Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

LG 55B6 zamówiony i będę miał go do odbioru w czwartek albo piątek w przyszłym tygodniu. Mogłem mieć szybciej i trochę taniej ale zdecydowanie wolę mieć model z polskiej dystrybucji by w razie problemów mieć serwis door 2 door, a nie jeździć ze sprzętem do sklepu. Oby to już był TEN telewizor, z którym spędzę następne 3/4 lata ;]

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

LG 55B6 zamówiony i będę miał go do odbioru w czwartek albo piątek w przyszłym tygodniu. Mogłem mieć szybciej i trochę taniej ale zdecydowanie wolę mieć model z polskiej dystrybucji by w razie problemów mieć serwis door 2 door, a nie jeździć ze sprzętem do sklepu. Oby to już był TEN telewizor, z którym spędzę następne 3/4 lata ;]

Czekam na relacje :ph34r: Czym sie różni od wersji LG 55B6J ?

Odnośnik do komentarza

Z tego co się orientuje to na polski rynek masz:

55B6V

55B6J

55B6D

 

Prawdopodobnie będę mieć B6J. Jeżeli chodzi o różnice między modelami na różne rynki to np. niemieckie modele często mają więcej tunerów w sobie (mowa ogólnie o telewizorach, zarówno LCD jak i OLED).

Odnośnik do komentarza

Lag na poziomie 28ms (zarówno z HDR jak i bez). W granicach mojej tolerancji ;P 

Ten model będzie w tym roku topniał cenowo. Najtańszy model zeszłoroczny z identycznym panelem jak ten topowy, dzięki temu najlepiej się sprzedający.  Na pewno idealny do filmów, natomiast jeżeli chodzi o granie to się zobaczy :)

 

PS. Jedyne w czym "odstaje" B6 od reszty oledów LG to brak 3D, ale i to ma swoje plusy => wyższa jasność (HDR) bo nie ma filtru na ekranie, który musi być w przypadku modeli z 3D. Na szczęście nigdy nie lubiłem tego efektu więc nie narzekam :)

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Lag na poziomie 28ms (zarówno z HDR jak i bez). W granicach mojej tolerancji ;P 

 

Ten model będzie w tym roku topniał cenowo. Najtańszy model zeszłoroczny z identycznym panelem jak ten topowy, dzięki temu najlepiej się sprzedający.  Na pewno idealny do filmów, natomiast jeżeli chodzi o granie to się zobaczy :)

 

PS. Jedyne w czym "odstaje" B6 od reszty oledów LG to brak 3D, ale i to ma swoje plusy => wyższa jasność (HDR) bo nie ma filtru na ekranie, który musi być w przypadku modeli z 3D. Na szczęście nigdy nie lubiłem tego efektu więc nie narzekam :)

W jakim sklepie go kupujesz?

Odnośnik do komentarza

Też miałem obawy, wiadomo, "mały sklepik" a w sieciówkach ponad 3 tysie drożej, pierwsza myśl to wałek ;] No ale znam trochę ludzi (promotorzy, kierownicy i inne z tych większych sklepów) i każdy dobrze się o nich wypowiadał. Dobrym znakiem było to, że koleś z tego sklepu sam zaproponował sprawdzenie sprzętu przed odbiorem i jakąś tam prostą kalibrację. Ten drugi sklep to tylko "zamawiamy, Pan odbiera, a jak coś będzie nie tak to protokoły (oczywiście po wydaniu gotówki) ... Tak samo Vobis mi odpowiedział jak pytałem o KS9500, żenada. No ale tak zachwalam a jeszcze nie odebrałem sprzętu ;P Zobaczy jak to wyjdzie w praniu.

