Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Większość ludzi grała przez ostatnie 10 lat na przeciętnej jakości lcd do tej pory, i to w jakieś rpgi, platformówki albo korytarze z inputlagiem na poziomie 60ms i nagle zrobił się jakiś IL szał na bałtyku i koleś odpalający gierki w motionflow będzie mówił o różnicach między 30 a 40ms.

 

Co z tym działem się ostatnio zrobiło to nie mam pojęcia. Jakiś całkowity retardyzm.

Odnośnik do komentarza

 

Wszystkie KSy mają 21 ms przy 4k z hdr.

ps kabi trochè beka bo śmiałeś się ze mnie że tak się jaram tym swoim szajsem, a ty robisz dokładnie to samo jeszcze z gorszym TV. Wnioski? Normalna reakcja po przesiadce ze starego TV.

4k @ 60Hz @ 4:4:4 + HDR : 37.6 ms

 

 

 

Bez 444 tylko zwykle 4k z hdr ma tak jak mowisz 21

Nie taki gorszy bo kazda bravia ma lepsza jakosc kolorow od samsunga.

Yyy KS7000 ma pokryty rozszerzony gamut kolorów w bardzo 96%, a ile ma Sony? Przypominam, że jest to właśnie nowa generacja kolorów dająca certyfikat UHD i dla wielu jest to ważnejszy ficzer niż sam hdr.

 

Piszesz też że nie widzisz rôżnicy w input lagu 20 a 40, a widzisz za to różnicę w 4.4.4 względem "zwykłego 4k i hdr? No c'mon ziom.

 

Jakiś czas temu ktoś matmann napisał mi aby nie porównywać KS7000 do Panasa serii 900. Ciekawe co by napisał do porównywania ks7000 do tv sony z serii 80?

 

 

@Bizon to wszystko przez gmera i człowika ziarano!

Odnośnik do komentarza

No musi byc przepasc za te 400zl wiecej pomiedzy xd80 a ks7000. Moglem jednak wybrac samsunga zamiast soniacza

 

I nie napisalem ze widze roznice bo nie widze bo mam w (pipi)e te input lagi tylko napisalem ze sony argumentuje polecanie tv sony do pro wlasnie tym bardzo dobrym wynikiem 444 4k hdr jarzysz juz czy dalej bedziesz mi pisac pier.doly jaki to twoj samsung jest high endowy a jakie to tv sony sa dka plebsu?

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

@Kanabis

 

4:4:4 do grania ? Jeżeli grasz w crpg z odległości metra to faktycznie dostrzeżesz lepszą czcionkę xD

 

Skoro zabrałeś się za porównania to proszę bardzo.

 

Samsung vs Sony

 

Input lag:

21 vs 33

 

HDR:

 510 cd/m2 vs 375 cd/m2

 

Kolory:

 

DCI P3 xy 91.95 % vs 91.03 %
DCI P3 uv 95.54 % vs 94.35 %
 
Rec 2020 xy 66.79 % vs 68.47 %
Rec 2020 uv 73.68 % 74.43 %
 
Różnicę w lagu i HDR każdy zauważy bez problemu, pewnie nawet nie trzeba by było stawiać obok siebie obu sprzętów. Natomiast jeżeli chodzi o kolorki to powodzenia w dostrzeżeniu różnic przy postawionych obok siebie telewizorach xD
 
EDIT:

Dochodzi jeszcze matryca (120Hz vs 60Hz) i brak local dimmingu w soniaszu, czerń też będzie zauważalnie lepsza w szajsungu.
Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

No musi byc przepasc za te 400zl wiecej pomiedzy xd80 a ks7000. Moglem jednak wybrac samsunga zamiast soniacza

 

I nie napisalem ze widze roznice bo nie widze bo mam w (pipi)e te input lagi tylko napisalem ze sony argumentuje polecanie tv sony do pro wlasnie tym bardzo dobrym wynikiem 444 4k hdr jarzysz juz czy dalej bedziesz mi pisac pier.doly jaki to twoj samsung jest high endowy a jakie to tv sony sa dka plebsu?

No akurat teraz to ty piszesz od kilku postów jaki to twój średni tv jest super i w ogóle jaką to ma jakość kolorów itp. a (pipi)a skoki narciarskie z emulacją hdr oglądasz, która zabija barwy tv.

 

400 zł różnicy? To tak podrożały te Sony przed wyjściem nowego modelu xD

 

Z tego co wiem to Ins pisał że ks7000 to najlepszy TV do grania (zresztą nie tylko on, bo też w licznych testach tak pisali UWAGA specjaliści o twoim telewizorki to niestety ale w żadnym teście słowa nie przeczytałem jeżeli brane były TV pod granie). Pewno mi zaraz napiszesz ile to filmów na uhd w 4k z hdr oglądasz na TVP HD i wtedy to dopiero widzisz o ile masz lepszy tv od innych!

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Tak pytam, bo mnie śmieszy te gadanie o tych specyfikacjach. 

3 TV i w każdym olałem info o input lagu. Jak odpalę grę to nie wiem ile wynosi il. Różnice zobaczę jak będę miał obok 2 tv i wcisnę jednocześnie spust. 

Może dla jakiś PRO wyjadaczy w CODA na zawodach ma to ważne znaczenie. Dla większości jaśków średnio ważne imo. 

W plazmie tylko się tym zainteresowałem na chwile, ale wszyscy polecali na forach z grami więc olałem szybko temat. 

 

Polecam. Żyję się lepiej i przyjemniej, a głowa nie śmietnik. 

 

Nawet nie bawię się w ustawienie tych suwaczków. Kiedyś to zrobiłem przy Sharpie. I każdego ustawienie było NAJ. To tak jak z TV- mój NAJ, bo taki kupiłem taki mam. 

