Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem dużo w sklepach, w tym OLEDy za 11999. Jedyny ekran o dobrej jakości to Dell S2216H - ale za krótko by ocenić, że wszystko z nim OK (błyszcząca matryca może wkurzyć, a podświetlenia nie mogłem testować, itd). Cała reszta TV w cenach od 500 do 15000 słabej jakości.

 

Ale co tu się rozpisywać gdy:

1. większość (98%) bredzi o braku smużenia (bo zapomnieli jak wygląda obraz bez smużenia)

2. dobrych kątach (które w porównaniu z CRT są tylko bardzo słabe - OLED lub drastycznie słabe - VA).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Widziałem dużo w sklepach, w tym OLEDy za 11999. Jedyny ekran o dobrej jakości to Dell S2216H - ale za krótko by ocenić, że wszystko z nim OK (błyszcząca matryca może wkurzyć, a podświetlenia nie mogłem testować, itd). Cała reszta TV w cenach od 500 do 15000 słabej jakości.

 

Ale co tu się rozpisywać gdy:

1. większość (98%) bredzi o braku smużenia (bo zapomnieli jak wygląda obraz bez smużenia)

2. dobrych kątach (które w porównaniu z CRT są tylko bardzo słabe - OLED lub drastycznie słabe - VA).

 

 

No dobrze, sam wspominam dobrze erę crt z telewizorami sony ale w dzisiejszych czasach możesz co najwyżej podłączyć do tego 360. Pamiętam jak się przesiadałem z crt na pierwszą czterdziestkę samsunga hd ready z blue eye (nie pamiętam co to był za model) to na crt nie chciałem więcej patrzeć bo różnica na plus dla lcd była tak duża jak brzuszysko roziego. Uważam że jakość tv zależy od tego jaką kasę za niego zapłacisz ja tv budżetowy to i obraz chuyowy. 

Odnośnik do komentarza

Widziałem dużo w sklepach, w tym OLEDy za 11999. Jedyny ekran o dobrej jakości to Dell S2216H - ale za krótko by ocenić, że wszystko z nim OK (błyszcząca matryca może wkurzyć, a podświetlenia nie mogłem testować, itd). Cała reszta TV w cenach od 500 do 15000 słabej jakości.

 

Ale co tu się rozpisywać gdy:

1. większość (98%) bredzi o braku smużenia (bo zapomnieli jak wygląda obraz bez smużenia)

2. dobrych kątach (które w porównaniu z CRT są tylko bardzo słabe - OLED lub drastycznie słabe - VA).

 

 

100% racji.

Odnośnik do komentarza

Panowie a co myślicie o LG UH8507 porównując go do Samsunga KS7000 ? To jest ostatni tv, który jeszcze wziąłem jako alternatywę dla KS7000. Ma oba standardy HDR, czyli HDR10 i Dolby Vision, nie wiem czy to istotne jeśli chodzi o PS4. KS7000 z kolei ma lepszy kontrast, wyższą jasność HDR. W zasadzie ten Dolby Vision jedynie mi nie daje spokoju, bo jeśli gry nagle by przestały wspierać HDR10 na rzecz DV to by było słabo.

Odnośnik do komentarza

DV to typowy format kinowy i głównie na Ultra HD Blu-ray można się go spodziewać na szersza skalę (w US powinny pojawić się pierwsze filmy z DV na nośniku w 2017 ale raczej nie w EU). Nie ma takiej opcji by nie było HDR10. To będzie zawsze. Natomiast DV może się nie przyjąć. Póki co to tylko śpiew przyszłości.

Edytowane przez -gmeru-
Odnośnik do komentarza

To będzie zawsze ? Przypomnę że 3D też miało być zawsze a tu nagle firmy się z tego trójwymiarowego goowienka pomalutku wycofują ;) Gracze kupią a reszta ma to całe HDR gdzieś bo ogląda jedynie tv trwam lub tvn24 .

