Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Obraz cudeńko, ale nie o to chodzi. Problemem może być tylny panel (obudowa). Wizualnie pięknie się telewizor prezentuje, ale ból doopy niektórych jednostek jest tak potężny, że wmawiają sobie, że lepiej mieć gorszy obraz, hdr i input lag byle tylko nie trzeba było się martwić o spasowanie obudowy.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tutaj Fanek ma racje. Ostatnio widziałem KS9000 z linią bad pixeli ułożonymi w pioziomie na długość centymetra xD 65 cali za prawie 9 tysi, a tu masz autentycznie kreskę pixelową. Co najlepsze to drugi telewizor, który był sprawdzany przy kliencie również miał +10 bad pixeli, wprawdzie nie obok siebie no ale trochę żenada jak na sprzęt za tyle kasy. Dopiero trzeci model okazał się być bez widocznych wad. Tak więc lepiej sprawdzić przed zakupem.

Odnośnik do komentarza

Obraz cudeńko, ale nie o to chodzi. Problemem może być tylny panel (obudowa). Wizualnie pięknie się telewizor prezentuje, ale ból doopy niektórych jednostek jest tak potężny, że wmawiają sobie, że lepiej mieć gorszy obraz, hdr i input lag byle tylko nie trzeba było się martwić o spasowanie obudowy.

Ale poza IL obraz nie odbiega az tak od innych telewizorów konkurencji w podobnej cenie, ba mi akurat kolorystyka samsungow nigdy do konca nie pasowala, dlatego przez lata wybieralem Soniaki, teraz mozemy wziac np. Panasoniki, w ktorych IL jest gorszy, ale czerń lepsza itp.

Co komu pasuje - ja Samsunga nigdy bym nie wzial wlasnie ze wzgledu na wykonanie i serwis, z ktorym sam walczyles miesiac i ktory 3 razy zwracal Ci uszkodzony telewizor - jak dla mnie calkowicie zrozumiale  podejscie, jak ktos nie chce sobie zawracac dupy w przyszlosci.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Miałem na myśli telewizorki od Sony. Panas jest akurat świetną alternatywą i faktycznie ma troszkę lepszą czerń.

 

Co komu pasuje - ja Samsunga nigdy bym nie wzial wlasnie ze wzgledu na wykonanie i serwis, z ktorym sam walczyles miesiac i ktory 3 razy zwracal Ci uszkodzony telewizor - jak dla mnie calkowicie zrozumiale  podejscie, jak ktos nie chce sobie zawracac dupy w przyszlosci.

Dzięki niekompetencji serwisu mogę po 8 miesiącach użytkowania naprawdę świetnego telewizorka odzyskać 7100 zeta i zainwestować w nowy TV. Zawsze jakieś plusy :)

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Mogę mieć LG 65B6 za 12.5 tysia, ale nadal ta menda nie ma updatu u nas z rozsądnym input lagiem. Czekam na B7 i C7 i ich testy. Pewne jest to, że HDR i IL będzie lepszy (25% lepsza jasność, input lag 21ms), ale nie wiadomo jaka cena będzie u nas na starcie. Oczywiście mowa o 55 calowym modelach, ale wolę lepsze parametry niż cale.Teraz będę półtora miecha musiał się przemęczyć na 24 calowym monitorku póki wszystko nie będzie jasne.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Znowu sie zaczyna bol dupy insa o samsunga. Znowu typ robi burdel a bedzie wmawial ze to inni robia.

 

Bad pixele, odklejajaca sie obudowa jak w mancie. No ale obraz cudenko. W tv za 5k

 

Tak naprawde jedyna osoba ktora ma w tym dziale bol dupy to jestes ty ins. Piecze cie doslownie o wszystko co ktos powie zlego mimo ze faktycznego o twoim kochanym tv. Nawet glupie odklejanie obudowy o ktorym mowia bez zadnej spiny wlasciciele samsungow ty masz bol dupy.

 

Jeszcze chwila i bedziesz jechal po gosciach ktorzy samsunga maja w domu.

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Dzień dobry ból dupcu. Fajnie, że nadal starasz się przypomnieć o sobie. Z tego co pamiętam bardzo walczyłeś o 4:4:4 + HDR + tryb gry. Nie wiem czy pamiętasz ale ładnie zostałeś sprowadzony do parteru. Ludzie tacy jak Ty są trochę niekompetentni jeżeli chodzi o doradzanie przy wyborze nowego telewizora , no ale cóż ja mogę wiedzieć. Ja tylko zmieniam telewizory jak rękawiczki, a Ty jak widać nadal walczysz o swojego soniaka.

 

Kanabis powiedz mi, co ty chcesz ugrać takimi wpisami ? Widzę jedynie jad w twoim wykonaniu i nie bardzo wiem co to ma wnosić do tematu. Jeżeli umiesz czytać to dobrze wiesz, że od dawna piszę o wadach szajsunga i nie stanowie defence force tego telewizorka.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

O tym wlasnie mowilem

Zmieniam telewizory jak rekawiczki xD to tez o czyms swiadczy bo dobrego tv sie nie zmienia jak rekawiczki. Nie pamietam kiedy zostalem sprowadzony do parteru, napewno nie przez ciebie.

Skoro jestes takim telemanem kup sobie zaje,bisty tv a nie polsrodki za 5 kola. Wtedy nie bedziesz musial plakac ze masz stroboskop na scianie w nocy

Odnośnik do komentarza

Cały twój post to jedno wielkie xD

 

Zmieniam telewizory jak rekawiczki xD to tez o czyms swiadczy bo dobrego tv sie nie zmienia jak rekawiczki.

