Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

podobno tak

Ok, dzięki za info, a to co wziąłeś Panasa i jest jakaś lipa?

No serwis obrzydzil zakup (choc to takze w sumie nie ich wina...) W telegraficznym skrocie 2 wymiany matrycy juz za mna  - 1 szybka bo matryca banan, wiec tylko zawiesiłem telewizor i od razu go zwieszaliśmy do serwisu (cale szczescie ta naprawa byla w mieszkaniu wiec przynajmniej tydzien wczesniej TV byl u mnie), obecna 3 (liczac 1 uszkodzona) i 3 albo 4 bad pixele - w tym jeden naprawde intensywnie swiecacy na niebiesko. Dzisiaj jade do MM z pytaniem czy mi na wlasna reke wymienia na inny sprawny model, nowy z doplata itp bo 3 raz telewizor do serwisu zglaszac, ktory byl kupiony pod koniec stycznia to lekka patologia.

 

O qrva ale akcja i to wszystko dotyczy DX750? :O

Odnośnik do komentarza

Ins a nie wolisz jeszcze chwilkę poczekać aż wejdzie seria 7 bo wtedy 6-tki powinny jeszcze z ceny zleciec, tak mi się wydaje

 

Mam już dość czekania :P Przez 4 miesiące cena zeszła o niecałe 300 zł, jak zejdzie o kolejne tyle za miesiąc to nawet mnie to nie ruszy. Wątpię zresztą by bardziej potaniało mając w pamięci modele 2015 i premierę tych z 2016 roku, ale nawet jeśli tak będzie to jakoś to przeżyje.

Odnośnik do komentarza

A propos Panasonica. Znalazłem w necie informację, że modele z 2017 roku będą miały następujący poziom jasności (w nitach):

 

Panasonic TX-65EZ952 / TX55EZ952  : około 1000 nitów

 

Panasonic TX-75EX750 / TX-65EX750 / TX-58EX750 / TX-50EX750   : około 550 nitów

Panasonic TX-65EX700 / TX-58EX700 / TX-50EX700 / TX-40EX700    : około 350 nitów
 
Panasonic TX-65EX600 / TX-55EX600 / TX-49EX600 / TX-40EX600    : około 350 nitów.
 
Rzecz jasna o jakości HDR decyduje nie tylko sama jasność, ale mimo wszystko spodziewałem się czegoś zdecydowanie lepszego.
 
Odnośnik do komentarza

Ja już u siebie powiesiłem KS7000 i jestem zadowolony, jak już się rozklei dam znać  :lapka:

ps. wyłączyłem w opcjach "ECO" jakiś ficzer typu dynamiczna regulacja jasności, bo wydaje mi się że zmieniał sobie w locie, zwróciłem uwagę przy oglądaniu... czy mam urojenia? xD

Edytowane przez TheAceOfSpades
Odnośnik do komentarza

Ja już u siebie powiesiłem KS7000 i jestem zadowolony, jak już się rozklei dam znać  :lapka:

Ja niestety musiałem znowu zmieniać tv,bo posypał się mi się niedawno kupiony Hisense. Na szczęście bez problemu odzyskałem pieniądze, i postanowiłem, że tym razem dam szansę Samsungowi. Kupiłem KS7000 w 65 calach, i jestem absolutnie wniebowzięty jakością obrazu, ale także samym designem telewizora. Zdaję sobie sprawę, że istnieją w tym modelu problemy z odklejaniem się obudowy, ale jak na razie po 2 miesiącach intensywnego używania wszystko jest w jak najlepszym porządku. Zobaczymy jak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza

Mój KS7000 był pół metra od ściany (plecy) i bo bokach też sporo wolnego miejsca, a i tak się rozkleił. Tam po prostu nie ma żadnych śrub tylko same zatrzaski i jakaś taśma dwustronnie klejąca. Ten telewizor wydziela bardzo mało ciepła tak swoją drogą.

Loteria. Ja mam blisko ściany, do tego kominek od prawej krawędzi jakieś 1,5-2m i nic się nie rozkleja, a reszta (obraz, parametry os), wiadomo baaaaardzo okey.

Odnośnik do komentarza

 

Ja już u siebie powiesiłem KS7000 i jestem zadowolony, jak już się rozklei dam znać :lapka:

Ja niestety musiałem znowu zmieniać tv,bo posypał się mi się niedawno kupiony Hisense. Na szczęście bez problemu odzyskałem pieniądze, i postanowiłem, że tym razem dam szansę Samsungowi. Kupiłem KS7000 w 65 calach, i jestem absolutnie wniebowzięty jakością obrazu, ale także samym designem telewizora. Zdaję sobie sprawę, że istnieją w tym modelu problemy z odklejaniem się obudowy, ale jak na razie po 2 miesiącach intensywnego używania wszystko jest w jak najlepszym porządku. Zobaczymy jak będzie dalej.