Świątynia opaczności bożej ojca dyrektora w Toruniu w HDR + 4k to mega przeżycie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W dniu dzisiejszym stałem się posiadaczem KS7000. Informuję, bo pomagaliście mi tutaj w wyborze gdy kompletnie nie mogłem się zdecydować. TO co mogę napisać po póki co krótkim obcowaniu z tym tv to... jest magia. Wiem już o czym pisałeś Balon z tym HDR-em. Sama rozdziałka 4K wydaje się mieć najmniejsze znaczenie (chociaz też zdecydowanie widać dużo wyższą rozdzielczość), natomiast poszerzona paleta barw i HDR robi mega robotę. Do tego znakomity kontrast natywny, skalowanie, nawet materiały źródłowe w 1080 z takiej satelity wyglądają świetnie. Na dniach zabieram się na dobre za PS4 Pro, Uncharted 4, The last of us, po nowym roku pewnie kupię The last guardian. Dzięki panowie za pomoc, póki co jestem mega zadowolony.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Zaraz dostaniesz milion pytań od krzykaczy w sprawie ramki itp ;P Ważne że jesteś zadowolony z zakupu :)

 

Mam prośbę do posiadaczy KS7000 (i wyższych modeli) w tym temacie. Czy moglibyście podać swoje ustawienia pod HDR i SDR w gierkach ? Jestem ciekaw na jakim settingu grają inni, może jakieś poprawki bym naniósł u siebie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Fanek - Kupiłem w MM, zamawiając przez neta z odbiorem osobistym a to dlatego, że z odbiorem było 500 zł taniej. Liczyłem w sumie na jakieś większe promocje no ale kij tam, nie chciało już mi się czekać a mogłem akurat teraz kupić więc się zdecydowałem. Oglądałem trochę sobie te demówki 4K HDR na yt i no jest mega, naprawdę różnica w obrazie jest bardzo duża porównując z moim poprzednim tv full hd, który w swojej klasie był bardzo dobry. Muszę poszukać tego typu materiałów bez kompresji. 

A powiedzcie tylko czy to normalne w przypadku PS4 Pro, że gdy gra jest uruchomiona z HDR to się zmienia format koloru na YUV420 ? Normalnie jest pełne RGB ale gdy włączę HDR to się zmienia na ten drugi. W Uncharted 4 z HDR mam odczucie, że kolory są nieco mniej nasycone w porównaniu z wyłączonym HDR-em. Cały obraz wydaje się bardziej naturalny ale nie wiem czemu te kolory jakby były mniej nasycone. Oprócz tego to obraz poezja w U4, Bardzo duża różnica porównując ze standardową PS4 i poprzednim tv. Balon, jakie masz ustawienia obrazu u siebie ? Może ja mam coś nie tak ustawione, że te kolory są mniej nasycone w HDR.

Odnośnik do komentarza

Ja do U4 w HDR coś takiego ustawiłem:

Podświetlenie: 20
Jasność: 35
Kontrast: 100
Ostrość: 40
Kolor: 65
Odcień: Z50/C50
Diody Smart LED: Wysoko
HDMI UHC Color: Włączone
Kontrast dynamiczny: Wysoko
Tonacja Kolorów: Standardowy
Balans bieli: bez zmian
Gamma 0
Przestrzeń kolorów: Auto

Zmniejszyłem dodatkowo w grze jasność na 3.

Sprawdź te ustawienia i je zmodyfikuj pod siebie bardziej. Sprawdzam te ustawienia właśnie do Gears of War 4 i pasują mi równie dobrze, choć zapewne dla niektórych będzie trochę zbyt ciemno i kolorowo.
 

A powiedzcie tylko czy to normalne w przypadku PS4 Pro, że gdy gra jest uruchomiona z HDR to się zmienia format koloru na YUV420 ? Normalnie jest pełne RGB ale gdy włączę HDR to się zmienia na ten drugi.

 

Jak najbardziej wszystko ok. Dla HDR poprawne ustawienie to YUV420, dla SDR po prostu RGB.

Edytowane przez Ins
ktoś
Odnośnik do komentarza

Bardzo dobre ustawienia Ins.

Ja bym jednak zdecydowanie podniósł ostrość.