Zmieniam telewizor na lepszy bo mam taką możliwość. Świadczy to tylko o zdrowym rozsądku. Może mam kupić sobie chu.jowego soniaka (w porównaniu do KS7000) ?

 

Skoro jestes takim telemanem kup sobie zaje,bisty tv a nie polsrodki za 5 kola

Kupiłem za więcej koła ale to nie jest istotne. Prawdopodobnie wydam 12 tysi na nowy TV, już o tym pisałem. Czytać potrafimy ?

 

Nie pamietam kiedy zostalem sprowadzony do parteru, napewno nie przez ciebie

Nie pamiętasz bo masz klapy na oczach. pjjerdoliłeś o 4k @ 60Hz @ 4:4:4 + HDR i lagu, a nawet nie wiedziałeś, że podczas grania na konsolach c.huja z tego zobaczysz xD

 

O czym ty chcesz ze mną rozmawiać teoretyku. Nie masz wiedzy i doyebałeś się dla samej zasady chyba xD

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

To jak juz wydasz te 12k to sie koniecznie pochwal bo narazie to zwykle pier.dolenie ziomeczka z telewizorem ktorego mozna miec za 4800 a puszy sie jakby co najmniej panasa dx na premiere kupil.

 

Bizon wytlumaczyl ze jednak 4k 30hz 444 plus hdr jak najbardziej mozna wyrobic , jak zawsze sobie cos zabawnego dopowiadasz. Oczywiscie jak to napisal zamknales gebe. Dobra dla mnie koniec tematu.

 

Przynajmniej w tym chu.jowym soniaku obudowa nie odlazi jak w technice za 1500.

 

Eot z mojej strony i czekam na tv za 12k

Odnośnik do komentarza

Jezu jaki nieogar z ciebie jest to nie mam słów.

 

Sam zacząłeś kwestie finansów, a teraz się dopyerdalasz ?

 

Pisałem wcześniej, że 4:4:4 jest istotne jak się ma ryj w monitorze, a nie jak siedzi 1,5 metra albo więcej od telewizora. Oczywiście nie raczyłeś odpowiedzieć teoretyku.

 

PS. Panasa DX900 wypadałoby dodać, to po pierwsze. Po drugie nie kupię go bo ma słabego input laga. Pisałem jaką mam tolerancję na to, ty oczywiście w chęci dosrania myślałeś że zabłyśniesz, ale po prostu nadal nie ogarniasz. Przyjdzie taki ziomeczek z bólem dupca i będzie starał się wywrócić temat do góry nogami bo kupił soniaczka. Pozwól dyskutować innym człowieczku o małej wiedzy.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

To jak juz wydasz te 12k to sie koniecznie pochwal bo narazie to zwykle pier.dolenie ziomeczka z telewizorem ktorego mozna miec za 4800 a puszy sie jakby co najmniej panasa dx na premiere kupil.

 

Bizon wytlumaczyl ze jednak 4k 30hz 444 plus hdr jak najbardziej mozna wyrobic , jak zawsze sobie cos zabawnego dopowiadasz. Oczywiscie jak to napisal zamknales gebe. Dobra dla mnie koniec tematu.

 

Przynajmniej w tym chu.jowym soniaku obudowa nie odlazi jak w technice za 1500.

 

Eot z mojej strony i czekam na tv za 12k

 

 

Zmień źródło informacji bizon nie ogarnia różnicy pomiędzy hdmi 1.3 i 1.4  

Odnośnik do komentarza

 

Jakość wyświetlanego obrazu przez HDMi ma znaczenie tylko przy długości kabla, standardowe kable nie różnią się niczym.

 

Swoją drogą, posiada ktoś może Sony XD85?

Mocno sredni tv raczej. Input lag zalosny, mozliwy hdr , swietne kolory. Do ogladania tak , do grania na bank bym odpuscil.

 

 

z input lagiem po aktualizacjach jest spoko, wyboru nie mialem zadnego, wymienili mojego W8 na gwarancji na ten XD85 i ciekaw byłem czy ma ktoś jakieś ustawienia, może lepsze od moich.

Odnośnik do komentarza

Dzięki niekompetencji serwisu mogę po 8 miesiącach użytkowania naprawdę świetnego telewizorka odzyskać 7100 zeta i zainwestować w nowy TV. Zawsze jakieś plusy :)

Możesz rozwinąć co się stało? Jak gdzieś było opisane to link bym poprosił :)

Odnośnik do komentarza

Balon też się pytał o szczegóły tak więc wkleje:
 

 

Siemka.

 
Serwis door2door.
 
Za pierwszym razem czekałem 2 tygodnie, za drugim tydzień i za trzecim też tydzień. Normalnie powinno to inaczej wyglądać.
Dzwonisz na infolinie i zgłaszasz usterkę. Potem oddzwania do Ciebie serwis z zapytaniem o numer seryjny i coś tam jeszcze z tylnej obudowy. Oni zamawiają całą tą obudowę nową i czekają jak do nich przyjedzie. Jak już ją mają to dzwonią do Ciebie i umawiają się na odbiór telewizora. Naprawa powinna zająć 1 lub 2 dni. Tak miało być u mnie, ale coś spieprzyli i musieli zamawiać po raz kolejny obudowę. Potem i tak źle to naprawiali i za każdym razem jak mi odwozili sprzęt to przerwa była w innym miejscu xD
 
U mnie było tak, że nic nie odstawało i nagle jednego dnia patrzę, a tu z lewej strony środek odstaje, na górze po lewej też odstaje i widać ledy.
 
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...