Po 4 stronie z ustawieniami Sharpa odpuściłem i ustawiam Gry/Film/Stonowane wg mojego widzi mi się i jak mi się najlepiej odbiera obraz. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Ins no wspaniale a gdzie ja napisalem ze xd80 to lepszy tv od ks7000? Powodzenia w zauwazeniu tego input laga xD

 

Niestety jestem w stanie zauważyć taką różnicę. Wolałbym mieć większą tolerancję, bo miałbym większy wybór przy kupowaniu sprzętu no ale tak nie jest. 

Odnośnik do komentarza

Nic nie zauwazy ale ma samsunga wiec widzi roznice nawet pomiedzy 23 a 22ms.

Coś masz ciekawego do napisania w temacie czy się już obraziłeś bo ktoś Ci wytknął wszystkie wady twojego telewizorka w porównaniu do szajsunga ?

Jakie wady? Lepszy il, lepszy hdr i gorszy obraz? No , chyba sie zamkne w sobie tak sie przejelem.

Odnośnik do komentarza

Ins- 21 vs 33 wyczaisz różnice? 

Nie wiesz jaki TV, firma, no kompletnie nic nie wiesz. Masz obraz tylko przed sobą. Po godzinie odpalisz i powiesz na którym było 21 na którym 33? 

 

WTF?! 

 

What ? Grając będę czuł zdecydowaną różnicę, zakryj mi ramki bym widział tylko ekran i powiem Ci gdzie jest 20, a gdzie jest 30.

 

EDIT:

 

Niezłe bzdury kanabis wypisuje xD Pieczysko niezłe.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Audiofile padają na ślepych testach, dlatego je odrzucają dorabiając ideologie duchowe lol Nie wykażą różnicy czy głośnik gra na kablu 1000zł metr czy 9,99 metr. Jest drogo, jest ładnie więc jest najlepiej. A gramofon który ma zakłócenia dodaje smaczku do ich odsłuchu. 

W przypadku TV się robi to samo widzę....

 

Ale normalnie odpalisz BF1 i wykazujesz różnice czy będziesz z oczami w ekranie przyglądał się dokładnie wciskając spust? 

Pytam, bo normalni gracze nie wykażą różnicy. Dlatego jestem ciekaw jak dojdziesz do tej różnicy na poziomie 10ms. Rozumiem  TV z 20 MS i drugi tv 70MS. No to jeszcze ok. Ale 20-30... Mało. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Jak kur wa gorszy obraz jak ma lepsze parametry? Ja tego nie mogę pojąć.

No przeciez wrzucil porownanie ze jesli chodzi o barwy to minimalnie lepiej wypada moj guvnotelewizor, oczywiscie tego nikt nie jest w stanie zauwazyc. Co innego pare sekund lepszy il i hdr.

 

Nie no serio mozecie zachowywac sie jak dzieci, w sumie moglem sie tego spodziewac, zaczelo sie od niewinnego zwrocenia uwagi fankowi ze tv sony nie jest zlym tv do gier to zlecieli sie psychofani samsunga zeby mnie pozrec i wytknac jak bardzo za 400zl wiecej mozna miec lepszy tv. Ja tylko chcialem zaznaczyc ze sa aspekty w ktorych tv sony moze byc lepszy juz nawet nie mowie o swoim modelu. Nigdzie nie napisalem ze xd80 jest lepwzym ogolnie tv od ks7000 no bo nie jest i jakos potrafie to zniesc i cieszyc sie graniem w for honor. Czasem wydaje mi sie ze niektorzy kupuja pewne rzeczy tylko dlatego zeby leczyc kompleksy i poczuc sie lepszymi od innych. Tez chcialem wziac ks7000 ale wzialem sony bo bardziej lubie te firme no i liczyl sie dla mnie jak najmniejszy rozmiar ze wzgledu na ograniczona przestrzen w sklepie. A tutaj patrze odpier.dala niektorym jak w cw ktorzy zamiast cieszyc sie fajnym obrazem w porownaniu do generacji fhd sr.aja sie i udaja ze widza roznice pomiedzy hdr 400 i 500 a takze 5ms input laga. Guvno widac bo moj stary monitor mial ponizej 30il i w porownaniu do bravii nie widac zadnej roznicy, co smieszniejsze nawet niektore gry dzialaja plynniej. Tyle z mojej strony nie mam zamiaru wdawac sie w jakies blazenskie dyskusje typu moj tv lepszy nie bo moj .

Odnośnik do komentarza

Jak człowiek jest przyzwyczajony do niskiego input laga, to bez problemu odróżni. Pewnie różnicy między 30 a 60 klatek też nie widzicie.

 

Czyli motyw przyzwyczajenia oka. Ok, kupuje. 

Ale przeciętny gracz nie wykaże różnic= może to śmiało olać. 8ms, 20ms, 40ms- żadna różnica. 

To i tak chyba najlepiej się sprawdza w strzalankach, bo na porównaniach zawsze FPS jest na 2 planie. 

 

Jak nie miałem PC, to temat klatek mnie też bawił. 30-60 różnica w płynności. To tak jak w czasach PSX dorwało się Tekkena w NTSC na esperanzie :) Różnica była. Ale wracając do FPS. Pobawiłem się chwile licznikiem klatek przy Far Cry 3. Wszystko na maxa i spadało do 50 czasem do 48. Wyłączyłem coś tam i było sztywne 60. To ciężko już było zobaczyć różnice. A pomiędzy 55-60 to już w ogóle abstrakcja bez licznika. Dlatego pytałem o różnice 20-30, bo to bardzo mało.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...