 

A i obczaj czy na Madaskarze w U4 trawa Ci strasznie smuży czy umiarkowanie. Jeżeli tak to wystarczy włączyć upłynniacz i po kłopocie ponieważ firma Samsung ma najlepszy ze wszystkich marek. Na nowych Braviach tam jest masakra.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Ins. Już się wcześniej trochę bawiłem zanim przeczytałem posta i w sumie ustawiłem podobnie, teraz jeszcze trochę skorygowałem zgodnie z Twoimi ustawieniami i faktycznie jest bajka, kolory żywe, wszystko bardziej realistycznie wygląda, HDR robi mega robotę. A jak najlepiej ustawić te wartości zakres RGB w konsoli i zakres czerni HDMI w tv, ustawić najlepiej na auto czy sztywno na pełny w konsoli i normalny w tv ?

A co do upłynniacza to jest to super sprawa, po włączeniu tego w grze która ma 30 fpsów robi się 60, tylko wiadomo input lag trochę wzrasta. W moim poprzednim tv Sony też to można było włączyć ale działało to znacznie mniej efektywnie, obraz się załamywał i tym podobne rzeczy, tutaj jest super płynnie.

Pograłem w The last of us, przyznam, że ta gra wygląda teraz jakby to była jakaś nowa produkcja, co mnie bardzo cieszy, bo jestem jej wielkim fanem i z niecierpliwością czekam na Part II. Gdy włączyłem rozdział w lesie to szczęka na podłodze. Po mniej więcej godzinie grania wyłączyłem na próbę HDR żeby porównać i było to, że tak powiem dosyć bolesne dla oczu.

Odnośnik do komentarza

Po mniej więcej godzinie grania wyłączyłem na próbę HDR żeby porównać i było to, że tak powiem dosyć bolesne dla oczu.

Było bolesne i to logiczne z tego względu, że wszystko wróciło do podstawowych wartości trybu w którym tam wcześniej grałeś. Podświetlanie, kontrast wszystko poszło w dół.

 

Tryb SDR też trzeba umieć ustawić.

Dobrze ustawiony w niektórych grach może wyglądać lepiej nawet niż HDR  8)

Odnośnik do komentarza

Dobrze ustawiony tryb SDR i HDR powinny wyglądać podobnie. Różnice powinny wychodzić przy jasności świecących rzeczy (lampy, słońce, błyskawice) i detali w ciemnych miejscach na korzyść HDR. 

 

Bardzo dobre ustawienia Ins.

Ja bym jednak zdecydowanie podniósł ostrość.

 

A i obczaj czy na Madaskarze w U4 trawa Ci strasznie smuży czy umiarkowanie. Jeżeli tak to wystarczy włączyć upłynniacz i po kłopocie ponieważ firma Samsung ma najlepszy ze wszystkich marek. Na nowych Braviach tam jest masakra.

 

Ostrość max 50 w HDR jeżeli chodzi o odległość w jakiej siedze od TV. Trawy w U4 jeszcze nie sprawdzałem, ale upłynniacza i tak nigdy nie włącze, input lag wzrasta okrutnie i nie da się tak grać.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak jest jak piszesz, HDR pokazuje pazur najbardziej przy źródłach światła. Wystarczy sobie włączyć nawet menu z jaskinią w U4 i zobaczyć co się dzieje ze światłem, które tam dociera z zewnątrz. 

 

 

Nie wiem w jakiej odległości grasz od tv, ale powiedzmy jak z 2,5m od 50 cali to 50 ostrość spokojnie możesz dać.

Co do upłynniacza obczaj sobie na trawie z nim i bez. Tam w Samsungu nawet na upłynniaczu standard smużenie powinno być zlikwidowane całkowicie.

Jednak fakt nie każdy będzie grał na upłynniaczu.

Gry które strasznie smużą to GTA5, Far Cry Primal, U4, ale tylko w porze za dnia gdzie światło obciąża matryce i z tego powodu też ona nie wydala bo jest zbyt jaskrawo i nie nadąża z obróbką obrazu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja do U4 w HDR coś takiego ustawiłem:

 

Podświetlenie: 20

Jasność: 35

Kontrast: 100

Ostrość: 40

Kolor: 65

Odcień: Z50/C50

Diody Smart LED: Wysoko

HDMI UHC Color: Włączone

Kontrast dynamiczny: Wysoko

Tonacja Kolorów: Standardowy

Balans bieli: bez zmian

Gamma 0

Przestrzeń kolorów: Auto

 

Zmniejszyłem dodatkowo w grze jasność na 3.