 

Jest u mnie w mieście jeszcze jeden sklepik (ten drugi właśnie), który ma o 800zł taniej ten model, ale na 100% ma z dystrybucji niemieckiej albo dalej (mimo opisu na allegro itp). W przypadku usterki może być słabo. Zresztą jak ktoś chce to niech sobie sprawdzi opinie o tym sklepie - RTV MAX,

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Jaki input lag ma ten LG w game mode z 4k i hdr i Bog wie czym jeszcze spoko Ins wreszcie znalazl tv dla siebie? ;)

 

Tez czekam na relacje z testow. Cenowo wydaje sie calkiem przystepny.

 

Tv na pewno fajny, ale cenowo właśnie za bardzo nie jest przystępny patrząc na 55", średnio 9-10k w polskich sieciówkach, 8k na allegro od jakichś małych handlarzy jak Ins trafił, ale to trzeba osobiście by podjechać. Technologia kosztuje.

Chyba, że w UK gdzieś tanio znalazłeś.

 

No jeszcze zależy kto jaki ma portfel :)

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Od wczoraj wisi u mnie 65KS8000 i nie zastanawiam się czy w tej cenie byłoby coś lepszego, czy obudowa komuś tam się nie rozkleiła, czy jeden parametr jest o 2% lepszy czy gorszy od innego. Cieszę się nowym sprzętem, który dla mnie (oprócz rozmiaru) jeżeli chodzi o jakość obrazu to na razie zaryzykuje stwierdzenie, że dużo się nie różni od mojego poprzedniego tvka 1080 - ale to pewnie przez moją dużą tolerancję na ;-)

Odnośnik do komentarza

Jedynie jakieś randomowe filmiki na YouTube po wpisaniu "4K HDR test" ale to przez kilka minut bo chciałem zasiąść do Horizon jak najszybciej (na PS4, bez Pro). Chodzi mi o to, że np faktura skóry dla mnie na tych wszystkich testowych filmach już była wystarczająco wyraźna i ostra w 1080p. Dzisiaj będę miał chwilę czasu to poszukam jakieś filmy, które jakoś płynnie przechodzą z 1080p w 4K z HDR żeby pokazać jak krowie jaka jest różnica.

 

Poza tym, za jakiś czas raczej będę zmieniał PS4 dla biednych na PRO i mam nadzieje, że po tych kilkanastu godzinach opatrzenia się ekranu w Horizon bez 4K i HDR da mi rzeczywiście w twarz po zmianie.

Odnośnik do komentarza

Jedynie jakieś randomowe filmiki na YouTube po wpisaniu "4K HDR test" ale to przez kilka minut bo chciałem zasiąść do Horizon jak najszybciej (na PS4, bez Pro). Chodzi mi o to, że np faktura skóry dla mnie na tych wszystkich testowych filmach już była wystarczająco wyraźna i ostra w 1080p. Dzisiaj będę miał chwilę czasu to poszukam jakieś filmy, które jakoś płynnie przechodzą z 1080p w 4K z HDR żeby pokazać jak krowie jaka jest różnica.

 

Poza tym, za jakiś czas raczej będę zmieniał PS4 dla biednych na PRO i mam nadzieje, że po tych kilkanastu godzinach opatrzenia się ekranu w Horizon bez 4K i HDR da mi rzeczywiście w twarz po zmianie.

Randomowe filmiki 4k hdr to w większości fejki. Tak na szybko to ściągnij sobie kilka filmików demówek. Link do nich podawał już tu kilka raz grzybiarz.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś jest niezdecydowany, to polecam ten link, który całkiem namiesza w głowie :)

http://www.komputerswiat.pl/centrum-wiedzy-konsumenta/telewizory/telewizor-poradnik-zakupowy/przeglad-nowych-telewizorow-philips-na-2017-rok.aspx?utm_source=fb_KS&utm_medium=social&utm_campaign=fb_redakcja

Co do posta wyżej:

http://demo-uhd3d.com/categorie.php?cat=demouhd

Dla mnie do dzis filmik z szachami to miazga. Tylko download ciężki: jeden plik, wolnym transferem i moze zrywać połączenie. Dlatego polecam program jdownloader.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...