jak KS7000. Raczej albo wezmę tego Panasa albo faktycznie poczekam jeszcze do początku przyszłego roku. Z Panasem jest ten problem, że jego nigdzie nie ma a od jakiejś firmy niewiadomego pochodzenia trochę strach kupować, DX780 jest dostępny ale nie w sklepach stacjonarnych tylko wysyłkowo.

Pokaż te posty na forach bo coś chyba trolować zaczynasz z tym lamentem. Na forum hdtv gdzie jesteś pod tym samym nickiem nikt Tobie nic takiego nie napisał.

Odnośnik do komentarza

 

W KS7000 ta obudowa może się zacząć odklejać równie dobrze za jakiś czas pod wpływem ciepła jaki wytwarza tv. Nie jest powiedziane, że jak się sprawdzi w sklepie i wszystko jest ok to czy za pół roku też tak będzie. Nie wiem, byłem bardzo napalony na ten model, parametry ma bardzo dobre ale ta słaba jakość wykonania to chyba raczej nie są sporadyczne przypadki. Za taką cenę takie wady to jest skandal. Z testów wynika, że Panas DX750/780 ma pokrycie szerokiej palety barw na poziomie 94 % czyli podobnie jak KS7000. Raczej albo wezmę tego Panasa albo faktycznie poczekam jeszcze do początku przyszłego roku. Z Panasem jest ten problem, że jego nigdzie nie ma a od jakiejś firmy niewiadomego pochodzenia trochę strach kupować, DX780 jest dostępny ale nie w sklepach stacjonarnych tylko wysyłkowo.

Pokaż te posty na forach bo coś chyba trolować zaczynasz z tym lamentem. Na forum hdtv gdzie jesteś pod tym samym nickiem nikt Tobie nic takiego nie napisał.

 

 

Proszę 

https://www.avforums.com/threads/samsung-ks7000-ue55ks7000-uhd-4k-tv-review.2032989/page-27

 

Na trolowanie to ja już jestem za stary i żadnej przyjemności by mi to nie sprawiało skoro na tv byłem już w zasadzie zdecydowany. Tak jak nieco wyżej pisaliśmy, lepiej chyba po prostu poczekać do I kwartału, można na tym tylko zyskać.

Odnośnik do komentarza

bo to dosc powszechny problem - sam gadalem ostatnio ze znajomym, ktory jest kierownikiem w saturnie i potwierdzal, ze kiedys sporo Samsungow do nich wracalo, z ta opowiesc o dwustronnej tasmie, bo tez dostali taki telewizor od serwisu, ktory im sie po jakims czasie rozkleil - no ale "wymyslamy". Powiedzial tez, ze od jakiegos czasu nie mial zwrotow, wiec moze od razu na produkcji zaczeli tasm uzywac xD

Jakies znaczace roznice miedzy KS 8000 od 7000 w takim razie poza cena ?

Odnośnik do komentarza

Qbon jak już pisałem tu kilka razy w KS 7000 obudowa się NIE ROZKLEJA pod wpływem ciepła tylko odchodzi, bo jest na zatrzaski, a ze względu na to, że TV to nie komórka i tylna obudowa ma dużą powierzchnię to się odkształca przy złączeniach, u mnie np. w dwóch miejscach na odcinku ok. 5 cm tak na 1-2mm. Ogólnie to nie wiem ocb wszystkim z tą obudową, postawisz/zawiesisz TV i już jej nie widzisz, nawet jak idąc po pomieszczeniu TV widać z boku to nie ma szans tego zauważyć nie podchodząc na kilkanaście cm, no chyba, że ktoś nie może przeboleć, że za ponad 5 tys. ma TV z odstającą obudową, ale serio, poza przyglądaniem się przy zakupie gwarantuje, że już ani razu nie zwrócicie na to uwagi.

 

easye - podobno różnice w jakości obrazu są niewarte wyższej ceny, nawet w KS 9000, chyba, że kogoś stać na KS 9500 - tam już jest inna jakość

Edytowane przez tjery14
Odnośnik do komentarza

Tak, kupłem bo trafiła się b. dobra okazja, także zakup był bez uprzedniego przeczesywania forów. I jakby nie to, że potem zacząłem się wczytywać to do teraz bym nie wiedział, że obudowa odstaje :) Ani podczas zakupu, ani montowania na ścianie, ani tym bardziej jak już wisiał, tego nie zauważyłem. Dopiero po dokładnych oględzinach znalazłem te "szparki" ;)

Odnośnik do komentarza

Skoro boisz się tak tej obudowy to może weźmiesz KS800 po prostu, identyczny model tylko bez tego problemu.

 

Niestety w KS8000 też jest z tym problem, w tym linku z avs forum są foty.

 

A takie coś miał zdaje sie Grzybiarz

 

CSkynZd.jpg

 

zdjęcie KS7000

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...