 

Sprawdź te ustawienia i je zmodyfikuj pod siebie bardziej. Sprawdzam te ustawienia właśnie do Gears of War 4 i pasują mi równie dobrze, choć zapewne dla niektórych będzie trochę zbyt ciemno i kolorowo.

 

Kontrast dynamiczny: Wysoko :facepalmz:  To najgorsza z możliwych opcji jaką można wybrać.Nienaturalne pulsowanie obrazu,wyblaknięcie kolorów , zanik skali jasnych szarości i bieli przez co nie widać wszystkich detali itd .. i te ustawienia pod U4  :pawel:  to przy zmianie płyty za każdym razem regulujesz odbiornik ? :facepalmz:  :cray:

Odnośnik do komentarza

qbon, pobierz koniecznie to demko pokazowe, połóż się i odpal:

http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=145

Odpaliłem to wczoraj. Szczęka na ziemi.

 

 

 

Po mniej więcej godzinie grania wyłączyłem na próbę HDR żeby porównać i było to, że tak powiem dosyć bolesne dla oczu.

Było bolesne i to logiczne z tego względu, że wszystko wróciło do podstawowych wartości trybu w którym tam wcześniej grałeś. Podświetlanie, kontrast wszystko poszło w dół.

 

Tryb SDR też trzeba umieć ustawić.

Dobrze ustawiony w niektórych grach może wyglądać lepiej nawet niż HDR  8)

 

 

Sam kontrast może nie poszedł u mnie w dół, obraz wciąż był super. Chodziło mi właśnie bardziej o te źródła światła, w HDR te jasne elementy były bardzo jasne zachowując przy tym szczegóły zarówno w jasnych jak i ciemnych obszarach. Po wyłączeniu HDR po prostu obraz stracił na tej szczegółowości no i sam aspekt oświetleniowy stracił. Do tego w HDR widać momentami jak niektóre kolory potrafią być bardziej jaskrawe ale tam gdzie mają być jaskrawe, robi to ogromne wrażenie. Zauważyłem też jak światło odbijające się od ściany oświetlonej przez słońce  subtelnie daje też pewien rzut światła na ścianie, która była na przeciwko jej, wcześniej bez HDR tego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza

 

qbon, pobierz koniecznie to demko pokazowe, połóż się i odpal:

http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=145

Odpaliłem to wczoraj. Szczęka na ziemi.

 

 

 

Po mniej więcej godzinie grania wyłączyłem na próbę HDR żeby porównać i było to, że tak powiem dosyć bolesne dla oczu.

Było bolesne i to logiczne z tego względu, że wszystko wróciło do podstawowych wartości trybu w którym tam wcześniej grałeś. Podświetlanie, kontrast wszystko poszło w dół.

 

Tryb SDR też trzeba umieć ustawić.

Dobrze ustawiony w niektórych grach może wyglądać lepiej nawet niż HDR  8)

 

 

Sam kontrast może nie poszedł u mnie w dół, obraz wciąż był super. Chodziło mi właśnie bardziej o te źródła światła, w HDR te jasne elementy były bardzo jasne zachowując przy tym szczegóły zarówno w jasnych jak i ciemnych obszarach. Po wyłączeniu HDR po prostu obraz stracił na tej szczegółowości no i sam aspekt oświetleniowy stracił. Do tego w HDR widać momentami jak niektóre kolory potrafią być bardziej jaskrawe ale tam gdzie mają być jaskrawe, robi to ogromne wrażenie. Zauważyłem też jak światło odbijające się od ściany oświetlonej przez słońce  subtelnie daje też pewien rzut światła na ścianie, która była na przeciwko jej, wcześniej bez HDR tego nie zauważyłem.

 

No HDR robi robotę wiadomo tylko powiedz mi na jakich ustawieniach wcześniej grałeś?

 

 

@ Oldboy

 

Daj się cieszyć komuś pięknym obrazem i nie pisz takich bzdur o wyblakłych kolorach itp.

 

Makabra.

 

 

@ Balon

 

Tak w Samsungu masz Motion Plus.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...