Poprawcie mnie jeżeli się mylę ale chyba nikt z posiadaczy 65 cali ks7000 nie zgłaszał problemów z telewizorem.

Odnośnik do komentarza

Hazardzisci xD A z ciekawosci co posypalo sie w Hisense?

Pierwszy panel: po 3 tygodniach cienka,niebieska linia na całej długości ekranu.

Drugi panel: dokładnie to samo, tylko dosłownie godzinę po rozpakowaniu i podłączeniu telewizora.

 

Trzeciego już nie ryzykowałem, wybrałem zwrot pieniędzy. Co dziwne, to kilku znajomych kupiło właśnie HIsense, i nie mają żadnego problemu. Miałem wyjątkowego pecha, i chyba trafiłem na niewłaściwą datę produkcji. Z tego bowiem co znalazłem w sieci, to Hisense miało spory problem z telewizorami wyprodukowanymi w Czechach w okresie październik-listopad 2016.

 

Swoją drogą to nieprawdopodobne, jak skomplikowane staje się obecnie kupno telewizora, i jak producenci oszczędzając na kosztach produkcji, obniżają jakość oferowanego produktu...

Odnośnik do komentarza

Ja z mojego Panasa również jestem mega zadowolony, telewizor świeci kapitalnie, a takie U4 czy Horizon wyglądają obłędnie, jeszcze jak damy HDR na ON to już w ogóle :obama: Wiem, że się da, ale mi na teraz ciężko jest wyobrazić sobie jeszcze lepszą jakość obrazu, mam tu na myśl ostrość i efekt HDRu. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko OLEDA z perfekcyjną czernią. 

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

no ja tez bylem mega zadowolony, jeszcze te 58 cali idealnie mi się wpasowało na ścianę, niefart, ze trafila sie taka sztuka. Wypełniłem papiery z tytułu rękojmi i zostawiłem w MM żądając zwrotu kasy, bądź wymiany na inny model z możliwością ewentualnej dopłaty. Gdyby udało mi się odzyskać kasę, brałbym już oleda na 100%.

Jeżeli zgodzą się na dopłatę wrócę do Sony (nowy model z faldem, bo ponad 5 tys zl doplacic do cen Oledow z MM to dla mnie przesada).

Gorzej jak po raz 3ci beda chcieli zalatwiac wymiane matrycy przez serwis...

To mnie szlag trafi xD

 

Z minusów, które mi przeszkadzały to:

-brak wsparcia dla dźwięku DTS (dysk usb z filmami)

-tylko 2 porty HDMI 2.0 (1 zajęte przez PS Pro, 2 przez amplituner - ARC, i już nie ma miejsca na PC czy Xbox One S z HDR)

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Byłem przed sekundą w MM. Pytam kolesia o jakiś dobry TV dla gracza z niskim IL. Wskazał mi jakiegoś Samsunga.

 

Pytam - ile ma hz?

 

A ten - 50. Ale to nie ma znaczenia, bo jak podłącze pod HDMI to mi się pojawi, że będzie odbierać w 60 hz.

 

Tak mi powiedział. Aha.

 

 

 

Z tego co widzę, to nie ma telewizorów dobrych telewizorów dla gracza z 60hz, które nie kosztuje jakoś dużo.

Odnośnik do komentarza

To zazdroszczę. Ja mam na oku tego Soniacza

 

https://www.neonet.pl/sony-kdl-43wd750.html

 

Wszystko w nim super - niezły IL, VA, dostępny, ino są sprzeczne informacje co do tego waszego hz.

 

Niektórzy mówią że jest 50 hz, a gdzie indziej, że 60.

 

http://www.displayspecifications.com/en/model/445e4a9 - tutaj pisze, że 60.

 

A na forach niektórych mówią, że 50.

 

Tutaj jeszcze jest instrukcja obsługi - http://pdf.crse.com/manuals/4586685421.pdf

 

 
HDMI IN 1 (ARC), HDMI IN 2
Wideo HDMI: 1080p(30, 50, 60 Hz), 1080/24p,
1080i(50, 60 Hz), 720p(30, 50, 60 Hz), 720/24p,
576p, 576i, 480p, 480i
Wejście PC:
(rozdzielczość, częstotliwość w poziomie,
częstotliwość w pionie)
640 × 480, 31,5 kHz, 60 Hz
800 × 600, 37,9 kHz, 60 Hz
1024 × 768, 48,4 kHz, 60Hz
1280 × 768, 47,4 kHz, 60Hz
1 280 × 768, 47,8 kHz, 60 Hz
1 360 × 768, 47,7 kHz, 60 Hz
1280 × 1024, 64,0 kHz, 60Hz
* 1 920 × 1 080, 67,5 kHz, 60 Hz

 

Ktoś potrafi to odczytać? Bo ta informacja zależy od tego, czy ten telewizor wezmę :P Więc bardzo prosiłbym o jakieś wyjaśnienie tej dziwnej sprawy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...